Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 23 cze 2021 13:49

Ja dziś wyszedłem. Uważam, że kurs jeszcze będzie się obsuwał.
Zysk tylko 5 tys. gdzie ponad miesiąc temu był jeszcze 90.
Zrobiłem błąd, że nie sprzedałem.

REKLAMA


Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 25 cze 2021 20:26

Ja dziś wyszedłem. Uważam, że kurs jeszcze będzie się obsuwał.
Zysk tylko 5 tys. gdzie ponad miesiąc temu był jeszcze 90.
Zrobiłem błąd, że nie sprzedałem.

To sobie moment wybrałeś :lol: . Ale, twoje pieniądze, twoje decyzje. Fakt jest taki że poziom z okolic 4.6zł na którym sprzedałeś jest poniżej ceny z początku restrukturyzacji z 2017 r. jak startowali do Ostrołęki. W 2017 to niemal BANKRUT, obecnie w 2021 to perełka z portfelem pełnym kontraktów i perspektyw na wiele kolejnych. Miałeś zysk (jak twierdzisz) 90 000zl i nie sprzedałeś. Zysk spadł do 5000zl wtedy sprzedałeś na dołku i to w momencie gdy doszło podpisanych umów na niemal 2 000 000 000zł ??? Nie pojmuję logiki kolegi. To spółka dla cierpliwych. Ale gratuluję. Choć zysk masz niewielki, to przynajmniej realny. Na waciki wystarczy ;-).

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 28 cze 2021 08:13

Nie sądziłem, że spuszczą kurs do ceny mojej średniej.

Teraz planuje odkupić troszkę niżej. [ 4,10-4,15 ]
W innym DM mam jeszcze mały pakiet kupiony po 13, więc uwierz mi, że liczę jeszcze na zysk :)
5 tys. na waciki ? Biorąc pod uwagę wirtualny zysk 90 tys. to można tak powiedzieć, ale dla niektórych zysk 5 tys. to już dużo.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 29 cze 2021 06:32

"Na waciki" odnosi się do małego zysku przy tak dużej ilości akcji jaką sprzedałeś. To chyba oczywiste.
Wiem wiem.
Sam mam z 69 tys. akcji.
Trochę kupionych po 1.7 / 2.5 / 4.5 / 5.8.
Ogólnie skupuje :)

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 29 cze 2021 10:55

"Na waciki" odnosi się do małego zysku przy tak dużej ilości akcji jaką sprzedałeś. To chyba oczywiste.
Wiem wiem.
Sam mam z 69 tys. akcji.
Trochę kupionych po 1.7 / 2.5 / 4.5 / 5.8.
Ogólnie skupuje :)
Nie jestem jakimś wybornym inwestorem czy graczem ale przez te kilka lat giełda nauczyła mnie jednego.
Lepiej nie zarobić niż stracić. :) oraz Najważniejsza jest ochrona kapitału.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 29 cze 2021 13:34

Choć na tej spółce nie popieram sprzedaży na tych poziomach cenowych, bo uważam że to poziomy do skupowania a nie pozbywania się akcji, to rozumiem twoje podejście. Jednak, zdajesz sobie sprawę że przy tak niskich, dziennych wolumenach, jeszcze kilku "chroniących kapitał" ;-) i może faktycznie uda się dobrać w okolicach 4zł. :lol:

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 30 cze 2021 13:45

Ministerstwo klimatu aktualizuje katalog firm, mogących działać w sektorze jądrowym


W poprzednim katalogu z 2019 r. znalazły się 332 podmioty, mające doświadczenia albo zainteresowane udziałem w programie jądrowym z takich obszarów jak budownictwo i inżynieria, chemia, elektrotechnika, automatyka, metalurgia, logistyka. Ponad 50 z tej listy miało doświadczenie w realizacji co najmniej jednego projektu dla zagranicznych elektrowni jądrowych w poprzedniej dekadzie.

W liście do organizacji krajowych przedsiębiorców Kurtyka przypomniał, że realizacja programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ) zakłada budowę 6-9 dużych lekkowodnych reaktorów typu PWR w perspektywie najbliższych 20 lat.
https://www.wnp.pl/finanse/ministerstwo ... 78876.html

"Oprócz bezsprzecznych korzyści, jakie niesie dla naszego kraju to źródło energii, tj. zmniejszenie emisyjności polskiej energetyki i ogólnie gospodarki, we wdrożeniu energetyki jądrowej upatrujemy też dodatkowych korzyści dla naszego kraju, jak np. rozwój nowych gałęzi przemysłu o wysokiej wartości dodanej" - napisał Kurtyka.

Jak dodał, włączenie do PPEJ w optymalnym i możliwie dużym zakresie krajowego przemysłu jest jednym z celów działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które jest odpowiedzialne za realizację tego programu.

Kurtyka podkreślił, że wzorem poprzednich edycji katalogu - z 2016 oraz 2019 r. - dokument będzie intensywnie promowany przez polski rząd na forach międzynarodowych: na targach i wystawach przemysłowych, wśród wszystkich dostawców technologii jądrowych oraz wiodących podmiotów tego sektora na świecie.

"Dotychczasowe działania promocyjne przyczyniły się w sposób faktyczny do zwiększenia rozpoznawalności polskiego przemysłu na światowych rynkach jądrowych" - zaznaczył Kurtyka w liście.

Firmy z odpowiednim doświadczeniem mogą się zgłaszać do 13 sierpnia 2021 r. - zaznaczyło ministerstwo.

W Polityce Energetycznej Polski do 2040 r. zakłada się, że w 2033 r. uruchomiony zostanie pierwszy blok polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 1-1,6 GW. Kolejne bloki będą wdrażane co dwa-trzy lata, a cały program jądrowy zakłada budowę sześciu bloków o mocy do 9 GW. Zgodnie z PPEJ, Polska planuje budować nowoczesne, ale sprawdzone i duże reaktory typu PWR.

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 30 cze 2021 14:15

Choć na tej spółce nie popieram sprzedaży na tych poziomach cenowych, bo uważam że to poziomy do skupowania a nie pozbywania się akcji, to rozumiem twoje podejście. Jednak, zdajesz sobie sprawę że przy tak niskich, dziennych wolumenach, jeszcze kilku "chroniących kapitał" ;-) i może faktycznie uda się dobrać w okolicach 4zł. :lol:
Teraz już nie będę wchodził all in :)
Wystarczy mi z 20 tys. akcji.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 01 lip 2021 12:39

Duszą ten kurs, duszą aż się zaraz posr..ją. Pajace.
A tymczasem :lol:
Załączniki
PMI Polska VI.JPG
PMI Polska VI.JPG (58.42 KiB) Przejrzano 5165 razy

daniel0783
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2021 08:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: daniel0783 » 07 lip 2021 10:57

Myślisz że będzie dobrze kurs ciągną w dół nie wiem czy tu taka spekuła na bankierze straszą trolle że 3 zł a nawet niżej pozdrawiam

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 15 lip 2021 08:23

Wielkopolskie - Podpisana umowa na projekt i budowę obwodnicy Grzymiszewa
https://stooq.pl/n/?f=1433457&search=polimex

Podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę około 1,5-kilometrowej obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72 w Wielkopolsce. Taką informację przekazał w środę w Grzymiszewie wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Jest to jedna z ośmiu wielkopolskich obwodnic realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach umowy wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Umowa o wartości ponad 18 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 27 miesięcy od daty jej zawarcia.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 19 lip 2021 20:17

Konsorcjum Polimeksu przebuduje sygnalizację świetlną w Olsztynie
https://www.wnp.pl/budownictwo/konsorcj ... 82636.html

Polimex Mostostal poinformował, że konsorcjum w którego w skład wchodzą również spółka zależna Polimeksu – Polimex Infrastruktura oraz firma Trakcja podpisało umowę na przebudowę sygnalizacji świetlnej w Olsztynie wartości 36,2 mln zł.

Jak wynika z komunikatu Polimeksu, przedmiotem kontraktu jest kompleksowe wykonanie robót w zakresie przebudowy sygnalizacji świetlnej, przebudowy sieci telekomunikacyjnych, sieci WIFI-MESH, pasywnej sieci światłowodowej, oświetlenia ulicznego oraz wielobranżowych robót w Alei Zdobywców Kosmosu w Olsztynie.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 05 sie 2021 17:24

PGE Energia Ciepła zleciła Polimeksowi kotłownię gaz. w EC Rzeszów za 77 mln zł
https://stooq.pl/n/?f=1437059&search=

Warszawa, 05.08.2021 (ISBnews) - PGE Energia Ciepła zawarła z konsorcjum Polimex Mostostal i Polimex Energetyka umowę na wykonanie prac projektowych, robót, dostaw i usług niezbędnych do zaprojektowania, wybudowania i przekazania do użytkowania kotłowni gazowej o mocy 6 x 31 MWt w PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, podał Polimex. Wartość umowy to ryczałtowo 77,05 mln zł netto.
"Jako termin zakończenia prac nad realizacją przedmiotu umowy określono termin 28 lutego 2023 r. Cena za realizację zadania ma charakter zryczałtowany i określono ją na poziomie 77 053 232,60 zł netto. Płatność wynagrodzenia będzie następowała w częściach, w cyklach miesięcznych" - czytamy w komunikacie.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 18 sie 2021 23:13

Zawarcie istotnej umowy przez konsorcjum Emitenta oraz spółki zależnej od Emitenta
https://www.stockwatch.pl/komunikaty-sp ... 0000227191

Zarząd Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ( Emitent ) informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta umowa ( Umowa ) pomiędzy Panattoni Development Europe sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ( Zamawiający ), a konsorcjum ( Wykonawca ) w skład którego wchodzą: Emitent oraz Polimex Infrastruktura sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (podmiot w 100% zależny od Emitenta). Przedmiotem Umowy jest budowa w charakterze generalnego wykonawcy centrum badawczo rozwojowego wraz z obiektami towarzyszącymi oraz niezbędną infrastruktura techniczną w Gliwicach ( Zadanie ). Jako termin zakończenia prac nad realizacją przedmiotu Umowy wskazano 29 kwietnia 2022 r. Cena za realizację Zadania ma charakter zryczałtowany i określono ją na poziomie 8.010.694,00 EUR netto ( Wynagrodzenie ) oraz dodatkowo do 248.640,00 EUR netto w przypadku uzyskania określonych poziomów certyfikacji przedmiotu Umowy. Płatność Wynagrodzenia będzie następowała w częściach, w cyklach miesięcznych.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 23 sie 2021 07:48



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości