Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
Aero
Młodszy chorąży

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 04 wrz 2019 19:58

Następnie to :idea: ....
A potem to już z górki...

rocky_balboa
Młodszy chorąży

Postautor: rocky_balboa » 04 wrz 2019 20:22

Panowie. Niepotrzebne te dodatkowe nerwy.

Aero, sprzedałeś, odrobiłeś. Szacun dla Ciebie.

Ja (i pewnie kilku innych) zostaliśmy z papierem. Czy to była pomyłka? Na ten moment mogę powiedzieć, że tak. A co będzie dalej - to się dopiero okaże. Bo nie wiemy gdzie jesteśmy i co będzie "jutro". Czy spadnie jeszcze? Czy już zaliczyliśmy dołek? Czy wystrzeli w górę? To się okaże za jakiś czas. To jest jak z perspektywą - widziany obraz zależy od miejsca i czasu.

I nie trzeba przypominać, że tkwimy obecnie po uszy w bagnie. Ja wiem to doskonale. Bardzo wiem.

Mam tylko nadzieję (i tego życzę Wszystkim "zatopionym"), że uda się przeczekać tych s-synów, którzy zagonili kurs na ten poziom. I że uda nam się odrobić, w taki czy inny sposób, straty. Albo i lepiej - nawet zarobić!

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 04 wrz 2019 20:43

Panowie. Niepotrzebne te dodatkowe nerwy.

Aero, sprzedałeś, odrobiłeś. Szacun dla Ciebie.

Ja (i pewnie kilku innych) zostaliśmy z papierem. Czy to była pomyłka? Na ten moment mogę powiedzieć, że tak. A co będzie dalej - to się dopiero okaże. Bo nie wiemy gdzie jesteśmy i co będzie "jutro". Czy spadnie jeszcze? Czy już zaliczyliśmy dołek? Czy wystrzeli w górę? To się okaże za jakiś czas. To jest jak z perspektywą - widziany obraz zależy od miejsca i czasu.

I nie trzeba przypominać, że tkwimy obecnie po uszy w bagnie. Ja wiem to doskonale. Bardzo wiem.

Mam tylko nadzieję (i tego życzę Wszystkim "zatopionym"), że uda się przeczekać tych s-synów, którzy zagonili kurs na ten poziom. I że uda nam się odrobić, w taki czy inny sposób, straty. Albo i lepiej - nawet zarobić!
Dziękuje. Nie było łatwo ale można.

Ja wrócę jeszcze do tego waloru w przyszłości. Są oczywiście perspektywy dla tej Spółki ale to musi potrwać moim zdaniem. :arrow: :arrow: :arrow:

Natomiast nie mogę się pogodzić z tym, że ktoś miesiącami roztacza wizje i karmi mniej doświadczonych inwestorów i naraża na straty. Tak się nie robi. Tak się ludziom szkodzi.

Swoja drogą zachęcam do odrobienia Panowie. Jest naprawdę sporo możliwości ale trzeba to robić rozważnie. :idea:
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2019 20:57 przez Aero, łącznie zmieniany 3 razy.

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 04 wrz 2019 20:44

:lol:
Nieboszczyków mogłeś sobie darować. Kurs dołuje ale bez przesady ;-)

Frustracja przez niego bije, Paluch mu zabrał kasę i nawet nie ma zaświadczenie że kiedyś te akcje bankruta Hawe S.A. miał a ARP chce tylko aktywa, tylko Hawe Telekom. Atakuje wszystkich i wszystko.
Mogą sobie chcieć :lol:
Nie dam :P

Trader
Chorąży sztabowy

Postautor: Trader » 04 wrz 2019 22:55

Czekam na newsa analogicznego do Ursusa, że Amerykanie chcą zainwestować w Polimex (np GE).
Wtedy mamy +40% jednego dnia.
U nas raczej nie będzie powolnych wzrostów trendowych o 1-2% dziennie, co pokazuje historia spółki w ostatnich latach.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: |Czarne.Koszula| » 05 wrz 2019 01:38

Dziękuje. Nie było łatwo ale można.
Jesteś umoczony w bankruta HAWE i wyjesz w gwizdek gdzie tylko się da, nie zrozumiałeś że postawa Samuraja to wyraz solidarność z brutalnie oszukanymi na kasę w rajdzie na 17zł i wyrywa się akcje na małych już wolumenach teraz akcje.
Twe ataki wobec mnie to wściekłość że nie kosiłeś 60% z 3 zł na prawie 5zł i buta jednozdaniowa że coś wiesz ładnie była pokazana w dyskusji o stali, o której nie masz zielonego pojęcia. Jesteś sfrustrowany i dalsze dyskusje z Tobą podając ci nawet temat jak dziś nie mają sensu, to co ty czytasz ponoć i wiesz 2 lata temu było szerzej opisywane na form Rafako.

Szczekaj sobie dalej...wyj na HAWE

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 05 wrz 2019 10:14

Skoro już sobie tak milo i uprzejmie dyskutujemy to odpowiem wyczerpująco i w punktach, będzie Tobie łatwiej zrozumieć:
1. Poruszasz w kółko watek HAWE a jest to forum Polimexu. Prawdopodobnie uważasz, ze mnie to ruszy. No to jesteś w błędzie :P Dla mnie to przygoda,
2. Podałem Tobie dwie lektury, proste i przystępne. Z analizy Twoich wypowiedzi maluje mi się obraz osoby, która nie ma nawet elementarnej wiedzy w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw i funkcjonowania rynku kapitałowego ani prawa. Dlatego przeczytaj sobie w wolnej chwili. Może wtedy zastanowisz się, jakie bzdury od miesięcy wypisujesz na temat PXM i szkodzisz tym samym innym przez swoje braki. Masz może jakąś wiedze, na temat funkcjonowania przemysłu ale nie masz jakiejkolwiek na temat finansów i ekonomii. Szkodzisz sobie i innym. Wypowiedź Figata dobitnie zweryfikowała Twoje osądy.
3. Mam wrażenie, ze swoim spojrzeniem na krajowy przemysł i oceną potencjału Spółek zatrzymałeś się jakieś 20 lat temu. Wierzysz głęboko w SSP. Obudź się Chłopie. Może to wina Twojego wyksztalcenia. Po wypowiedziach mam wrażenie, ze jesteś w takim wieku, że mogłeś kończyć coś przed 89 rokiem, kiedy jeszcze nie wykładano tak szczegółowo zasad rynkowych na uczelniach. Uczelni lub wydziału ekonomicznego z całą pewnością nie kończyłeś.
4. Stal mnie bardzo mało interesuje dlatego nie podejmuje tego tematu. Zarabiam na innych walorach i instrumentach. Zaskoczę Ciebie, akurat jestem bardzo blisko tematu. Może jesteś na emeryturze i masz dużo czasu na pisanie nikomu niepotrzebnych postów natomiast ja czas pożytkuje na realizację bardziej konstruktywnych zadań i zarabianie. Zatem nie dziw się, że nie mam ochoty tracić czasu na dyskusje na temat stali ponieważ nic mi ona nie da. Strata czasu.
5. A teraz wisienka na torcie: musiałbym być skończonym idiota i abnegatem ekonomicznym, żeby wmawiać sobie tak, jak Ty to robisz, że jestem jakimś Samurajem i tracić swoje ciężko zarobione pieniądze dla dobra innych. Dla dobra innych to chętnie pomogę kolegą z forum odrobić straty i wskaże fajne okazje inwestycyjne. Pisząc takie rzeczy zupełnie nie sprawiasz wrażenia inwestora, tylko faceta, który po prostu traci pieniądze, ponieważ nie potrafi inwestować. Sprzedaj ten papier, zapomnij i odrób stratę a potem zarabiaj. Może policzymy Samuraju, ile zarobiłeś i Ty i ja w ostatnim kwartale na giełdzie? Ty nie pomagasz swoimi wpisami a szkodzisz. Ja chętnie wskaże kierunki, żeby koledzy sobie zarobili.
6. Twoje wycieczki osobiste tylko pokazują Twoją słabość, frustrację i braki w edukacji ponieważ nie jesteś w stanie pogodzić się ze swoją porażką i przyjąć prośbę, abyś nie szkodził innym.
7. Chłopie, niech wyrywają ten cenny walor nawet całymi ciężarówkami :P Przez miesiąc można zarobić znacznie więcej, niż Tobie może się uda po miesiącach lub latach wyczekiwania z akcjami PXM. Wyobraź sobie, że można mieć z trzech inwestycji odpowiednio:
- w ciągu 20 dni zwrot na poziomie 72,39% ,
- w ciągu 4 dni 19,38%,
- w ciągu 4 dni 11,40%.
W świetle powyższego nie mam ochoty brnąc w utopie i być Samurajem. I Tobie też Szanowny Cz.K. zalecam otrzeźwienie.
8. Inwestuje się w trendzie wzrostowym a nie spadkowym. Pamiętaj :P

Dziękuję

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: |Czarne.Koszula| » 05 wrz 2019 13:39

W świetle powyższego nie mam ochoty brnąc w utopie i być Samurajem. I Tobie też Szanowny Cz.K. zalecam otrzeźwienie.
Pouczasz innych a siedzisz w tupie HAWE ze swoimi mądrościami i książkami i nie tylko masz tam plajtę, upadek moralny jest u ciebie o wiele gorszy.

Paluch wsadził ci kij w … i on sam ma HAWE też tam i na to są dowody że dosłownie to powiedział.
Przyjdą dni gdy te słowa będą ci wypominane(Polimex) i to będzie twój kolejny upadek.

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 05 wrz 2019 14:14

Pouczasz innych a siedzisz w tupie 1. HAWE ze swoimi mądrościami i książkami i nie tylko masz tam plajtę, 2. upadek moralny jest u ciebie o wiele gorszy.

Paluch 3. wsadził ci kij w … i on sam ma HAWE też tam i na to są dowody że dosłownie to powiedział.
Przyjdą dni gdy te słowa będą ci wypominane(Polimex) i to będzie twój kolejny upadek.
ad.1.) Ty chyba nic z tego nie zrozumiałeś :lol: :lol: :lol:
ad.2.) Zdaje się, że musisz być członkiem jakiegoś kółka różańcowego...
ad.3.) A Twój język...Cóż... Na poziomie ...

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 05 wrz 2019 14:32

"Pouczasz innych [...]"

Kolego, lepiej będzie, jeżeli będziesz milczał. Pewnie dziesiątki mniej zorientowanych osób nagoniłeś na PXM i utopiłeś przez swoje braki. Kiedy to miało być 11 zł :lol: Ekspercie? Wiosna 2019 roku :lol: ? Wykresy, zdjęcia, pseudoanalizy oderwane od rzeczywistości... Ech.... Przykro to było czytać ale zapewne wielu dało się nabrać i masz ich teraz na sumieniu...

rocky_balboa
Młodszy chorąży

Postautor: rocky_balboa » 05 wrz 2019 14:40

"Pouczasz innych [...]"

Kolego, lepiej będzie, jeżeli będziesz milczał. Pewnie dziesiątki mniej zorientowanych osób nagoniłeś na PXM i utopiłeś przez swoje braki. Kiedy to miało być 11 zł :lol: Ekspercie? Wiosna 2019 roku :lol: ? Wykresy, zdjęcia, pseudoanalizy oderwane od rzeczywistości... Ech.... Przykro to było czytać ale zapewne wielu dało się nabrać i masz ich teraz na sumieniu...
Walisz poniżej pasa, a to nie ładnie! Idąc Twoim tokiem myślenia - czy ty Aero oznajmiając parę miesięcy temu na forum, że wchodzisz w PXM też masz całkiem czyste sumienie? A może Twój wpis też zachęcił kogoś do zakupu??
Ja osobiście w takie rzeczy nie wierzę. Nie wierzę, że ktoś się kieruje anonimowym forum przy decyzjach inwestycyjnych, bo to nie racjonalne. Nie jesteśmy naiwnymi dziećmi.
To nie CZK jest winny.
Więc chociaż tu na forum grajmy fair w tej nieczystej walce pt. "PXM vs. drobni akcjonariusze" !!

I jeszcze jedno odnośnie tej walki. Ty Aero już tu rzuciłeś ręcznik na ring.
Ja i podobni mnie, którzy mają akcje i są pod kreską, jeszcze na tym ringu jesteśmy, choć chwilowo leżymy na deskach mocno pobijani. Jeszcze nie wiadomo, w której rundzie jesteśmy i jaki będzie wynik meczu.
A jak sprawa dalej się potoczy - czas pokaże.
I przytaczając klasyka: Niech każdy decyduje za siebie!
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019 14:49 przez rocky_balboa, łącznie zmieniany 1 raz.

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 05 wrz 2019 14:44

"Pouczasz innych [...]"

Walisz poniżej pasa, a to nie ładnie! Idąc Twoim tokiem myslenia - czy ty Aero oznajmiając parę miesięcy temu na forum, że wchodzisz w PXM też masz całkiem czyste sumienie? A może Twój wpis też zachęcił kogoś do zakupu??
Ja osobiście w takie rzeczy nie wierzę. Nie wierzę, że ktoś się kieruje anonimowym forum przy decyzjach inwestycyjnych, bo to nie racjonalne. Nie jesteśmy naiwnymi dziećmi.
To nie CZK jest winny.
Więc chociaż tu na forum grajmy fair w tej nieczystej walce pt. "PXM vs. drobni akcjonariusze" !!
1. To nie jest prawda. Jedynie potrafię zestawić kondycję tej Spółki z wpisami Cz.K. i wg mnie to jest bardzo szkodliwa twórczość w wykonaniu Cz.K.
2. Nie przypominam sobie, ze o tym informowałem. Ja byłem zaangażowany w PXM dużo wcześniej, zanim się tutaj pojawiłem.

Aero
Młodszy chorąży

Postautor: Aero » 05 wrz 2019 14:49

"Pouczasz innych [...]"

Walisz poniżej pasa, a to nie ładnie! Idąc Twoim tokiem myslenia - czy ty Aero oznajmiając parę miesięcy temu na forum, że wchodzisz w PXM też masz całkiem czyste sumienie? A może Twój wpis też zachęcił kogoś do zakupu??
To nie CZK jest winny.
1. Nie wale poniżej pasa a jedynie staram się uzmysłowić Cz. K. jego wielomiesięczną i szkodliwa działalność. Uwierz, ze sa niestety naiwne i mniej zorientowane osoby, które szukają w sieci informacji i mogą się nimi kierować.
2. Nie oznajmiałem na forum, że wchodzę w PXM. Zanim się tutaj pojawił byłem już dosyć poważnie zaangażowany

polimex
Starszy plutonowy

Postautor: polimex » 05 wrz 2019 14:52

Chłopaki bo robi sie tu drugi bankier.

Hafid
Sierżant sztabowy

Postautor: Hafid » 05 wrz 2019 15:06

Chłopaki bo robi sie tu drugi bankier.

I pewnym osobom chyba na tym zależy:

Obrazek