Czy ministrowie PIS zwrócili nagrody, które im się „po prostu należały”?

wszystko na temat spółek publicznych
KOSA/
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Czy ministrowie PIS zwrócili nagrody, które im się „po prostu należały”?

Postautor: KOSA/ » 31 maja 2019 18:55

Czy ministrowie zwrócili nagrody, które im się „po prostu należały”?
W styczniu 2018 roku poseł PO, Krzysztof Brejza, ujawnił wysokość nagród, jakie przyznał sobie rząd Beaty Szydło w latach 2016 – 2017 w formie comiesięcznych premii. W samym tylko 2017 roku władza nagrodziła się kwotą 6 mln zł. Wprawdzie zdymisjonowana już wówczas pani premier głośno oznajmiła, że te nagrody „po prostu się należały”, ale lud tego nie kupił i prezes Kaczyński kazał je oddać. Ministrowie zobowiązali się przekazać pieniądze na Caritas, a Jacek Sasin obiecywał, że „kancelaria premiera chce ujawnić zbiorczą listę, kto z ministrów zwrócił nagrody”. Wiadomo jednak, że nie wszyscy byli chętni, by zwrócić otrzymane nagrody. W zaparte poszli; Witold Waszczykowski (MSZ, 72 tys. 100 zł), Anna Streżyńska (cyfryzacja, 72 tys. 100 zł), Andrzej Adamczyk (infrastruktura i budownictwo, 70 tys. 100 zł), Antoni Macierewicz (MON, 70 tys. 100 zł), Jan Szyszko (środowisko, 70 tys. 100 zł), Beata Kempa (65 tys. 100 zł), Elżbieta Witek (szefowa gabinetu Szydło, 65 tys. 100 zł).
Dzisiaj poseł Brejza sprawdza, czy rzeczywiście niesłusznie pobrane pieniądze trafiły do Caritasu. Wiadomo już, że zwrotu dokonał, Witold Bańka (63 300 zł), Michał Wójcik (8 800 zł, co stanowi tylko część nagrody, która wynosiła 32 141 zł). Minister Tchórzewski i Zbigniew Babalski również przekazali jakieś kwoty Caritasowi, ale nie wiadomo, ile. Cztery oddziały Caritasu (Częstochowa, Sosnowiec, Płock, Białystok) uznały, że w ogóle nie muszą odpowiadać na zapytanie polityka PO, a ks. Marek Bator, szef oddziału w Częstochowie zwrócił się do Brejzy z prośbą o zaprzestanie „stygmatyzowania Caritas poprzez tego typu zapytania, gdyż prowadzą one do politycznych rozgrywek, w których Caritas nie jest i nie może być stroną”.
Twitter:. Gazeta_Wyborcza ujawnia. Mieli oddać, nie oddali "bo te nagrody im się po prostu należały". Ze 151 nagrodzonych. wpłaty na Caritas deklaruje 7. Tak, tak...."do polityki nie idzie się dla pieniędzy", ale co nam teraz zrobicie frajerzy...
W maju 2018 roku wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, na spotkaniu z wyborcami w Radomiu zapewniał, że nagrody zostały zwrócone, tylko że nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji. Od roku dziennikarze „Gazety Wyborczej” pytają o listę i potwierdzenie wpłat, ale zero reakcji. Wicemarszałek i biuro prasowe Sejmu, minister Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, milczą jak zaklęci. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości