Falenta grozi że ujawni zleceniodawców !

wszystko na temat spółek publicznych
koordynator1
Chorąży

Re: Falenta grozi że ujawni zleceniodawców !

Postautor: koordynator1 » 12 cze 2019 14:12

No już już POKEmony poszczekały a teraz do budy bo michy nie będzie :lol:
A ty pisiorku tak mózg zabity bredniami że wszystko łykasz jak misiek maciorze a jest grubo już parę nazwisk wystękał :twisted:

"Razem z polskimi służbami od kilkunastu lat tępiłem liczne przykłady rozkradania majątku państwowego. Mogą to potwierdzić liczni funkcjonariusze polskich służb, m.in. Panowie Jarosław Wojtycki, szef warszawskiej delegatury CBA, i pełnomocnik szefa CBA Artur Chudziński. O mojej patriotycznej postawie funkcjonariusze służby zeznawali jako świadkowie w sądzie, który mnie skazał" - cytuje dziennik.

W liście tym biznesmen miał też tłumaczyć, że ludzie służb lojalni wobec PiS odegrali ważną rolę w rozegraniu afery podsłuchowej za rządów PO-PSL. "Gdy odkryłem proceder nagrywania przez kelnerów (kelnerzy zeznali, że to Falenta namówił ich na rejestrowanie rozmów - "GW"), od początku przyszedłem z tymi informacjami, jeszcze przed aferą, do Pana byłego skarbnika Stanisława Kostrzewskiego, któremu jako pierwszemu pokazałem pozyskane nagrania u mnie w biurze. Zatrudniłem wtedy jego siostrzenicę" - przywołuje "GW".

"Potem spotkaliśmy się u Pana w siedzibie przy ul. Nowogrodzkiej. To on (Kostrzewski - PAP) skontaktował mnie z agentami służb CBA z Wrocławia i ABW z Katowic, którym otwarcie pokazałem, jaki materiał pozyskałem. Poprosili o kontynuację tej operacji, co też wykonałem. Wszystko jest dokładnie opisane w tajnych raportach CBA. W tajnej bazie operacyjnej CBA w okolicach Płocka uzgodniłem, że przekażę cały pozyskany materiał. Przekazanie nastąpiło poprzez wprowadzenie informacji z nagrań do systemu operacyjnego CBA przez agentów CBA z wykorzystaniem jako źródła Pana (tu pada pseudonim operacyjny - "GW")" - czytamy.

Falenta miał stwierdzić także, że - jak pisze "GW" - "miał świadomość, że przekazany materiał będzie ujawniony i wykorzystany" do wygrania wyborów przez PiS oraz prezydenta. Według "GW" Falenta na końcu listu załączył kopie tajnych meldunków CBA na dowód, że znalazły się w nich przekazywane przez niego informacje z podsłuchów.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rz ... ign=chrome

Lapto,.p
Chorąży

Postautor: Lapto,.p » 12 cze 2019 14:21

dzisiaj będe obciagał pan dzwonił

szumidło
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: szumidło » 12 cze 2019 14:21

No i teraz niezalezna* prokuratura sprawdzi te wiadomosci, o szostej rano wpadnie CBS i pisiorki pojda siedziec*

*(głupi) żart

:twisted:

KOSA/
Sierżant sztabowy

Postautor: KOSA/ » 12 cze 2019 15:23

KOSA - nie ma niezaleznych instytucji, ktore moga to skontrolowac :twisted:
PIS ma wszystko - prokuratura jest w rekach PIS, CBS/CBA w rekach PIS, TK zalezny od PIS, prezydent zalezny od PIS, wladza ustawodawcza bez zadnej kontroli, teraz jeszcze probuja przejac kontrole nad sadami i pozamiatane :twisted:
Wizja i marzenie Kaczynskiego, zeby Polska byla druga Turcja coraz blizej :twisted:

Dlug rosnie, mega koniunktura w gospodarce wykorzystana do kupienia sobie wyborcow, z tych ich plusow beda niezle minusy za kilka lat, tylko kogo to obchodzi :twisted: :twisted: :twisted:

Organy państwa, czyli prokuratura, służby specjalne, nie radzą sobie w tej sprawie. W takiej sytuacji powinna powstać sejmowa komisja śledcza.
Jeśli PIS ma czyste ręce to nie powinien się niczego obawiać bo jak mawiał Kaczynski ,,uczciwi nie maja się czego bać"

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 cze 2019 21:32

"Panie Prezesie, jest mi bardzo przykro. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Zresztą taka była obietnica Panów z CBA.
Panie Prezesie, od kilku lat ludzie z Pana politycznego obozu mamią mnie obietnicami pomocy, ułaskawienia i amnestii. "

:twisted: :twisted: :twisted:
facet to ***** kompletne co to jest 2 lata ***** nigdy nie byl karany
za dobre sprawuni wyjdzie po roku
nawet niezauwazy ze byl pier d l u
byl skazany za wyludzenie https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... ku/pq9rr8b

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 cze 2019 21:35

Niezle pojechali !

" za podsłuchami mógł stać ktoś inny niż Falenta, np. biznesmen który w sieci występuje jako "Wróżka Zębuszka". Okazuje się, że makler Falenty, Arkadiusz B. w internetowym serwisie branżowym GoldenLine występuje właśnie jako "Wróżka Zębuszka". "

To rzad obaliłes !
:mrgreen: zawsze, gdzie jest Wrozka sie cos dzieje, widzisz nawet trafic do Falenty a tu afera, trzeba miec na to szczescie :lol: :mrgreen:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 cze 2019 21:36

No i teraz niezalezna* prokuratura sprawdzi te wiadomosci, o szostej rano wpadnie CBS i pisiorki pojda siedziec*

*(głupi) żart

:twisted:
do mnie raz 4 walilo w drzwi i ich nie wpuscilem :lol: pamietalem komedie " Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz" :mrgreen:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 cze 2019 21:48

A ty pisiorku tak mózg zabity bredniami że wszystko łykasz jak misiek maciorze a jest grubo już parę nazwisk wystękał :twisted:

"Razem z polskimi służbami od kilkunastu lat tępiłem liczne przykłady rozkradania majątku państwowego. Mogą to potwierdzić liczni funkcjonariusze polskich służb, m.in. Panowie Jarosław Wojtycki, szef warszawskiej delegatury CBA, i pełnomocnik szefa CBA Artur Chudziński. O mojej patriotycznej postawie funkcjonariusze służby zeznawali jako świadkowie w sądzie, który mnie skazał" - cytuje dziennik.

W liście tym biznesmen miał też tłumaczyć, że ludzie służb lojalni wobec PiS odegrali ważną rolę w rozegraniu afery podsłuchowej za rządów PO-PSL. "Gdy odkryłem proceder nagrywania przez kelnerów (kelnerzy zeznali, że to Falenta namówił ich na rejestrowanie rozmów - "GW"), od początku przyszedłem z tymi informacjami, jeszcze przed aferą, do Pana byłego skarbnika Stanisława Kostrzewskiego, któremu jako pierwszemu pokazałem pozyskane nagrania u mnie w biurze. Zatrudniłem wtedy jego siostrzenicę" - przywołuje "GW".

"Potem spotkaliśmy się u Pana w siedzibie przy ul. Nowogrodzkiej. To on (Kostrzewski - PAP) skontaktował mnie z agentami służb CBA z Wrocławia i ABW z Katowic, którym otwarcie pokazałem, jaki materiał pozyskałem. Poprosili o kontynuację tej operacji, co też wykonałem. Wszystko jest dokładnie opisane w tajnych raportach CBA. W tajnej bazie operacyjnej CBA w okolicach Płocka uzgodniłem, że przekażę cały pozyskany materiał. Przekazanie nastąpiło poprzez wprowadzenie informacji z nagrań do systemu operacyjnego CBA przez agentów CBA z wykorzystaniem jako źródła Pana (tu pada pseudonim operacyjny - "GW")" - czytamy.

Falenta miał stwierdzić także, że - jak pisze "GW" - "miał świadomość, że przekazany materiał będzie ujawniony i wykorzystany" do wygrania wyborów przez PiS oraz prezydenta. Według "GW" Falenta na końcu listu załączył kopie tajnych meldunków CBA na dowód, że znalazły się w nich przekazywane przez niego informacje z podsłuchów.

ja jako jedyny chyba bylem za PiSem, bo raz Falenta do mnie ty za PiSem jestes powiedzial, przeca wiadomo, ze on byl za Po, jego ojciec wspolzalozyciel KLd, otoczenie senator Misiak PO, Oliwa Piotrowska i inni, raczej z Pisem nie mial do czynienia, pewnie przez lata i pomagal sluzbom jak pisal, ale za to pewnie dostawali dole lub sie podlaczali, nie tak latwo jest zrobic z 2tys majatek jak Falenta zrobil
A Wrozka Zebuszka jak pisalem z najwiekszego jego oredownika jest jego najwiekszym przeciwnikiem, bo nie dotrzymal slowa, pieniedzmi niech sie udlawi, kazdty ma to na co zasluzyl.
Przypomne 4.65 pakietowki 2 razy 15mln sztuk Hawe 70 mln tylko Zwg 26 mln i inne Wsio na Falenta Invetment na Cypr, a tu prosisz o pomoc a on w ciula wali, szlag mnie trafil, ale mial typowy styl zbywania, gasil slowem cacy pankracy
Ale sytuacja jest groteskowa, jak ja go o pomoc prosilem to do mnie czy wiesz, ile mnie gaz w mojej willi w Konstancinie kosztuje i przeciez nie pracujesz juz, telefonow nie odbieral, mial w dupie, murzyn zrobil swoje spalony na drucie kolczastym, a teraz sam prosi a tu zonk, obaczym czy za niecaly mc pokaze kwity o ktorych pisal
Ku chwale ojczyzny 8)

SHUN_TZU
Chorąży sztabowy

Postautor: SHUN_TZU » 12 cze 2019 22:35

ja jako jedyny chyba bylem za PiSem, bo raz Falenta do mnie ty za PiSem jestes powiedzial, przeca wiadomo, ze on byl za Po, jego ojciec wspolzalozyciel KLd, otoczenie senator Misiak PO, Oliwa Piotrowska i inni, raczej z Pisem nie mial do czynienia, pewnie przez lata i pomagal sluzbom jak pisal, ale za to pewnie dostawali dole lub sie podlaczali, nie tak latwo jest zrobic z 2tys majatek jak Falenta zrobil
A Wrozka Zebuszka jak pisalem z najwiekszego jego oredownika jest jego najwiekszym przeciwnikiem, bo nie dotrzymal slowa, pieniedzmi niech sie udlawi, kazdty ma to na co zasluzyl.
Przypomne 4.65 pakietowki 2 razy 15mln sztuk Hawe 70 mln tylko Zwg 26 mln i inne Wsio na Falenta Invetment na Cypr, a tu prosisz o pomoc a on w ciula wali, szlag mnie trafil, ale mial typowy styl zbywania, gasil slowem cacy pankracy
Ale sytuacja jest groteskowa, jak ja go o pomoc prosilem to do mnie czy wiesz, ile mnie gaz w mojej willi w Konstancinie kosztuje i przeciez nie pracujesz juz, telefonow nie odbieral, mial w dupie, murzyn zrobil swoje spalony na drucie kolczastym, a teraz sam prosi a tu zonk, obaczym czy za niecaly mc pokaze kwity o ktorych pisal
Ku chwale ojczyzny 8)
abryś za parę lat dostaniesz Oscara za scenariusz :) trzymam kciuki
"Imagination is more important than knowledge"- A.Einstein

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 cze 2019 22:51

Ku chwale ojczyzny 8)
abryś za parę lat dostaniesz Oscara za scenariusz :) trzymam kciuki
Wielu powie byles tam dla pieniadzy otoz nie inne powody, chlopak jak np Patryk Jaki z blokowiska z forum parkietu pisalem razem z wami, uczylem sie techniki tu, w domu, potem fx wymieszana wiedza stad, fx plus ciezka praca nad tym by doszlifowac to wszytko, potem konkurs XTB kto pamieta zrezygnowalem z Porsche Cajmana bedac pierwszym 5 dni przed koncem,a bylem na 20 dni 16 dni w rankngu 4 razy 2 i i 1. Zrezygnowalem, bo gralem na rachunku zony i wielu wiedzac, ze pisalem to na poczatku atakowalo mnie na forum itd, zreszta stwierdzilem, ze sam sobie go kupie kiedys. Ij ak powyzej wielu powie dla kasy, dla jakiej kasy, jak ja ze swojej dzialalnosci mialem wiecej>

Prezes Hawe Karney dostawal rocznie za dobre ***** w TV by dobrze ubierac slowami ludzi 50tys na garnitury tylko i 180 tys nierozliczonych faktur, a Witon w ramach rozliczenia dostal firmowe Porsche.
Ba dzien przed tym, jak zobaczylem priva na Goldenlinie, mowilem bratu i kolezance, ze cos sie wydarzy, moj 6 zmyl mowil mi, ze cos idzie, bo chodzilem podekscytowany, i mowilem im, ze zobaczycie, ze zrobie najlepsza spolke w historii na New Connect, a byl ten rynek dla mnie trupiarnia, i jak widac ZWg okazalo sie najbardziej plynna w historii
Po pakietowce na 70mln Falenta do mnie, ze przydala by ci sie jakas premia, przyjdz do mnie jak bedziesz mial czas i nigdy nie poszedlem, bo to nie w moim stylu prosic o pieniadze, zawsze sadzilem ze jak sie wykona dobrze prace to druga osoba sama da, nie jestem typowym biznesmenem, ktory dba o swoje interesy, potem stalem sie de facto zakladnikiem obrotu z trzeciego dnia pracy nie zamierzonym, po prostu bylo za duzo pieniedzy z ze sprzedazy IDM, sam myslalem co ja tu robie sprzedam i co dalej,a tu ZWg i hawe do maja 2012, Zwg do pazdziernka 2013, potem jeszcze ta zasrana afera podsluchowa i ja w centrum i mam co mam):
Spelilem swoje marzenia, co mialem w glowie,a kazdy z was co gra ma takie, wybujac cos, zobaczyc jak to jest, ale nie jest jak myslicie to cieza sprawa, ponad wasze sily, a trzeba byc technikiem, wyprzedac przyszlosc o miesiace, to ja Rybce powiedzialem jego szfagrowi, ze idzie minihossa od lutego 2012 i potrwa ze 3-4 mce, a byl grudzien i walneli na skup 15mln i petarda up poszla na 6,56. Ogolnie walili, bo umorzen bylo mase na leb od 2011 listopada do lutego i palenia gumy, ale taki byl rynek, teraz inny, brak plynnosci, dziury cenowe, ale kazdy rynek to inne zagrozenia i szanse

Ogolnie mam nadzieje, ze jeszcze wroce w innej roli za X lat, poki co Falenta mnie zawiodl, pokazalo mi to, ze nie ma co dla kogos robic, bo ci kopa w dupe da, obecnie nie ma mnie w kraju 8)

https://www.youtube.com/watch?v=vvf76YS ... V4&index=1
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019 23:40 przez WRÓŻKA ZĘBUSZKA, łącznie zmieniany 4 razy.

merlinxp
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: merlinxp » 12 cze 2019 23:07

... obecnie nie ma mnie w kraju 8)
Falenty tyż nie było, a już jest! :twisted:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 12 cze 2019 23:56

Patryk Jaki? Akurat mam paru ziomali z Opola, i coś o tych blokowiskach i potem układzikach rodzinnych Patryka wiem. Jak myślisz dlaczego z Opola nie startował tylko z Małopolski gdzie na każdej Wiosce była jego Facjata. :lol:

Nie pier.dol wróżka że to robisz spontanicznie, po pierwsze masz peniawe i chcesz puca walić po drugie masz Żal. A prawda jest taka że Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz tego farfocla Marka też mi nie żal, zamiast żyć na luzie chciał gó. wno spod siebie zeżreć żeby się jesze więcej nażreć i teraz KARMA Wraca.

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Sierżant sztabowy

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 13 cze 2019 00:09

Patryk Jaki? Akurat mam paru ziomali z Opola, i coś o tych blokowiskach i potem układzikach rodzinnych Patryka wiem. Jak myślisz dlaczego z Opola nie startował tylko z Małopolski gdzie na każdej Wiosce była jego Facjata. :lol:

Nie pier.dol wróżka że to robisz spontanicznie, po pierwsze masz peniawe i chcesz puca walić po drugie masz Żal. A prawda jest taka że Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz tego farfocla Marka też mi nie żal, zamiast żyć na luzie chciał gó. wno spod siebie zeżreć żeby się jesze więcej nażreć i teraz KARMA Wraca.
Czemu mam miec peniawe, wszystko zaczelo sie spontanicznie, zaprosil mnie na spotkanie, nawet nie wiedzialem kto to, sprawdzilem google, znalem Hawe, choc nigdy nie mialem, w portfelu, byla tam typowa spekula zanim sie tam pojawilem, byla to przygoda, spokojnie mam grzywne, mam swoja karme, bylem w sadach z 15 razy. Masz tu moja facjate prosto z Nullo Hawe, chyba nadal tam sa

tu masz karme:
https://www.youtube.com/watch?v=boRQXLv9SbI
Załączniki
13f554b13e.jpeg
13f554b13e.jpeg (12.67 KiB) Przejrzano 186 razy

KOSA/
Sierżant sztabowy

Postautor: KOSA/ » 14 cze 2019 20:21

CAŁA TREŚĆ LISTU FALENTY DO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY (pisownia i interpunkcja oryginalna)
Valencia 12.04.2019

Szanowny Panie Prezydencie, Gdzieś na świecie dokładnie w hiszpańskim więzieniu "gnije" człowiek, który głęboko wierzył w słuszność sprawy pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Człowiek, który zrobił co do niego należało, wywiązał się ze wszelkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji politycznej. Ludzie ci obiecali mu wiele korzyści i łupów politycznych. Czekał cztery lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień w którym zostanie przez Pana ułaskawiony. Ten dzień nie nadszedł i nie widać nadziei na jego nadejście. Dokument wstrzymany. Nie będzie zawiadomienia o podejrzeniu szantażowania prezydenta przez Falentę Warszawski sąd... czytaj dalej » Dzisiaj już wiem, że wiele osób ugrało sobie na nim swoje interesy karmiąc mnie przez lata ideologicznymi tekstami, że robimy to dla Polski. Każdy z tych ludzi odniósł wielkie korzyści materialne łamiąc zawartą ze mną umowę. Panie Prezydencie proszę potraktować ten list jako ostatniej szansy na porozumienie się ze mną. Liczę na to, że Pan jako adwokat z wykształcenia z dużym doświadczeniem, będzie potrafił ocenić informacje w nim zawarte.

Premier Donald Tusk też został uprzedzony, niestety błędnie ocenił swoją siłę i niezniszczalne poparcie społeczeństwa. Przeliczył się i dzisiaj musiał zniknąć z polskiej sceny politycznej. Miejmy nadzieję, że nigdy już nie wróci. Będzie to wielka tragedia dla narodu i Pańskiej formacji. Wiadomo, że zacznie od rozliczania przeszłości i ludzi, którzy odsunęli go od władzy. Nie trzeba być psychologiem, by wyobrazić sobie jaką potrafi być mściwą osobą. Nie chcę umożliwiać mu powrotu. Uważam, że posiadana przeze mnie wiedza i materiały uniemożliwią wygranie przez Pana i formację która Pana wspiera kolejnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Niestety moja wytrzymałość i cierpliwość się skończyły. Zmuszony jestem bronić siebie i swojej rodziny, która została brutalnie zaatakowana. Na to nie mogę pozwolić nikomu i będę walczyć każdymi dostępnymi środkami do końca tej bitwy. Po tym co dla Was zrobiłem liczyłem na medal. Wielokrotnie mi też go obiecywano. Dziś wiem, że wykorzystano mnie i byłem naiwny. Mam nadzieję, że nie zbagatelizuje Pan mojego listu. To nie są żadne groźby, ani szantaż. Ujawnię jedynie prawdę o wydarzeniach z afery taśmowej. Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać? Uważam, że jestem genialnym strategiem. To, że jestem teraz w więzieniu to efekt oszustwa ludzi z którymi współpracowałem. Ciężko dzisiaj o prawdziwe przyjaźnie. Zresztą pewnie przekona się Pan o tym po zakończeniu pańskiego urzędu, jak wielu ludzie przestanie odbierać telefony. Zatrudniłem wielu byłych polityków i wiem jak skończyli. Zawsze widziałem w nich ludzi którym należy pomóc. Po zakończeniu urzędu pozostawali sami bez żadnego wsparcia. No ale tacy są ludzie. Panie Prezydencie jeżeli zbagatelizuje Pan mój list to już nic nie będziemy mogli zrobić, żeby to zatrzymać. Nie wiem jaką Pan posiada wiedzę na mój temat, ale jestem dobrym inteligentnym człowiekiem z dużymi osiągnięciami w biznesie. Mam też normalną, dużą rodzinę, prawie 70-letnich rodziców i dwójkę małych dzieci, które mnie bardzo potrzebują. Moja kobieta jest piękną i inteligentną osobą oddaną mi do końca. Tak jak Pan też jest adwokatem. Pragnę powtórzyć Panu, że nie jestem żadnym przestępcą. Zawsze byłem dobry i uczciwy. Nigdy nikomu nic nie zrobiłem i nie ukradłem. Pomagałem wszystkim bezinteresownie czego przykłady może Pan znaleźć w internecie. Na zlecenie służb specjalnych miałem znaczący udział w wygraniu przez Pana wyborów, co publicznie potwierdzał redaktor Cezary Gmyz. Nie trzeba też oczywiście wspominać o przełamaniu poparcia politycznego i obnażeniu prawdziwej twarzy polityków Platformy Obywatelskiej. Uważam siebie za dobrego i doświadczonego gracza. Wiem też jak wyegzekwować swoje prawa i złożone w moim kierunku obietnice. Zabezpieczyłem się odpowiednio. Wymagać to będzie niestety mojego pojednania się z wrogiem, ale nie pozostawiacie mi wyjścia. Oferta od nich leży cały czas na stole. Zaszczuty człowiek nie ma jednak nic do stracenia i szuka wyjścia jak rozjuszony byk. W momencie gdy szedł do Pana ten list, pierwszy krok został już zrobiony. Złożyłem wniosek do Prokuratora Generalnego – Pana Zbigniewa Ziobry o przyznanie mi statusu świadka koronnego. Jako świadek koronny legalnie złożę wszelkie wyjaśnienia, wskażę świadków, zleceniodawców, wykonawców oraz poprę to odpowiednimi dowodami analogicznymi do tych z 2014 r.

Oczywiście Prokurator Generalny nie dopuści do przyznania mi tego statusu bo musiałby zostać katem własnej formacji. Jeżeli nie otrzymam tego statusu do końca kwietnia 2019 roku to przed samymi eurowyborami zostanie upubliczniony ten wniosek. Nie trudno sobie wyobrazić jak cała opozycja rzuca się na PG i żąda przyznania mi tego statusu. PG będzie miała bardzo małe pole manewru ponieważ ludzie będą chcieli poznać historię [nieczytelne] o [?] aferze podsłuchowej. Wybuchnie kolejna afera a Wy zaczniecie tracić poparcie, doklejona zostanie Wam łatka, że nieuczciwie wygraliście wybory. Opozycja wpadnie we wściekłość a ludzie ich wspierający uzyskają olbrzymią motywację do pójścia do kolejnych wyborów i odsunięcia Was od władzy. Panie Prezydencie, Oferuję Wam spokój polityczny, wsparcie w kolejnych wyborach i moją lojalność tak jak to było do tej pory. Z całą stanowczością podkreślam, że nie zamierzam w samotności umierać gdy "Wy" pasiecie na mojej krwawicy i nieszczęściu. Straciłem wszystko bezgranicznie Wam ufając i oczekuję, że wywiążecie się z umowy. Mamy jeszcze czas. Zastanówcie się przez ten [nieczytelne] Wstrzymaniem moich działań będzie natychmiastowe ułaskawienie mnie zgodnie ze złożonym przeze mnie wnioskiem. Na końcu mojego listu wymieniam nazwiska osób, które którzy uczestniczyli w aferze podsłuchowej. Mam nadzieję, że te osoby nie będą musiały być skazane na to co ja przeszedłem. Proszę mnie zrozumieć, nie mam innego wyjścia i muszę się bronić. Nie tak się z "Wami" umawiałem. Jeżeli ta sprawa przeniknie do mediów to również przekreśli Pana szanse na reelekcję. Czy jest Pan gotów aż tyle zaryzykować, zwłaszcza, że kolejną wygraną ma Pan "w kieszeni". Ja nie mam już nic do stracenia i mogę tylko na tym zyskać ponieważ w świetle całokształtu dowodów Sąd Najwyższy powinien mnie uniewinnić. Moi adwokaci uzupełnią kasację o nowe dowody i nawet jeżeli jest to niedopuszczalne opozycja zyska do tych dowodów pełny dostęp. Tak jak to się stało z upublicznieniem akt afery przez SN. Opozycja będzie w pełni zmobilizowana a pańską formację czeka zniknięcie na zawsze ze sceny politycznej. Zaczną się długie lata procesów sądowych i oskarżeń o różne popełnione zbrodnie. Podzielicie wtedy moją sytuację.
Opozycja aż kipi ze złości i nie może się doczekać kiedy Wam i mi dobierze się do "skóry". Proszę to z pokorą przemyśleć i jako adwokat z dużym doświadczeniem wyważyć za i przeciw. Na pewno zna Pan powiedzenie "Pycha kroczy przed upadkiem". To właśnie teraz obserwuję w Pana formacji. Wierzę, że podejmie Pan w końcu decyzję o moim ułaskawieniu i zakończy męki moje i mojej rodziny. 2,5 roku życia to jest bardzo długi czas podczas którego wiele może się zdarzyć mając starych rodziców i małe dzieci, które zostawiłem bez środków do życia. Poniosłem olbrzymie koszty tej afery. Straciłem cały majątek. Moi adwokaci przygotowują właśnie wniosek o upadłość. Mój dom jest licytowany na licytacji komorniczej. Straciłem kilkanaście spółek. Moja narzeczona matka mojej 4 letniej córki odeszła. Jednak jestem gotowy to wszystko odbudować. Proszę jedynie o rozwiązanie mojego największego problemu i pozwolenie wrócić mi do domu. Sam ma Pan córkę. Proszę zadać sobie pytanie czy byłby Pan w stanie rozstać się z małym dzieckiem na tak długi czas. Nie wspominam nawet o nastoletnim synu, który właśnie teraz potrzebuje Ojca. Podsumowując dla mnie jest to sytuacja zero-jedynkowa. Nie pozostawia mi Pan wyjścia. Odwołuję się do Pana mądrości życiowej i jeszcze raz proszę o ułaskawienie. Zasłużyłem na to tysiąckrotnie. Po tej nauczce jaką dostałem od życia chcę już tylko pracować, przebywać z rodziną i tak jak Pan się odchudzać :)
Pozdrawiam z nadzieją Marek Falenta

Lista osób, które uczestniczyły w aferze podsłuchowej w 2014 roku
1. Jarosław Kaczyński – Stanisław Kostrzewski konsultował z nim sposób wykorzystania nagrań w 2013 roku. Zaakceptował wykorzystanie materiałów i przysłał mi agentów CBA z Wrocławia i ABW z Katowic, dla których pozyskiwałem kolejne nagrania.

2. Stanisław Kostrzewski – pierwszy dowiedział się o możliwości pozyskania nagrań. Polecił mi kontynuację działań. W tym samym czasie poinformowałem też agentów CBA i ABW z Katowic. Spotkania z nim odbywały się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej i w moim biurze.

3. Ernest Bejda - dostał stanowisko szefa CBA dzięki nagraniom i ich upublicznieniu przez P. Nisztora. Został wyznaczony do tego zadania przez J.Kaczyńskiego. Falenta miał pisać też do premiera Morawieckiego. "Rzeczpospolita" o trzecim liście Skazany na 2,5...

4. Cezary Gmyz – współpracownik CBA, na spotkaniu z CBA uzgodniłem, że nagrania będą przekazywane przez P. Nisztora i C. Gmyza. Następnie oni je upubliczniali w odpowiednich dla PiS momentach.

5. Mariusz Kamiński i M.Wąsik - ułaskawieni w zamian za pozyskanie nagrań i ich upublicznienie.

6. Jarosław Wojtycki - agent CBA z Wrocławia. Przysłany przez Kostrzewskiego do odsłuchiwania nagrań po każdorazowym ich upublicznianiu [?] Przepisywał też informacje z nagrań do raportów operacyjnych CBA. Awans na szefa CBA Wawa po aferze.

7. Artur Chudziński – współpracowałem z nim przez 3 lata po aferze. Pozyskiwałem dalsze informacje i spotykaliśmy się również w obecności innych osób i agentów CBA w mieszkaniach operacyjnych.

8. Nowak- współpracownik Wojtyckiego, który razem z nim odsłuchiwał nagrania i [ nieczytelne - pobierał?] do dalszego wykorzystania.

9. Martin Bożek – przysłany do mnie przez Kostrzewskiego. Odpowiedzialny za mój kontakt z ABW i przekazywanie im informacji.

10. Piotr Nisztor – współpracownik CBA - dziennikarz wprowadzający nagrania do informacji publicznej przysłany przez CBA.

11. Norbert Wojnarowski – Jarosław Kaczyński oferował mu stanowisko Ministra Skarbu w zamian za pomoc przy pozyskiwaniu [nieczytelne] Norbert był na rozmowie kwalifikacyjnej z JK i może to potwierdzić.

12. Grzegorz Kuczyński – przewodniczący RN w jednej z moich spółek, adwokat Jarosława Kaczyńskiego, który przyjaźnił się ze St. Kostrzewskim skarbnikiem PiS. W zamian dostał posadę w RN PGE SA wśród zaufanych ludzi JK.

Nadmieniam, że cały pozyskany materiał został przekazany CBA. Jestem gotowy przekazać kolejną kopię wszystkich nagrań. Wiele z nich nie zostało upublicznione wśród nich nagranie pomiędzy Premierem Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Jagiełłą Prezesem Banku PKO BP. Pozyskałem też wiele informacji i osób dla [nieczytelne] już po 2014 i wybuchu afery podsłuchowej. Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań moich spotkań z wyżej wymienionymi osobami. )

Wróć do „Akcje”