Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A. - odcinki zbiorowe akcji - WAŻNE!

wszystko na temat spółek publicznych
Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A. - odcinki zbiorowe akcji - WAŻNE!

Postautor: Aero » 20 cze 2019 21:32

Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze,
Proszę składać wnioski do Zarządu Hawe S.A. o wydanie odcinka zbiorowego akcji wg wzoru zamieszczonego poniżej.

Źródło: http://porozumieniehawe.pl/2019/01/09/w ... kcji-hawe/
Pod podanym linkiem znajdziecie dokument w wersji word do wykorzystania.

[miejscowość i data]

Dane Akcjonariusza:
[imię i nazwisko]
[adres zamieszkania/adres korespondencyjny]
[PESEL]
[numer telefonu kontaktowego]
[adres e-mail]

Zarząd spółki Hawe S.A.
ul. Francesca Nulla 2,
00-486 Warszawa
KRS: 0000121430


Wniosek o wydanie odcinka zbiorowego akcji

Działając w imieniu własnym wnoszę o wydanie odcinka zbiorowego akcji spółki pod firmą HAWE Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul.Francesca Nulla 2 00-486 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie, XII Wydział KRS, pod numerem KRS: 0000121430, REGON: 015197353, NIP: 5272380580, kapitał zakładowy w wysokości 107 237 064 zł, w całości opłacony (dalej jako „Spółka”), w związku ze zniesieniem dematerializacji akcji Spółki.

Oświadczam, że przysługuje mi prawo do [liczba akcji] akcji zwykłych Spółki na okaziciela oraz wnoszę o wydanie odcinka zbiorowego obejmującego wszystkie te akcje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia przez Spółkę oraz podmioty działające na jej zlecenie czynności związanych z wydaniem odcinka zbiorowego akcji Spółki.

Odbioru odcinka zbiorowego akcji nastąpi w terminie od dnia .....-.....-2019 w dni robocze w godzinach 8:00-15:00 w siedzibie spółki w Warszawie, ul. Francesca Nulla 2 , 00-486 Warszawa.

Wszelkie informacje dotyczące ww. sprawy proszę przesyłać w formie listu poleconego za potwierdzeniem mojego odbioru lub pocztą elektroniczną za potwierdzeniem odbioru na podany w danych kontaktowych mój adres e-mail.


[podpis Akcjonariusza]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019 14:57 przez Aero, łącznie zmieniany 3 razy.

REKLAMA


Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A.

Postautor: Aero » 20 cze 2019 21:41

Poniżej informacje znalezione w internecie:
Źródło: https://www33.zippyshare.com/v/sr4YNVid/file.html

,, Fakt wycofania akcji z KDPW nie oznacza utratę statusu akcjonariusza
spółki. Zgodnie z art. 91 ust. 11 ww. ustawy, uczestnicy KDPW prowadzący
rachunki papierów wartościowych dla akcjonariuszy spółki, przekażą spółce
dane osobowe akcjonariuszy ze wskazaniem liczby akcji zapisanych na ich
rachunkach.
Na podstawie tych danych, na żądanie akcjonariusza spółka ma, zgodnie z
Kodeksem spółek handlowych, obowiązek wydania akcji w formie
dokumentu.


Pozdrawiam / Kind regards
Dorota Mackiewicz
Wicedyrektor / Deputy Director
Biuro Prawne / Legal Department”
Ostatnio zmieniony 29 cze 2019 16:45 przez Aero, łącznie zmieniany 2 razy.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A.

Postautor: Aero » 20 cze 2019 21:45

Działajcie !!!

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A.

Postautor: Aero » 20 cze 2019 23:16

J.w.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Hawe S.A. RMF24 13 czerwca 2019

Postautor: Aero » 21 cze 2019 09:59

Poniżej materiał redaktora Michała Zielińskiego z 13 czerwca 2019 roku, dotyczący HAWE S.A.

Źródło: https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/mich ... Id,3040907

Falenta i "Przyjaźń" chińsko-amerykańska
Autor: Michał Zieliński
Czwartek, 13 czerwca (11:10)

Jedna z firm Marka Falenty przez lata współpracowała z Huawei. Złożyło się tak, że ma nawet podobnie brzmiącą nazwę. Hawe miała z wyklętym przez Amerykanów chińskim koncernem wspólne interesy, sprzęt, rozwiązania i plany. Jest również właścicielem magistrali światłowodowej ważnej dla łączności między Chinami i Europą. Ta magistrala przebiega przez Polskę razem z rurociągiem "Przyjaźń". Tak się złożyło, że dwa miesiące temu ten rurociąg przerwał działanie, na skutek tajemniczego skażenia ropy w rejonie rosyjskiej Samary.

Marek Falenta znany jest z interesów, które robił na imporcie węgla. Mniej powszechna jest wiedza o jego zaangażowaniu w wykup długów, a potem w nieruchomosci i branżę telekomunikacyjną, w tym w sieć światłowodową.

Nietrudne początki
Według prasy, Falentę w świat biznesu wprowadzał jego ojciec. Potem senior się z interesów wycofał, a to junior został głównym udziałowcem firmy, która ma m.in. kilka tysięcy kilometrów światłowodów tzw. sieci szkieletowej, obejmującej ważne magistrale, wraz z połączeniami na granicach, w tym z Białorusią i Niemcami.

Inwestycja w patriotyzm
Przebywający dziś za kratami i podobno obawiający się o swoje życie biznesmen twierdzi, że zaangażował się w podsłuchy z pobudek patriotycznych, ale też dodaje, że liczył na przychylność nowych władz dla jego interesów. Udział w podsłuchowym przedsięwzięciu nie tylko jednak pogrążył Marka Falentę, ale też nie przysłużył się jego firmom, w tym części grupy Hawe, która zajmuje się telekomunikacją.

Firmy zaczęły mieć problemy z finansowaniem, bo banki odmawiały im kredytów. Nie pomogło nawet wycofanie się Marka Falenty z udziałów. Nadeszła upadłość.

Jedwabne nici
Według komunikatów samej firmy, wieloletnim partnerem Hawe jest chiński gigant Huawei. Współpraca trwa od lat, a pod koniec zeszłego roku Hawe ogłosiła, że urządzenia od Huawei monitorują non-stop wszystkie światłowody firmy. Na początku tego roku w mediach pojawiły się informacje o tym, że firma zamierza wprowadzać na polski rynek sprzęt Huawei do budowy superinternetu, czyli sieci 5G.

Ważne dla Chińczyków wydaje się też światłowodowe połączenie od wschodniej do zachodniej granicy. Należąca do firmy i położona kilkanaście lat temu wzdłuż trzeciej nitki rurociągu "Przyjaźń" światłowodowa magistrala leży na informatycznym Jedwabnym Szlaku, na którym odległość między Szanghajem i Frankfurtem wynosi tylko... półtorej setnej sekundy.

Wstrzymana przyjaźń
O "Przyjaźni" ostatnio jest głośno z powodu zanieczyszczenia ropy. Jak informowały rosyjskie media, prokuratura w Samarze przyjmuje, że do wprowadzenia skażonej ropy do rur doprowadzono celowo. W tej sprawie zatrzymano już co najmniej 10 osób.

Zanieczyszczenie spowodowało dwa miesiące temu wstrzymanie transportu surowca "Przyjaźnią". Zatrzymanie marszu na polski rynek grozi też Huawei.

Według oficjalnych zapowiedzi, polskie władze do końca czerwca mogą zdecydować o zakazie instalowania sprzętu chińskiego koncernu, oskarżanego przez Stany Zjednoczone o szpiegowanie. Waszyngton wypycha Huawei ze swojego rynku i mocno naciska, by sojusznicy, szczególnie ci kluczowi, również nie korzystali z chińskiej infrastruktury.

Według nieoficjalnych informacji infrastruktura ma być przejęta przez firmę, nad którą pieczę ma Ministerstwo Obrony Narodowej. Konkurentem do zakupu jest jakoby fundusz związany z Chinami.

Autor:
Michał Zieliński
Źródło:
RMF FM
Ostatnio zmieniony 21 cze 2019 10:05 przez Aero, łącznie zmieniany 1 raz.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A.

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:02

Zostawiam link z ciekawymi informacjami dotyczącymi Hawe S.A.

https://www33.zippyshare.com/v/sr4YNVid/file.html
Ostatnio zmieniony 29 cze 2019 16:46 przez Aero, łącznie zmieniany 1 raz.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Hawe S.A.

Postautor: |Czarne.Koszula| » 21 cze 2019 10:09

juz ci wali na mozg czytajac te bzdury nie wierze ze mozesz byc takim *** byy lykac wszystko co napisza w internecie uwazaj ruscy hakerzy tez wlamali sie karnowkiemu na portal drze jape od rana

@Laptop a co ty taki nerwowy się robisz, co to forum Twoje prywatne pole?
Chce zwrócić uwagę to jego prawo.

Przecież to jest skandal w biały dzień że ludzie swoich praw nie otrzymują, ten Paluch winien od dawna obok Falenty siedzieć.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

HAWE S.A. RP 24 stycznia 2019 r

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:14

Poniżej materiał redaktor Urszuli Zielińskiej z 24 stycznia 2019 roku.
Źródło: http://rpkom.pl/artykul/1390071.html


Exatel i fundusz inwestycyjny zainteresowane Hawe Telekom

Urszula Zielińska 24-01-2019

Nieoczekiwane pojawienie się Lotosu w rozgrywkach wierzycieli Hawe Telekom sprawia, że trzeba brać pod uwagę bliski finał przygód tej ciekawej firmy. Wśród inwestorów dla niej wymienia się Exatela i jeden fundusz. Miałby on być wspierany przez chiński kapitał.

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że sąd pozytywnie rozpatrzył dwa wnioski: Grupy Lotos oraz zarządu Hawe Telekom i uchylił decyzję o umorzeniu postępowania sanacyjnego tej światłowodowej firmy. Jest kontrolowana przez Mediatel, a pośrednio przez Hawe (w restrukturyzacji), którego głównym akcjonariuszem był kontrowersyjny biznesmen Marek Falenta.

Spytaliśmy Grupę Lotos o powody nagłego zainteresowania Hawe Telekom, ale paliwowa firma ograniczyła się do zapewnienia, że działa we własnym interesie i na tym etapie nie będzie udzielać szczegółowych informacji.

Pewne jest jedno. Decyzja sądu otwiera drogę nie tylko do tego, aby postępowanie naprawcze Hawe Telekom trwało, ale również do powrotu scenariusza, w którym znajduje się inwestor dla tej spółki.

Według informacji siostrzanego wobec rpkom.pl tytułu prasowego - dziennika „Parkiet” - przejęciem Hawe Telekom ponownie interesuje się państwowy operator telekomunikacyjny Exatel, podlegający Ministerstwu Obrony Narodowej. Widzi jednak ryzyko wynikające z braku informacji o zasobach sieciowych i umowach dotyczących Hawe Telekom. Piotr Mierzwiński, rzecznik Exatela, odmówił komentarza w tej sprawie.

W dwóch źródłach usłyszeliśmy ponadto, że właścicielowi światłowodowego ringu przygląda się również inwestycyjny fundusz. Jeden z naszych rozmówców wskazuje, że stoi za nim chiński kapitał.

Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom, nie chciał rozmawiać o tożsamości inwestorów dla spółki, ale nie przeczy, że takowi są.

– W mojej ocenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do znaczącego zbliżenia stanowisk zarządu oraz największych wierzycieli co do sposobu restrukturyzacji poprzez wprowadzenie do spółki inwestora, który spłaciłby znaczącą część długu i zapewniłby Hawe Telekom środki na dalsze inwestycje – mówi Paweł Paluchowski. Najwięksi wierzyciele Hawe Telekom to Agencja Rozwoju Przemysłu i Grupa Orange (spółka TP Teltech).

Aby ocenić skalę transakcji, brakuje zarówno informacji o stanie sieci, jej wykorzystaniu (prezes Hawe Telekom nie chce się nimi dzielić), jak i danych finansowych Hawe Telekom.

W 2017 r. firma ta miała około 26 mln zł przychodów, około 5,6 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) i kilkanaście milionów straty netto – wynika ze skonsolidowanego sprawozdania Mediatela.

Opublikowane w listopadzie ub.r. sprawozdanie za I kw. ub.r. Mediatela wskazuje na spadek kwartalnych przychodów Hawe Telekom do 5 mln zł.

Wartość infrastruktury teletechnicznej firmy wyceniono na 230 mln zł. Kapitał własny (aktywa pomniejszone o zobowiązania) na 77 mln zł.

– Mogę zapewnić, że spółka jest w lepszej sytuacji w zakresie płynności finansowej niż przed rozpoczęciem restrukturyzacji – mówi Paweł Paluchowski.

Powiązane kapitałowo Hawe i Hawe Telekom przestały spłacać zobowiązania finansowe w 2015 roku.

W grudniu 2015 r. do sądu trafił wniosek zarządu Hawe Telekom o ogłoszenie upadłości.

W kolejnym roku weszły w życie nowe przepisy pozwalające firmom z problemami finansowymi na sanację.


Przeczytaj więcej o: exatel, hawe telekom, światłowód

rp.pl

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Hawe S.A.

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:16

juz ci wali na mozg czytajac te bzdury nie wierze ze mozesz byc takim *** byy lykac wszystko co napisza w internecie uwazaj ruscy hakerzy tez wlamali sie karnowkiemu na portal drze jape od rana

@Laptop a co ty taki nerwowy się robisz, co to forum Twoje prywatne pole?
Chce zwrócić uwagę to jego prawo.

Przecież to jest skandal w biały dzień że ludzie swoich praw nie otrzymują, ten Paluch winien od dawna obok Falenty siedzieć.
Dziękuję Cz. K.
O sprawie trzeba przypominać. Tu jest pokrzywdzonych wielu drobnych akcjonariuszy a tak nie może być

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Hawe S.A.

Postautor: |Czarne.Koszula| » 21 cze 2019 10:19

juz ci wali na mozg czytajac te bzdury nie wierze ze mozesz byc takim *** byy lykac wszystko co napisza w internecie uwazaj ruscy hakerzy tez wlamali sie karnowkiemu na portal drze jape od rana

@Laptop a co ty taki nerwowy się robisz, co to forum Twoje prywatne pole?
Chce zwrócić uwagę to jego prawo.

Przecież to jest skandal w biały dzień że ludzie swoich praw nie otrzymują, ten Paluch winien od dawna obok Falenty siedzieć.
Dziękuję Cz. K.
O sprawie trzeba przypominać. Tu jest pokrzywdzonych wielu drobnych akcjonariuszy a tak nie może być

Ziobro robi sąd nad rynkiem kapitałowym, po wyborach do sejmu, HAWE jest jednym z kandydatów na wokandę, znam sprawę Aero.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

HAWE S.A. RP 11 marca 2019 Instytut Łączności i Exatel niezależnie wyceniają Hawe Telekom

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:21

Poniżej zostawiam kolejny materiał redaktor Urszuli Zielińskie z 11 marca 2019 roku
Źródło: http://rpkom.pl/artykul/1394254.html?p=2


Instytut Łączności i Exatel niezależnie wyceniają Hawe Telekom
Urszula Zielińska 11-03-2019


Dwa państwowe podmioty oszacują wartość sieci Hawe Telekom, kontrolowanej niegdyś przez Marka Falentę, skazanego za udział w aferze podsłuchowej – dowiaduje się rpkom.pl.

Wycenę światłowodowej spółki Hawe Telekom (spółka w restrukturyzacji) mają przeprowadzić: Exatel, operator telekomunikacyjny świadczący usługi dla firm i administracji publicznej, podlegający Ministerstwu Obrony Narodowej, oraz Instytut Łączności PIB (IŁ), nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji – wynika z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji.

Według naszych rozmówców IŁ otrzymał zlecenie w tej sprawie od Ministerstwa Cyfryzacji. Początkowo nie chciał się go podjąć ze względu na krótki termin, ostatecznie jednak zadanie będzie realizować. Nie wiemy, co konkretnie będzie badać: czy wartość całej spółki, czy tylko jej sieci.

Exatel natomiast chciałby kupić aktywa Hawe Telekom i prowadzić ma raczej inwentaryzację infrastruktury niż analizę biznesową.

Resort cyfryzacji w roli inwestora dla Hawe Telekom widziałby zaś inny podmiot – twierdzą nasze źródła. Ani przedstawiciele IŁ, ani Exatela nie chcieli oficjalnie rozmawiać o tej sprawie.

Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest największym wierzycielem Hawe Telekom (ponad 80 mln zł), w rozmowie z nami odcięła się od tego tematu. Rzeczniczka ARP Ilona Kachniarz powiedziała, że agencja nie zlecała wycen i zwróciła uwagę, że nie pozwala jej na to prawo: – ARP nie zlecała wyceny spółki, gdyż jako wierzyciel nie ma takich możliwości prawnych. Może to zrobić wyłącznie zarządca restrukturyzacyjny – powiedziała.

Wiesław Ostrowski, zarządca Hawe Telekom, jak na razie nie odpowiedział na nasze pytania zadanie e-mailem.– Nic mi nie wiadomo o zleceniu na przeprowadzenie nowej wyceny spółki – twierdzi natomiast Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom.

Hawe Telekom, firma zarządzająca rurociągiem wypełnionym częściowo przez światłowody, które udostępnia innym operatorom hurtowym i detalicznym, to bodaj najciekawsza firma telekomunikacyjna zbudowana w Polsce po 1989 r. Nie tylko z powodu położenia infrastruktury (jej część biegnie środkiem kraju, równolegle do rurociągu naftowego Przyjaźń PERN-u) czy problemów z płynnością, które notuje od 2015 r., ale przede wszystkim za sprawą osób, które pojawiały się w jej władzach i najbliższym otoczeniu.

Dość powiedzieć, że prezesem Hawe, spółki giełdowej, która była wiele lat głównym właścicielem udziałów Hawe Telekom, był m.in. były prezes Telewizji Polskiej Robert Kwiatkowski, a pomysł, aby przejąć Hawe, miał m.in. Zygmunt Solorz.

Jednak zamiast miliardera w akcjonariacie Hawe umocnił się wehikuł Trinitybay, kojarzony z kontrowersyjnym biznesmenem Markiem Falentą, a Kwiatkowskiego zastąpił szwagier Falenty – Krzysztof Rybka. Za Falenty w radzie nadzorczej Hawe zasiadali m.in. Tomasz Misiak (przedsiębiorca i były senator PO), Grażyna Piotrowska-Oliwa (po tym jak przestała być prezesem PGNiG), a w zarządzie mignął Jarosław Bauc (były minister finansów).
Hawe Telekom jest obecnie w restrukturyzacji, a 100 proc. udziałów tej spółki należy do notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Mediatel. Wartość całego Mediatela to ok. 97 mln zł. Choć firma ta jest publiczna, nie podaje systematycznie wyników finansowych właśnie dlatego, że jej główne aktywo – Hawe Telekom – jest w restrukturyzacji.

Hawe Telekom będzie warte inną sumę dla inwestora branżowego, mającego już własną infrastrukturę, a inaczej spojrzy na tę firmę np. fundusz inwestycyjny. W sprawozdaniu za I kw. 2018 r. jako grupa wykazał nieco ponad 5 mln zł przychodu, 0,8 mln zł EBITDA oraz 3,9 mln zł straty netto. Dane te nie wyglądają imponująco.

Z kolei wartość infrastruktury teletechnicznej grupy w sprawozdaniu określono na 230 mln zł.

Widać też, że przedstawiciele Hawe Telekom nie boją się towarzystwa chińskiej firmy Huawei, z którą współpracują od 13 lat. Chińczycy zabrali spółkę na branżowe targi w Barcelonie i zapowiedzieli współpracę z nią przy technologii 5G.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: HAWE S.A. RP 11 marca 2019 Instytut Łączności i Exatel niezależnie wyceniają Hawe Telekom

Postautor: |Czarne.Koszula| » 21 cze 2019 10:24

Poniżej zostawiam kolejny materiał redaktor Urszuli Zielińskie z 11 marca 2019 roku
Źródło: http://rpkom.pl/artykul/1394254.html?p=2


Instytut Łączności i Exatel niezależnie wyceniają Hawe Telekom
Urszula Zielińska 11-03-2019


Dwa państwowe podmioty oszacują wartość sieci Hawe Telekom, kontrolowanej niegdyś przez Marka Falentę, skazanego za udział w aferze podsłuchowej – dowiaduje się rpkom.pl.

Wycenę światłowodowej spółki Hawe Telekom (spółka w restrukturyzacji) mają przeprowadzić: Exatel, operator telekomunikacyjny świadczący usługi dla firm i administracji publicznej, podlegający Ministerstwu Obrony Narodowej, oraz Instytut Łączności PIB (IŁ), nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji – wynika z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji.

Według naszych rozmówców IŁ otrzymał zlecenie w tej sprawie od Ministerstwa Cyfryzacji. Początkowo nie chciał się go podjąć ze względu na krótki termin, ostatecznie jednak zadanie będzie realizować. Nie wiemy, co konkretnie będzie badać: czy wartość całej spółki, czy tylko jej sieci.

Exatel natomiast chciałby kupić aktywa Hawe Telekom i prowadzić ma raczej inwentaryzację infrastruktury niż analizę biznesową.

Resort cyfryzacji w roli inwestora dla Hawe Telekom widziałby zaś inny podmiot – twierdzą nasze źródła. Ani przedstawiciele IŁ, ani Exatela nie chcieli oficjalnie rozmawiać o tej sprawie.

Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest największym wierzycielem Hawe Telekom (ponad 80 mln zł), w rozmowie z nami odcięła się od tego tematu. Rzeczniczka ARP Ilona Kachniarz powiedziała, że agencja nie zlecała wycen i zwróciła uwagę, że nie pozwala jej na to prawo: – ARP nie zlecała wyceny spółki, gdyż jako wierzyciel nie ma takich możliwości prawnych. Może to zrobić wyłącznie zarządca restrukturyzacyjny – powiedziała.

Wiesław Ostrowski, zarządca Hawe Telekom, jak na razie nie odpowiedział na nasze pytania zadanie e-mailem.– Nic mi nie wiadomo o zleceniu na przeprowadzenie nowej wyceny spółki – twierdzi natomiast Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom.

Hawe Telekom, firma zarządzająca rurociągiem wypełnionym częściowo przez światłowody, które udostępnia innym operatorom hurtowym i detalicznym, to bodaj najciekawsza firma telekomunikacyjna zbudowana w Polsce po 1989 r. Nie tylko z powodu położenia infrastruktury (jej część biegnie środkiem kraju, równolegle do rurociągu naftowego Przyjaźń PERN-u) czy problemów z płynnością, które notuje od 2015 r., ale przede wszystkim za sprawą osób, które pojawiały się w jej władzach i najbliższym otoczeniu.

Dość powiedzieć, że prezesem Hawe, spółki giełdowej, która była wiele lat głównym właścicielem udziałów Hawe Telekom, był m.in. były prezes Telewizji Polskiej Robert Kwiatkowski, a pomysł, aby przejąć Hawe, miał m.in. Zygmunt Solorz.

Jednak zamiast miliardera w akcjonariacie Hawe umocnił się wehikuł Trinitybay, kojarzony z kontrowersyjnym biznesmenem Markiem Falentą, a Kwiatkowskiego zastąpił szwagier Falenty – Krzysztof Rybka. Za Falenty w radzie nadzorczej Hawe zasiadali m.in. Tomasz Misiak (przedsiębiorca i były senator PO), Grażyna Piotrowska-Oliwa (po tym jak przestała być prezesem PGNiG), a w zarządzie mignął Jarosław Bauc (były minister finansów).
Hawe Telekom jest obecnie w restrukturyzacji, a 100 proc. udziałów tej spółki należy do notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Mediatel. Wartość całego Mediatela to ok. 97 mln zł. Choć firma ta jest publiczna, nie podaje systematycznie wyników finansowych właśnie dlatego, że jej główne aktywo – Hawe Telekom – jest w restrukturyzacji.

Hawe Telekom będzie warte inną sumę dla inwestora branżowego, mającego już własną infrastrukturę, a inaczej spojrzy na tę firmę np. fundusz inwestycyjny. W sprawozdaniu za I kw. 2018 r. jako grupa wykazał nieco ponad 5 mln zł przychodu, 0,8 mln zł EBITDA oraz 3,9 mln zł straty netto. Dane te nie wyglądają imponująco.

Z kolei wartość infrastruktury teletechnicznej grupy w sprawozdaniu określono na 230 mln zł.

Widać też, że przedstawiciele Hawe Telekom nie boją się towarzystwa chińskiej firmy Huawei, z którą współpracują od 13 lat. Chińczycy zabrali spółkę na branżowe targi w Barcelonie i zapowiedzieli współpracę z nią przy technologii 5G.

@Aero

po co tyle wątków? moder ci usunie i wysiłek na marne.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: HAWE S.A. RP 11 marca 2019 Instytut Łączności i Exatel niezależnie wyceniają Hawe Telekom

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:29

Chciałem przypomnieć o sprawie. Najważniejsze, żeby akcjonariusze pamiętali, ze mają prawo wystąpić do Zarządu HAWE S.A. o wydanie odcinka zbiorowego akcji

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Hawe S.A.

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:31



@Laptop a co ty taki nerwowy się robisz, co to forum Twoje prywatne pole?
Chce zwrócić uwagę to jego prawo.

Przecież to jest skandal w biały dzień że ludzie swoich praw nie otrzymują, ten Paluch winien od dawna obok Falenty siedzieć.
Dziękuję Cz. K.
O sprawie trzeba przypominać. Tu jest pokrzywdzonych wielu drobnych akcjonariuszy a tak nie może być

Ziobro robi sąd nad rynkiem kapitałowym, po wyborach do sejmu, HAWE jest jednym z kandydatów na wokandę, znam sprawę Aero.
Mam nadzieję, że w końcu cos się wyklaruje.
Dużo się dzieje w sprawie w ostatnich tygodniach ale trzeba wszystkim uświadomić, ze mają prawo walczyć o swoje

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Do wszystkich akcjonariuszy Hawe S.A.

Postautor: Aero » 21 cze 2019 10:37

Przypominam, że w siedzibie HAWE S.A. nie działają telefony i adres email.

Zatem jedynym sposobem jest wysłanie swojego żądania w formie listu poleconego z potwierdzeniem odbioru (koniecznie!!!) lub osobiste złożenie wniosku w siedzibie Spółki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości