ogromne zarobki -Jacka Kurskiego z TVP - 812 tys

wszystko na temat spółek publicznych
KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 630
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

ogromne zarobki -Jacka Kurskiego z TVP - 812 tys

Postautor: KOSA/ » 24 lip 2019 13:20

Kurski z zastępcą zarobili 812 tys! :shock: :shock: :shock: :shock:

Jacek Kurski i Maciej Stanecki zarobili w rok aż 812 tys. złotych
Politycy lubią podkreślać wyjątkowość swojej pracy. Marszałek Senatu nazywa to pracą dla idei. W TVP zaś nazywają to misją. Ładnie to brzmi, ale i sporo kosztuje, bo np. członkowie zarządu TVP, Jacek Kurski i Maciej Stanecki zarobili w rok aż 812 tys. złotych. I to bez nagród! Rada Mediów Narodowych dostała właśnie sprawozdanie finansowe TVP.


Spółka istnieje tylko dzięki olbrzymiemu wsparciu z budżetu. Ostatnie – dzięki specjalnej ustawie – to bagatela ponad 1,2 mld złotych! Normalna firma już dawno by zbankrutowała, ale kroplówka z publicznych pieniędzy wciąż utrzymuje telewizję przy życiu. I co robi TVP? Kontynuuje misję, czyli wydaje jeszcze więcej! Ze sprawozdania wynika, że dwaj członkowie zarządu zarabiali średnio po 33,6 tys. zł.

Nie dość, że to ogromne pieniądze, to jeszcze oznacza, że Jacek Kurski dostał ogromną podwyżkę! Bo w latach 2016–2017 zarabiał 26 tys. zł miesięcznie! – Za co? – pyta Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych. Jego zdaniem zrozumiałe jest, gdy najlepsi dziennikarze bądź gwiazdy telewizji dużo zarabiają, ale to nie jest taka sytuacja. Koszty utrzymania TVP wzrosły za rządów Kurskiego o półtora miliarda złotych! Ogromne pieniądze wydaje się właśnie na pensje. Tylko w ubiegłym roku zatrudnienie wzrosło o 106 etatów. Kupiono też nowe samochody! Tymczasem nawet Elżbieta Kruk, posłanka PiS z Rady Mediów Narodowych, przyznała niedawno, że TVP jest „paździerzowa”. Trudno to ocenić, ale na pewno jest bardzo droga.
• 2,2 mld zł – koszty Telewizji Polskiej w 2018 r. (o 22 proc. wyższe niż rok wcześniej)

• 3,5 mln zł – tyle zarobiła TVP w ubiegłym roku

• 20 767 zł – miesięczne zarobki każdego z doradców TVP. Jest ich aż ośmiu!

• 21,840 zł – średnia pensja dyrektorów i ich zastępców (1874 zł wyższa niż rok wcześniej)


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blah8760, |Czarne.Koszula| i 160 gości