Wszystko OK ale dlaczego tak pozno ???

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży
Posty: 1458
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Wszystko OK ale dlaczego tak pozno ???

Postautor: NiKtoś » 05 sie 2019 11:32

Czy na hordy zlodzieji z GPW tez przyjda w koncu wyroki??


5.08.2019, Warszawa (PAP) - Prezes UOKiK nałożył prawie 4 mln zł kary na firmę Exito z Opalenicy (Wielkopolska) za oszukiwanie seniorów podczas sprzedaży na organizowanych pokazach m.in. mat leczniczych i oczyszczaczy powietrza - podał w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak czytamy w komunikacie, firma sprzedaje na pokazach m.in. maty lecznicze, urządzenia do masażu, roboty kuchenne, oczyszczacze powietrza. Ofertę kieruje w dużej mierze do seniorów, których pracownicy firmy zapraszają na pokaz, wabiąc obietnicą prezentu dla każdej osoby, która weźmie w nim udział.

Jak zaznaczył prezes urzędu Marek Niechciał, w rzeczywistości upominki nie istnieją, a wylosowana "nagroda" tak naprawdę jest płatna - pracownicy przedstawiają umowę jej zakupu. "Ponadto, firma twierdziła, że konsument może zaoszczędzić nawet kilkanaście tys. zł, tymczasem koszt zestawów jest sztucznie zawyżany, a ceny sprzed promocji nigdy nie istniały. Tymi wszystkimi zabiegami Exito namawiało konsumentów do tego, żeby kupowali kosztowne produkty" - wyjaśnił.

UOKiK wskazał, że firma Exito uniemożliwiała konsumentom odstąpienie od umowy. Według urzędu firma twierdziła, że konsumenci nie mogą zrezygnować z zakupów, ponieważ kupili produkty z promocji lub wyroby medyczne. "Jest to niezgodne z prawem - każda osoba, która zawiera umowę na prezentacji, może odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni" - podkreślił szef UOKiK. Dodał, że za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na firmę Exito z Opalenicy karę w wysokości 3 mln 936 tys. 270 zł.

Jak zaznaczył Niechciał, celem Exito była jak największa sprzedaż metodami sprzecznymi z prawem. "Nie znalazłem w tym przypadku żadnych okoliczności łagodzących, dlatego nałożyłem wysoką karę" - powiedział. Podkreślił, że jest to do tej pory najwyższa kara za pokazy. "Mam nadzieję, że to będzie lekcja dla nieuczciwych przedsiębiorców" - stwierdził.

UOKiK zaznaczył, że firma musi zaprzestać stosowania kwestionowanych praktyk ze względu na nałożony na nią rygor natychmiastowej wykonalności, a klienci otrzymają od Exito listy z informacją o decyzji.

Postępowanie przeciwko Exito UOKiK wszczął w maju 2019 r. Decyzja nie jest prawomocna, ponieważ Exito może odwołać się do sądu. Ma na to 30 dni od odbioru decyzji. (PAP)


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blah8760, kafal, |Czarne.Koszula| i 157 gości