PEM księga przełomu

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 16:45

Jestem trochę głupi i zacząłem kupować ten towar przy kursie 60. Na szczęście prawdziwe zakupy zrobiłem dopiero po 10 i 9. Moja średnia około 20 więc naganiam :lol:

Żarty żartami, ale to naprawdę zrobiła się ciekawa opcja inwestycyjna. Oczywiście jest tania nie bez powodu. Były prezes giełdy uruchomił zniesławiającą dętą aferę. Zaś prezes Czechowicz cieszy się zasłużoną niechęcią wśród inwestorów. Jednak rynek grubo przesadził z emocjami.

W najgorszym przypadku spółka będzie żyła ze stałych opłat od MCI. To zupełnie wystarczy aby przynosiła zyski około 3zł na papier rocznie. Ergo kurs 9zł to dar niebios dla nabywców. A może być dużo lepiej! Wystarczą nieco lepsze wyniki zarządzania i dzięki samym opłatom MCI roczny zysk może przekroczyć obecną cenę. Tak już bywało w przeszłości. Były trzy dywidendy przekraczające obecny kurs.

Nie wiem czy PEM pozyska innych inwestorów niż MCI, ale to całkiem możliwe. Prace nad tym trwają. Bardzo prawdopodobne że Czechowicz pozyska jakichś zagranicznych inwestorów. Już obecnie jest sporo zewnętrznych inwestorów w TechV, ale to sytuacja przejściowa ponieważ po aferze będą się stopniowo ewakuowali. W dodatku są segmentem nierentownym, ponieważ zyski zjadają pośredniczące w sprzedaży działy private bankingu (gdyby były duże premie za efekty zarządzania to byłoby OK, ale przy obecnych przeciętnych wynikach prawie cała opłata stała idzie na pośredników; nie bez powodu zaprzestano sprzedaży certyfikatów drobnicy na długo zanim uruchomiono aferę dętą).
Ostatnio zmieniony 05 maja 2020 20:44 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 06 sie 2019 16:46

Jestem trochę głupi i zacząłem kupować ten towar przy kursie 60. Na szczęście prawdziwe zakupy zrobiłem dopiero po 10 i 9. Moja średnia około 20 więc naganiam :lol:

Żarty żartami, ale to naprawdę zrobiła się ciekawa opcja inwestycyjna. Oczywiście jest tania nie bez powodu. Były prezes giełdy uruchomił zniesławiającą dętą aferę. Zaś prezes Czechowicz cieszy się zasłużoną niechęcią wśród inwestorów. Jednak rynek grubo przesadził z emocjami.

W najgorszym przypadku spółka będzie żyła ze stałych opłat od MCI. To zupełnie wystarczy aby przynosiła zyski około 3zł na papier rocznie. Ergo kurs 9zł to dar niebios dla nabywców. A może być dużo lepiej! Wystarczą nieco lepsze wyniki zarządzania i dzięki samym opłatom MCI roczny zysk może przekroczyć obecną cenę. Tak już bywało w przeszłości. Były trzy dywidendy przekraczające obecny kurs.

Nie wiem czy PEM pozyska innych inwestorów niż MCI, ale to całkiem możliwe. Prace nad tym trwają. Bardzo prawdopodobne że Czechowicz pozyska jakichś zagranicznych inwestorów. Już obecnie jest sporo zewnętrznych inwestorów w TechV, ale to sytuacja przejściowa ponieważ po aferze będą się stopniowo ewakuowali. W dodatku są segmentem nierentownym, ponieważ zyski zjadają pośredniczące w sprzedaży działy private bankingu (gdyby były duże premie za efekty zarządzania to byłoby OK, ale przy obecnych przeciętnych wynikach prawie cała opłata stała idzie na pośredników; nie bez powodu zaprzestano sprzedaży certyfikatów drobnicy na długo zanim uruchomiono aferę dętą).
ty nie jestes glupi ty jestes inwestycyjnym ***

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 16:48

Rzadko kiedy jest okazja kupowania spółki taniej niż zrobił to jej główny właściciel. Oczywiście mowa o spółkach, które nie upadają. A PEM nie upada ponieważ posiada stabilnego klienta w postaci MCI Capital i to się nie zmieni.

Czechowicz nabył ten towar po około 25zł za papier. Niby kupował po 57.61 i trochę dokupił za ponad stówę, ale po uwzględnieniu wypłaconych potem dywidend wychodzi właśnie 25.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 06 sie 2019 16:49

czyli powiekszyles stratna pozycje na spolce ktora leci w przepasc od momentu debiutu
i liczysz na cud :lol: :lol: :lol:
ty nie jestes glupi ty po prostu jestes zdrowo p i e r d o l n i et y

STRATNE POZYCJE SIE UCINA I RATUJE RESZTKI KAPITALU - anie powieksza przegrane pozycje
POWIEKSZA SIE POZYCJE ktoRE SA WYGRANE I IDA DO GORY :lol: :lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 16:52

ty nie jestes glupi ty jestes inwestycyjnym ***
Dziękuję za opinię. Niech czas będzie sędzią w tej sprawie. Tymczasem nie udawaj orła. Niedawno silnie zalecałeś sprzedaż MCI po 7zł i zainwestowanie w Dino+Azoty. Hmmm. Dobrze że nie posłuchałem.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 06 sie 2019 16:56

ty nie jestes glupi ty jestes inwestycyjnym ***
Dziękuję za opinię. Niech czas będzie sędzią w tej sprawie. Tymczasem nie udawaj orła. Niedawno silnie zalecałeś sprzedaż MCI po 7zł i zainwestowanie w Dino+Azoty. Hmmm. Dobrze że nie posłuchałem.
spokojnie poczekamy zobaczymy czyje typy dadza lepiej zarobic
zreszta ja nawialalem od wysjcia z mci znacznie wczesniej niz kiedy byl po 8 zeta
w 2015 tylko pod innym nikiem tez mowilem sprzedac gniota bo szkoda czasu i nerwow i pieniedzy
moja rekomendjacja jesli masz mci - sprzedaj
jesli nie masz - nawet nie mysl kupnie nawet jednej akcji juz lepiej kupic paczke chipsow i dac przypadkowej osobie na ulicy

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 16:57

czyli powiekszyles stratna pozycje na spolce ktora leci w przepasc od momentu debiutu
i liczysz na cud
Wiem czemu zleciała. Wiem dlaczego będzie wielokrotnie droższa niż obecnie. Cud niepotrzebny. Wystarczy odrobina wiedzy w temacie.

Ty powołujesz się na zasady gry technicznej. To nie jest jedyny sposób gry. Można posłużyć się fundamentami. Ja proponuję zakup ze względu na przesłanki fundamentalne. Technikom nie polecam. Oni dołączą się dopiero gdzieś powyżej 30.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 06 sie 2019 17:03

czyli powiekszyles stratna pozycje na spolce ktora leci w przepasc od momentu debiutu
i liczysz na cud
Wiem czemu zleciała. Wiem dlaczego będzie wielokrotnie droższa niż obecnie. Cud niepotrzebny. Wystarczy odrobina wiedzy w temacie.

Ty powołujesz się na zasady gry technicznej. To nie jest jedyny sposób gry. Można posłużyć się fundamentami. Ja proponuję zakup ze względu na przesłanki fundamentalne. Technikom nie polecam. Oni dołączą się dopiero gdzieś powyżej 30.
:lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 17:12

Jest następny mentor, który doradzał miesiąc temu sprzedanie MCI po 7zł.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

merytorycznie

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 17:38

Ta spółka będzie zarabiała albo 2 złote netto rocznie na papier albo dużo więcej. Czy zatem opłaca się kupować po 9? Decyzja należy do Was.

2 złote zysku rocznie w czarnym scenariuszu gdy praktycznie jedynym klientem będzie MCI i nie będzie podstaw do poboru opłat za sukces w zarządzaniu.
Dużo więcej jeśli baza klientów się poszerzy lub gdyby osiągnięto dobre wyniki zarządzania umożliwiające pobranie ekstra opłat za sukces.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

afera rozpętana przez Maciejewskiego

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 17:46

Nie ma żadnych podstaw faktycznych. Za kilka miesięcy Prokuratura umorzy postępowanie. Natomiast smród wokół PEM walnie przyczynił się do obecnych mega-atrakcyjnych cen. Warto skorzystać. Pierwszy wystrzał kursu już po wynikach półrocznych. Następny po umorzeniu śledztwa. Mega-wystrzał będzie po tym gdy Tomek ogłosi sukces pozyskania kilku dużych zagranicznych klientów. Raczej mu się uda. Nawet jego były pracownik niedawno pozyskał niezłą kasę pod zarządzanie. Tym bardziej Tomek zdoła.
Może być jeszcze niezły odpał gdyby MCI Management lub MCI Capital zdecydowały się na skup akcji PEM, co jest dosyć prawdopodobne.

Oczywiście nikomu nie bronię słuchania rad Laptopa i Galileo. To wytrawni komentatorzy o znanym dorobku jako ...trolle.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 18:39

Dlaczego założyłeś nową księgę?
Wstydzisz się starej?

@młoddy Ja pamiętam po ile robiłeś zakupy PEMu dlatego jestem zdziwiony że masz średnią mniejszą niż moja 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 18:47

Dlaczego założyłeś nową księgę?
Wstydzisz się starej?

@młoddy Ja pamiętam po ile robiłeś zakupy PEMu dlatego jestem zdziwiony że masz średnią mniejszą niż moja 8)
Starej księgi nie dokopałem się. Od ponad roku nikt nic w niej nie pisał. Poza tym nowa księga ma czaderski tytuł. Myślę że się sprawdzi.
Zapanował brzydki zwyczaj pisania o PEM na wątku MCI. A to jednak zupełnie inne spółki w całkiem innej sytuacji fundamentalnej. Połączone tylko fatalną reputacją Czechowicza.

Dużo kupiłem po 9 i 10 ergo nie dziw się zbytnio. Chyba nawet mam odrobinę niżej niż 20 średnią cenę zakupu. Dobieraj śmiało to zejdziesz z własną średnią poniżej mojej. Teraz jest okazja stulecia. Kropka.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 18:51

Wystarczy zapytać Google gdzie ona jest....
viewtopic.php?f=1&t=206512&start=75

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 18:52

Dlaczego założyłeś nową księgę?
Wstydzisz się starej?

@młoddy Ja pamiętam po ile robiłeś zakupy PEMu dlatego jestem zdziwiony że masz średnią mniejszą niż moja 8)
Starej księgi nie dokopałem się. Od ponad roku nikt nic w niej nie pisał. Poza tym nowa księga ma czaderski tytuł. Myślę że się sprawdzi.
Zapanował brzydki zwyczaj pisania o PEM na wątku MCI. A to jednak zupełnie inne spółki w całkiem innej sytuacji fundamentalnej. Połączone tylko fatalną reputacją Czechowicza.

Dużo kupiłem po 9 i 10 ergo nie dziw się zbytnio. Chyba nawet mam odrobinę niżej niż 20 średnią cenę zakupu. Dobieraj śmiało to zejdziesz z własną średnią poniżej mojej. Teraz jest okazja stulecia. Kropka.
Musiałbyś bardzo dużo kupić tych akcji by średnią obniżyć z 53zł na 19zł.... Bardzo dużo... 8)
Ale to nie moja sprawa.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości