PEM księga przełomu

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 29 sie 2019 14:43

Podobno jestem szalony spodziewając się kursów 40-50. Tymczasem ja spodziewam się 200. Pułkownik do Tworek? Chyba nie. Do kursu 200 wystarczy EPS=13.3 przy normalnej koniunkturze sWIG80 lub EPS=10 przy bardzo dobrej koniunkturze maluchów. Od dosyć dawna trwa fatalny czas dla sWIG80. Ergo za rok lub dwa sytuacja się odwróci. Nawet EPS=10-12 wystarczy do kursu 200. PEM miewał większe zyski na samym MCI jako prawie jedynym kliencie. Wystarczyły duże opłaty sukcesowe. Te mogą dosyć szybko nadejść bo Gett, Azimo, Morele, MarketInvoice...
A nawet gdyby nie nadeszły to przecież w scenariuszu bazowym utworzymy fundusz luksemburski z aktywami 500mln euro...

Nie wiem czy kiedykolwiek będzie PEM>200. Nikt nie wie. Jednak to jest całkiem prawdopodobny scenariusz.

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 29 sie 2019 14:47

Łomatko jest gorzej niż myślałem. To jednak już nie szaleństwo to czyste szaleństwo. :shock:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 29 sie 2019 14:53

Czy uważasz za niemożliwe lub za bardzo mało prawdopodobne aby PEM w latach dwudziestych regularnie zarabiał 40-50 baniek rocznie?

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 29 sie 2019 15:30

Nie wiem... Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Po drodze może się tyle wydarzyć że to bez sensu. Już na MCI miał być cud, miód, malina.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 29 sie 2019 15:32

Czy uważasz za niemożliwe lub za bardzo mało prawdopodobne aby PEM w latach dwudziestych regularnie zarabiał 40-50 baniek rocznie?
oj mlody naganiasz naganiasz
takiego myslenia zyczeniowego to juz dawno nie widzialem na gpw
a moze masz szklana kule :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 30 sie 2019 07:58

Nie wiem... Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Po drodze może się tyle wydarzyć że to bez sensu. Już na MCI miał być cud, miód, malina.
To nie jest daleko w przyszłość. Dobre zyski PEM powinny zacząć się już od przyszłego roku. Z dwóch powodów: opłaty sukcesowe, fundusz luksemburski. Piękno sytuacji polega na tym że wystarczy aby jeden z tych powodów wypalił i spokojnie pojawią się takie zyski.

Wszystko (także złe) może się zdarzyć. To jest oczywistość na każdej spółce.

Analogie do MCI są kuszące, ale fałszywe. Kuszące bo ten sam właściciel. Fałszywe bo zupełnie inna sytuacja spółek. Kurs MCI można uzdrowić bardzo łatwo, ale Czechowicz najpierw musiałby tego chcieć. W MCI jest fundamentalny konflikt interesów budujący gigantyczne dyskonto. Natomiast w PEM takiego konfliktu nie widzę, brak dywidend jest przejściowy i uzasadniony. Kurs spółki będzie ściśle związany z jej wynikami. Klasyczna sytuacja, zupełnie odmienna niż w nietypowym MCI.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 30 sie 2019 09:14

patrzac na to Jak wygląda akcjonariat , jakim kapitałem zarzadzaja i jakim moga zarzadzac, jakie opłaty kogą przykitrac itp.

I patrząc na to JAKA jest wycena spółki ..okolice 40 mln PLN to wydaje sie że jest spore prawdopodobieństwo ze ta kapitalkziacja moze urosnąc z czasem.

P.S mam jakies dziwne wrazenie ze podaż jakby juz z deczka miekła , czy tak jest FAktycznie zobaczymy, ale sporo wskazuje na to ze tak włąsnie chyba jes( robia sie dziury powoili na cenach podazy jesli zdejma ten ponad 1 K akcji powyzej 13 . ktore to akcje pzresuwaja sie od kilku dni na podazy to mozemy witac 14 PLN niedługo).

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 30 sie 2019 09:38

skoro jest tak tanio to kto tak sypie po 12 no kto :lol: :lol:
Jakaś niemota obrażona na Czechowicza...

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 30 sie 2019 10:17

skoro jest tak tanio to kto tak sypie po 12 no kto :lol: :lol:
Jakaś niemota obrażona na Czechowicza...
duzo ma tego ?
Żebym to ja wiedział, który to fund sypie 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 16:34

no i prosze wygląda na to ze ci co mieli wysypac to juz wysypali , batonik ktory od jakiegos czasu był wystawiony został zjedzony i zobaczymy co dalej sie wydarzy. :roll:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: PEM księga przełomu

Postautor: optymistyczny » 02 wrz 2019 22:14

Zresztą po co tą wydmuchę trzymać przy życiu skoro mieli upraszczać strukturę?
To jest dobre pytanie. Dotyczy MCI, ale nie PEM.
Być może jest to przejściowy efekt uboczny transakcji z ALSO. Nabywca chyba nie chciał zawracać sobie głowy wycofywaniem ABC Daty z giełdy.

BTW wątpię żeby wiązało się to z podwójnymi opłatami na rzecz PEM.
No ale Vicis posiadający taka gotówkę musi być wyceniony po nie w EuroV. A opłata za certyfikaty CreditV też chyba powinna być pobrana?

Myślę, że to bardziej chodzi o ewentualne pretensje skarbówki niż problem z wykluczeniem z obrotu. Also kupiło można by powiedzieć core biznes bez przeszłych i przyszłych zobowiązań Daty wobec US lub kogokolwiek innego.
Wydaje mi sie, ze zamist pisac o kursach trzycyfrowych na podstawie wlasnych wybrazen ( to nie kolega - wiadomo kto :P ) o wiele skuteczniej byloby wyjasnic czytajacym, skad ta zalamka: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=1y&t=c&a=lg&b=0 z ok 25-30 zl, bo nawet linie trendu (spadkowego) mozna latwo wyznaczyc i domnienmywac choc dojscie kursu do niej..A z wyjasnienia tego (przekonuywaujacego ostroznych(!) ludzi!) ze byla jednak nieuzasadniona wyniakloby woowczas, ze ca 20+ zl nalezy sie tu "jak pasu zupa", co kazdy "kreskowiec" ochoczo potwiedzi.

Jednym slowem, czy przyczyny przyspieszonej zwalki od kwietnia: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=1y&t=c&a=lg&b=0 sa uzasadnione i czy czasem nie zniknely. Jesli tak, to implikowaloby powrot przynajmniej do linii trendu, czyli (ostroznie) minimum 20+ zl ;)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2019 22:20 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 22:18

rozumiem czyli jesli byndzie 20 I wyzej to znaczy ze przesłanki tej zwały ponizej 20 PLN znikneły.

jakież to genialne optymistyczny. :lol: 8) :lol:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: PEM księga przełomu

Postautor: optymistyczny » 02 wrz 2019 22:25

zle kolega rozumie :lol:

No, ale ja z czasow, gdzie podstawy logiki byly obowiazujace na maturze (w ramach tez obowiazakowej - i nie jakies "testy" dla "humanistow" - matematyki) wiec wybaczam :P
Zwlaszcza, ze mam podejrzenie, ze kolega nawet nie rozumie "w ktora strone" "naganiam" :lol:

P.S. Prosze pamietac , ze "humanisci" sa glosni na wszelkich forach, ale z pieniazkami u nich tez... "humanistycznie" :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 23:28

zle kolega rozumie :lol:

No, ale ja z czasow, gdzie podstawy logiki byly obowiazujace na maturze (w ramach tez obowiazakowej - i nie jakies "testy" dla "humanistow" - matematyki) wiec wybaczam :P
Zwlaszcza, ze mam podejrzenie, ze kolega nawet nie rozumie "w ktora strone" "naganiam" :lol:

P.S. Prosze pamietac , ze "humanisci" sa glosni na wszelkich forach, ale z pieniazkami u nich tez... "humanistycznie" :lol:
no fakt nie wiem w ktora strone naganiasz , ale tak się składa ze pamietam kolege z MCI dawno dawno temu jak naganiałes na wzrosty od 40 PLN a to poszło na 2 PLNy. Podejrzewam ze wowczas ostro podedukowałes sie Humanistycznie ze swoja świadomoscią matematyczno - logiczną :lol: 8) :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 03 wrz 2019 08:07

@ Opty

Nie ma prostego powrotu do sytuacji sprzed MaciejewskiGate. Fundusz TechV zostanie zlikwidowany więc prawie połowa przychodów PEM stopniowo zniknie. Inna sprawa że zanim zniknie to może przynieść bardzo obfity plon w postaci opłat sukcesowych po rozliczeniu wyjść z Gett, Morele, Azimo itd.

Tak czy siak obecny kurs sensu nie ma żadnego. Ale przyszłość PEM zależy przede wszystkim od powodzenia/niepowodzenia powstania funduszu luksemburskiego z zagranicznymi klientami. Trzycyfrówka to nie czary. Wystarczyłby EPS>10 i sWIG80>15k. Są duże szanse że dwucyfrowy zysk na akcję pojawi się. Być może już w przyszłym roku.

W sumie nic pewnego. TAK JAK ZAWSZE. Jednak kurs trzycyfrowy jest dosyć prawdopodobny. Zatem zakupy po zaniżonych emocjami cenach wyglądają bardzo atrakcyjnie. Oczywiście tylko dla ryzykantów, ponieważ to nie jest ustabilizowany duży koncern, lecz tylko spółka-szansa.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości