modelowe działanie PIS i ZIOBRY - czyli MODELOWE zamiatanie SWOICH AFER pod dywan.

wszystko na temat spółek publicznych
KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

modelowe działanie PIS i ZIOBRY - czyli MODELOWE zamiatanie SWOICH AFER pod dywan.

Postautor: KOSA, » 11 wrz 2019 09:58

PIS-owcy wyciskają kraj jak cytrynę i udają, że to nie oni, tylko Tusk

Nikt tak sprawnie, systemowo w nieomal przemysłowy sposób nie doi państwa.Kaczyński mówi "do polityki nie idzie się by się bogacić" , pusty śmiech bo po wyborach politycy PiS-u składają mandaty ( Jasiński, Jaworski, Sadurska i cała lista innych PISowskich partyjnych nominatów) i pędzą do spółek skarbu państwa by razem ze swoimi pociotkami siorbać radośnie z korytka. TKM³
Nagrody dla członków rządu PiS to tylko wierzchołek góry lodowej, bo działacze partyjni i ludzie w inny sposób związani z partią biorą pieniądze ze spółek skarbu państwa.

Największym sukcesem rządzących stało się jednak odwrócenie uwagi od swoich błędów, koncentrując wyborców na wpadkach i konfliktach w obozie opozycji.


MODELOWE DZIAŁANIE ZIOBRY?? - Modelowo zamiata pod dywan wszystkie PISowskie afery :oops:

PiS okazuje się największą “bandą kolesiów”, którzy nie pozwolą swoim zrobić krzywdy niezależnie od rozmiarów afery jaką wywołali.#PiSWziąłMiliony, nepotyzm i kolesiostwo, miliony złotych dla ludzi PiS w spółkach z udziałem Skarbu Państw. Afery z zatrudnianiem rodzin i znajomych posłów PIS. NEPOTYZM i KOLESIOSTWO w niespotykanej nigdzie dotychczas skali i wielkości. kilka tysięcy członków rodzin PIS dostaje sowicie opłacane stołki w spółkach i instytucjach. "Puls Biznesu", publikował listę tysiąca ( 1000) powiązanych z PiS osób zatrudnionych tylko w ciągu pierwszego roku rządu PIS;
#Afera SamiSwoi- Politycy PSL ujawniają listę beneficjentów spółek Skarbu Państwa z PiS.
Ponad 100 polityków , Radnych PiS-u "przytuliło" 61 milionów złotych, na lukratywnych posadach w spółkach Skarbu Państwa, administracji i samorządzie. Ich zarobki ujawnia akcja #samiswoi.

95 mln zł - tyle zarobili ludzie powiązani z PiS w 14 giełdowych spółkach z udziałem państwa. Rekordzista aż 6,9 mln zł - tak wynika z wyliczeń serwisu OKO.press.
73 osoby powiązane z PiS – działaczy tej partii i współpracowników najważniejszych polityków w rządzie. Od początków rządu PiS wypłacono im łącznie 95 mln zł.
Wśród 73 osób 19 zarobiło powyżej 2 mln zł:
- Michał Krupiński, prezes banku Pekao - 6,9 mln zł,
- Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen - 5,3 mln zł,
- Piotr Woźniak, prezes PGNiG - 4,85 mln zł,
Kolejne 13 osób zarobiło od 1 do 2 mln zł. 41 osób otrzymało mniej niż milion złotych wynagrodzenia.

#AferaKNF - czyli propozycja korupcyjna ,,40 milionów zł i nie będzie kłopotów”. Chrzanowski, plan Zdzisława, a w tle Glapiński. Na jaw wyszły stenogramy rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych. Rola prezesa NBP Glapińskiego nie wyjaśniona !

#AferaKNF , wątek "Plan Zdzisława" czyli jak przejęć prywatny bank za złotówkę i go potem znacjonalizować. O "planie Zdzisława", mówił szef KNF . Plan polegał na doprowadzenia do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen czyli za 1złotówkę. (Zdzisław Sokal to doradca prezydenta Dudy i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).
#AferaRadomska , Układ korupcyjny w Radomiu. Politycy i samorządowcy związani z układem PiS mieli dogadywać się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12. W 2016 roku CBA miało materiał do postawienia zarzutów korupcyjnych dwóm posłom PiS z Radomia. Po zmianie władzy sprawę wobec nich wyciszono, a funkcjonariusz, który ją prowadził odszedł ze służby;
#Taśmy Morawieckiego. Ujawnione nagrania pokazują Morawieckiego jako hipokrytę i karierowicza. Mateusz Morawiecki, gdy był prezesem banku BZ WBK, w rozmowie z prezesami państwowych spółek deklarował, że jest gotów udzielić "jednorazowego finansowego wsparcia" politykowi. Poza tym dwóch kelnerów niezależnie od siebie zeznało, że Morawiecki rozmawiał o zaciąganiu kredytów na podstawione osoby, kupowaniu nieruchomości na tzw. "słupy" czy działanie na szkodę banku.
#SrebrnyUkładPiS i #TaśmyKaczynskiego, Koperta 50 tyś zł - Afera dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Kaczyński poprzez Srebrną i sieć spółek zależnych wynajął do zaprojektowania wieżowca w Warszawie austriacka firmę i postanowił za wykonana usługę nie zapłacić.
Prezes PIS zajmuje się dopinaniem interesu własnej partii i swojego własnego, do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną, Władza służy Jarosławowi Kaczyńskiemu do zdobywania jeszcze większych wpływów, zarabiania jeszcze większych pieniędzy dla partii oraz budowy legendy własnej i swego brata.
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż prezes PiS nakłaniał go do korupcji, do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.
Srebrna to jest przykład tego, jak człowiek, który wmawia ludziom spiski, układy... sam stworzył olbrzymi układ. Dziś Kaczyński i jego otoczenie publicznie deklarują, że państwo działa i jego organy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, zaś w PiS nie ma świętych krów. Patrząc jednak na to, jak bardzo upolityczniona jest prokuratura, czy kto jest szefem CBA, śmiem wątpić w uczciwość intencji obozu rządzącego.

Warto to objaśnić, o co chodzi w tej aferze:
☑ Po pierwsze, mamy partię, która pośrednio prowadzi działalność gospodarczą (co jest złamaniem ustawy o partiach politycznych). Jej członkowie i "przyjaciele" zasiadają w spółkach i fundacjach, powołanych do życia przez ludzi Kaczyńskiego.
☑ Po drugie, partia o nazwie Prawo i Sprawiedliwość jest partią-deweloperem. Przez stworzony przez siebie układ polityczno-biznesowy zbija majątek m.in. dzięki takiej spółce jak "Srebrna". O SKOK-ach nie wspominając, ale to odrębny temat.
☑ Po trzecie, mamy intrygę związaną z próbą ukrycia inwestycji (z taśm wynika, że działania związane z wieżowacami były tajne). Inwestycją ma być stawianie dwóch 190-metrowych wieżowców na warszawskiej Woli, na terenie należącym do Spółki "Srebrna".
☑ Po czwarte, głównym udziałowcem Srebrnej jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego (prezesem Instytutu jest Barbara Czabańska - tak, była żona tego Czabańskiego od Rady Mediów Narodowych, zaufanego Kaczyńskiego. Członkiem zarządu zaś jest Adam Lipiński - tak, polityk PiS, tak, też zaufany Kaczyńskiego).
☑ Po piąte, Kaczyński mówi, że jeśli PiS nie wygra wyborów w Warszawie, to nie postawią tych wieżowców. Czyli władza jest mu potrzebna po to, żeby realizować swój własny interes i zarabiać kasę.
☑ Po szóste, Kaczyński uchyla się od zapłaty za usługę wykonaną przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera (który jest z Kaczyńskim powiązany... rodzinnie!) stwierdzając, że "nie ma do tego formalnych podstaw". Dlatego wymyśla, że Birgfellner ma ich pozwać (ich, czyli spółkę Srebrna - Kaczyński o sobie i o spółce mówi "my"), wtedy podpiszą ugodę, zyskają tytuł do zapłaty i zapłacą. To jest instrumentalne traktowanie sądów przez tego, który jest prezesem partii o nazwie "Prawo i Sprawiedliwość". Pytanie, czy po przejęciu sądów przez polityków PiS, doszłoby w ogóle do ugody? Birgfellner był odpowiedzialny za stworzenie dokumentacji projektowej do wieżowców, wizualizacje, generalnie za przygotowanie całego projektu. A to kosztuje.
☑ Wreszcie po siódme, inwestycję miał kredytować państowy bank Pekao SA. Kredyt udzielony Srebrnej miał wynosić 300 mln euro. Prezesem Pekao SA jest Michał Kupiński, za czasów Szydło prezes PZU, protegowany Ziobry. Z nagrania wynika, że Krupiński działa „na telefon” zaufanych ludzi szefa partii rządzącej (innymi słowy, mamy kredyt od państwowego banku na telefon dla spółki wprost powiązanej z partią rządzącą!!!).
 Taśmy pokazały, że PiS zarządza Polską na modłę wschodnią. Wszystkim rządzi partia, kluczowe i ostateczne decyzje podejmuje jeden boss - Kaczyński. Czyli decyzji w państwie nie podejmują osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie, tylko partia i jej prezes. Pamiętacie kiedy tak było? Z kolei podstawową rolą spółek skarbu państwa i mediów publicznych jest wspieranie partii rzadzącej. I za tym wszystkim stoi człowiek, który mówił, że do "władzy nie idzie się dla pieniędzy", chciał "rozbijać układ", w oświadczeniach majątkowych ma tylko długi i udaje ofiarę losu.
Obrazek


# Afera SKOK - gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy, czyli jawna piramida finansowa, po której podliczeniu okazało się, że przepadły gdzieś 5 mld zł, gigantyczny przekręt nie byłby możliwy bez wieloletniej politycznej ochrony i hodowli SKOKów/Biereckiego przez PiS.

#AferaPCK , okradanie PCK przez działaczy PiS. FinansowaniE kampanii minister Anny Zalewskiej oraz innych polityków PiS z pieniędzy PCK
#AferaGetBack - afera pisana wielkimi literami, gdzie pojawiają się politycy partii rządzącej oraz osoby zaangażowane w kampanie PiS. Spółka budowała swój wizerunek na dobrych kontaktach z obecną władzą. Reklamowała się w prorządowych mediach, sponsorowała wydarzenia z udziałem polityków PiS, była partnerem imprez, w których brały udział najważniejsze osoby w państwie, m.in premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Trzeba wyjaśnić czy obecne władze rozpostarły parasol ochronny nad GetBack, co paraliżowało działalność służb specjalnych i Komisji Nadzoru Finansowego nad spółką. Należy wyjaśnić czy GetBack to spółka ludzi PiS z parasolem ochronnym obecnych władz i służb specjalnych.
PiS podkreśla, że gdyby to oni rządzili w czasach afery Amber Gold to oszczędności Polaków byłyby bezpieczne. Afera GetBack pokazuje, że ....PIS KŁAMIE. Inwestorzy, nabywcy obligacji oraz akcjonariusze stracili ok 3 MLD złotych PLN.
GetBack w czasie sprzedaży obligacji posiłkował się wiarygodnością swojej spółki na rynku publicznym. Dlatego część odpowiedzialności ponosi KNF.
GetBack i KNF jest największym blamażem PISu i GPW w historii.
GetBack S.A. otrzymała nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za rok 2017. Spółka została nagrodzona w kategorii „Optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW”.


afera Sensus , korupcja przy Światowych Dniach Młodzieży,
afera Berczyńskiego , "wykończył" przetarg na śmigłowce i zbiegł do USA,


Afera billboardowa – czyli Afera Polskiej Fundacji Narodowej – miliony ze spółek Skarbu Państwa na propagandę i szkalowanie Sądów w kampanii "Sprawiedliwe sądy", bez żadnej kontroli. Prorządową kampanię realizowała spółka Solvere. Założyli ją... byli doradcy premier Szydło.
Do PFN trafiło ze spółek SP ponad 243 mln zł. W aferę zamieszani posłowie PIS Matczuk i Plakwicz jako właściciele spółki Solvere, która na zlecenie PFN przygotowała kontrowersyjną kampanię. Kampania "Sprawiedliwe Sądy" ruszyła jesienią 2017r., trwała zaledwie kilka miesięcy. Z pieniędzy państwowych firm wydano na nią blisko 19 mln zł. W spotach i billboardach prezentowano rzekome nadużycia sędziów - często niezgodnie z prawdą. Warszawski Sąd Rejonowy uznał, że PFN finansując kampanię "Sprawiedliwe Sądy" działała niezgodnie ze swoim statutem, poprzez działania PFN autorytet sędziów i wizerunek kraju zostały potężnie nadszarpnięte.;Afera ,, Zamach Smoleński” czyli kłamstwo smoleńskie o zamordowaniu 96 osób przez PO powtarzane przez PIS przez wiele lat.
Afera płacowa w NBP ( asystentki bez wymaganych kompetencji zarabiają po ok 65 tyś zł). 'Dwórki' Glapińskiego, który jest przyjacielem Kaczyńskiego zarabiają więcej niż Prezydent Rezerwy Federalnej USA. NBP stał się symbolem rozrzutności, kominów płacowych, i 'bizantyjskich' metod zarządzania prywatnym folwarkiem - sobiepaństwo i arogancja.

//////////////////

1
Obrazek
;

Obrazek

----
UKLAD KACZYNSKIEGO

Obrazek

UKLAD Z RYDZYKIEM

Obrazek

-
OSMIORNICA
Obrazek
-
Obrazek
-

pb lista 1000
Obrazek
-
2 nepotyzm kolesie
Obrazek
-
2 SAMI SWOI 60 MLN
Obrazek
-
PISIEWICZE
Obrazek
-


Obrazek
-
Obrazek
-
KNF
Obrazek
-
Obrazek
-
knf 40 mln na słupa
Obrazek
---
Obrazek

.

KNF WYTLUmACZE

Obrazek

-----


//////////////////////

NBP - GLAPIŃSKI, Wojciechowska

1 NBP zarob 2

Obrazek
--
1 NBP zarob 2
Obrazek
-
wojciechowska przedszkolanka

Obrazek
----

3
wojciechowska zarabia
Obrazek
--
3
glap, wojcech
Obrazek
--
pokora, umiar
Obrazek


wojciechowska radna przytuliła
ObrazekXXXXXXXXXXXXX
SKOK -i
skok -5 mld
Obrazek
-
Obrazek
-
Obrazek
-
54 duda blokowal
Obrazek
-
skoki kaczynski dowod
Obrazek
-
55 -kiedy komisja
Obrazek
-
56 pis odrzucilo wniosek o komisje

Obrazek

--
w USA poszedł by siedzieć na 200 lta
Obrazek


////////////////////////////////////////////////

///////////////////////////////////////
wyciszanie afer

Obrazek
-
SZYDŁO -kłamałam i będę kłamać
Obrazek

.....
plan -kraść, kłamać i kupować poparcie

Obrazek

....
Obrazek


KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

modelowe działanie PIS i ZIOBRY - czyli MODELOWE zamiatanie SWOICH AFER pod dywan.

Postautor: KOSA, » 11 wrz 2019 20:24

1-1
Obrazek
-
1-2

Obrazek
-
1-3
.
Obrazekphoto url
-
1-4
;
Obrazekforensic anthropologist education requirements

;
1-5 ZOBRO DO DYMISJI

Obrazekimage share
-

.......................
SCHEMAT

głowni bohaterowie afery hejterskiej ....nominaci Zbigniewa Ziobry i prezydenta Dudy którzy ponoszą odpowiedzialność za powołanie tych ludzi na wysokie stanowiska w RESORCIE SPRAWIEDLIWOŚCI


Obrazek.................pis oplaca troli
Obrazek


..........


panie premierze Morawiecki ! czas na dymisję ministra Ziobry :!: :!:
Polacy się tego domagają !
Podobno rząd PIS kieruje się głosem społeczenstwa a 60 % Polaków chce dymisji Ziobry !!


Obrazek
:oops:

Obrazekcapital one close to me
:mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
:twisted: :twisted:
Obrazek

KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

modelowe działanie PIS i ZIOBRY - czyli MODELOWE zamiatanie SWOICH AFER pod dywan.

Postautor: KOSA, » 16 wrz 2019 17:05

Wszyscy wybitni prawnicy nie mają żadnej wątpliwości że konstytucja została wielokrotnie podeptana, że nie jesteśmy już krajem praworzadnym, a ci swoje.

Art.173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz
Art.139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski / Zgodnie z definicją prawo łaski mozna zastosować wyłącznie wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem, tymczasem ułaskawiono trzech kolesi jeszcze przed ogłoszeniem wyroku.
Art.61.2. Każdy obywatel ma prawo wstępu na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu. Art 113.Posiedzenia Sejmu są jawne./Tymczasem podczas głosowania budżetu na 2017 nie wpuszczono na salę obrad dziennikarzy a nawet posłów opozycji/
Art.183.3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję/ Tymczasem zwykłą ustawa skraca się kadencję wprowadzając limit wieku/.
Art. 187.3. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata. /przerywanie kadencji jest niedopuszczalne/.
Art.187.1. Krajowa Rada Sądownictwa składa się z: pkt 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów/ Tymczasem w ustawie znalazł się zapis że sejm wybiera 15 członków KRS.
Art.190. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym / tymczasem kilka wyroków TK z 2016r nadal nie zostało ogłoszonych

Znów złamałem konstytucje

Obrazek

+
Obrazek
++
prez Armenii
Obrazek

+
prez Brazylii na 12 lat

Obrazek
+

za nic nie odpowiadam
Obrazek

...
złamał 10 razy

Obrazek

_

co za maliniak, pojdzie siedzieć

Obrazek
Obrazek


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości