MCI księga LIV kup bo Cze odbierze drożej

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 14 wrz 2019 12:37

Off topic:

@pułkowniku
Mój cel na 2022r czyli gdy stuknie mi 50-ka.
Janosik legenda!!!
https://www.youtube.com/watch?v=m_0tcvb ... psl0Yqclcw
A propos czy widać po tych ludziach, ze oni siebie nienawidzą :lol:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 14 wrz 2019 13:20

Umiar to podstawa zdrowej psychiki. Regularny trening sportowy jest filarem zdrowotności, kondycji i pomyślnego starzenia się. Przesada może zadziałać przeciwskutecznie.

IMHO ludzie którzy sobie wykombinowali że przebiegną jakiś absurdalny dystans lub wycisną 180kg na klatę lub wlizą do jakiejś ekstremalnej jaskini mają problem z głową. Temat nie jest off topic ponieważ Wódz raczy świrować na ultramaratonach i ironmanach. W wieku 50 lat jest to wyraźne działanie autodestrukcyjne. Rozumiem dlaczego Czechowicz siebie nie lubi. Nie wiem jaki jest Twój powód.

Uśmiechnięte minki ultrabiegaczy są jak rozbawione twarze pijaków. Takie zdjęcia nie pokazują życia tych osób. Ciekawsze będą zdjęcia rentgenowskie ich kolan w wieku 60 lat. To trochę głupio tak się męczyć i starać żeby mieć gorsze zdrowie niż ci co piją piwko przed telewizorem.

Hobby, pasja? OK. Ale łatwo odróżnić hobby od ponurego uzależnienia. Czy są zachowania autodestrukcyjne czy ich nie ma?

BTW trening wszechstronny zawsze wygra z jednostronnym. Paker ma dobrą sylwetkę, ale nędzną kondycję. Biegacz pójdzie po schodach bez zadyszki, ale wygląda jak chłopczyk. Zero barków, zero klaty, zero łapy, zero pleców czyli zero męskości. Na tle brzuchatej większości jakoś ujdzie, ale dużo gorzej niż mogłoby być u osoby trenującej.

BTW2 moja propozycja dla Inco na pięćdziesiątkę: zrób sobie 40cm w łapie, wyciśnij stówę na klatę i podciągaj się na drążku z dowieszką. A biegaj trzy razy mniej. Tomek też może skorzystać z propozycji, z tym zastrzeżeniem że on do czerwca (gdy mu stuknie 50) nie zdąży zbudować mięśni. To 2-3 lata roboty.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 16 wrz 2019 10:25

Teraz nudy. Tak będzie aż do następnego wezwania. W październiku?

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 16 wrz 2019 12:44

Info o bb jest ważne, bo będzie wiadomo czy będzie w tym roku, po jakiej cenie i ile ze chcą kupić. Czyli krótko mówiąc jak Tomek zamierza to rozegrać.

Natomiast dla mniej bardziej wyczekiwaną informacją jest exit z ATMu. Kiedy, po jakiej cenie i co będzie z robione z tą kasą.
Ostrożny jestem więc to może stąd, ale już raz Data miała być niesprzedawana poniżej 4zł, zainteresowanie też był dosyć spore a jak to się skończyło to wszyscy wiemy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 16 wrz 2019 14:06

To może być BB, ale nie musi. Skup przez MCI Management również jest prawdopodobny. Nawet mogą być dwa skupy w tym roku. Okoliczności bardzo sprzyjają. Tomek nie ma na co czekać.

Nie ma analogii pomiędzy ABC Datą i ATM. W pierwszym przypadku przespano moment sprzedaży, biznes się trwale popsuł, trzeba było uciekać z podwiniętym ogonem. Nawet nie wiadomo czy uzyskana cena jest ostateczna, bo przecież pozostaliśmy narażeni na pretensje skarbówki względem ABC Daty. ATM to zupełnie inna bajka. Jest sprzedawany w fazie pomyślności.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 05:57

Podobno Tomek przekonuje, że delistingu nie będzie...
Tak jest w linku, ma ktoś dostęp do całości?
https://www.forbes.pl/biznes/tomasz-cze ... pw/clefx2c

Czyli co? Cały scenariusz pana pułkownika poszedł w pi..u :shock:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 06:48

Ale co dalej?
Delistingu nie będzie (na razie)...
Dywidend nie będzie (raczej)
Więc co będzie grane?
Zwiększanie stanu posiadania do...
No właśnie do ilu i co potem?

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 08:56


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 17 wrz 2019 09:02

Czy gdybyś chciał kupić 12 milionów akcji to trąbiłbyś o tym we wszystkich mediach? Czy raczej zapewniałbyś że nic takiego nie planujesz?

BTW nie mam dostępu do Forbes. Mogę kupić papierowy, ale to chyba jeszcze nie dzisiaj.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 17 wrz 2019 09:07

Tomek od bardzo dawna dobrze zna Czarneckiego. Aż dziwne że do tej pory nic razem nie zrobili.
Skąd wiem o tej znajomości? Z 10 lat temu czytałem książkę Czarneckiego, w której wspominał wrocławskie czasy. Między innymi to jak często latał samolotem do Warszawy ciekawie rozmawiając z Czechowiczem.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 10:41

Czy gdybyś chciał kupić 12 milionów akcji to trąbiłbyś o tym we wszystkich mediach? Czy raczej zapewniałbyś że nic takiego nie planujesz?

BTW nie mam dostępu do Forbes. Mogę kupić papierowy, ale to chyba jeszcze nie dzisiaj.
No raczej nie. Ale też bym nie latał po mediach i nie zapewniał, że nie chcę delsitingu.. Papierowy to i ja mogę kupić, ale chyba tam nie będzie bo ten artykuł niejako dodatek dla subskrybentów chyba.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 10:43

Tomek od bardzo dawna dobrze zna Czarneckiego. Aż dziwne że do tej pory nic razem nie zrobili.
Skąd wiem o tej znajomości? Z 10 lat temu czytałem książkę Czarneckiego, w której wspominał wrocławskie czasy. Między innymi to jak często latał samolotem do Warszawy ciekawie rozmawiając z Czechowiczem.
Myślisz, że to może być MCI?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 17 wrz 2019 12:12

Nie mam pojęcia czy to MCI jest funduszem przyglądającym się bankowi. Lepiej napisz skąd wiesz że w tym wywiadzie z Forbes jest temat delistingu.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2019 12:19

No w linku jest przecież... gdy klikniesz w artykuł spójrz na pełny adres www (https://www.google.com/search?q=czechow ... 66&bih=635)

Google tak podpowiada...
Obrazek

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LIV nadchodzą skupy od 11 do 25.

Postautor: młoddy » 17 wrz 2019 13:32

Mam to. Jest w papierowym.
Obietnica pozostawienia na giełdzie jest mięciutka, właściwie żadna.
mam sentyment do GPW
nie mamy obecnie planów delistingu
giełda daje nam ciągle więcej korzyści niż niedogodności ...prawa rynkowe nie są wieczne ...trzeba mieć otwartą głowę


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości