XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 02 lut 2023 16:52

halinka, nie musisz mi się tłumaczyć z twoich wyborów. ja miałem dawno już konto w xtb, ale nie korzystałem, bo np. nol3 i mt4 to było coś, co znałem... do momentu, aż z nudów wrzuciłem parę złoty, a potem zrobili promocję na obrót akcjami do 100 tys. euro/m-c.
mam konta w innych dm, u brokerów, u polskich m.in. u tego co ty i też zagranicznych, ale stoją na wszelki wypadek\nieużywane.
xstation zwłaszcza na telefonie jest bezkonkurencyjne. taka moja opinia, którą daję jako użytkownik. a to, że biora opłaty? np. pkosa oprócz prowizji za obrót, bierze jeszcze dodatkowo roczne opłaty za posiadanie konta, itd, itp...
widać, xtb zwiększa ilość klientów i to aktywnych, więc jakoś dają sobie radę :mrgreen:
halinka, co komu potrzeba i pasuje, to moja opinia, nie namawiam, nie zachęcam, niech każdy wybiera, co mu pasuje...

REKLAMA


FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: XTB - księga I

Postautor: FURIA1968 » 02 lut 2023 18:35

Wygląda na to, że sami zajęli złą pozycję. Biznes nieprzewidywalny.
Wygląda na to, że znalazłeś się tu przypadkowo, po prostu, żeby walnąć sobie posta, bo już na pewno nie czytałeś sprawozdania.
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi,ktorzy nie maja akcji a maja najwiecej do powiedzenia,Dryniol konferencji tez nie sluchales to posluchaj moze zmienisz zdanie i nie bedziesz sie osmieszal na tym forum.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 02 lut 2023 19:18

Wygląda na to, że sami zajęli złą pozycję. Biznes nieprzewidywalny.
Wygląda na to, że znalazłeś się tu przypadkowo, po prostu, żeby walnąć sobie posta, bo już na pewno nie czytałeś sprawozdania.
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi,ktorzy nie maja akcji a maja najwiecej do powiedzenia,Dryniol konferencji tez nie sluchales to posluchaj moze zmienisz zdanie i nie bedziesz sie osmieszal na tym forum.

FURIA1968 niby jesteś jedną z mądrzejszych na tym forum i mam do Ciebie szacunek, ale nie masz pojęcia o czym piszesz :roll: Widzisz ja patrzę na XTB w kontekście zmienności, bo z tego tytułu XTB ma największe zyski, a ta zmienność będzie coraz mniejsza, i o tym pisałem kilka miesięcy temu, dużo wcześniej przed wynikami za IV Q 2022. Dla mnie nie liczy się za bardzo, że coraz więcej Kowalskich otwiera rachunki w XTB, bo oni i tak nie dostarczają zysków, ponieważ prowizje i prowadzenie rachunku są praktycznie zerowe :roll: Można powiedzieć, że już kilka miesięcy temu przewidziałem tak kiepskie wyniki w ostatnim kwartale 2022 roku, ponieważ zmienność była już niezbyt duża :idea: Więc nie pisz, że się ośmieszam koleżanko, bo zaraz Ci coś zacytuję :roll: Napiszę krótko; dobrze to tutaj już było, a w kolejnych kwartałach będzie coraz stabilniej na giełdach, czyli coraz gorzej dla XTB :roll: Tyle w temacie póki co :!:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Igi21
Starszy sierżant
Posty: 84
Rejestracja: 30 lip 2020 18:28

Re: XTB - księga I

Postautor: Igi21 » 02 lut 2023 20:02

FURIA1968, betonu nigdy nie przekonasz. Nie warto nawet polemizować bo szkoda na to czasu. A jak czytam, że ktoś potrafi przewidzieć jaka będzie zmienność w najbliższych kwartałach to ręce opadają.

FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: XTB - księga I

Postautor: FURIA1968 » 02 lut 2023 20:11



Wygląda na to, że znalazłeś się tu przypadkowo, po prostu, żeby walnąć sobie posta, bo już na pewno nie czytałeś sprawozdania.
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi,ktorzy nie maja akcji a maja najwiecej do powiedzenia,Dryniol konferencji tez nie sluchales to posluchaj moze zmienisz zdanie i nie bedziesz sie osmieszal na tym forum.

FURIA1968 niby jesteś jedną z mądrzejszych na tym forum i mam do Ciebie szacunek, ale nie masz pojęcia o czym piszesz :roll: Widzisz ja patrzę na XTB w kontekście zmienności, bo z tego tytułu XTB ma największe zyski, a ta zmienność będzie coraz mniejsza, i o tym pisałem kilka miesięcy temu, dużo wcześniej przed wynikami za IV Q 2022. Dla mnie nie liczy się za bardzo, że coraz więcej Kowalskich otwiera rachunki w XTB, bo oni i tak nie dostarczają zysków, ponieważ prowizje i prowadzenie rachunku są praktycznie zerowe :roll: Można powiedzieć, że już kilka miesięcy temu przewidziałem tak kiepskie wyniki w ostatnim kwartale 2022 roku, ponieważ zmienność była już niezbyt duża :idea: Więc nie pisz, że się ośmieszam koleżanko, bo zaraz Ci coś zacytuję :roll: Napiszę krótko; dobrze to tutaj już było, a w kolejnych kwartałach będzie coraz stabilniej na giełdach, czyli coraz gorzej dla XTB :roll: Tyle w temacie póki co :!:
Jakbys sluchal konferencji to bys wylapal rozne ciekawostki min to ze chca odchodzic od " latki" brokera cfd i dlatego w pierwszym kwartale beda wprowadzac nowy produkt,kolejne w nastepnym miesiacu i mega zaciekawil mnie drugi projekt po ktorym spodziewaja sie pozyskania podobnej ilosci klientow jak po promocji z darmowa akcja .A juz jestes dlugo na gieldzie i wiesz ,ze XTB zawsze mial slaby 4Q wiec ameryki nie odkryles ,zysk bylby wiekszy ale ogral ich rynek i poplyneli na 100000 mln ,poza tym nie musze pisac co sie robi na koniec roku w firmie zeby uciekac od placenia podatku do us.Daj im jeszcze moze kolejne 3 lata a wtedy zobaczymy kto mial lepszego nosa do inwestycji.Nie wspomne jeszcze o dywidendzie ktora splaci mi akcje za niedlugo,nie potrzebuje innego pasywnego dochodu.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 02 lut 2023 20:33

FURIA1968, betonu nigdy nie przekonasz. Nie warto nawet polemizować bo szkoda na to czasu. A jak czytam, że ktoś potrafi przewidzieć jaka będzie zmienność w najbliższych kwartałach to ręce opadają.

Igi21 a mi ręce opadają, gdy ktoś kto nie potrafi nic przewidzieć na giełdzie, inwestuje akcje :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Igi21
Starszy sierżant
Posty: 84
Rejestracja: 30 lip 2020 18:28

Re: XTB - księga I

Postautor: Igi21 » 02 lut 2023 21:16

Zmienności, jaka będzie w najbliższej przyszłości nie jestem w stanie przewidzieć. Wiem tylko tyle, że będzie mniejsza lub większa. I tego jestem pewien. Akcje XTB posiadam od wiosny 2020. Za chwilę wezmę najprawdopodobniej sowitą dywidendę, która sprawi, że akcje mi się zwrócą niemal w całości. Za rok będzie już odcinanie kuponów. Nie wiem jaka będzie przyszłość. Mogę jedynie prognozować, a to oznacza, że mogę się również mylić. Potrafię się też do tego przyznać.

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 02 lut 2023 22:46


FURIA1968 niby jesteś jedną z mądrzejszych na tym forum i mam do Ciebie szacunek, ale nie masz pojęcia o czym piszesz :roll:
Dryniolku, no fakt, nikt tu nie ma pojącia o czym pisze, oprócz oczywiście Ciebie. :mrgreen:
Można powiedzieć, że już kilka miesięcy temu przewidziałem tak kiepskie wyniki w ostatnim kwartale 2022 roku, ponieważ zmienność była już niezbyt duża :idea:
Widać nie oglądałeś konferencji wynikowej, albo masz dane inne (w domyśle Twoim lepsze) niż Prezes. Zmienność była, choćby na surowcach np. gaz, ale były czasy bezruchu poprzez mistrzostwa świata w piłce nożnej, gdzie firma nawet wstrzymała reklamy, bo uznała, za bezproduktywne reklamowanie się w tym czasie, czy okres świąteczno-noworoczny.
(...) w kolejnych kwartałach będzie coraz stabilniej na giełdach, czyli coraz gorzej dla XTB :roll: Tyle w temacie póki co :!:
Super masz wizje, pewnie wyjąłeś szklaną kulę. Weź ją przetrzyj z kurzu, bo czasów o tak nieprzewidywalnych zdarzeniach, to dawno nie było. Jakbyś nie zauważył, choćby za naszą granicą trwa wojna, o ogólnoświatowych punktach zapalnych nie wspominając, czy zawirowaniach gospodarczych...
Jesteś tu odkąd pamiętam, jak było po kilka zlotych, jak spółka ma korekty to się pojawiasz, jak rośnie to znikasz...

Generalnie Twoje wpisy, to kopalnia beki w tonie karcąco-pouczającym innych userów forum, bez znajomości realiów nie tylko spółek o których piszesz, ale jak widać również otaczającego świata. Dryniol ogarnij się, bo odlatujesz... :mrgreen:

Abydzan
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 28 maja 2020 20:14

Re: XTB - księga I

Postautor: Abydzan » 03 lut 2023 17:16

Obiektywnie: wyniki za q4 rozczarowujące. Dywidenda będzie OK ale bez szału. Szanse na przebicie q12022 nie są duże. Baza klientów robi dobre wrażenie, ale jak widać baza w 4q nie pomogła i rok do roku wynik był słabszy. Przy tych oczekiwaniach strach pomyśleć co będzie, jeśli dywidenda wyniesie 50% a zyski za q1 wyniosą np. 150 mln.

Mogę się założyć, że do informacji o wielkości dywidendy za 2022 rok nie ma szans na przebicie ath. W mojej ocenie w najbliższym czasie, po wskoczeniu na korekcie wszystkich peroniarzy czekających na okazję od przebicia 22 zł, powolne opadanie w dół w kierunku wsparcia. Masa ludzi kupiła akcje - widać to w mediach społecznościowych i na forach. Jednak im bliżej wyników za q1, tym większy strach w narodzie bo jednak poprzeczka (252 mln w 1q22) zawieszona baardzo wysoko. Jak długo akcjonariat będzie tolerował gorsze wyniki kwartale porównując je rok do roku?

Podsumowując, IMO ci co kupowali wczoraj i dziś powyżej 30 zł mocno się pospieszyli.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 03 lut 2023 18:06

Obiektywnie: wyniki za q4 rozczarowujące. Dywidenda będzie OK ale bez szału. Szanse na przebicie q12022 nie są duże. Baza klientów robi dobre wrażenie, ale jak widać baza w 4q nie pomogła i rok do roku wynik był słabszy. Przy tych oczekiwaniach strach pomyśleć co będzie, jeśli dywidenda wyniesie 50% a zyski za q1 wyniosą np. 150 mln.

Mogę się założyć, że do informacji o wielkości dywidendy za 2022 rok nie ma szans na przebicie ath. W mojej ocenie w najbliższym czasie, po wskoczeniu na korekcie wszystkich peroniarzy czekających na okazję od przebicia 22 zł, powolne opadanie w dół w kierunku wsparcia. Masa ludzi kupiła akcje - widać to w mediach społecznościowych i na forach. Jednak im bliżej wyników za q1, tym większy strach w narodzie bo jednak poprzeczka (252 mln w 1q22) zawieszona baardzo wysoko. Jak długo akcjonariat będzie tolerował gorsze wyniki kwartale porównując je rok do roku?

Podsumowując, IMO ci co kupowali wczoraj i dziś powyżej 30 zł mocno się pospieszyli.

Abydzan dokładnie o tym piszę już od kilku miesięcy. Tutaj jest końcówka hossy, a teraz jakiś podwójny szczyt robią i to będzie na tyle :idea: Balon został przebity i już powietrze będzie uchodzić, mimo że jeszcze próbują go łatać :roll: No cóż, plują na kogoś kto ma inne zdanie, ale już się do tego przyzwyczaiłem :roll: Wrócę kiedyś z tymi wszystkimi moimi postami :!: :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Abydzan
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 28 maja 2020 20:14

Re: XTB - księga I

Postautor: Abydzan » 03 lut 2023 18:12

Nie gościu. Ty od 22 zł pisałeś, że to maks. Od tego czasu doszło prawie do 34 i nikt normalny nie zakłada powrotu na 22

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 03 lut 2023 18:40

Nie gościu. Ty od 22 zł pisałeś, że to maks. Od tego czasu doszło prawie do 34 i nikt normalny nie zakłada powrotu na 22

Abydzan no tak tego nie neguję. Nie trafiłem w szczyt hossy i tyle. Nie jestem nieomylny i zawsze pisałem, że niekoniecznie musze trafiać w sam szczyt, ale nie o to chodzi jak się na coś patrzy w długim terminie :idea: Widzę tutaj końcówkę hossy i tyle, a teraz w kila tygodni to może być nawet 35 zł, mnie to nie interesuje :roll:
Na Mercatorze też widziałem końcówkę hossy przy 400 zł i o tym pisałem, a poszedł jeszcze na 700 zł zanim zaczął spadać. A gdzie jest teraz :?: :roll: W długim terminie nie o łapanie dołków i szczytów chodzi miły kolego :idea: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 03 lut 2023 19:19

Obiektywnie: wyniki za q4 rozczarowujące. Dywidenda będzie OK ale bez szału. Szanse na przebicie q12022 nie są duże. Baza klientów robi dobre wrażenie, ale jak widać baza w 4q nie pomogła i rok do roku wynik był słabszy. Przy tych oczekiwaniach strach pomyśleć co będzie, jeśli dywidenda wyniesie 50% a zyski za q1 wyniosą np. 150 mln.

Mogę się założyć, że do informacji o wielkości dywidendy za 2022 rok nie ma szans na przebicie ath. W mojej ocenie w najbliższym czasie, po wskoczeniu na korekcie wszystkich peroniarzy czekających na okazję od przebicia 22 zł, powolne opadanie w dół w kierunku wsparcia. Masa ludzi kupiła akcje - widać to w mediach społecznościowych i na forach. Jednak im bliżej wyników za q1, tym większy strach w narodzie bo jednak poprzeczka (252 mln w 1q22) zawieszona baardzo wysoko. Jak długo akcjonariat będzie tolerował gorsze wyniki kwartale porównując je rok do roku?

Podsumowując, IMO ci co kupowali wczoraj i dziś powyżej 30 zł mocno się pospieszyli.
Dlaczego takie wyniki już wiemy. I takie sytuacje będą mieć miejsce. Niemniej po reakcji wczoraj i dzisiaj widać, ze rynek patrzy już inaczej na te akcje. Już nie piszą o jednorazowym zdarzeniu. Zakładają powtarzalność i to nie na poziomie rekordowych kwartałów, ale stałe okolice 130 mln zyski, na co jest szansa nawet przy słabej zmienności. Papier jest w dalszym ciągu w trendzie wzrostowym, spółka rozwija się i jak pokażą sensowne projekty, to będzie dobrze. No i prezes niedawno wspominał, że miliard zysku to kwestia czasu. Ja mu wierzę, a dywidendy sprawiają, że sporo ludzi ma te akcje za pół ceny.

Abydzan
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 28 maja 2020 20:14

Re: XTB - księga I

Postautor: Abydzan » 03 lut 2023 19:32

Obiektywnie: wyniki za q4 rozczarowujące. Dywidenda będzie OK ale bez szału. Szanse na przebicie q12022 nie są duże. Baza klientów robi dobre wrażenie, ale jak widać baza w 4q nie pomogła i rok do roku wynik był słabszy. Przy tych oczekiwaniach strach pomyśleć co będzie, jeśli dywidenda wyniesie 50% a zyski za q1 wyniosą np. 150 mln.

Mogę się założyć, że do informacji o wielkości dywidendy za 2022 rok nie ma szans na przebicie ath. W mojej ocenie w najbliższym czasie, po wskoczeniu na korekcie wszystkich peroniarzy czekających na okazję od przebicia 22 zł, powolne opadanie w dół w kierunku wsparcia. Masa ludzi kupiła akcje - widać to w mediach społecznościowych i na forach. Jednak im bliżej wyników za q1, tym większy strach w narodzie bo jednak poprzeczka (252 mln w 1q22) zawieszona baardzo wysoko. Jak długo akcjonariat będzie tolerował gorsze wyniki kwartale porównując je rok do roku?

Podsumowując, IMO ci co kupowali wczoraj i dziś powyżej 30 zł mocno się pospieszyli.
Dlaczego takie wyniki już wiemy. I takie sytuacje będą mieć miejsce. Niemniej po reakcji wczoraj i dzisiaj widać, ze rynek patrzy już inaczej na te akcje. Już nie piszą o jednorazowym zdarzeniu. Zakładają powtarzalność i to nie na poziomie rekordowych kwartałów, ale stałe okolice 130 mln zyski, na co jest szansa nawet przy słabej zmienności. Papier jest w dalszym ciągu w trendzie wzrostowym, spółka rozwija się i jak pokażą sensowne projekty, to będzie dobrze. No i prezes niedawno wspominał, że miliard zysku to kwestia czasu. Ja mu wierzę, a dywidendy sprawiają, że sporo ludzi ma te akcje za pół ceny.
Rif to co napisałeś powyżej jest wiadome co najmniej od roku. Nawet informacja o liczbie pozyskanych klientów w styczniu nie jest zaskoczeniem, bo wiedzieliśmy że promocja 1 akcja za darmo zrobi swoje. W zasadzie po raporcie nie wiemy niczego nowego, poza jedną bardzo ważną informacją - wyniki jednak NIE są powtarzalne. Że są w dużej mierze nieprzewidywalne. Że XTB to jednak loteria, może być 300, może być 50, może być strata. To musi się przełożyć w najbliższych miesiącach na notowania. Wątpie, by przy tylu ryzykach utrzymał się apetyt na akcje po 30 zł i więcej.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 03 lut 2023 22:37

abydzan, dzięki za głos krytyki, choć wg. mnie za bardzo widzisz w czarnych barwach. nie chcę dyskutować, bo takie są twoje odczucia i czuć z twojego wpisu rozgoryczanie, które jak widzę pokonało nawet pozytywne informacje przekazane przez prezesa a mające wpływ na przyszłość
nie rozumiem zwłaszcza wpisu o przeciętnej dywidendzie, bo są akcjonariusze, które dzięki dywidendzie uwzględniającej dwie poprzednie, będą mieli już akcje za free
ale to wszystko, to punk widzenia, bo jak nie spojrzeć media branżowe i tu o dziwo, zwłaszcza te zagraniczne są one pod dużym wrażeniem wyników rocznych finansowych oraz mocnego rozwoju spółki a o samej już spółce piszą w samych superlatywach


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości