XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
maniek.gieldowy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 331
Rejestracja: 12 kwie 2019 20:59

Re: XTB - księga I

Postautor: maniek.gieldowy » 06 wrz 2023 22:29

Chcesz wzbudzić sensację znanym powszechnie infem- rozumiesz co napisałeś,, palisz głupa, też byś piszczał i co jeszcze napiszesz o mnie a nie na temat spółki?
O tym tez wszyscy wiedzą ale strach napisać bo zaraz się okaże, że to naganianie na zakup akcji. Skoro ty nic nie chcesz napisać o spółce ale wolisz pisać o mnie to wklejam jako przypomnienie:

https://www.parkiet.com/biura-maklerski ... kowe-w-xtb

Kurs 32.02 zł (-1.96 %), obrót 13.3 mln zł

Można pisać do woli a nie mieć nic do powiedzenia na przykład o XTB. :mrgreen:

REKLAMA


Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 03:41

Luz Panowie, bo widzę konwersacja zmierza w złym kierunku. :mrgreen:

Piszmy tu o spółce, bo wszak od tego jest to forum.

Taka mnie myśl naszła, że rozliczanie zagranicznych zysków w postaci pit w połączeniu z wdrożonym wcześniej W-8BEN (oferowany przez nielicznych ze wzg. głównie na uciążliwe procedury jego wdrożenia), a pozwalający na obniżenie podatków od dywidend z akcji spółek z USA, tworzy dodatkowy wg. mnie silny magnes na ściągnięcie klientów z rynku, bo mi te ułatwienia są bardzo przydatne, wszak oszczędzają pieniądze, no i czas.

https://pl.xtb.com/w-8ben

I oczywiście clue, czyli oczekiwany nowy produkt, bo rozumiem, że wcześniejsze infa odnośnie Protokołu W-8BEN, akcji ułamkowych czy ułatwienie w rozliczaniu zagranicznych podatków, to małe kroki do finalnego produktu inwestycyjnego, który spółka zapowiada od dłuższego czasu.

https://www.sii.org.pl/16671/analizy/ne ... cyjny.html

maniek.gieldowy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 331
Rejestracja: 12 kwie 2019 20:59

Re: XTB - księga I

Postautor: maniek.gieldowy » 07 wrz 2023 07:48

Dzięki za wpis. :mrgreen:
A tak na marginesie, którego brokera mógłbyś polecić do notowań (małych spółek) na ASX ? Sorry za off topic

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 08:45

Kolego, tak jak napisałem w swoim poście, to wątek dotyczący spółki.
Jeżeli masz prywatę, to są inne wątki np. Hyde Park, zanim zacznie się tu znowu jakaś g.burza przy Twoim udziale.

index.php

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 07 wrz 2023 10:14

Mikro_B nasz forumowy mistrzu nad mistrze, dlaczego ta Twoja "perła" nie jest jeszcze po "pincet zeta", tylko leci na ryja przez ostatnie miesiące :?: :P :lol: Może dlatego, że Ty ją masz, i jak wyskoczysz bez spadochronu po 15 zeta, to może wzniesie się troszkę wyżej bez zbędnego balastu :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 11:16

Mikro_B nasz forumowy mistrzu nad mistrze, dlaczego ta Twoja "perła" nie jest jeszcze po "pincet zeta", tylko leci na ryja przez ostatnie miesiące :?: :P :lol: Może dlatego, że Ty ją masz, i jak wyskoczysz bez spadochronu po 15 zeta, to może wzniesie się troszkę wyżej bez zbędnego balastu :P :lol:
Zryty bereciku daj mi linka, cytując ponoć moje słowa, gdzie pisałem, że leci na "500 zł"?
Dla Twojej wiedzy, to zredukowałem większą ilość swoich akcji i czekam na zakup, bo nadal uważm, że to dobra i dobrze zarządzana rozwijająca się spółka, tym bardziej, że zawirowania aktualne wpływają pozytywnie na jej zysk.

Wracając do merytorki, może byś coś o spółkach napisał, a nie dalej uskuteczniasz personalne batalie na forum giełdowym?
Przyjść i napluć, to każdy potrafi, a Ty, jak widać jesteś w tym mistrzem w odróżnieniu od inwestycji, co widać po Twojej stopce i tym, że ciągle przesuwasz okres ich rozliczenia.

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 12:52

XTB stawia na technologie. Do zespołu ściągnął specjalistę z Allegro

https://www.wnp.pl/finanse/xtb-stawia-n ... 48993.html

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 07 wrz 2023 14:10

Mikro_B nasz forumowy mistrzu nad mistrze, dlaczego ta Twoja "perła" nie jest jeszcze po "pincet zeta", tylko leci na ryja przez ostatnie miesiące :?: :P :lol: Może dlatego, że Ty ją masz, i jak wyskoczysz bez spadochronu po 15 zeta, to może wzniesie się troszkę wyżej bez zbędnego balastu :P :lol:
Zryty bereciku daj mi linka, cytując ponoć moje słowa, gdzie pisałem, że leci na "500 zł"?
Dla Twojej wiedzy, to zredukowałem większą ilość swoich akcji i czekam na zakup, bo nadal uważm, że to dobra i dobrze zarządzana rozwijająca się spółka, tym bardziej, że zawirowania aktualne wpływają pozytywnie na jej zysk.

Wracając do merytorki, może byś coś o spółkach napisał, a nie dalej uskuteczniasz personalne batalie na forum giełdowym?
Przyjść i napluć, to każdy potrafi, a Ty, jak widać jesteś w tym mistrzem w odróżnieniu od inwestycji, co widać po Twojej stopce i tym, że ciągle przesuwasz okres ich rozliczenia.

Mikro_B tę.paku, po pierwsze sam zaczynasz plucie na wątku Taurona, a potem płaczesz, że ktoś opluł Ciebie :oops: Po drugie tę.paku, nic nie przesuwam, bo nawet mój konkurs jest do końca 2024 roku :oops: A po trzecie, dopóki tu będziesz siedział leszczu, to będziesz leciał na ryja ze swoją nadmuchaną "perłą" :oops: :arrow: 15 zł :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 07 wrz 2023 15:05

Mikro_B nasz forumowy mistrzu nad mistrze, dlaczego ta Twoja "perła" nie jest jeszcze po "pincet zeta", tylko leci na ryja przez ostatnie miesiące :?: :P :lol: Może dlatego, że Ty ją masz, i jak wyskoczysz bez spadochronu po 15 zeta, to może wzniesie się troszkę wyżej bez zbędnego balastu :P :lol:
Nieco ponad miesiąc temu spółka miała ATH, potem odcięcie dywidendy, ma potrzebną korektę, a ty błaźnie z bankiera wpadasz i coś o balonach bredzisz, jakbyś nie widział zysków, które przynosi. I pamiętamy, że dla ciebie to miała tkwić latami w przedziale 19-22. Szkoda tracić czasu na odpowiadanie takim prostakom.

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 15:18

Mikro_B tę.paku, po pierwsze sam zaczynasz plucie na wątku Taurona, a potem płaczesz, że ktoś opluł Ciebie :oops: Po drugie tę.paku, nic nie przesuwam, bo nawet mój konkurs jest do końca 2024 roku :oops: A po trzecie, dopóki tu będziesz siedział leszczu, to będziesz leciał na ryja ze swoją nadmuchaną "perłą" :oops: :arrow: 15 zł :idea:

Widzę, dziadzia dalej w formie. Że też, jeszcze ci się ślina na plucie na ludzi z forum, po wątkach nie skończyła... :lol:
Twój jad, sam już cię widać zatruwa.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 07 wrz 2023 15:44

Mikro_B tę.paku, po pierwsze sam zaczynasz plucie na wątku Taurona, a potem płaczesz, że ktoś opluł Ciebie :oops: Po drugie tę.paku, nic nie przesuwam, bo nawet mój konkurs jest do końca 2024 roku :oops: A po trzecie, dopóki tu będziesz siedział leszczu, to będziesz leciał na ryja ze swoją nadmuchaną "perłą" :oops: :arrow: 15 zł :idea:

Widzę, dziadzia dalej w formie. Że też, jeszcze ci się ślina na plucie na ludzi z forum, po wątkach nie skończyła... :lol:
Twój jad, sam już cię widać zatruwa.

Mikro_B jeszcze raz tę.paku, bo nie zrozumiałeś :roll: Do takich tę.pych jak Ty trzeba 100 razy to samo pisać, żebyś w końcu zrozumiał :roll:
Poczytaj siebie na wątku Taurona swój wczorajszy wpis i zobacz ile Ty masz jadu, i jak plujesz na mnie, zamiast płakać, że teraz ja Ciebie opluwam gno.ju :oops:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2023 15:48 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 15:47

Dziadzia myślałem, że to deszcz pada, a to, ty znowu na wątku plujesz jadem.
Jakby ci za plucie na forum parkietu płacili, byłbyś najbogatszym forumowiczem. :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 07 wrz 2023 15:57

XTB przez najbliższy rok cel :arrow: 15 zł :idea:
To będzie najmniejszy wymiar kary dla was leszcze, a przy okazji dobra lekcja z inwestowania na GPW :idea:
....i bez odbioru forumowe leszcze pokroju Mikro_B i Rif1977 :P
Do pamiętnika dryniola :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 07 wrz 2023 18:25

XTB przez najbliższy rok cel :arrow: 15 zł :idea:
To będzie najmniejszy wymiar kary dla was leszcze, a przy okazji dobra lekcja z inwestowania na GPW :idea:
....i bez odbioru forumowe leszcze pokroju Mikro_B i Rif1977 :P
Do pamiętnika dryniola :idea:
O dziadzia szmalcownik, znowu jadem się opluł. :lol:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 08 wrz 2023 11:24

XTB przez najbliższy rok cel :arrow: 15 zł :idea:
To będzie najmniejszy wymiar kary dla was leszcze, a przy okazji dobra lekcja z inwestowania na GPW :idea:
....i bez odbioru forumowe leszcze pokroju Mikro_B i Rif1977 :P
Do pamiętnika dryniola :idea:
Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz :lol:
My chociaż mamy dywidendy świetne od lat i specjalnie nie narzekamy, a ty jak dzieciak dostajesz orgazmów i się onanizujesz u nas na korektach. Btw. jak tam PKP Cargo, które ładowałeś taczkami po 17,2? Też mógłbym latać i się cieszyć, ale nie mam mentalności durniola.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości