XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: XTB - księga I

Postautor: FURIA1968 » 14 kwie 2021 02:08

Krótko i na temat. Po wza zadałem kilka pytań P. Pawłowi Szejko:
Dywidenada 50%, reszta odłożona w celu spełnienia wymogów regulatora oraz chęci wypłaty w kolejnych latach.

Pytanie o bieżącą działalność. Liczba lotów rok do roku podwoiła się z 1,6 mln do 3,2mln....
Czy jest szansa na kolejny wzrost o 100% na koniec 2021?
Nie mogą odpowiedzieć, będzie w raporcie...

Licencja RPA?
Działają, temat otwarty, regulator zmienił zasady przyznawania, w ostatnim czasie nikt nie otrzymał licencji w tym kraju. Wg. Szejko regulator sam nie wie jak podejść do tematu.

Licencja ZEA?
Będzie info w najbliższym raporcie, kwestia założenia rachunku bankowego, "o dziwo" nie jest to taka łatwa sprawa w ZEA (ROR)

Pytanie o przejęcie XTB przez inny podmiot?
Nie jest to łatwa sprawa, są zbyt duzi, mało graczy na rynku brokerki którzy byli by w stanie dokonać przejęcia, druga kwestia-akcjonariusz większościowy, jeżeli miało by do tego dojść to negocjacje były by długie i żmudne..

Pytanie o przejęcia przez XTB inne podmioty z branży?
Analizowali sprawę, dwóch brandów nie opłacało by się utrzymywać, opcja przejęcia pod bazę klientów...

XTB najwięcej zarabia na dostarczeniu płynności innym podmiotom/brokerom. XOH rośnie, obecnie zatrudniają 150 speców IT.

Pytanie czy do końca roku będę numerem 3 a do końca roku 2022 numerem jeden?
Robią swoje, rosną, rozwijają się, chcieli by...



Pytanie czy XTB rozważa przejęcie banku w celu uzyskania licencji lub poszerzenia skali działalności ala revolut?
Mają różne pomysły, realizują na bieżąca. Na dzień dzisiejszy widzą duże możliwości rozwoju w bieżącej działalności. Jeżeli możliwości się wyczerpią, bedą myśleć o innych segmentach ala. licencja bankowa.

edit.Cały czas widzą duże zainteresowanie usługami, stopy procentowe bardzo mocno pomagają w pozyskiwaniu klientów. Kampania z J. Mourinho działa i napędza rzeszę inwestorów nie tylko akcyjnych ale i CFD. Brazylia wzrost o 30%

Na koniec dodam że inwestorzy zadawali pytania typu: Dlaczego kurs nie rośnie, dlaczego spada... Szejko odpowiedział co powinien. Bo nie 😃 Żart... Nie mają wpływu na kurs. Robią swoją robotę. (Zaskakujące pytanie, Zaskakująca odpowiedź 😃 😃 😃)

PS. Mała ilość osób ( ok 7-10 os) ,brak przedstawicieli tfi/ofe na sali może świadczyć i miernym zainteresowaniu spółką oraz jej akcjami.
Czy to dobrze czy źle? Każdy może odpowiedzieć sobie sam... zaczerpniete z fb

REKLAMA


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 06:52

robią swoje i tyle...

oprócz wielu aspektów, dla mnie ważna jest wiarygodność spółki i samych jej dysydentów. nie mydlą oczu, nie ściemniają, nawet w trudnych tematach informują zgodnie z prawdą, jak się mają sprawy.
teoretycznie nie będzie takiej sytuacji, że któregoś dnia się obudzę i przeczytam info, że spółka zostaje zawieszona czy zdjęta przez nadzór z giełdy za machloje, których się dopuścili, a ja zostanę z nic niewartym papierem toaletowym jeszcze niedawno nazywanym akcjami, jak to bywa na innych spółkach bez wskazywania nazw.

mam świadomość, że jestem na spółce, która jest w pierwszej piątce światowych brokerow, a dąży do bycia na podium... i będzie tam, co również wiąże się ze zwiększaniem obszaru działania, przychodów a co za tym idzie i zysków.

wcześniej czy później, rynek doceni doceni to... :mrgreen:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 14 kwie 2021 08:06

Z tego co pisze kobita wygląda to całkiem całkiem ale już nie raz ten papier nie zachowywał się racjonalnie...po co zostawiali ta Luke?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 08:27

robią swoje i tyle...

oprócz wielu aspektów, dla mnie ważna jest wiarygodność spółki i samych jej dysydentów. nie mydlą oczu, nie ściemniają, nawet w trudnych tematach informują zgodnie z prawdą, jak się mają sprawy.
teoretycznie nie będzie takiej sytuacji, że któregoś dnia się obudzę i przeczytam info, że spółka zostaje zawieszona czy zdjęta przez nadzór z giełdy za machloje, których się dopuścili, a ja zostanę z nic niewartym papierem toaletowym jeszcze niedawno nazywanym akcjami, jak to bywa na innych spółkach bez wskazywania nazw.

mam świadomość, że jestem na spółce, która jest w pierwszej piątce światowych brokerow, a dąży do bycia na podium... i będzie tam, co również wiąże się ze zwiększaniem obszaru działania, przychodów a co za tym idzie i zysków.

wcześniej czy później, rynek doceni doceni to... :mrgreen:
Dokładnie tak.. I ja też na to właśnie stawiam w inwestowaniu... Oczywiście nie można niczego wykluczyć ale xtb przez lata pokazywał że potrafi bardzo rentowny biznes prowadzić... A teraz dochodzi do tego bardzo dynamiczny rozwój tego biznesu... Patrząc zarówno na bazę klientów jak też i na ilość kręconych lotów....

Ponadto to co mówiłem ich idea ONE STOP SHOP... Mówi że mają jeszcze duże pole do popisu i kombinowania jeśli chodzi o organiczny rozwój Spółki...... SZKODA ZE NIKT SIĘ NIE ZAPYTAL O ROZWÓJ W KIERUNKU GIEŁD KRYPTOWALUT.... MOIM ZDANIEM TO POWINIEN BYĆ ICH NATURALNY KOLEJNY KROK PO AKCJACH I FX... CryptoWaluty... Tak żeby dać klientowi maxymalnie możliwości inwestycyjne.... A dopiero ostatni krok to podłączenie dział ości bankowej coś a"la Revolut....

Właśnie dlatego... Że xtb może jeszcze potężnie się rozwijać w Szeroko pojętej działalności umożliwiającej inwestowanie.... Dla mnie ten papier w TYCH CZASACH.... Druku hajsu... Szału pal jeśli chodzi o przepływy na instrumenty Finansowe... Szału pal internetowego inwestowania... Itp itp... To takie spółki jak XTB mogą DARDZO DŁUGO KORZYSTAĆ Z ROZWOJU TYCH CZYNNIKÓW.... I WYCENY RYNKOWE SA MOIM ZDANIEM ŚMIESZNIE NISKIE....RYNEK ROK TEMU TEŻ DAL D. OO. PY Z WYCENA TYCH KWITÓW.. na początku roku 2020 i pod koniec 2019 XTB był wyceniany w okolicach ZYSKU NETTO za 2020...Moim zdaniem obecne wyceny na poziomie grubo poniżej 10 są nadal.... Nieefektywne i nielogiczne... Szczególnie biorąc pod uwagę AF... Vs AF wielu innych spółek... Przy ich wycenach....

P. S... Nie mam wątpliwości że tutaj kwit jest grany tak żeby był ustawiany kurs w taki a nie inny sposób... Nikt mnie nie przekona że spółką z takimi wynikami i perspektywami rozwoju OT TAK SOBIE W SPOSÓB Naturalny... Jest w Takim boczniaku Przy Takiej mielonce akcji gdzie już na TYM MAŁO EFEKTYWNYM INWESTYCYJNIE BOCZNIAKU PRZEMIELILI ....3RAZY FF.. Przecież to mało opłacalne jest biorąc pod uwagę że ta kasa mogła hasać na pompowanych różnych spółkach instrumentach itp... A jednak Komuś zależy żeby tak mielić akcjami od 9-10 miesięcy... Że sumarycznie przekręcił już 150 mln akcji na różnicach kursowych max.. małych paru pln...
...Ostatecznie ustawiając obecnie KURS AKCJI PARĘ PLN WYŻEJ NIŻ W DEBIUTCIE W ROKU... 2016.... A ZARÓWNO SPÓŁKA JAK I RYNKI I KASA KTÓRA NA NICH HASA..... TO NIEBO A, ZIEMIA.... - - - - I TO POKAZUJE JAK NIELOGICZNY JEST "RYNEK" I CZĘŚĆ AKCJONARIUSZY KTÓRZY MIELĄ TYM KWITEM NA RYNKU...
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021 08:45 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 08:43

Z tego co pisze kobita wygląda to całkiem całkiem ale już nie raz ten papier nie zachowywał się racjonalnie...po co zostawiali ta Luke?
O jakiej luce mówisz o tej na 6 PLN... No co poradzisz ze rynek i EI potem postanowił tak Dziwnie wyceniać akcje i spółkę... Przy 6 PLN wycena XTB to 700 mln PLN przy ponad 400 mln zysku netto, ponad 500 mln ebitda... Przy ponad 50% rentownosci... Nie mając długu... 8)

Nie raz na nie jednej spółce można było się przekonać jak bardzo "Rynek" potrafi być dziwny i akcjonariusze jak potrafią dziwnie mielić akcjami...

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 08:46


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 08:47

robią swoje i tyle...

oprócz wielu aspektów, dla mnie ważna jest wiarygodność spółki i samych jej dysydentów. nie mydlą oczu, nie ściemniają, nawet w trudnych tematach informują zgodnie z prawdą, jak się mają sprawy.
teoretycznie nie będzie takiej sytuacji, że któregoś dnia się obudzę i przeczytam info, że spółka zostaje zawieszona czy zdjęta przez nadzór z giełdy za machloje, których się dopuścili, a ja zostanę z nic niewartym papierem toaletowym jeszcze niedawno nazywanym akcjami, jak to bywa na innych spółkach bez wskazywania nazw.

mam świadomość, że jestem na spółce, która jest w pierwszej piątce światowych brokerow, a dąży do bycia na podium... i będzie tam, co również wiąże się ze zwiększaniem obszaru działania, przychodów a co za tym idzie i zysków.

wcześniej czy później, rynek doceni doceni to... :mrgreen:
Dokładnie tak.. I ja też na to właśnie stawiam w inwestowaniu... Oczywiście nie można niczego wykluczyć ale xtb przez lata pokazywał że potrafi bardzo rentowny biznes prowadzić... A teraz dochodzi do tego bardzo dynamiczny rozwój tego biznesu... Patrząc zarówno na bazę klientów jak też i na ilość kręconych lotów....

Ponadto to co mówiłem ich idea ONE STOP SHOP... Mówi że mają jeszcze duże pole do popisu i kombinowania jeśli chodzi o organiczny rozwój Spółki...... SZKODA ZE NIKT SIĘ NIE ZAPYTAL O ROZWÓJ W KIERUNKU GIEŁD KRYPTOWALUT.... MOIM ZDANIEM TO POWINIEN BYĆ ICH NATURALNY KOLEJNY KROK PO AKCJACH I FX... CryptoWaluty... Tak żeby dać klientowi maxymalnie możliwości inwestycyjne.... A dopiero ostatni krok to podłączenie dział ości bankowej coś a"la Revolut....

Właśnie dlatego... Że xtb może jeszcze potężnie się rozwijać w Szeroko pojętej działalności umożliwiającej inwestowanie.... Dla mnie ten papier w TYCH CZASACH.... Druku hajsu... Szału pal jeśli chodzi o przepływy na instrumenty Finansowe... Szału pal internetowego inwestowania... Itp itp... To takie spółki jak XTB mogą DARDZO DŁUGO KORZYSTAĆ Z ROZWOJU TYCH CZYNNIKÓW.... I WYCENY RYNKOWE SA MOIM ZDANIEM ŚMIESZNIE NISKIE....RYNEK ROK TEMU TEŻ DAL D. OO. PY Z WYCENA TYCH KWITÓW.. na początku roku 2020 i pod koniec 2019 XTB był wyceniany w okolicach ZYSKU NETTO za 2020...Moim zdaniem obecne wyceny na poziomie grubo poniżej 10 są nadal.... Nieefektywne i nielogiczne... Szczególnie biorąc pod uwagę AF... Vs AF wielu innych spółek... Przy ich wycenach....

P. S... Nie mam wątpliwości że tutaj kwit jest grany tak żeby był ustawiany kurs w taki a nie inny sposób... Nikt mnie nie przekona że spółką z takimi wynikami i perspektywami rozwoju OT TAK SOBIE W SPOSÓB Naturalny... Jest w Takim boczniaku Przy Takiej mielonce akcji gdzie już na TYM MAŁO EFEKTYWNYM INWESTYCYJNIE BOCZNIAKU PRZEMIELILI ....3RAZY FF.. Przecież to mało opłacalne jest biorąc pod uwagę że ta kasa mogła hasać na pompowanych różnych spółkach instrumentach itp... A jednak Komuś zależy żeby tak mielić akcjami od 9-10 miesięcy... Że sumarycznie przekręcił już 150 mln akcji na różnicach kursowych max.. małych paru pln...
...Ostatecznie ustawiając obecnie KURS AKCJI PARĘ PLN WYŻEJ NIŻ W DEBIUTCIE W ROKU... 2016.... A ZARÓWNO SPÓŁKA JAK I RYNKI I KASA KTÓRA NA NICH HASA..... TO NIEBO A, ZIEMIA.... - - - - I TO POKAZUJE JAK NIELOGICZNY JEST "RYNEK" I CZĘŚĆ AKCJONARIUSZY KTÓRZY MIELĄ TYM KWITEM NA RYNKU...

lujan, nie musisz komentować moich wpisów. myślałem, że sam wydedukujesz, do czego prowadzą twoje komentarze... ale ileż to już razy?
więc chyba jednak nieeee :lol:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 14 kwie 2021 08:50

Z tego co pisze kobita wygląda to całkiem całkiem ale już nie raz ten papier nie zachowywał się racjonalnie...po co zostawiali ta Luke?
O jakiej luce mówisz o tej na 6 PLN... No co poradzisz ze rynek i EI potem postanowił tak Dziwnie wyceniać akcje i spółkę... Przy 6 PLN wycena XTB to 700 mln PLN przy ponad 400 mln zysku netto, ponad 500 mln ebitda... Przy ponad 50% rentownosci... Nie mając długu... 8)

Nie raz na nie jednej spółce można było się przekonać jak bardzo "Rynek" potrafi być dziwny i akcjonariusze jak potrafią dziwnie mielić akcjami...
Nie o tej....ostatnio zostawili na 17.45 chyba jak się otwarło z luka

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 08:50




lujan, nie musisz komentować moich wpisów. myślałem, że sam wydedukujesz, do czego prowadzą twoje komentarze... ale ileż to już razy?
więc chyba jednak nieeee :lol:
robie to co mi sie podoba...wiec ..jesli TAKIE " NIC wielkiego"....jak ZACYTOWANIE ...twego postu...na forum ...Wzbudzilo w tobie takie Emocje....to masz jakis problem.... :lol: 8) :lol:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021 09:00 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 08:58

Z tego co pisze kobita wygląda to całkiem całkiem ale już nie raz ten papier nie zachowywał się racjonalnie...po co zostawiali ta Luke?
O jakiej luce mówisz o tej na 6 PLN... No co poradzisz ze rynek i EI potem postanowił tak Dziwnie wyceniać akcje i spółkę... Przy 6 PLN wycena XTB to 700 mln PLN przy ponad 400 mln zysku netto, ponad 500 mln ebitda... Przy ponad 50% rentownosci... Nie mając długu... 8)

Nie raz na nie jednej spółce można było się przekonać jak bardzo "Rynek" potrafi być dziwny i akcjonariusze jak potrafią dziwnie mielić akcjami...
Nie o tej....ostatnio zostawili na 17.45 chyba jak się otwarło z luka
od strony AF ....na luki patrzy sie w interwale min. dziennym...

wiec w tym interwale sa 3 luki jedna na wspomnianym poziomie 6.20 PLN...jedna luka bessy na piziomie 27.70 i jedna bessy ktora jeszcze nie pokryli sale sa blisko na 19.40....

Obrazek

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 14 kwie 2021 08:59

Z tego co pisze kobita wygląda to całkiem całkiem ale już nie raz ten papier nie zachowywał się racjonalnie...po co zostawiali ta Luke?
O jakiej luce mówisz o tej na 6 PLN... No co poradzisz ze rynek i EI potem postanowił tak Dziwnie wyceniać akcje i spółkę... Przy 6 PLN wycena XTB to 700 mln PLN przy ponad 400 mln zysku netto, ponad 500 mln ebitda... Przy ponad 50% rentownosci... Nie mając długu... 8)

Nie raz na nie jednej spółce można było się przekonać jak bardzo "Rynek" potrafi być dziwny i akcjonariusze jak potrafią dziwnie mielić akcjami...
Nie o tej....ostatnio zostawili na 17.45 chyba jak się otwarło z luka
Godzinowe, to się mogą liczyć przez parę dni. Liczą się luki dzienne, a tam żadnej nie było.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 14 kwie 2021 09:10

TO jest bardzo wazne zdanie zawarte w tym artykule........BO to wlasnie wplywa na Perspektywy BIZnesu XTB...dzilajacego na rynku instrumnetnow finansowych....i wlasnie dlatego Perspektywy XTB powinny muc bardzo..bardzo dobre..a obecna wycena biorac pod uwage tylko TU i teraz ---jest moim zdnaime bardzo zanizona .....

"Od początku listopada napłynęło na parkiety więcej pieniędzy niż przez 12 lat hossy, która rozpoczęła się po kryzysie finansowym".....


"Przez ostatnie pięć miesięcy napłynęło do funduszy inwestujących na globalnych rynkach akcji 576 mld USD netto – wyliczył Bank of America. To więcej niż łącznie podczas trwającej 12 lat hossy zakończonej w marcu 2021 r. Wówczas do funduszy trafiło 452 mld USD netto. Rekordowym tygodniem był ten zakończony 17 marca. Wówczas napłynęło na giełdy aż 68 mld USD netto. W marcu analitycy BofA wskazywali, że jeśli inwestorzy będą kupowali akcje w takim tempie jak w ostatnich miesiącach, to na globalne giełdy może w tym roku trafić nawet 1,6 bln USD."

to wlasnie dlatego biura maklerskie ...Brokeskie itp... notuja taki wrost klientow....moim zdaniem to bedzie sie nasilało ...przy takich uwarunkowaniach jakie sa ....Kasa bedzie coraz chetniej w coraz wiekszym wymiarze..zarowno ilosci klientow jak i wartosci kwotowych.......inwestowana na rynkach finansowych.....

NIe mam tez watpliwosci ze przy tym strumieniu hajsu....pojawia sie tez jakies Duze zmiennosci ....na roznych instrumentach....---Te 2 czynniki beda wplywaly na OBROTY...generowane w XTB.....a z drugiej na rentownosc Biznesu ( przy jakies duzej zmiennosci i duzych spreadach)...----wystarczy Jeden jakis Extra zmienny qw...i z takiej juz zbudowanej Bazie klientow ktora nie mam watpliwosci ze bedzie sie powikszala z kazdym Miesiacem i qw......XTB moze wykrecis o wiele wiekszy wynik niz to zrobil w 1 qw 2020 roku ....

dlatego Ja konsekwentnie stawiam na XTB...jesli chodzi o pozycje portfelową w LONG TERM....

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 14 kwie 2021 09:21

Chyba juz nie ma sensu teraz sprzedawac.. za tydzien dywidenda dosc wysoka a po niej mozna sie zastanowic :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

karamustafa
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2021 09:17

Re: X6TB - księga I

Postautor: karamustafa » 14 kwie 2021 09:23

admin jaki ty jesteś słaby
teraz juz nie potrzeba do rejestracji tymczasowego adresu wystarczy dowolny z końcówką . com na przykład
Obrazek
Obrazek

karamustafa
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2021 09:17

Re: XTB - księga I

Postautor: karamustafa » 14 kwie 2021 09:26

i w 3.14zde możesz sobie wsadzić blokadę aj pi
Co widać słychać i czuć
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 238 gości