XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 22 lut 2021 20:45

Sma200 padła strach myśleć gdzie się zatrzyma :shock:
Czasy świetności XTB niestety już daleko za nami.
Scenariusz jaki teraz widzę to dojście do dolnego ograniczenia konsolidacji czyli okolice 14.70, następnie do okolic ogłoszenia dywidendy mielonka, po ogłoszeniu liczę na sporą podbitkę.
Natomiast co się będzie dziać dalej to wg mnie nie napawa optymizmem. Wg mnie pierwszy kwartał może być to bardzo ale to bardzo słaby z wynikiem blisko zera lub nawet na minusie.

Dlaczego tak uważam?
Sami widzimy jaka jest zmienność na rynkach a raczej jej braku, do tego dojdą ogromne koszty pozyskania nowych klientów których wg mnie będzie rekordowa liczba w okolicach 45000 gdzie pozyskanie jednego klienta to średnio 850 zł w poprzednich kwartałach. Plus w tym kwartale trzeba zapłacić Jose także przewiduję rekordowe koszty w historii spółki.

Z rozmów ze znajomymi oraz obserwacji for internetowych można wyraźnie zauważyć, że ogromny gros klientów przychodzi do xtb tylko ze względu na brak prowizji. Znajomi z którymi rozmawiam nie mają zamiaru korzystać z CFD nigdy. Wiadomo niby mała próbką ale poczytajcie wykopy i inne i pogadajcie ze swoimi znajomymi.

Jeśli w marcu nie pojawi się jakaś turbo zmienność to powinno być tak jak piszę. Dlaczego o tym wspominam, wstępne wyniki pojawią się w okolicach dnia dywidendy, dużej wyobraźni nie trzeba, żeby przewidzieć co się wydarzy z kursem jak gawiedź zobaczy wynik blisko zera lub na minusie.
Przy względnie przeciętnych wynikach za 4Q mamy to co mamy, to co będzie jak porównamy wynik z zeszłego roku do wyniku z tego?

Uważam, że po tych wynikach będziemy zmierzać w kierunku domknięcia luki na 6 złotych, wiem wydaje się nie realne ale jednak. W jakim czasie i w jaki dokładnie sposób to nie wiem, gdybym wiedział to bym tutaj nie pisał xD

W każdym razie pewnie kilka osób pomyśli, że naganiam na spadki, dlatego chciałbym zaznaczyć, że akcje mam z tym, że główny pakiet nie ruszony do dziś mam z niską średnią około 5.20 także sporo już na tej spółce przeżyłem. Wiem, że zaraz dostanę pocisk, że trzeba było sprzedać jak było 28, 24, 20 itp i macie rację trzeba było. Tylko, że ja serio wierzyłem w rozwój i możliwości tej spółki. Niestety moje postrzeganie w ostatnich tygodniach zmieniało się coraz bardziej w negatywną stronę. Na ten moment moja strategia wyjścia jest bardzo prosto, czekam na podbitkę pod dywidendę i spadam, ryzyko jest takie, że sporo osób może chcieć tak zrobić. Mimo wszystko trzymam kciuki za XTB. Pozdrawiam.
Ale jakie naganianie, wiemy że q1 może być dramatem i że zeszły rok to był oneoff.
Czekamy na wyniki konkurencji i będzie można myśleć, co dalej. Teraz to wróżenie z fusów. Jak zawsze z resztą.

wasza historia mnie wzuszyła, może wezwać jaworowicz?

REKLAMA


WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 22 lut 2021 22:07

I nasdaq kończy na -2,5%

Wyglada na to, ze w końcu wchodzimy w większa zmienność i to z dużo większa baza klientów niż w 1Q2020.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 08:24

I nasdaq kończy na -2,5%

Wyglada na to, ze w końcu wchodzimy w większa zmienność i to z dużo większa baza klientów niż w 1Q2020.
na to wyglada....w sumie nie ma co sie dziwic...Pompowanych bylo wiele instrumentow....to w koncu musialo zaczac..napedzac STRACH O.... inflacje..a to ...Stanowi problem dla TANIEGO PIENIADZA....wielu przed tym dryga ze nagle tani pienidz wszechobecny Moze okazac sie NIE TAKI TANI..trzeba bedzie HAJS oddawac...coraz wiekszy....a Tymczasem na rynkach powstały BALONY CENOWE.....

zobaczcie jakie potrafily byc rentownosci od US BOND.....w pzreszłosci....

wyobrazacie sobie np rentowanosci 15 %....od 30 BLN dlugów....---ile kasy na same odsetki US....musialoby pzreznaczać.....a TU nie chodzi TYLKo o USA..... :roll: :lol: 8)


Obrazek


Moim zdniaem zmiennosc bedzie towarzyszyla ....naszym czasom....----jak to Kora spierwała ..Z DOŁU na gorę ..z Gory na dół....---falowanie i spadanie ..falowanie i spadanie....ruch magnetyczny ruch........

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021 08:41 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 23 lut 2021 08:38

I nasdaq kończy na -2,5%

Wyglada na to, ze w końcu wchodzimy w większa zmienność i to z dużo większa baza klientów niż w 1Q2020.
to dzisiaj ixtebe leci na ryj :roll:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 08:40

I nasdaq kończy na -2,5%

Wyglada na to, ze w końcu wchodzimy w większa zmienność i to z dużo większa baza klientów niż w 1Q2020.
to dzisiaj ixtebe leci na ryj :roll:
czyli juz nie masz akcji...Tych branych po 22 PLN.... :lol: 8) :lol:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 23 lut 2021 08:47

Mi się alik wydaje że do wiedzm jakiejs powazniejszej zapaści nie będzie bo widać że brali kontrakty na wzrosty...ale po wiedzmiach myślę że się zacznie młyn

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 23 lut 2021 08:54

I nasdaq kończy na -2,5%

Wyglada na to, ze w końcu wchodzimy w większa zmienność i to z dużo większa baza klientów niż w 1Q2020.
to dzisiaj ixtebe leci na ryj :roll:
czyli juz nie masz akcji...Tych branych po 22 PLN.... :lol: 8) :lol:
gościu, jakie 22? skąd to wziałeś? bo sam jestem ciekaw...

chcesz błyszczeć na forum, ale jakoś ci słabo wychodzi :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 08:55

Mi się alik wydaje że do wiedzm jakiejs powazniejszej zapaści nie będzie bo widać że brali kontrakty na wzrosty...ale po wiedzmiach myślę że się zacznie młyn
nie wazne kiedy.....--ale kazdy sobie zdaje sprawe z Wielu roznych BALONOW..rynkowych....---i wielu pewnie nastawia sie na granie na Spadki...rowniez...NA CFD.....---A wowczas ....XTB bedzie kosił znowu za.je.bisty..hajs..od Obrotu....Lotami....tym bardziej ze baza potencjalnych klietow im mocno puchnie.....


I jeszce jedno....Prezes mowi o ONE STOP SHOP....---chce zeby ....XTB...był punktem gdzie mozesz inwestowac w co chcesz....----wiec jakim kolejnym krokiem w rozwoju powinien byc XTB...??...wprowadzenie i bezposrednie podpiecie sie p[od Gieldy kryptowalutowe...---a moze dalej....w dalszej odległosci......wprowadznie ...USŁUG na wzór REVOLUTA....---bycie nie tylko Brokrem..ale prawdziwie ONE STOP SHOPEM...gdzie mozesz załatwic wszystko....jeśli chodzi o twoje mozliwosci Inwestycyjne.....

Zwrociłbym uwage na to co PREZES mowi....Oni juz nie patrza na innych.....w wyscigu Brokerskim.....ONI juz sami...chca wyzanaczac " standaryzacje" usług.....

walsnie dlatego XTB....to moj long....I nie TYLKo dlatego ze ma OBECNIE ..P/E na niskim poziomie i ze jest pradpopodobna wyplata sowita dywidenda..jest moim LONGIEM...ale dlatego ze POTENCJAL ROZWOJU....moze tu byc OGROMNY....co z reszta widac JUZ TU I TERAZ...z 20 MIEJSCA BROKWEROW SWITOWYCH...---stalki sie 5 Brokerem..pod wzgledem aktywnych ilosci klientow.....---KTORYM BEDA ZA PARE LAT....ILU BEDA MIELI KLIENTOW..skoro pewnie od ...Poczatklu roku moglo juz U nich pojawic sie ....ok 30-40 K Nowych klientow ....----a jak pojawi sie zmiennosc...Duza..to ...w tym mroku moze przybycnie 120 K....ale np..200 K nowych Klientow...ktotzy beda szukali swoich SZANS zyskow.....na zmiennosciach....
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021 09:04 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

czaszek
Starszy chorąży
Posty: 1466
Rejestracja: 14 lut 2013 15:11

Re: XTB - księga I

Postautor: czaszek » 23 lut 2021 09:01

Mi się alik wydaje że do wiedzm jakiejs powazniejszej zapaści nie będzie bo widać że brali kontrakty na wzrosty...ale po wiedzmiach myślę że się zacznie młyn
Przy LOP na najbliższej serii równym 876 nie ma to najmniejszego znaczenia.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: XTB - księga I

Postautor: fluidek » 23 lut 2021 09:05

Ja tylko zwracam uwagę ze to co prezesi mówią a co robią to różne sprawy :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 09:29

Ja tylko zwracam uwagę ze to co prezesi mówią a co robią to różne sprawy :lol:
ale akurat nie w tym przypadku....Tutaj to prezesi sa czesto ZBYT ....Cichomowni.,..NIe rozataczaja wizjii..ILOE to moga zarobic JAKBY BYLA ZMIENNOSC...i jakby mieli np 200 K aktywnychy klientwo..itp...--jak to wielu potrafi roztaczac wizje---ONI koncentruja sie na dzialniau i rozwoju....a nie na SPRZEDAWANIU MARZEŃ.....

Oni sa raczej Konserwaqtywni...MOWIA ze to co moga rozbic ...to przyciagfac KLIENTOW...Coraz BOGATSZA i LEPSZĄ....OFERTĄ.....a reszta zalezy od np..zmiennosci RYNKU.....tyle ze wystarfczy poczytac ICH ANALITYKOW....ktorzy robia roznego rodzaju analizy..ZEBY WIDZIEC>..ze ZMEINNOSCI NA RYNKACH POWINNY BYC Z WIELU POWODOW...np presji INFLACJI....ktorej rynek NIE CHCE DOSTRZEGAC....dokladnie tak jak nie chcial dostzregac...COVIDU..w chionach....-----DO CZASU.....

ONI....sa KONSEKWENTNI....po prostu Robia to ..CO ZAPLANOWALI.....to wymaga czasu...ale po TYM czasie EFEKTY WIDAC JAK NA DŁONI.....

moim zdniaem....za jakis czas ....XTB...bedzie chcial byc czyms wiecej niz Brokerem....bedzie chcial byc coraz bardziej rasowym...FIN-TECHEM....---juz o sobie tak mowią.....

wywiad z 2018...roku....Kidys kto patrzył na tego typu plany przy Cenie paru PLNOW...ale TERAZ WIDAC ZE POTRAFILI JE WDROZYC W ZYCIE...co SPOWODOWAŁO OGROMNY ROZWÓJ XTB....nie tylko pod wzgledem wynikow FINASOWYCH..ale pod wzgledem ORGANICZNYM.....----co przyciaga do siebie CORAZ WIKSZA LICZBE NOWYCH KLIENTOW....

https://www.fxmag.pl/artykul/xtb-oferuj ... klerskiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co najwazniejsze....WIDAC ZE ICH STRAATEGIA ZADZIAŁAŁA..z 20 miejsca stali sie JUZ 5 tym brokerem...----I NIE MAM WATPLIWSCI...ze ICH POTENCJAL co do dalszego ROZWOJU....NADAL JEST BARDZO DUZY.....tak jak nie MAM WATPLIWOSCI ZE CAŁY CZAS MYSLA O TYM.....CO JESZCE ROBIC zeby stac sie PRAWDZIWYM..."ONE STOP SHOPEM"...inwestycyjnym.....A TO prowadzi MNIE do JEDNEJ W SUMIE KONKLUZJI.....do STAWANIA SIE...w przyszłosci.....czyms WIECEJ NIZ BROKEREM....(nawet jesli jednym z najwiekszych.........)----stawania sie ze swoja ofertą....coraz bardziej rasowym.......FIN- TECHEM...ogarniajacym w sposob komplexowy ...finanse swoich klientów..gdzie z jedenj platformy mozesz zrobic z swoimi finansami wszystko......TYM WLASNIE JEST POJECIE...w MOIM KUMANIU.......ONE STOP SHOP....---o czym OMAR w STRATEGII ROZWOJU XTB..... mowi od kilku lat....

STEP....BY....STEP....

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: XTB - księga I

Postautor: fluidek » 23 lut 2021 09:49

Przestań Julcia się ośmieszać. Ten syf od szczytu się jyz przepolowil. I jak pięknie zleciał ostatnio z tego 22. Nie wszyscy mają prywatne kursy w portfelu :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 10:16

kazdy ma swoj rozum....dla ciebie nie ma znaczenia W co inwestujesz TY kupujesz TYLko akcje..ktore chcesz wcuisnac INNEMU....drozej....

Ja juz dawno wyszedlem z takiego zalozenia...JA zdaje sobie sprawe ze majac akcje jestem udzialowcen DANEJ firmy...i moge Kupic BALONA...napompowanego...albo moge kupiuc TANIO swietną spółke...----I nawet to ze TRAFIA SIE TU MNOSTWO..DUZYCH FRE>JE>ROW...ktorzy chca Sypac akcjami PO TANIOSCI...jak EI....to zrobil...(gdzie GDY FIRMA STAJE SIE NAPRAWDE KOZAKIEM..to sprzedaje PRAWIE...2 razy TANIEJ....niz bral 10 lat temu....) i gdzie z samej dywidendy moglby zgarnac 30%....tego co wzial za spzredaz Akcji po 6 PLN.... ---NIC w MOIM postzreganiu MOJEJ STRATEGII INWESTYCYJNEJ...NIE ZMIENIA...:lol: 8) :lol:


JA wole kupowac i TRZYMAC NIEDOWARTOSCIOWANE SPOLKI.....i OLEWAC BALONY....zby sie na nie nie naciac.....

radze przeczytac...TEN stary juz artykuł....ALE ON POKAZUJE----ZE ICH STRATEGIA..ktora wydawała sie moze i ZBYT AMBITNA...i pzregieda....WCALE TAKA NIE JEST.....-----Bo osiagaja swoj cel.....a pod DRUGIE TRAFNIE ZDIOGNOZOWALI....TO CO BEDZIE SIE DZIALO NA RYNKU....BROKERÓW......

w 2019 ....pozyskiwali....7 K nowych klientow....KWARTALNIE....

Teraz to idzie juz w dzisiatkach tysiecy....Grubych dziesiatkach tysiecy....1 qw 2020 To moze byc ponad 50 K ....nowych klientow....-----A TEN BIZNES...BEDZIE SIE ROZWIJAŁ.....a PO DRUGIE ZOSTANA NA NIM NAJWIEKSI....---to juz teraz jest zupelnie inna spolka niz nawet w 2019 roku....

https://www.parkiet.com/Biura-maklerski ... totny.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Reasumujac...ONI twierdzili ze WIEDZĄ ....JAK STAC SIE JEDNYM Z NAJWIEKSZYCH....BROKEROW NA SWIECIE.....----I sie nim STAJĄ.....NIE POMYLILI SIE.....PONADTO TWIERDZA...ze BROKERKA PZREJDZIE KONSOLIDACJE ZOSTANA CI NAJWIEKSI....Ktorzy beda przyciagali NOWYCH KLINETOW.....I TAK SIE WLASNIE DZIEJE....------ONI STAJA SIE JEDNYM Z NAJWIEKSZYCH JUZ GRACZY.....I TO JEST NAISTOTNIEJSZE....

A to ze ....na rynku ROZNE " CUDA SIE ZDARZAJA"...cos ...tak jak mowielem EI...puszczalo po 6 PLN...akcje...podczas gdy 10 lat temu brali po 10+ PLNów....TERAZ XTB a w 2010 roku XTB..to zuplenie INNA BAJKA....a jednak SYPALI.....

TZW..RYNEK MAM W D.OO.PIE..bo doskonale sobie zdaje sprawe z tego ze sa INTERESY I INTERESIKI....ze NA TLE POMPOWANYCH BALONOW..trzuymanie AKCJI W TAKIM REZIMIE CENOWYM....TO TEZ JAKIS BIZNES....---BIZNES ZEBY AKCJONARIUSZE NIE ZARABILI.....-----A JAK NIE ZARABIAJ TO CO ROBIA??..szukaja szczescie Gdzies INDZIEJ ODDAJAC AKCJE....--NIe raz takie akcje juz ZALICZYŁEM...z kiszeniem sie SWITNYCH KWITOW...zeby potem okazało sie ze maja jednak Olbrzymi potencjal do budowania kapitalizacji....

XTB....wygrywa WOJNE BROKEROW..POTEZNIE ZDOBYWAJĄ NOWE FLANKI...i PNĄ SIE W GORE.... ..To JUZ JEST JEDEN z najwiekszych graczy......Ktorzy bedzie przyciagal do siebie KOLEJNYCH KLIENTOW.....a w dodatku CHCA BYC NIE TYLKO BROKEREM...ALE " ONE STOP SHOP"..ogolnie w Finansach....------JA TO KUPUJE....XTB moze za jakis czas stac sie jedna z najwikszych spolek na naszym BANANIE.....----I CHCE BYC JEJ UDZIALOWCEM..... ---a to ze Rynek świruje ze nie chce tych akcji i WOLI mielic w okolicach 16 niz konkretnie wyceniac Terazniejszosc i PZRYSZLOSC XTB( ciagle zwikszajaca sie dynamicznie ilosc klientow)----TO po prostu WIEJE TO FRA.JE.RSTWEM...dokladnie tak jak W PRZYPADKU..... EI.....:lol:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 23 lut 2021 10:38

lujlan, kolory są, bold jest, wielkie litery są... jeszcze tylko k.ursywa i podkreślenie ci zostaje celem perswazji

co za koleś :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 23 lut 2021 10:42

Kto by pomyslal w 2019 roku ze XTB moze wykrecic w 2020 roku ....400 MLN ZYSKU....

ale wiecie co to..co MOWI OMAR..BUdowanie bazy klientow to PODSTAWA..bo To bedzie tylko KWESTIA CZASU jak pzrelozy sie TO NA WYNIKI....Duza baza...i przytrafienie sie na rynakch poteznych zmiennosci....Na roznych instrumantach...I kto wie czy nie beda mozliwe do osiagniecia nie tylko 400 MLN PLN..zyskow...tylko np ponad 1 MLD zysku....przy znacznie zwiekszonej BAZIE..vs...2020 ...I roznych zawirowaniach mocnych na roznych instrumentach.....

w 1 qw ....2020 Wycenianio XTB....nawet nizej niz OKAZAŁ sie sam ZYSK SPOLKI ---MOZNA??...MOZNA....---TYM TEZ JEST.....tzw,. RYNEK.....:lol: 8) ....BAza klientow CORAZ BARDZIEJ I DYNAMICZNIEJ ROSNIE........XTB umacnia sie NA SWIECIE...jako jeden z DUZYCH BROKEROW...co bedzie przyciaglo do siebie kolenych KLINETOW....---NIE zdziwie sie jak tylko w 1 qw...2021 bedzie ok 60 K Nowych klientow...---przy Pojawieniu sie zmiennosci..BAZA klientow XTB moze krecic znaczne wieksze iLOSCI lOTOW..niz te 800 K ...kwartalnie ...jak to bylo srednio w 2020 roku------vs 400 K srednio w 2019 roku....Zmiennosc powinna tez wplynac na Rentoiwnosc z LOTA ....----itp itd...

kazdy ma swoj rozum...Niektorzy oga KUPOWAC BALONY po P/E 200 Bo innni kupowali....ja tam wole kupowc spolki ktore TANIO WYCENIANE..a MAJA OLBRZYMI POTENCJAL DO ROZWOJU....organicznego...wynikowego...i co za tym idzie i Kapitalziacyjnego IN FUTURE....

Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości