XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 11 kwie 2024 12:18

I gdzie sa *** co tutaj wieszczyli wielkie spadki do bazy? Zapomnieli? Energetyka miala byc lepsza!

Ja nadal na papierze od 10 zl z jeszcze wiekszym pakietem, a minely prawie 4 lata.
Nieźle, 17,44 moja średnia.
A na kursie sympatycznie. Wzrosty na dużych wolumenach, potem korekty na mniejszych.
Byle wynikami się broni po pierwszym kwartale, to już będzie dobrze.
No i nasza perełka dywidendę mogłaby w końcu ogłosić 8)
Graty Rif, pamiętam nasze dyskusje na początku. Szkoda, że tak mało na GPW spółek, które się rozwijają jak XTB, a nie są beneficjentami jakichs chwilowych zmian cen jak Mercator, branża stalowa czy inne surowce. Nawet nie za bardzo wierzę, że hossa w turystyce się utrzyma, a przynajmniej nie na takich marżach, gdzie RBW z 30 na 170 mln zł zysku wjeżdża rocznie.

Co do XTB to myślę że przyjdzie jebnięcie na rynkach i zczyści całe pokolenie urodzone po 1995-2000, które nigdy jeszcze nie zaznało rynkowej katastrofy. A wtedy… to XTB zarobi miliard… ale w miesiac.

REKLAMA


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 11 kwie 2024 17:46


Co do XTB to myślę że przyjdzie jebnięcie na rynkach i zczyści całe pokolenie urodzone po 1995-2000, które nigdy jeszcze nie zaznało rynkowej katastrofy. A wtedy… to XTB zarobi miliard… ale w miesiac.
no i po co tak?
ja tam nikomu źle nie życzę.
każdy jest kowalem własnego losu, a przecież nikt, nikomu nie zabrania kupić xtb, tym bardziej, że spółka, nazywana już powszechnie fintechem jest dopiero na początku swojej drogi.
niech spółka rośnie, jak do tej pory poprzez nowe konkurencyjne produkty, które wprowadzają co chwilę, powiększanie terenu działania na świecie i akwizycje a kwartalne rekordy nowych klientów, jak za 1q będą bite co następny kwartał, a miliard zysku rocznego, będzie tylko zaliczonym przystankiem do następnych miliardów...
a tzw. "czarne łabędzie" na rynkach o których piszesz, niech będą, bo przełożą się na dodatkową premię dla cierpliwych posiadaczy akcji. :mrgreen:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 11 kwie 2024 23:53

A czy ja komus zle zycze? Zwyczajnie probuje prognozowac co sie moze wydarzyc. Pokolenie mlodych ludzi jest tak odklejone finansowo jak zadne inne od 100 lat w PL. Nigdy nie zaznalo porazki, straty. Wiec zawsze przychodzi moment sprawdzam.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 12 kwie 2024 05:49

Nie wiem o czym ty bredzisz.. Dopiero ze 1,5 roku temu WIG20 byl na 1400 punktów. Ludzie poniesli masakryczne straty na medykach czy game"ch tak rzedu 90% ,a nawet bankach, czesc spolek do dzis jest martwa lub na wykonczeniu. Energetyka ciagle na kolanach przez 8 lat polityki PIS a ty mowisz ze mlodzi ludzie nie zaznali jeszcze straty.. Chyba niemowlaki. Na GPW ludzie dostaja regularny wpieprz :shock:
A czy ja komus zle zycze? Zwyczajnie probuje prognozowac co sie moze wydarzyc. Pokolenie mlodych ludzi jest tak odklejone finansowo jak zadne inne od 100 lat w PL. Nigdy nie zaznalo porazki, straty. Wiec zawsze przychodzi moment sprawdzam.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 12 kwie 2024 15:18

Na GPW ludzie dostaja regularny wpieprz :shock:


To nie rekomendacja, ale myślę, że jakby mieli XTB w portfelu, to odrobiliby te straty, a przynajmniej ich cześć. Na samych dywidendach z XTB kupę kasy przytuliłem przez ostatnie lata, a w tym roku następna transza. :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: XTB - księga I

Postautor: Pandziora » 12 kwie 2024 16:45

Co do XTB to myślę że przyjdzie jebnięcie na rynkach i zczyści całe pokolenie urodzone po 1995-2000, które nigdy jeszcze nie zaznało rynkowej katastrofy. A wtedy… to XTB zarobi miliard… ale w miesiac.
Tu chodzi i o rynek pracy, gdzie są zbyt roszczeniowi (przydałoby się bezrobocie :twisted:) i o giełdę, bo 2008 nie przeżyli, a 2020 był tak krótki, że zanim się zorientowali, to już zaczynało odbijać :P Nawet uśrednianie w dół mogło przynieść zysk, co przy porządnej bessie nie miałoby miejsca...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 13 kwie 2024 23:25

Iran vs Irak.
I już zyski rosną.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 14 kwie 2024 09:49

Caly czas nie rozumiesz o co chodzi...System sie sypie. Co z tego ze XTB i powiedzmy CD-Projekt to uczciwe perełki na ktorych da sie zarobic. Jak i tak obowiazuje przeciez koszyk inwestycji.. wiec wiecej niz 5% kapitalu nie powinno sie wkladac w jedna spolke obojetnie jakie ma swietlane perspektywy. Skoro 90% inwestorow ponosi caly czas straty na wehikulach typu Patrowicz to jak ulamek odrobia na XTB to i tak nikogo nie uratuje. System gieldy w Polsce jest na bank zje/bany i do duzej poprawki o ile w ogole nie do zaorania i stworzenia na nowo. XTB profituje i dobrze ale bez skutecznego nadzoru to mamy po prostu parade oszustów wspomaganych jeszcze automatami a one jak wiadomo sie nie myla. Robia piekne sinusoidy oparte na behawioralnej znajomosci psychiki ludzkiej i swiezacy sa wlasciwie grillowni na dzien dobry i wola w totka grac albo przepic niz tu zainwestowac. Nie przez przypadek od 30 lat ..nikt nie napisal zadnej ksiazki czy poradnika w ktorym pisze sie o zarabianiu na polskiej gieldzie.. nikt nie zrobil tu kariery wartej wspomnienia. Wiekszosc poszla z torbami. Jak wychodza ksiazki to tylko o inwestowaniu w USA. O naszej GPW nie ma co pisac bo wszystkie kartki bylyby zadrokowane jednym slowem.. oszusytwo , oszustwo , oszustwo itd :mrgreen:
Na GPW ludzie dostaja regularny wpieprz :shock:


To nie rekomendacja, ale myślę, że jakby mieli XTB w portfelu, to odrobiliby te straty, a przynajmniej ich cześć. Na samych dywidendach z XTB kupę kasy przytuliłem przez ostatnie lata, a w tym roku następna transza. :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

zibirog
Młodszy chorąży
Posty: 419
Rejestracja: 12 paź 2010 13:14

Re: XTB - księga I

Postautor: zibirog » 15 kwie 2024 10:09

60 peka dzisiaj :?:

zibirog
Młodszy chorąży
Posty: 419
Rejestracja: 12 paź 2010 13:14

Re: XTB - księga I

Postautor: zibirog » 15 kwie 2024 15:27

60 peka dzisiaj :?:
no to teraz 68 z haczykiem :arrow:

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: XTB - księga I

Postautor: jarek111 » 16 kwie 2024 12:34

dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Re: XTB - księga I

Postautor: hr-aabia » 25 kwie 2024 00:16

super spółka, zostanie ze mną, do końca mojego lub jej, nie daj Boże.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 25 kwie 2024 17:53

Muszę przyznać, że się tutaj bardzo mocno pomyliłem :oops: Widać teraz jak na dłoni, że duzi gracze prowadzą spółkę do WIG-u 20 :idea:
Trzeba posypać głowę popiołem 8) Gratki dla tych wszystkich, którzy kupowali XTB w 2020 roku, w okolicach 4 zł i trzymają dalej 8)
Jeszcze większe gratki dla tych, którzy przeskakiwali wtedy z napompowanego CD Projekt po 400 zł, i za jedną akcję CD Projekt kupowali 100 akcji XTB, a teraz mogą sobie wymienić dwie akcje XTB na jedną akcję CD Projekt :mrgreen: Sorki, że przeliczam wszystko
na akcje, a nie na gotówkę, ale u mnie ilość akcji w portfelu jest ważniejsze niż gotówka, którą i tak trzeba w coś wsadzić :mrgreen:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 25 kwie 2024 21:18

Muszę przyznać, że się tutaj bardzo mocno pomyliłem :oops: Widać teraz jak na dłoni, że duzi gracze prowadzą spółkę do WIG-u 20 :idea:
Trzeba posypać głowę popiołem 8) Gratki dla tych wszystkich, którzy kupowali XTB w 2020 roku, w okolicach 4 zł i trzymają dalej 8)
Jeszcze większe gratki dla tych, którzy przeskakiwali wtedy z napompowanego CD Projekt po 400 zł, i za jedną akcję CD Projekt kupowali 100 akcji XTB, a teraz mogą sobie wymienić dwie akcje XTB na jedną akcję CD Projekt :mrgreen: Sorki, że przeliczam wszystko
na akcje, a nie na gotówkę, ale u mnie ilość akcji w portfelu jest ważniejsze niż gotówka, którą i tak trzeba w coś wsadzić :mrgreen:


Dryniol, ja myślę, że nikt z rozsądnych posiadaczy akcji XTB na dzień dzisiejszy, nie myśli o sprzedaży akcji, ani wymianie ich na żadną inną spółkę.
Jak słusznie zauważyłeś, będzie XTB w Wig20, bo w tym kierunku idzie, a skoro idzie, to będzie drożej, bo jednym z głównych warunków jest wartość akcji we free float, co tu jeszcze brakuje.

Przyszły Wig20, to wartość dodana i efekt głównie wiarygodności poczynań zarządu, a co za tym idzie tego, jak spółka pod jego rządami się rozwija, wprowadzając nowe produkty inwestycyjne, poszerzając teren działania o kolejne rejony świata, a także zwiększając grono klientów, bijac q/q rekordy napływu nowych klientów czyli przekuwajac swe wizje w czyny.

Fajnie, że przyznałeś rację forumowiczom, którzy dawno o tym pisali i widzieli w spółce to, o czym Ty dziś piszesz, choc jeszcze jakiś czas temu plułeś na nich i spółkę i negowałeś to.
Z mojej strony, szacun za to.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 kwie 2024 18:19

xtb podało wstepne wyniki za I kw. 2024r.

302,7 mln zł netto, gdzie konsensus zakładał 263,8 mln zł

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wstepn ... 37925.html

pobili też rekord nowych klientów, prawie 130 tys. w jeden kwartał :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości