XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 11 maja 2022 19:06

Ciekawe dlaczego dryniola nie ma dziś na wątku ze swoimi mądrościami
Jak go nie ma, to nawet nie muszę sprawdzać notowań Taurona

REKLAMA


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 11 maja 2022 23:17

Jest polowa maja, zmiennosc szalona na niektorych instrumentach. Zaorski w miesiac zarobil 44 mln zl na szortach. To chyba dobrze dla XTB? :lol: :lol: :lol:

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 12 maja 2022 00:20

Jest polowa maja, zmiennosc szalona na niektorych instrumentach. Zaorski w miesiac zarobil 44 mln zl na szortach. To chyba dobrze dla XTB? :lol: :lol: :lol:
Każdy o tym gada i wielu chce tak samo

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 12 maja 2022 01:12

To na pewno, ale koleś nie wypadł sroce spod ogona, nie urodził się wczoraj i zębami beton przez ostatnie lata zjadł bankrutując ze 2 razy. Tak więc do osiągnięcia sukcesów potrzeba wielu porażek, zwątpień i zadawania sobie pytania czy to ma sens z pewnością. A nie jak to opisują na płatnych stronach Forbes'a w błyszczącym papierze.

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 12 maja 2022 19:45

Pięknie ulica jest w szoku, przecież zawsze wystarczyło kupić na dowolnej korekcie i było się do przodu. A teraz dołek miesiąc temu wydaje się górka. Zyski XTB przy takiej zmienności mogą wynieść 350 mln w 2Q. To już byłoby 600mln. Plus 2 nawet słabe kwartały po 50mln. To da 700mln zysku czyli potencjalnie około 5zł dywidendy na akcje. A jak jeszcze zmienność będzie utrzymywała się do jesieni co wydaje mi się bardzo prawdopodobnym scenariuszem do zysk roczny może być około 900mln i nawet 7zl dywidendy. Niech teraz każdy przemnożył sobie to przez ilość akcji w portfelu 😎

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 12 maja 2022 19:48

Pięknie ulica jest w szoku, przecież zawsze wystarczyło kupić na dowolnej korekcie i było się do przodu. A teraz dołek miesiąc temu wydaje się górka. Zyski XTB przy takiej zmienności mogą wynieść 350 mln w 2Q. To już byłoby 600mln. Plus 2 nawet słabe kwartały po 50mln. To da 700mln zysku czyli potencjalnie około 5zł dywidendy na akcje. A jak jeszcze zmienność będzie utrzymywała się do jesieni co wydaje mi się bardzo prawdopodobnym scenariuszem do zysk roczny może być około 900mln i nawet 7zl dywidendy. Niech teraz każdy przemnożył sobie to przez ilość akcji w portfelu 😎
Bzdury piszesz, wypłata dywidendy dopiero w poniedziałek a chce tanio dokupić :mrgreen:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 12 maja 2022 20:20

Mysle ze zmiennosci takiej juz w tym roku nie bedzie w kolejnych kwartalach. Spadki na BTC byly efektem przede wszystkim ataku na LUN, a reszta rynkow zwyczajnie poszla emocjami. Dzisiaj docinaja spoznialskich.

Wydaje mi sie, ze inflacja nie moze odpowiadac za spadek rynku o 40% w 6 miesiecy, bo tez nie wiadomo czy jest trwala i czy nie jestesmy na szczycie. Wg mnie rynek przereagowal o przynajmniej polowe jak nie 2/3 ruchu.

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 12 maja 2022 20:31

Mysle ze zmiennosci takiej juz w tym roku nie bedzie w kolejnych kwartalach. Spadki na BTC byly efektem przede wszystkim ataku na LUN, a reszta rynkow zwyczajnie poszla emocjami. Dzisiaj docinaja spoznialskich.

Wydaje mi sie, ze inflacja nie moze odpowiadac za spadek rynku o 40% w 6 miesiecy, bo tez nie wiadomo czy jest trwala i czy nie jestesmy na szczycie. Wg mnie rynek przereagowal o przynajmniej polowe jak nie 2/3 ruchu.
Spadków na krypto nie komentuje, bo wartości np. BTC nie da się wycenić. Równie dobrze BTC może być za rok 10 razy tańszy jak i 10 razy droższy. Ale inne aktywa o realnej wartości były sztucznie napompowane drukowaniem pieniędzy, więc teraz mniej więcej wracają do realnej wartości. Ale rynki zawsze przereagowują więc jeszcze jest sporo przestrzeni do gwałtownych ruchów.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 maja 2022 03:39

Ciekawe dlaczego dryniola nie ma dziś na wątku ze swoimi mądrościami
Jak go nie ma, to nawet nie muszę sprawdzać notowań Taurona

Jaki jest kurs Taurona to widać w moim konkursie, a tylko w piątek + 7%. Tauron to jedna z lepszych spółek na giełdzie w tym roku, więc nie wiem o co wam chodzi "mistrze" :?: :roll: Tutaj się też nic nie zmieniło i nic się nie zmieni. Kurs XTB będzie się wahał przez kilka lat w widełkach 15-21 zł, tak jak pisalem już wcześniej, więc w tym przypadku również nie wiem o co wam chodzi "mistrze" :?: :roll: Jeśli już chcecie ze mnie "mistrze" drwić, to proszę o konkret :!: Z jakich moich mądrości drwicie :?: :roll: Co się nie sprawdziło, o czym pisałem ostatnio, albo nawet rok czy dwa lata wcześniej :?: ... bo ja wam daję konkrety "mistrze", więc i wy mi też dajcie chociaż jeden konkret :!: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 14 maja 2022 07:05

Kurs może i będzie się wahał, ale przez kilka lat da zwrot z inwestycji bardzo duży dzięki dywidendom, ale dryniol tego nie chwyta.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 maja 2022 07:43

Kurs może i będzie się wahał, ale przez kilka lat da zwrot z inwestycji bardzo duży dzięki dywidendom, ale dryniol tego nie chwyta.
za zyski z samego Ikw. przy założeniu nawet najgorszej wersji dywidendy czyli 50%, przyszłoroczna wychodzi prawie, jak z tego roku, która wpłynie na konto lada dzień.
a jak widać na rynkach Ilkw. jest zmienność jeszcze większa od tej z poprzedniego kwartału. jeszcze kilka takich dywidend i choćby dzisiejsza cena akcji wychodzi za darmo, a kasa wydana na zakup akcji to czysty zysk. podejrzewam, że firma nastawiona na rozwój wyjmie jeszcze co najmniej kilka asów z rękawa do zakończenia tylko tego roku, jak zapowiada prezes

https://m.pl.investing.com/analysis/kto ... -200261050
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022 08:21 przez smalec_alfa, łącznie zmieniany 2 razy.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 maja 2022 08:19

.

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 14 maja 2022 19:13

Ciekawe dlaczego dryniola nie ma dziś na wątku ze swoimi mądrościami
Jak go nie ma, to nawet nie muszę sprawdzać notowań Taurona

Jaki jest kurs Taurona to widać w moim konkursie, a tylko w piątek + 7%. Tauron to jedna z lepszych spółek na giełdzie w tym roku, więc nie wiem o co wam chodzi "mistrze" :?: :roll: Tutaj się też nic nie zmieniło i nic się nie zmieni. Kurs XTB będzie się wahał przez kilka lat w widełkach 15-21 zł, tak jak pisalem już wcześniej, więc w tym przypadku również nie wiem o co wam chodzi "mistrze" :?: :roll: Jeśli już chcecie ze mnie "mistrze" drwić, to proszę o konkret :!: Z jakich moich mądrości drwicie :?: :roll: Co się nie sprawdziło, o czym pisałem ostatnio, albo nawet rok czy dwa lata wcześniej :?: ... bo ja wam daję konkrety "mistrze", więc i wy mi też dajcie chociaż jeden konkret :!: :roll:
Coś ten XTB, kłuje cię w tyłek. A będzie kłuł jeszcze bardziej, więc coraz rzadziej będziemy cię tu gościć :)

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 19 maja 2022 18:56

:mrgreen: Hoho, ciekawy jestem 2q22

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 20 maja 2022 19:06



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości