XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 09 maja 2021 23:41

:wink:
To ze jestes kretynem wie 90% tego forum. Z kazdym postem bazujacym na swoim braku podstawowej wiedzy w temacie przekonujesz pozostale 10% o tym samym.

Chcesz na siłę się dowartościować... Proszę bardzo...... 8)

Kazdy jest kowalem swego losu.... .mistrz EEx i Mab... Któremu tak łatwo wciskali kity...przez całe lata... .. Ci zarządzający tymi spółkami....tam też swirowales experta....A gdy pisałem że scieme walą to...starales się dowartościować... Zupełnie jak teraz... 8)
Dyzma pokaż temu hantarowi , najlepsza odpowiedzią byłby kolejny laborat fantasy o inwestowaniu przez XTB w chmurze najlepiej w krypto jak się nie możesz tego doczekać i monetyzacji twoje ulubione słowo biznesu XTB. Coś tam jeszcze dorzuć o niczym żeby ilość stron laboratu się zgadzała może być o f-35 z dykty , i pokażesz temu hantarowi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Liczyłem że wpadne wieczorkiem i poczytam do poduszki laborat fantasy o inwestowaniu w chmurze w krypto w XTB , bo mnie to zaciekawiło a tu nic , straszny zawód.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

REKLAMA


Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: XTB - księga I

Postautor: Erudyta » 10 maja 2021 07:17

:wink:
To ze jestes kretynem wie 90% tego forum. Z kazdym postem bazujacym na swoim braku podstawowej wiedzy w temacie przekonujesz pozostale 10% o tym samym.

Chcesz na siłę się dowartościować... Proszę bardzo...... 8)

Kazdy jest kowalem swego losu.... .mistrz EEx i Mab... Któremu tak łatwo wciskali kity...przez całe lata... .. Ci zarządzający tymi spółkami....tam też swirowales experta....A gdy pisałem że scieme walą to...starales się dowartościować... Zupełnie jak teraz... 8)
Jak zawsze p.i.e.r.d.o.l.a ci sie swiaty niezalezne, przeplataja chmury, wyplywaja przed oczy rojenia. Wiesz skad to wiem? Bo nigdy przenigdy nie mialem akcji EEX w portfelu. Zwieksz moze wiec po raz kolejny dawke lekow.

A przy okazji jak tam WW3 od F51? Jak tam chmury i kurs CD Projektu? Co kolejna inwestycja to lepsza :lol: :lol: :lol:
Akurat od ww3 odczep sie :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 10:26

niektorzy nie kumaja ze inwestowanie w spolki to proces....wielu patrzy tylko na wyceny...rynkowe..a tak naprawde wyceny moga byc Mega sciemą..( jak sie spojrzy na Fundamenty..tych aktywow).....jak np Crypto za ktorymi NIC nie stoi..poza pzrepalaniem realnej kasy....w cos co zrzera energie....i co stalo sie modne...Jak sie gleboko zastanowic.....to... Corporacjom Crypto jest na reke po to zeby FAKTYCZNIE KREOWAC W PRZYSZLOSCI POLITYKE MONETARNĄ..wyautowana od nadzoru PANSTW...---MOIM ZDNIAEM TO BARDZO NIEBEZPIECZNA KWESTIA......i WOWCZAS CORPOSY JUZ TOTALNIE PRZEJMA WLADZE NAD SWIATEM....i.....Coraz bardziej PAŚĆ SIE NA GARBIE..spoleczenstwa..bo beda coraz BARDZIEJ ZA GRUBE ZEBY UPASC......---a to raczej skonczy sie tragedia...znana z wielu filmow goer itp o FUTURE..i wszechogarniajacej wladzy corposow....---DLATEGO RZADY powinny jednak Zdecydowanie i mocno zareagować jesli chodzi o probe DUALIZMU moentarnego zwianego z CORPOSAMI..---bo tak naprawde to Crypto sa jak TALONY..kiedys ....tyle ze HYPE jest tak duzy ze Ludzie moga uwierzyc ze te talony sa wazniejsze od WALUT poszczegolnych krajiow...--JUZ WIERZA....i CORPOSOM TO NA RĘKĘ.....wiec moim zdniaem reakcja spolecznstw i rzadow musi byc mocna i zdecydowana...... zanim nie bedzie za późno....---i zanim corposy ostatecznie nie przejma wladzy nas spoleczenstwa i ludzmi..coraz vbardziej doprowadzajac do nierownowac.g..spolecznych ktore juz teraz sa OLBRZYMIE....

Taki BTC...jest juz warty 50 LAT wydobycia I PODAZY SREBRA...przy hoistorycznych podazach na pozimie 900 MLN Uncji rocznie....( a surowce sie kurczą).......a trzeba pamietac ze srebro jest potrzebene w wielu pzremyslowych branzach i na Rynek inwestycyjny....trafia tylko ok 25 % podazy.... wiec jelsi chodzi o czyste inwestycje...to srebra na rynki trafia towaru przy obecnej cenie za ok 5 MLD $....a wartosc BTC to juz ponad 1 BLN $..( wiec to juz kwestia wydobywanie 200 LAT surowca....jaki trafic moze do inwestorow w posatci monet sztabek itp...)......czy takiego DOGCOIN..to wartosc ....juz ponad 80 MLD $......ktory w pare miesiecy pzrebil 15 ktotnosc... podazy inwestycyjnej Srebra...rocznie....

dlatego tzreba odroznic 2 kwestie...czysta spekulacja..i wowczas to w ogole gioledy obecnie nie maja racji bytu bo ....jazdy sa duzo wieksze na Crypto..ale tez są inwestycje w wartosc.....Moim zdniaem XTB buduje konsekwentnie swoja wartosc Operacyjna i kapitalowa...i z czasem ta wartosc bedzie uwzgledniona w ....wycenie rynkowej....( bo dziala na rynku ktory chyba najbardziej sie rozwija czyli pzreplywu realnej mamony w " INNE" mozliwosci .....Inwestycyjne)..dlatego wyniki wynikami ale to co kreci mnie w XTB..to jego rozwoj oraz idea ONE STOP SHOP......---JA tego sie trzymam...nie jestem pazerny....mam juz swoje MLN-y..wcale na sile nie musze miec wielkich dzisiatek MLN...czy Setek mln....bo wlasnie takie myslenie jest SYFEM tego SWIATA..gdzie NIerownowagi spoleczne sa coraz wieksze gdzie KREZUSI maja coraz wiecej AKTYWOW....Ktore w dodatku zasilane sa pzrez SPOELCZENSWA..w posatci SYSTEMU...DRUKU KAPUCHY..ktora wplywa na to ze ICH AKTYWA SA JESZCE WIEKSZE...a Zwykli ludzie...maja i beda mieli coraz wieksze problemy ze wzgledu na Inflacje..dlugi...nierownowagi..coraz trudniejszy dostep do nabywania aktyow...dlugow itp itd...

To zmiierza w strone np takiej patagoni w argentynie....gdzie 2 Tysiace lini bzregowej..i patagoni maja ...Wielcy obszarnicy ziemscy argentynscy..gdzie wszyttko jest podzielone drutem kolczastym...i to sa tereny prywaten....----TO jest CHORE...co ten system robi z GOSPODARKA...SPOLECZENSTWAMI..PZRELYWM..MAMONY..KREACJA..DLUGU..itp.itd..

pyatnie kiedy Kots..powie STOP....tej masowej kreacji...ktora w Poteznej mierze jest po prostu MARNOWANA ..PZREPALANA...i nie kreuje...wcale wielkiego ROZWOJU....---ale kreuja kolejnycch miliarderow...ktorrzy tak czy inaczej sa zasilani z Drukowanego Spolecznego dlugu i mamony.........

Ja zaczuynam coraz bardziej sceptycznie patzrec..na kwestie pieniadza i bogacenia sie....bo to coraz bardziej robi sie anty-ludzkie.....A coraz bardziej przypomjina...TWORZENIE DYKTATUR CORPOSOW...gdzie Dlugi sa USPOLECZNIANE....a ZYSKI PRYWATYZOWANE..( i podatki tu nie maja NIC DO RZECZY..chodzi o to GDZIE PLYNIE i KTO NAJBARDZIEJ KORZYSTA..na tym DRUKU KAPUCHY...i ..INFLACJI..i ZWIEKSZENIA DLUGOW...-----Skloro tak wszyscyu jaraja sie Crypto ze nie mozna ich druykowac..to daczego NIe mocno regulowac DRUKU KASY...co wtedy by sie stalo..WIELE corposow i aktywow po prostu straciloby mozliwosci operacyjne i sens ISTNIENIA...bo wiele z nich TYLKO ZYJE Z PRZEPALANIA HAJSU....KTORY JEST DRUKLOWANY NA KOSZT OBYWATELI...BO TO SPOLECZENSTWA SA ICH GWARANTEM....w OSTATECZNOSCI.....).........--ja rozumiem inwestowanie w coiekawe rozwijajace sie spolki ktore daja rozne mozliwosci.....ludziom gospodarkom rozwojowi.......ale Taka spekula jazda na czyms..kreowanym...jak Crypto....cos w rocdzaju TALONOW..tylko nie papaierowych a cyfrowych......bo Ktos to pompuje..i nakreca HYPE...??...to sie Q..rwa zle skonczy.....

Warto to Obejrzeć....czym jest Crypto...--Wywiad z MUSkiem....w formule lekkiego kabaretu....ale mowiaca wszytko o tym czym sa crypto....---to wirtualna waluta...ktora mozesz handlowac..za ' KONWENCJAONALNA WALUTĘ....".....---CZYLI to przekręt...pyta redaktor....??...----MUSk mowi...YEAH....it's HUSTLE


https://www.youtube.com/watch?v=x5RCfQyTDFI


mozna to spuentować...tym artykulem....

Obrazek

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dogeco ... 08967.html

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 11:40

i taka mala graficzka....o tym jaki jest HYPE na Crypto...powinna sie zapalc czerwona zarówa...mocno..tym, bardziej ze w long term to raczej powyzej 70% grajacych traci....a nie zyskuje....

Dane z PLUS 500...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


XTB..dla mnie jest takie cool nie tylo ze wzgledu na Bardzo niskie wyceny rynkowe...nie tylko dlatego ze z samej dywidendy przytulilem 20% na czysto....nie tylko dlatego ze potrafi juz zarabiac setki mln PLN...i ze przy " spzrejajacym dla nich rynku"..i przy tak rosnacej bazie klientow te wyniki moga powiekszac....Ale pzrekonuje mnie do XTB....plany rozwoju..czyli ONE STOP SHOP..globalna firma w ktorej jak otworzysz konto bedziesz mogl inwestowac...w wiele roznych Aktywow...tych bardziej lub mniej ryzykownych.......za ich posrednictwem....mam nadzieje ze w przyszlosci..beda tez oferowali rowniez inne uslugi jak np...tanie przleewy czy korzystanie z tanich przewalutowań...cos...itp itd...etc....----ZE STANA SIE RASOWYM FIN -TECHEM---o czym cigle wspominaja mowiac o sobie.....-..To dlatego uwazam ze XTB...jest gody uwagi..nie tylko ..dlatego ze potrafi generowac HAJS..ze nie ma dlugow itp..ale ze ma wizje rozwoju..i Te wizje Ostro realizuje co widzac..po tym ...ILE przybywa im klientow Ile rachunkow im sie otwiera...a im bardziej komplexowa beda mieli oferte...TYm wiecej potencjalnych klientow moze in future do nich trafiac...-----

P.S ..jak mozna zaiuwayc..po gieldach po wycenach itp...nie zawsze zyski sie obecnie luczą...to dla tych co tak drygaja przez kolejnymi wynikami finasowymi....LICZY sie WIZJA i mozliwosci REALIZACJI TEJ WIZJI...oczywioscie to ze MAJA TAKIE MARZE..ze potrafia GENERQOWAC HAJS..a nie LICZYC NA DRAPANE i PZREPALANIE HAJSU...to jest wartosc DODANA....---to wlasnie dlatego XTB bedzie moim naprawde LONG....TERMEM.... 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 11:50

i jeszce jedno.....

Obrazek

Ciagle pytanie....KOMU OPLACAŁos ie przemielic 150 MLN AKCJi.( przy ff max 40 MLn Akcji).....i 2.7 MLD PLN...pzrez tyle miesiecy...przy tak niskich roznicach kursowych....i przy tak niskich wycenach rynkowych.....

Naprawde trzeba pier.do.lnac sie w leb.....zeby tutaj mowic o tym ze Grubasy mega kapuche zarobili na tym boczniaku..ktory z nielicznymi wyjatkami b\uja sie miedzy 16-18 pln......---Jak widac co sie do okola dzieje na wielu spolkach Pompowanych w gore ktore jeszce niedawno ocieraly sie np po BAnkructwa.....---TU nie chodzi o zarabianie kasy przez grubasow..bo ...po prostu jej nie zarobili....na takich wahaniach...i TYM ze podaz glownie byla na spadkach.....---a skoro nie chodzi o zarabianie...to o co??..--Crypto jest w modzie...BO tam NP..sa tylko "MIALIARDY/ biliony " TOKENOW..do WYDOBYCIA....gdzie co raz pojawiaja sie nowe..crypto czy Clony crypto....itp...---na XTB jest TYLKo 40 MLN akcji ....w FF( z czego czesc na pewno jest w mocniejszych rekach)........obrócono juz 150 MLN papaieru...a kurs..oscyluje nadal w boczniaku....w przedziale 16-18 PLN.....---Czy to nie dziwne??..---tak jak crypto jest sciema ...tak i kurs ustawiany na xtb przez MIELACYch tymi samymi kwitami na rynku....jest sciemą....--bo na BANK nie przynosi to zadnych realnych kosrzyci finasowych tym co tak przemielili prawie juz 4 razy FF.... :roll: 8) :lol:

Myers.
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 03 paź 2019 05:40

Re: XTB - księga I

Postautor: Myers. » 10 maja 2021 11:59

Julek ty czasami czytasz co napisałeś ?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 12:00

Julek ty czasami czytasz co napisałeś ?
a konkretnie to o co ci biega??...co ci nie pasi w tym co napisalem...??..

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2836
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Re: XTB - księga I

Postautor: akkilles » 10 maja 2021 12:19

Miało byc nowe ath a tu mi wygląda ze najpierw 15.50 zaliczymy. obym sie mylił

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 10 maja 2021 12:28

No i niech mi ktos powie ze ten gosc nie jest bardzo mocno zaburzony i nie potrzebuje grubej dawki lekow zaraz po odstawieniu tych dopalaczy, ktore wciaga cosziennie rano :lol: :lol: :lol:

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 10 maja 2021 12:32

Tylko dlaczego to dalej jest tak nisko... :cry:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 10 maja 2021 12:43

Domykamy luke! Ale czas papieru jeszcze przyjdzie. O ile potwierdza dobry trend w wynikach 2Q 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 12:50

No i niech mi ktos powie ze ten gosc nie jest bardzo mocno zaburzony i nie potrzebuje grubej dawki lekow zaraz po odstawieniu tych dopalaczy, ktore wciaga cosziennie rano :lol: :lol: :lol:
Zly pieniadz wypiera ten dobry....Kiedys stosowano wiecej domieszek do czystego zlota i srebra..i psuto pienidz...potem odeszli od parytetu zlota ....Bo...tzreba bylo drukowac i finansowac....coraz wiekszą pazernosc politykow...a Ilosc Surowca ( zlota ....srebra byla ograniczona)....teraz dochodza Crypto...Ktorych robi sie multum..i Programisci bardziej lebscy moga SWOJE wlasne waluty tworzyc...do tego pewnie dojdzie Cyfrowa waluta..ktor ( jak to chiny pzrebakuja)..moze miec Swoj czas " zywotnosci"....------I tak od zlota i srebra ktore dominowalo przez Tysiace lat....na swiuecie dochodzimy do czystych zapisow BINARNYCH....ktore mozna kreowac na wiele sposobow...a ktorych zabezpiecznei jest coraz bardziej watpliwe bo niosa za sobą coraz mniejsza wartosc....FUNDAMENTALNA....

to chyba ty potrzebujesz Lekow...i wizyty u psychologa...skoro takich prostych kwestii nie Kumasz....----

ELON poł zartem pól serio dokladnie przedstwil to o co chodzi w Crypto....----z jednej strony.....zastapienie walut za ktorymi stoja spoleczenstwa..jakimis protokolami...ktore ktos bedzie mogl kreowac..KTOŚ/Ktosie/CORPOSY..PROGRAMISCI..itp.......----a z drughiej..wlasnie dlatego TO jest Pzrekręt....---rządy powinny cos z tym zrobic....ze Druk mamony gwarantowanej przez spoleczenstwo i potencjal gospodarczy kraju..jest transefowany cyfrowo do ...Kreatorow Alternatywnych walut....

To sie nie zdarzy....ale jak myslicie co by bylo jakby nagle swiat wrocil do parytetu zlota??..kto q..rwa by spzredawal zloto..za jakis cyfrowy protokuł ......złota ktorego rocznie wydobywa sie 3100 TOn czyli.( ok 100 mln uncji).....przy 1800 $ za uncje ---173 MLD $.....rocznie....To przypada na CALY SWIAT....
Ostatnio zmieniony 10 maja 2021 12:59 przez Julian11, łącznie zmieniany 4 razy.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 10 maja 2021 12:51

Tylko dlaczego to dalej jest tak nisko... :cry:
bo ma byc..dlaczego na poczatku roku byl po 3-5 PLn....i dlaczego Duzy udzialowiec syupal kwitami po 6 PLN...??....a dlaczego LPP ...CCC....czy ALLEGRO ..ze swoimi wynikami biznesem dlugami..dofinasowaniami...z roznych maniek.....itp... jest tak wysoko.....??...bo tez ma byc....RYNEK....TO GRA....w GAMMBONI....spolki ida od niedowartosciowan do pzrewartosciowan...FAIR VALUE...sa raczej w krotkich ...momentach historii ich kursow... :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 10 maja 2021 13:03

a czy tu jest akumulacja czy dystrubucja akcji?

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 10 maja 2021 13:32

:wink:


Chcesz na siłę się dowartościować... Proszę bardzo...... 8)

Kazdy jest kowalem swego losu.... .mistrz EEx i Mab... Któremu tak łatwo wciskali kity...przez całe lata... .. Ci zarządzający tymi spółkami....tam też swirowales experta....A gdy pisałem że scieme walą to...starales się dowartościować... Zupełnie jak teraz... 8)
Dyzma pokaż temu hantarowi , najlepsza odpowiedzią byłby kolejny laborat fantasy o inwestowaniu przez XTB w chmurze najlepiej w krypto jak się nie możesz tego doczekać i monetyzacji twoje ulubione słowo biznesu XTB. Coś tam jeszcze dorzuć o niczym żeby ilość stron laboratu się zgadzała może być o f-35 z dykty , i pokażesz temu hantarowi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Liczyłem że wpadne wieczorkiem i poczytam do poduszki laborat fantasy o inwestowaniu w chmurze w krypto w XTB , bo mnie to zaciekawiło a tu nic , straszny zawód.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No pojawiły się w końcu laboraty fantasy bede miał dzisiaj co poczytać przed snem do podusi. Mam nadzieje że dowiem się jak inwestować i grac w chmurze na krypto w XTB , bo bardzo mnie ten temat kręci i mizia.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości