XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 14 kwie 2021 15:27



PS

Jutro pewnie domkną dzisiejszą luke na otwarciu bo mocno zjechali od szczytu i kurs juz nie ma sily
Znowu bredzisz o godzinowej? Z dnia na dzień nie było luki na dziennym (podobnie jak przy 17,45 czy gdzie tam ją widziałeś), a godzinowa z zamknięcia/otwarcia nie ma najmniejszego znaczenia.

REKLAMA


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 15:32



Zeniu, Ty cały czas o tym zamykaniu, czy Ty masz może drugi etat w tej szkole jako woźny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
on to by zamykał więźniów politycznych najchętniej z ulubionej partii :mrgreen:
:mrgreen:


PS

Jutro pewnie domkną dzisiejszą luke na otwarciu bo mocno zjechali od szczytu i kurs juz nie ma sily

jeszcze sie dzien nie skończył, a tutaj bywało, że na sam koniec największe branie było, dochodzi dodatkowo fakt, że czasu coraz mniej do samej dywidendy... o innych pozytywnych zdarzeniach na spółce nie wspomnę

zeniu, ale żeby nie było powodzenia życzę... choć na usta się ciśnie, że znowu bredzisz... teraz, już nawet tak bardzo się nie dziwię, jak słyszę, że edukacja w Polsce potrzebuje gruntownych reform :lol:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 14 kwie 2021 17:52



PS

Jutro pewnie domkną dzisiejszą luke na otwarciu bo mocno zjechali od szczytu i kurs juz nie ma sily
Znowu bredzisz o godzinowej? Z dnia na dzień nie było luki na dziennym (podobnie jak przy 17,45 czy gdzie tam ją widziałeś), a godzinowa z zamknięcia/otwarcia nie ma najmniejszego znaczenia.
Dodam jeszcze, aby kolegę Zenka poduczyć. Luka na otwarciu dotyczy nie kursu zamknięcia/otwarcia, ale świec z dnia przed i dnia bieżącego. Natomiast według Ciebie i tego spoglądania na godzinowe świece każde otwarcie powyżej kursu zamknięcia stanowi lukę. Ok, godzinowe w ciągu dnia wypada zamykać, ale to co wskazujesz lukami nie jest.
Jeśli kurs otworzył się w zakresie wczorajszej świecy, to jest wszystko ok.

Wsiadałeś na koniec? 19,40 domknięte, jeśli dobrze pójdzie i przeskoczą, to pewnie ruszą na 22,7 testowanie oporu.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 14 kwie 2021 17:55



PS

Jutro pewnie domkną dzisiejszą luke na otwarciu bo mocno zjechali od szczytu i kurs juz nie ma sily
Znowu bredzisz o godzinowej? Z dnia na dzień nie było luki na dziennym (podobnie jak przy 17,45 czy gdzie tam ją widziałeś), a godzinowa z zamknięcia/otwarcia nie ma najmniejszego znaczenia.
Dodam jeszcze, aby kolegę Zenka poduczyć. Luka na otwarciu dotyczy nie kursu zamknięcia/otwarcia, ale świec z dnia przed i dnia bieżącego. Natomiast według Ciebie i tego spoglądania na godzinowe świece każde otwarcie powyżej kursu zamknięcia stanowi lukę. Ok, godzinowe w ciągu dnia wypada zamykać, ale to co wskazujesz lukami nie jest.
Jeśli kurs otworzył się w zakresie wczorajszej świecy, to jest wszystko ok.

Wsiadałeś na koniec? 19,40 domknięte, jeśli dobrze pójdzie i przeskoczą, to pewnie ruszą na 22,7 testowanie oporu.
Zaprawdę powiadam ci że wspomniane luki zostaną zamknięte

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 17:59



Znowu bredzisz o godzinowej? Z dnia na dzień nie było luki na dziennym (podobnie jak przy 17,45 czy gdzie tam ją widziałeś), a godzinowa z zamknięcia/otwarcia nie ma najmniejszego znaczenia.
Dodam jeszcze, aby kolegę Zenka poduczyć. Luka na otwarciu dotyczy nie kursu zamknięcia/otwarcia, ale świec z dnia przed i dnia bieżącego. Natomiast według Ciebie i tego spoglądania na godzinowe świece każde otwarcie powyżej kursu zamknięcia stanowi lukę. Ok, godzinowe w ciągu dnia wypada zamykać, ale to co wskazujesz lukami nie jest.
Jeśli kurs otworzył się w zakresie wczorajszej świecy, to jest wszystko ok.

Wsiadałeś na koniec? 19,40 domknięte, jeśli dobrze pójdzie i przeskoczą, to pewnie ruszą na 22,7 testowanie oporu.
Zaprawdę powiadam ci że wspomniane luki zostaną zamknięte
zeniu, jedno pytanie do ciebie, nie wiem, może głupie, może mądre, ale to odnośnie luk o kórych tak piszesz, tylko, ze odwrotnym ujęciu:
dlaczego nie domykali luk spadkowych? :roll:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 14 kwie 2021 18:17



Dodam jeszcze, aby kolegę Zenka poduczyć. Luka na otwarciu dotyczy nie kursu zamknięcia/otwarcia, ale świec z dnia przed i dnia bieżącego. Natomiast według Ciebie i tego spoglądania na godzinowe świece każde otwarcie powyżej kursu zamknięcia stanowi lukę. Ok, godzinowe w ciągu dnia wypada zamykać, ale to co wskazujesz lukami nie jest.
Jeśli kurs otworzył się w zakresie wczorajszej świecy, to jest wszystko ok.

Wsiadałeś na koniec? 19,40 domknięte, jeśli dobrze pójdzie i przeskoczą, to pewnie ruszą na 22,7 testowanie oporu.
Zaprawdę powiadam ci że wspomniane luki zostaną zamknięte
zeniu, jedno pytanie do ciebie, nie wiem, może głupie, może mądre, ale to odnośnie luk o kórych tak piszesz, tylko, ze odwrotnym ujęciu:
dlaczego nie domykali luk spadkowych? :roll:
Dziś jedna domkneli na inne też przyjdzie pora. Wysłałem priv

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 14 kwie 2021 19:56



Dziś jedna domkneli na inne też przyjdzie pora. Wysłałem priv
Nic nie dostałem.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 19:58



Dziś jedna domkneli na inne też przyjdzie pora. Wysłałem priv
Nic nie dostałem.
widać, nie zasłużyłeś. musisz dokupić, żeby dostać info :lol:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: XTB - księga I

Postautor: dusigrosz » 14 kwie 2021 20:10



Dziś jedna domkneli na inne też przyjdzie pora. Wysłałem priv
Nic nie dostałem.
widać, nie zasłużyłeś. musisz dokupić, żeby dostać info :lol:
A US wie Zenus, ze na lewo dorabiasz sprzedając abonamenty z typami? :shock: :lol:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 14 kwie 2021 20:20



Nic nie dostałem.
widać, nie zasłużyłeś. musisz dokupić, żeby dostać info :lol:
A US wie Zenus, ze na lewo dorabiasz sprzedając abonamenty z typami? :shock: :lol:
jakbyś nie wiedział, us ma wgląd w konta na parkiecie i sam korzysta z pewniaków zenka :mrgreen:

Pike23
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2020 19:38

XTB-WZA-12.04 godzina 12 Wawa,Ogrodowa 58

Postautor: Pike23 » 14 kwie 2021 22:09

Cześć,
Czytam was regularnie oraz regularnie udzielam się na portalanaliz.pl jako Adam J. lub AJ.
W dniu dzisiejszym moje ego pofruneło w kosmos oraz poczułem się jak gwiazda...
@FURIA1968 » 14 kwie 2021 02:08 zacytowała wpis właśnie z portalu analiz...
Ponieważ wpis był jedną z trzech częśći podsyłam wam komplet...
Link do oryginału jest w forum dotyczącym xtb
https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic ... 639#p24639



Druga część:
"
Czołem ekipo. Żeby być transparętnym i bardziej wiarygodnym, poprosiłem relacje inwestorskie XTB czyli Pana Pawła o ustosunkowanie się mojego wpisu oraz nasienie poprawek jeżeli wprowadzają w błąd.
Wklejam odpowiedź z XTB.

relacje.inwestorskie@xtb.com
13:21 (8 minut temu)
do mnie, relacje.inwestorskie

Panie Adamie,
Poniżej moje odpowiedzi „na zielono”:

Od: relacje.inwestorskie@xtb.com <relacje.inwestorskie@xtb.com> W imieniu adam Jasinski
Wysłano: poniedziałek, 12 kwietnia 2021 20:23
Do: relacje.inwestorskie@xtb.com
Temat: Re: WZA 12.04

Panie Pawle,

Mam jeszcze jedną prośbę. (Zakładając że znajdzie pan czas oraz nie jest to nieistotny detal)

Na jednym z portali internetowych (Portalanaliz.pl) pozwoliłem sobie opisać krótkie podsumowanie z rozmowy akcjonariuszy z przedstawicielami xtb już bezpośrednio po WZA.

Ponieważ portal staje się coraz bardziej popularny oraz obecnie korzysta z jego usług ponad 1000 świadomych inwestorów, chciał bym żeby Pan ocenił czy moje podsumowania nie wprowadza w błąd lub nie doszło z mojej strony do nad interpretacji. Dzięki Pańskiej opini będę mógł nanieść odpowiednie poprawki lub całkowicie usunąć wpis.
Z góry dziękuję za feedback.


Poniżej podsumowanie słowo słowo z wątku o xtb:


""Krótko i na temat. Po wza zadałem kilka pytań P. Pawłowi Szejko:
Dywidenada 50%, reszta odłożona w celu spełnienia wymogów regulatora oraz chęci wypłaty w kolejnych latach.
Komentarz: Reszta została przeznaczona na kapitał rezerwowy aby zasilić bazę kapitałową która jest niezbędna do prowadzenia działalności operacyjnej (konieczność utrzymywania określonych współczynników kapitałowych podobnie jak muszą to robić banki). Rośnie istotnie skala biznesu więc w ślad za tą skalą potrzebna jest wyższa baza kapitałowa.

Pytanie o bieżącą działalność. Liczba lotów rok do roku podwoiła się z 1,6 mln do 3,2mln....
Czy jest szansa na kolejny wzrost o 100% na koniec 2021?
Nie mogą odpowiedzieć, będzie w raporcie...
Komentarz: Spółka nie publikowała prognoz finansowych więc nie możemy się odnosić do wartości za 2021.


Licencja RPA?
Działają, temat otwarty, regulator zmienił zasady przyznawania, w ostatnim czasie nikt nie otrzymał licencji w tym kraju. Wg. Szejko regulator sam nie wie jak podejść do tematu.
Komentarz: W RPA zmieniły się przepisy dot. licencji i to powoduje trudności w ich interpretacji i stosowaniu przez nadzorcę lokalnego. W ostatnim czasie, wg naszej wiedzy, nikt z podmiotów zagranicznych nie otrzymał nowej licencji.


Licencja ZEA?
Będzie info w najbliższym raporcie, kwestia założenia rachunku bankowego, "o dziwo" nie jest to taka łatwa sprawa w ZEA (ROR)
Komentarz: W raporcie bieżącym dot. wstępnych wyników przedstawimy update w temacie ekspansji zagranicznej. Co do tematu rachunku bankowego mówiłem, że zakładanie rachunków bankowych przez instytucje finansowe w bankach jest procesem złożonym i wymagającym czasu. Nie odnosi się to tylko do ZEA ale tak jest wszędzie.



Pytanie o przejęcie XTB przez inny podmiot?
Nie jest to łatwa sprawa, są zbyt duzi, mało graczy na rynku brokerki którzy byli by w stanie dokonać przejęcia, druga kwestia-akcjonariusz większościowy, jeżeli miało by do tego dojść to negocjacje były by długie i żmudne..
Komentarz: Aktualnie nie toczą się żadne rozmowy w tym temacie. Temat takiego przejęcia to złożone zagadnienie. Niewiele jest podmiotów, które potencjalnie mogłyby przejąć XTB. Bardziej prawdopodobny scenariusz to przejęcie przez XTB innego podmiotu.



Pytanie o przejęcia przez XTB inne podmioty z branży?
Analizowali sprawę, dwóch brandów nie opłacało by się utrzymywać, opcja przejęcia pod bazę klientów...
XTB najwięcej zarabia na dostarczeniu płynności innym podmiotom/brokerom. XOH rośnie, obecnie zatrudniają 150 speców IT.
Komentarz: W segmencie instytucjonalnym najwięcej przychodów przynosi dostarczanie płynności innym instytucjom. Sprzedaż technologii nie jest aż tak dochodowa. W całym XTB zatrudnionych mamy stu kilkudziesięciu informatyków którzy pracują nad ciągłym rozwojem naszych rozwiązań technologicznych, w tym platformy xStation.


Pytanie czy do końca roku będę numerem 3 a do końca roku 2022 numerem jeden?
Robią swoje, rosną, rozwijają się, chcieli by...

Pytanie czy XTB rozważa przejęcie banku w celu uzyskania licencji lub poszerzenia skali działalności ala revolut?
Mają różne pomysły, realizują na bieżąca. Na dzień dzisiejszy widzą duże możliwości rozwoju w bieżącej działalności. Jeżeli możliwości się wyczerpią, bedą myśleć o innych segmentach ala. licencja bankowa.
Komentarz: „Jeżeli możliwości się wyczerpią, bedą myśleć o innych segmentach ala. licencja bankowa.” – nie przypominam sobie tych słów.




edit.Cały czas widzą duże zainteresowanie usługami, stopy procentowe bardzo mocno pomagają w pozyskiwaniu klientów. Kampania z J. Mourinho działa i napędza rzeszę inwestorów nie tylko akcyjnych ale i CFD. Brazylia wzrost o 30%
Komentarz: Z moich ust nie padło „Brazylia wzrost o 30%”.



Paweł Szejko | CFO, Board Member

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Ogrodowa 58, 00-876 Warsaw, Poland

Website: www.xtb.com"

Pike23
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2020 19:38

RAPORTY PODZIAŁ NA KLIENTÓW CFD oraz AKCYJNYCH

Postautor: Pike23 » 14 kwie 2021 22:11

Cześć Trzecia


RAPORTY PODZIAŁ NA KLIENTÓW CFD oraz AKCYJNYCH
Post autor: AJ. » 13 kwie 2021 13:47

XTB analizuje temat. chyba 30.03 otrzymałem pierwszą odpowiedź że nie ma takiej możliwości... Jak widać kropla drąży skałę.
Szacun dla xtb za relacje z drobnicą. Odpowiedzi otrzymuje niemal natychmiast.
Koniec spamu z mojej strony, miłego dnia.



relacje.inwestorskie@xtb.com
13:24 (20 minut temu)
do mnie, relacje.inwestorskie

Panie Adamie,



Pisał Pan:

„Czy firma w raportach mogła by rozdzielać klientów na akcyjnych oraz CFD?

Znacznie by to ułatwiło decyzję inwestycyjną inwestorom.”

Moja odpowiedź odnosiła się do powyższego pytania, tj. przeanalizujemy na spokojnie temat i zobaczymy czy będziemy mogli taki podział umieścić.

Pozdrawiam,

Paweł Szejko

Paweł Szejko | CFO, Board Member

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Ogrodowa 58, 00-876 Warsaw, Poland

Website: www.xtb.com

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 15 kwie 2021 09:20

Idea ONE STOP SHOP....az wola o to zeby XTB zajelo sie rowniez gieldami kryptowalut....ktore sa na coraz potezniejszej fali i kapital tam plynie coraz potezniejszy....a rynek juz warty jest ponad 1 BLN$.....moim zdaniem jesli juz by chodzilo o jakies przejecia...TO nalezy sie spodziewac ruchy w TĄ strone....----aby moc zapewnic swoim klientom dowolnosc inwestycyjną...ICH KLIENTOM.....jaka to idea im przyswieca w prowadzeniu tego biznesu...

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 15 kwie 2021 09:37

Ja osobiscie really nie rozumiem ....tych co maja spory kapital......ze XTB spolka z potweirdzona pzrez lata solidnoscia wynikowa...spolka bez dlugu...spolka ktora na Druku kasy moze poteznie sie rozwojac...spolka ktora wyplaca dywidendy..spolka ktora ma taka Fundamentalnie niska wycene...potezna srednioroczna rentownosc biznesu....spolka w WIG 30...i pretendent do WIG 20....itp itd....---moze byc niedostrzegana przez tych co maja do dyspozycji spory kapital...

Tym bardziej ze....

https://biznes.interia.pl/finanse/news- ... Id,5162611

Obrazek


I szczerze...JA bym nie patrzyl na TZW...' RYNEK"...tylko po prostu KUPIC i zakopac..a " RYNEK"..mialby coraz MNIEJ towaru do MIELENIA ....bo tak sie sklada ze XTB...poki co OD poczatku ISTNIENIA ...nie Wydrukowal zadej AKCJI..nawet jak EI WCHODZILO...w 2010 to BYla to spzredaz ISTNIEJACYCH AKCJI...nawet jak bylo IPO....TO była to spzredaz ISTNIEJACYCH AKCJI.....moim zdniaem druk akcji moglby nastapic tylko wtedy jakby bylo jakies znaczne przejecie jakiegos podmiotu...np zwiazanego z Obrotem crypto...ale lepsza mozliwoscia chyba jest samemu stworzyc system ....---bo poki co to Kilka kryptowalut decyduje o wielkosci rtego rynku.....Ale branza jest nadal mocno rozwojowa....------.bo NA SWOIM POLETKU.....FX/AKCJE.....to oni sami sobie doskonale radzą z rozwojem....i nie potrzebuja przejec moim zdaniem.....


P.S cos mi sie zdaje ze duze debiuty..jak COINBASE...ROBIN HOOD..ETORO...ruszą poletkiem brokerki.....nie tylko w US...
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2021 09:42 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

karamustafa
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2021 09:17

Re: XTB - księga I

Postautor: karamustafa » 15 kwie 2021 09:41

Buc nawet nie ma pojęcia że xtb ma w swojej ofercie handel wszystkimi kryptowalutami

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości