XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 12 sty 2023 16:42

Tak, 2023 zapowiada się bardzo spokojnie i generalnie wieje nuda :lol:

WIKUS 2023 rok to raczej rok spokojnych wzrostów na GPW, więc może i będzie wiało nudą :P
Raczej zasada "kup I trzymaj", więc dla XTB to raczej zły okres. Każdy może mieć oczywiście własne zdanie :idea:
Zdanie z pamiętnika durniola wszyscy znają. Nie miało nie przebić 21,7. Cieszę się, że miałem własne zdanie. Dodałbym, że obecnie działam na zasadzie "trzymaj i zgarniaj dywidendy".

REKLAMA


Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 12 sty 2023 17:00

Elegancko :mrgreen:

rok 2023 zapowiada się wcale nie gorzej od 2022

WIKUS myślę że 2023 rok w przypadku XTB, będzie dużo gorszy niż rok 2022, bo takiej zmienności jaka była w 2022 roku
już nie będzie, a spółka z tego tytułu czerpie największe zyski. Rok 2023 będzie bardziej stabilny, a to niestety nie jest dobry
zwiastun dla XTB :oops:

Jasne, bo Ty juz na początku roku możesz powiedzieć, jaki będzie jego przebieg? Szkoda gadać, a tym bardziej pisać...
Prawie Ci uwierzyłem, jak XTB było po 12 zł. Nie uwzględniając dzisiejszego kursu akcji, już dwie dywidendy o wartości łącznie ponad 3 zł wziąłem i czekam na kolejną rekordową i jedną z wyższych na GPW. :mrgreen:

Obiecałem, że nie będę niegrzeczny w tym roku na forum, wiec napiszę Ci tylko tyle Dryniolku, odpuść sobie wątki spółek których nie posiadasz, skup się nie spółkach ze swojego portfolio :!:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 12 sty 2023 18:41

Elegancko :mrgreen:

rok 2023 zapowiada się wcale nie gorzej od 2022

WIKUS myślę że 2023 rok w przypadku XTB, będzie dużo gorszy niż rok 2022, bo takiej zmienności jaka była w 2022 roku
już nie będzie, a spółka z tego tytułu czerpie największe zyski. Rok 2023 będzie bardziej stabilny, a to niestety nie jest dobry
zwiastun dla XTB :oops:

Jasne, bo Ty juz na początku roku możesz powiedzieć, jaki będzie jego przebieg? Szkoda gadać, a tym bardziej pisać...
Prawie Ci uwierzyłem, jak XTB było po 12 zł. Nie uwzględniając dzisiejszego kursu akcji, już dwie dywidendy o wartości łącznie ponad 3 zł wziąłem i czekam na kolejną rekordową i jedną z wyższych na GPW. :mrgreen:

Obiecałem, że nie będę niegrzeczny w tym roku na forum, wiec napiszę Ci tylko tyle Dryniolku, odpuść sobie wątki spółek których nie posiadasz, skup się nie spółkach ze swojego portfolio :!:


Mikro_B po pierwsze miałeś się podobno zmienić z początkiem 2023 roku :roll: To że ktoś ma inne zdanie na temat spółki nie znaczy, że masz mu zamykać buzię :!: :roll:
Po drugie nie czytasz ze zrozumieniem. Chyba wyraźnie piszę, że myślę, a nie że twierdzę :!: Widzisz różnicę miedzy tymi dwoma słowami, czy nie dostrzegasz :?: :roll:
A po trzecie to chyba dlatego wkłada się pieniądze w akcje, albo ich się w akcje nie wkłada, bo próbuje się przewidzieć z wyprzedzeniem jaki będzie trend, prawda :?: :roll:
Każdy się myli na giełdzie, ale cała ta zabawa polega na tym, by się częściej nie mylić, niż mylić i jak czytasz moje posty na różnych wątkach, to raczej rzadko się mylę, choć nie ukrywam że się zdarza :idea:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2023 19:18 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 12 sty 2023 19:09

Dryniolku, choćbyś się postarał ponad siły nie znajdziesz nic, co by Cię obrażało w moim poprzednim wpisie czy też tegorocznych. :mrgreen:

Reszta co piszesz, to również w większości bzdury, a to, że "rzadko się mylisz" to tylko Twoje zdanie (moje jest wręcz odwrotne) i największa bzdura, jaką dziś napisałeś.
Możesz nawet głosowanie na forum zrobić, bo uważam, że większość forum tylko moje zdanie potwierdzi. :mrgreen:

PS. Nie pisz na wątkach spółek, których akcji nie posiadasz, bo robisz na nich bałagan i dążysz do interakcji z innymi użytkownikami, których na końcu często personalnie obrażasz.
Grzecznie ja Cię proszę, po raz wtóry...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 sty 2023 14:33

Dryniolku, choćbyś się postarał ponad siły nie znajdziesz nic, co by Cię obrażało w moim poprzednim wpisie czy też tegorocznych. :mrgreen:

Reszta co piszesz, to również w większości bzdury, a to, że "rzadko się mylisz" to tylko Twoje zdanie (moje jest wręcz odwrotne) i największa bzdura, jaką dziś napisałeś.
Możesz nawet głosowanie na forum zrobić, bo uważam, że większość forum tylko moje zdanie potwierdzi. :mrgreen:

PS. Nie pisz na wątkach spółek, których akcji nie posiadasz, bo robisz na nich bałagan i dążysz do interakcji z innymi użytkownikami, których na końcu często personalnie obrażasz.
Grzecznie ja Cię proszę, po raz wtóry...


Mikro_B ale mnie nie interesuje głosowanie na forum, bo to obecnie w dużej większości krótkoterminowi spekulanci,
a w bardzo małej części ci, którzy inwestują długoterminowo w wartość :roll:
Mnie interesują fakty, i to co antycypowałem na wielu spółkach kilka lat temu; CD Projekt, Mercator, Novita, DataWalk, Rafako, Kania, Mirbud, ZEPAK, Bogdanka, Tauron, Rank Progress, a za kilka lat dojdą kolejne :idea: Możesz się cofnąć i poczytać co pisałem kilka lat temu o każdej z wymienionych 8) Pisać będę dalej wszędzie, bo to forum i opinia jest ważna każda, a nie tylko taka, że będzie rosło bo ja mam.... :roll: I jeszcze jedna kwestia. Nie obrażam nikogo, kto mnie nie obraża, żeby była jasność :!: :roll:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2023 14:48 przez dryniol, łącznie zmieniany 3 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 14 sty 2023 14:47

(...)
Pisać będę dalej wszędzie, bo to forum i opinia jest ważna każda, a nie tylko taka, że będzie rosło bo ja mam.... :roll:
(...)

Zacytowałem tylko jedno zdanie, bo tym samym ładnie nim podsumowałeś kwintesencję swoich wpisów... :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 sty 2023 14:55

(...)
Pisać będę dalej wszędzie, bo to forum i opinia jest ważna każda, a nie tylko taka, że będzie rosło bo ja mam.... :roll:
(...)

Zacytujowałem tylko jedno zdanie, bo tym samym ładnie nim podsumowałeś kwintesencję swoich wpisów... :lol:

Mikro_B a zadałeś sobie trochę trudu i czytałeś co pisałem kilka lat temu o każdej z tych spółek które wcześniej wymieniłem,
i bez względu na to czy chodziło wtedy o spadki, czy o wzrosty w dłuższym terminie :?: :roll: Czy tylko stać Cię na pisanie głupot :?: :oops:
cytat;
"Mnie interesują fakty, i to co antycypowałem na wielu spółkach kilka lat temu; CD Projekt, Mercator, Novita, DataWalk, Rafako, Kania, Mirbud, ZEPAK, Bogdanka, Tauron, Rank Progress, a za kilka lat dojdą kolejne :idea: Możesz się cofnąć i poczytać co pisałem
kilka lat temu o każdej z wymienionych 8)"
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 14 sty 2023 15:07

Wszyscy pamiętamy "CDR nigdy nie przebije 200 zł".
Taki inwestor długoterminowy, który Bogdankę wywalił po 32 zł a zepak po 14 na samym początku rajdu.

Jakbym oglądał TVP albo TVN. Wybieranie wygodnych dla siebie tematów a przemilczenie dziesiątek wtop :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 sty 2023 15:25

Wszyscy pamiętamy "CDR nigdy nie przebije 200 zł".
Taki inwestor długoterminowy, który Bogdankę wywalił po 32 zł a zepak po 14 na samym początku rajdu.

Jakbym oglądał TVP albo TVN. Wybieranie wygodnych dla siebie tematów a przemilczenie dziesiątek wtop :lol:

trance to może pokaż te moje wtopy :!: :roll:....bo ja Twoje mogę pokazać :idea: :roll:
Wiesz, pisać to sobie każdy może. Ja sobie mogę np. napisać, że przemilczałeś swoje tysiące wtop :roll:
Co Ty możesz też wiedzieć o ruchach wewnątrz mojego portfela :?: :oops: A co jak sprzedałem część Bogdanki po 32 zł,
by doważyć Rank Progress po 1,30 zł :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 14 sty 2023 15:34

Moje wtopy? Jeszcze napisz, że w wirtualnym konkursie, w którym pomimo ukraińskich spółek mam większe zyski :mrgreen:

Oczywiście, że wtopy zaliczałem i SLe szly, ale to co ja zarobiłem na 11bit, MRC czy immo to ty w życiu nie zobaczysz.
Bogdankę się chwaliłeś, że wywaliles po 32 przed rajdem na ponad 50.
Zepak po 14 przed rajdem na 28.
Lata papiery trzymałeś i wywaliłeś na początku rajdu.

Taki z ciebie inwestor długoterminowy, co to robi same kółka.
Nie mówię już o tym jak to polecałeś na szczycie hossy trzymać 100% w akcjach, bo to najlepsza strategia po czym na w20 chyba cztery razy ogłaszałeś hossę z coraz niższych poziomów :shock:

Różnica między nami kolego polega na tym, że ja nie latam po wątkach i nie robię z siebie alfy i omegi prowadząc pamiętniczek.
Na tym wątku już się ośmieszyłeś i zamiast zamilczeć, to dalej brniesz jaką to ty masz rację.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 sty 2023 16:03

trance będę cały czas przypominał na wielu wątkach co pisałem kilka lat wcześniej o danej spółce i czy dobrze antycypowałem :idea: Problemem nie jest pisanie o czymś co się już wydarzyło tak jak to robisz Ty, problemem jest przewidzieć co się stanie z kursem w perspektywie kilku następnych lat :roll: I jeszcze raz się zapytam. Jak wywalilem Bogdankę po 32 zł i za to kupiłem Rank Progress po 1,30 zł, to dzisiaj mam więcej czy mniej :?: :roll: To o tych moich wtopach piszesz :?: :lol: Oby takich było więcej :mrgreen:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 14 sty 2023 16:07

Tak, tak, wiemy, 100% w akcjach na spadającym rynku.
Twój problem polega na tym, że masz tragiczny timing.
Kiedy ty polecałeś Tauron czy Bogdankę? W 2017.
Ile czasu jeszcze spadały? Kiedy zaczęły się wzrosty? Na samym pkp zaliczyłeś zjazd z 15 na 10.
O Eneii nie wspomnę.

Ja mogę napisać dziś, że cdr zacznie rajd i kiedy to się stanie w 2033, to przypomnę tego posta i napiszę, że miałem rację. A to że w międzyczasie spadnie jak Tauron czy inne perły o 50%, to kogo by to interesowało :lol:
Przepraszam antycypowałem :lol:

Oczywiście możesz nam wkleić screena z pitu jaki to kozak jesteś, ale wszyscy wiemy, że tego nie zrobisz by się zweryfikować.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 14 sty 2023 16:36

trance tak jak napisałem wyżej. Nie znasz moich ruchów wewnątrz portfela. Piszesz o tym co było, bo tak jest łatwiej udawać mądrego, a może spróbuj coś przewidzieć :roll: Tylko Ty i ja i zobaczymy za 2-3 lata nasze wtopy :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 14 sty 2023 16:54

Chcesz się mądrzyć pokaż wynik z pitu.
Ale jak mówię, za miękki na to jesteś i dlatego wszyscy cię traktują jako forumowy folklor z analizami w stylu "dużo spadło, to teraz dużo urośnie".

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 14 sty 2023 18:01

Chcesz się mądrzyć pokaż wynik z pitu.
Ale jak mówię, za miękki na to jesteś i dlatego wszyscy cię traktują jako forumowy folklor z analizami w stylu "dużo spadło, to teraz dużo urośnie".
O, to, to... W punkt Trance.

Czytać już się nie da tych megalomańskich wpisów Dryniola.
Przesuwanie daty w jego stopce, co roku, bawi cały czas... :lol:

Dryniol, pokaż Pit z inwestycji!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości