XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 22 lis 2022 10:35

Nie odpowiadajcie baranowi. Zawsze wpada, gdy Tauron ma lekki plus, a XTB minus i zawsze ta sama śpiewka o tym, że perła nie rośnie 20%. I nie jest ważne, że kurs jest niemal 45% wyżej od jego urojonego maks. 21 :lol:
Ja, go już wrzuciłem do ignorów. Polecam ten stan. :mrgreen:

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 22 lis 2022 10:39

Forumowi "mistrzuniuncie" z kółeczka wzajemnej adoracji, odpowie mi ktoś z was na pytanie, dlaczego na tej "perle" jest
na czerwono, zamiast +20%, a Tauron z Eneą pięknie sią zielnią :?: :P :lol:
Proste... Ale skoro jesteś upośledzony, to Ci odpowiem - te spółki, które wymieniłeś mają korektę w trendzie spadkowym, a XTB ma korektę w trendzie wzrostowym. :idea:

Mikro_B może odbiję piłeczkę....więc skoro jesteś upośledzony i nie wiesz o czym piszę, to jeszcze raz to samo, aż w końcu trafi
do tego malutkiego móżdżka :roll: :arrow: XTB jest w okolicach szczytów hossy, a Tauron i Enea rozpoczęły hossę w 2020 roku, obecnie
są po korekcie i ruszyły by przebić poprzednie swoje szczyty, a do końca rozpoczętej w 2020 roku hossy na energetyce Ho Ho Ho forumowy leszczyku :idea: :!: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 22 lis 2022 10:45

Człowieku, weź przestań się ośmieszać.
Gdzie ty tę hossę widziałeś pisząc o wiecznym boczniaku w okolicach 20 zł?
Wzrostów nie przewidziałeś a już spadki widzisz.
Malutki to jesteś ty, w każdym aspekcie :lol:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 22 lis 2022 10:46

po czym poznać, że mikro ma rację o upośledzeniu dryniola?
mikro mu napisał, że wrzucił go do ignorow, żeby nie widzieć jego debl..nych wpisów, a ten mu odpowiada :lol:

ps. też proponuję wrzucić dryniola do ignorow, co sam również zrobiłem :mrgreen:

dla tych, którzy nie cenią swojego czasu i chcą z nim dyskutować - prośba tylko, żeby go nie cytować, bo wtedy wyswietla jego cytowany wpis
dziękuję z góry :mrgreen:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 22 lis 2022 11:14

https://www.facebook.com/xtbpl/photos/a ... 577027134/

"Możesz odwiedzić kilka sklepów, aby skreślić wszystkie rzeczy z listy zakupów, lub możesz po prostu wejść do jednego i mieć wszystko pod ręką. To idea supermarketów. Jednak istnieje firma z tej branży, która wybija się na tle konkurencji, a jest to... :P "


Taki wpis pojawił się na profilu spółki na fb.
Noga na nogę i czekamy na zapowiadane przez Prezesa na konferencji nowinki.

Walmart na rynku finansowym.

Czuję w kościach, że będzie grubo. :mrgreen:
Raczej tak z pupy, by tego postu nie wrzucali, żeby zareklamować Wallmart. To pewnie ta sama idea, o której wspominano wcześniej o byciu drugim Netfliksem. Sam jestem cholernie ciekaw, co zaserwują na początku roku. Szykują się długo i oby było to coś mocnego 8)

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: XTB - księga I

Postautor: dusigrosz » 22 lis 2022 11:51

Dryniol, miales bardzo dobre typy jak bogdanka, zepak, enea, na ktorych mozna bylo wyciagnac kilkaset % w rok, czy dwa.
Ale sa i takie co do ktorych sie myliles i mylisz. Takie to sa np. pkp cargo, w ktore wierzysz, ze urosnie nie wiadomo jak wysoko, bo to sie nie stanie czy xtb, o ktorym od 14zl piszesz, ze to juz szczyty mozliwosci tej spolki.
Musisz sie pogodzic, ze sie mylisz w tym przypadku.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: XTB - księga I

Postautor: incoqnito » 22 lis 2022 18:32

@durniol de^bilku
Platige też odpali już te wyniki pokazały na co ich stać. MCI to papier defensywny i taki 1 lubię mieć w kieszeni. XTB pięknie daje zarabiać ***. Answrar odkupiony poniżej 20zl a sprzedany powyżej 30zl też pięknie daje i inne też dadzą. Coraz więcej % w portfelu Platige oj będzie się działo... Docelowo będzie 100% PLI no chyba że nie zdążę!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 22 lis 2022 19:24

po czym poznać, że mikro ma rację o upośledzeniu dryniola?
mikro mu napisał, że wrzucił go do ignorow, żeby nie widzieć jego debl..nych wpisów, a ten mu odpowiada :lol:

smalec_alfa po czym poznać Twoje upośledzenie :?:
W momencie jak Twój kolega z kółka wzajemnej adoracji wysyłał tego posta, ja mu odpisywałem na wcześniejszego :roll: Więc jak jednocześnie miałem czytać jego kolejną wiadomość ma.tołku :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 22 lis 2022 21:08

Dryniol, miales bardzo dobre typy jak bogdanka, zepak, enea, na ktorych mozna bylo wyciagnac kilkaset % w rok, czy dwa.
Ale sa i takie co do ktorych sie myliles i mylisz. Takie to sa np. pkp cargo, w ktore wierzysz, ze urosnie nie wiadomo jak wysoko, bo to sie nie stanie czy xtb, o ktorym od 14zl piszesz, ze to juz szczyty mozliwosci tej spolki.
Musisz sie pogodzic, ze sie mylisz w tym przypadku.

dusigrosz nie no masz rację, że w kilku przypadkach się pomyliłem, ale bardziej jeśli chodzi o czas, a nie o zmianę trendu, bo chyba nikt nie jest nieomylny na giełdzie. Jeśli chodzi o PKP Cargo to wciąż twierdzę, że będzie "grubo", a czas na rozliczanie mnie z tej inwestycji masz w mojej stopce. Jeśli chodzi o XTB to też się raczej nie powinienem pomylić pisząc, że hossa tu się już powoli kończy, a pomyliłem się jedynie, myśląc że nie przebije 24 zł i tu się do tego przyznaję. Pisalem że spadnie do 14 zł, ale na pewno nie piszę od 14 zł, że jest tu koniec hossy. Pokaż mi tego posta :!: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: XTB - księga I

Postautor: incoqnito » 23 lis 2022 09:47

No własnie kr^etynie. Nikt nie jest nieomylny, to po co starasz się uchodzić za jakiegoś guru i robisz z siebie pośmiewisko? Wytykając komuś, że stracił an Huuuge 150zł :lol: :lol: :lol: :lol: ale gdy ten ktoś ci wrzuca scany sprzedaży i odkupu innej spółki to wtedy piszesz, że się trafiło. Jestes zwykły hu^jek do szczania i tyle. Chodzisz i każdego zaczepiasz, tak było i ze mną właśnie na Huuuge, bo bym nawet o twoim deb^ilizmie nie wiedział, ale teraz już wiem i będę ci jechał po majtach :mrgreen:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 23 lis 2022 09:48

Frustrata na bankierze można nawet odnaleźć. Poziom durniolizmu wysoki :) Dajcie spokój i nie wchodźcie z nim w rozmowy.
https://m.bankier.pl/forum/temat/12642005

Jego ksywka jak nic przypomina żart z ostatniego filmiku z Conorem :lol:

PS. A jeszcze w innym poście napisał:
" Re: Dziękuje i o 9 wychodzę z zyskiem 45% Autor: ~inwestor [95.41.170.*] 2022-11-23 09:29
ja wywaliłęm 28,60 , nigdy wiecej

jzu zarobiłęm od tego czasu 17% na innych tu bym sie kisił znów rok

powodzenia ,wróće tutaj ale po 20-22zł po dywidendzie"

Psychopata :lol:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: XTB - księga I

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 23 lis 2022 15:39

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: XTB - księga I

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 15:56

No własnie kr^etynie. Nikt nie jest nieomylny, to po co starasz się uchodzić za jakiegoś guru i robisz z siebie pośmiewisko? Wytykając komuś, że stracił an Huuuge 150zł :lol: :lol: :lol: :lol: ale gdy ten ktoś ci wrzuca scany sprzedaży i odkupu innej spółki to wtedy piszesz, że się trafiło. Jestes zwykły hu^jek do szczania i tyle. Chodzisz i każdego zaczepiasz, tak było i ze mną właśnie na Huuuge, bo bym nawet o twoim deb^ilizmie nie wiedział, ale teraz już wiem i będę ci jechał po majtach :mrgreen:

incoqnito trzeba było być totalnym de.bilkiem, żeby zapisać się na Huuuge w IPO po astronomicznej wycenie, dostać po redukcji kilka akcji i na tym jeszcze stracić 150 zł, bo więcej się nie dało :lol: :lol:
Całe szczęście dla Ciebie baranku z kółka wzajemnej adoracji, że tam miałeś 98% redukcji dla "owczego pędu", a w zasadzie dla stada baranów :lol: :lol: I żeby była jasność; podczas gdy Ty razem z tym stanem baranów mrozileś gotówkę by dostać kilka akcji Huuuge w IPO po astronomicznej cenie, ja jechałem z PKP Cargo z 11 zł na 19 zł "mistrzuniciu parkietu" 8)
Widzę że teraz też "ostro" kręcisz kursami i obrotami na Platigu i MCI forumowy o.siołku :lol: :lol: Prawie jak dochodzeniowy na Novicie :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: XTB - księga I

Postautor: incoqnito » 23 lis 2022 17:27

Idż już de^bilu stąd na swoją perłę. Wczoraj i dziś straciłem 2000zł na kuponie bo mi helmuty zrobiły niespodziankę, ale ty tego nie zrozumiesz No jak można stracić przecież i to 2000zł :lol:
Nie wiem czy 150zł czy może 117zł albo 121,6zł > Kto by liczył takie drobne, chyba ty :lol:
idź już stąd gdzie cię nie chcą...

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 24 lis 2022 14:06

to co dziś kończymy korektę, czy dalej męczymy bułę? :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości