XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
czaszek
Starszy chorąży

Re: XTB - księga I

Postautor: czaszek » 22 lut 2021 09:19

Wszystko fajnie pięknie tylko coś głupi rynek nie chce tego dobrze wycenić i kurs cały czas się osuwa.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 22 lut 2021 09:20

Wszystko fajnie pięknie tylko coś głupi rynek nie chce tego dobrze wycenić i kurs cały czas się osuwa.
ano NIE chce..ale....moze kiedys zechce....tak jak zechcial w 2020 roku podgonic kurs.....z 3 PLN..na max 30 PLN.... 8) :lol:

trance
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: trance » 22 lut 2021 09:23

jak to nie chce? kupili po 16, wywalili po 22 - rynek zarabia a inni walą dyrdymały o grze grubego i wielkiej akumulacji,
kiedy to w trakcie 1 sesji akcje zostały spuszczone do bazy. Teraz znów pozbierają i puszczą a czy zaczną wywalać przy 22 czy 29, to już inna bajka.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 22 lut 2021 09:45

jak to nie chce? kupili po 16, wywalili po 22 - rynek zarabia a inni walą dyrdymały o grze grubego i wielkiej akumulacji,
kiedy to w trakcie 1 sesji akcje zostały spuszczone do bazy. Teraz znów pozbierają i puszczą a czy zaczną wywalać przy 22 czy 29, to już inna bajka.
chyba zle przeczytales....

ja odnioslem sie do ..tego ze rynek nie chce Dobrze wycenić....XTB...---np jkego poteznego rozwoju Organicznego..w postaci KLIENTOW..ktory wczesnij czy pozniej bedzie musial miec wplyw pozytywny na Wyniki spolki..w spzryjajacych okolicznosciach pojawinienia sie Duzych zmiennosci..i NIepewnosci rynkowych....

Juz nie odnoszac sie do tego ze JAK raz ja 6 Miechiow...zrobia podbitke o pare PLN-ow..z 16 PLN.....tto nawijka ze to CWANIAKI tak kapuche tłuką.......---i wszyscy udaja ze to TAKI rarytas...jest i CI CO mielą....od juz ponad 6 miechow..na ok 16 PLn..to na tym takie KOKOSY BIJĄ.... :lol: 8) :lol:

To ten NIBY twoj DEAL " rynkowy..i to JAk "rynek" mocno od miesiecy ostro zarabia na XTB........krecoąc Kólka.... :lol: 8)

Obrazek

ze obrocenie 2 razy FF...w tylko w 2--kwartały.......i podbitka z 16 na 22 i szybkie zasypanie tego wrostu...to MEGA DEAL...zyskownosci.....dla tych co tym kwitem tak MIELĄ....---szcegolnie....patrzac na to co na RYNKACH sie dzieje...z angazowaniem kasy w spolki..i zyskami z tym zwiazanymi... :lol: 8)

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 22 lut 2021 14:45

18 lut 2021 17:04

czyżby początek korekty w USA?

:twisted:
a się śmiali...

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 22 lut 2021 15:05

ano NIE chce..ale....moze kiedys zechce....tak jak zechcial w 2020 roku podgonic kurs.....z 3 PLN..na max 30 PLN.... 8) :lol:
ty nie kupiłeś za 3, więc nie walaj głupa. ci co kupili za tyle to juz dawno papiera nie mają, nawet sławek co podobnie do ciebie na temat xtb w zachwytach sie rozpisywał papiera się pozbył

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 22 lut 2021 15:26

Ja nie pisze o sobie ale o "rynku".. Rynek nie doceniał tej firmy rok temu... I obecnie też go nie docenia...--takie jest moje zdanie....

A moja średnia cóż... Moim zdaniem z powodu dywidend będzie spadała co roku.... Spółka za jakiś czas SAMA SFINALIZUJE MOJA INWESTYCJE W XTB... :lol:

dzieki Dywidendom...nie musze w Niej pracowac zeby miec wyplacana pensę....---tak jak glowny udzialowiec nie musi sypac akcjami...zeby zagrnaic Grube MLN PLN...w tym roku pewnie coś kolo 150 MLN...PLN + na rękę ...podczas gdy na poczatku roku jego PAKIET " rynek " wyceniał na ciut powyzej 200 MLN PLN.... :lol: 8) :lol:

tymczasem....na koniec 2019 mieli aktywnych klientow ok 30 K... ....w tym roku w 1 qw..moga pzrekroczyc juz ....ponad 100 K....----a zmiennośc ..moze byc DUZA....--co bedzie wplywalo prawdopodobnie na wielkosc obrotow w Lotach.....a Spready ....na wielu instrumentach i ...na spore marze z 1 LOTA....to bedzie wplywalo na wyniki...XTB IN future...na Potencjalne Dywidendy..itp.itd...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2021 15:58 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 22 lut 2021 15:57

czaszek
Starszy chorąży

Postautor: czaszek » 22 lut 2021 16:33

Tymczasem perła cały czas sypana ;D

Vadera
Starszy sierżant

Postautor: Vadera » 22 lut 2021 16:43

Tymczasem perła cały czas sypana ;D
Hartują cierpliwość inwestorów :lol: :lol: :lol:

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 22 lut 2021 19:28

Sma200 padła strach myśleć gdzie się zatrzyma :shock:

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 22 lut 2021 19:41

no gdzie zenuś? :lol:

czaszek
Starszy chorąży

Postautor: czaszek » 22 lut 2021 20:03

Czasy świetności XTB niestety już daleko za nami.
Scenariusz jaki teraz widzę to dojście do dolnego ograniczenia konsolidacji czyli okolice 14.70, następnie do okolic ogłoszenia dywidendy mielonka, po ogłoszeniu liczę na sporą podbitkę.
Natomiast co się będzie dziać dalej to wg mnie nie napawa optymizmem. Wg mnie pierwszy kwartał może być to bardzo ale to bardzo słaby z wynikiem blisko zera lub nawet na minusie.

Dlaczego tak uważam?
Sami widzimy jaka jest zmienność na rynkach a raczej jej braku, do tego dojdą ogromne koszty pozyskania nowych klientów których wg mnie będzie rekordowa liczba w okolicach 45000 gdzie pozyskanie jednego klienta to średnio 850 zł w poprzednich kwartałach. Plus w tym kwartale trzeba zapłacić Jose także przewiduję rekordowe koszty w historii spółki.

Z rozmów ze znajomymi oraz obserwacji for internetowych można wyraźnie zauważyć, że ogromny gros klientów przychodzi do xtb tylko ze względu na brak prowizji. Znajomi z którymi rozmawiam nie mają zamiaru korzystać z CFD nigdy. Wiadomo niby mała próbką ale poczytajcie wykopy i inne i pogadajcie ze swoimi znajomymi.

Jeśli w marcu nie pojawi się jakaś turbo zmienność to powinno być tak jak piszę. Dlaczego o tym wspominam, wstępne wyniki pojawią się w okolicach dnia dywidendy, dużej wyobraźni nie trzeba, żeby przewidzieć co się wydarzy z kursem jak gawiedź zobaczy wynik blisko zera lub na minusie.
Przy względnie przeciętnych wynikach za 4Q mamy to co mamy, to co będzie jak porównamy wynik z zeszłego roku do wyniku z tego?

Uważam, że po tych wynikach będziemy zmierzać w kierunku domknięcia luki na 6 złotych, wiem wydaje się nie realne ale jednak. W jakim czasie i w jaki dokładnie sposób to nie wiem, gdybym wiedział to bym tutaj nie pisał xD

W każdym razie pewnie kilka osób pomyśli, że naganiam na spadki, dlatego chciałbym zaznaczyć, że akcje mam z tym, że główny pakiet nie ruszony do dziś mam z niską średnią około 5.20 także sporo już na tej spółce przeżyłem. Wiem, że zaraz dostanę pocisk, że trzeba było sprzedać jak było 28, 24, 20 itp i macie rację trzeba było. Tylko, że ja serio wierzyłem w rozwój i możliwości tej spółki. Niestety moje postrzeganie w ostatnich tygodniach zmieniało się coraz bardziej w negatywną stronę. Na ten moment moja strategia wyjścia jest bardzo prosto, czekam na podbitkę pod dywidendę i spadam, ryzyko jest takie, że sporo osób może chcieć tak zrobić. Mimo wszystko trzymam kciuki za XTB. Pozdrawiam.

trance
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: trance » 22 lut 2021 20:10

Ale jakie naganianie, wiemy że q1 może być dramatem i że zeszły rok to był oneoff.
Czekamy na wyniki konkurencji i będzie można myśleć, co dalej. Teraz to wróżenie z fusów. Jak zawsze z resztą.

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 22 lut 2021 20:11

Przybyłem tu przyjac waszą kapitulację. Kto podpisze dokument?

Wróć do „Akcje”

REKLAMA