XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: XTB - księga I

Postautor: jarek111 » 05 lut 2024 00:28

Ciekawe ile będzie do dywidendy…


bedzie nizej albo wyzej 8)


pzdr

:twisted:
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

REKLAMA


NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 05 lut 2024 09:24

Spółka nie z tego kraju. Cos jak CD-Project. Do takich, na staz powinni byc wysylani polscy studenci :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 05 lut 2024 12:05

XTB przez najbliższy rok cel :arrow: 15 zł :idea:
To będzie najmniejszy wymiar kary dla was leszcze, a przy okazji dobra lekcja z inwestowania na GPW :idea:
....i bez odbioru forumowe leszcze pokroju Mikro_B i Rif1977 :P
Do pamiętnika dryniola :idea:
Co prawda jeszcze nie wrzesień, ale wyciągam jako przypominajkę z pamiętnika durniola :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 05 lut 2024 17:52

XTB przez najbliższy rok cel :arrow: 15 zł :idea:
To będzie najmniejszy wymiar kary dla was leszcze, a przy okazji dobra lekcja z inwestowania na GPW :idea:
....i bez odbioru forumowe leszcze pokroju Mikro_B i Rif1977 :P
Do pamiętnika dryniola :idea:
Co prawda jeszcze nie wrzesień, ale wyciągam jako przypominajkę z pamiętnika durniola :lol:
Jutro wróci xD

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 06 lut 2024 09:17

Funduszek znowu sypnal...Tanio kupil i tanio sprzedaje,...Smalec Alfa pewnie w szoku :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 06 lut 2024 13:43

Funduszek znowu sypnal...Tanio kupil i tanio sprzedaje,...Smalec Alfa pewnie w szoku :lol: :mrgreen:
żebyś wiedział, że szoku, że po taniości dają dokupić. niech cię d**pa nie boli, co kto ma w portfelu, swojego nosa pilnuj. :mrgreen:

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB - księga I

Postautor: WIKUS » 06 lut 2024 15:01

Dopakowane.

Do 200 jeszcze daleko.

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: XTB

Postautor: WIKUS » 06 lut 2024 15:07

poki co kupione 2k po 7,4
Post z maja 2020. Wtedy ABB było chyba po … 6 :twisted:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12601
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: XTB - księga I

Postautor: młoddy » 06 lut 2024 16:51

Mam pytanie gdzie jest haczyk? Czy oni na serio nie biorą prowizji do 100k euro miesięcznie? Sponsoring? Liczą na to że nabywcy akcji skuszą się na produkt CFD? Czy są jakieś opłaty ukryte? Dla akcji zagranicznych widzę drogie przewalutowanie.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 06 lut 2024 21:08

Haczyk jest tutaj:
- 0,2% opłaty depozytowej dla rachunku o wartości powyżej 250 tys. EUR
- 0,2% prowizji dla obrotu powyżej 100 tys. EUR w miesiącu
- 0,5% od przewalutowania w każdą stronę przy nabyciu/zbyciu akcji np. na NASDAQ za złotówki przez konto w PLN (z walutowego jest za darmo, ale nie wiem na ile efektywne są BID/OFFER na zagranicznej giełdzie, bo być może tutaj też coś przycinają, ciężko mi sprawdzić)
- spready na CFD
- być może jakieś udziały w opłacie za zarządzanie ETF, ale dla klienta to jest nieistotne.
- ogromne nadwyżki gotówki na kontach XTB inwestowane w obligacje skarbowe, co daje już chyba z 30-40 mln zł przychodów z odsetek

Dzięki powyższemu mogą ludzi przyciągać na zerową prowizję na akcje, a de facto hodują sobie klientów na inne opłaty oraz na własne zarządzanie gotówką, którą pomnażają na wyższy procent.

A pozostałe, krajowe domy maklerskie z niedowierzaniem właśnie obserwują swoją powolną i nieuniknioną śmierć. Za 3 lata rynek maklerski w PL będzie w połowie pozamiatany.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 06 lut 2024 22:12

Najsmieszniejsze jest ze jak spolka zbankrutuje albo jak to mowia wycofa im sie broker posredniczacy.. To twoje akcje wyparowuja w cenie w ktorej zakupiles.. Mimo ze masz 100% straty to wg XTB sprzedales po tyle ile kupiles . No i nie ma wszystkich spolek dotepnych do inwestycji. Ale prowizji do 100 tys rzeczywiscie brak.. nawet na malych transakcjach rzedu 400 pln co to inni sobie licza 2-3% w jedna strone..:mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: XTB - księga I

Postautor: jarek111 » 07 lut 2024 01:12

witam. obserwujac (czesciowo) sesje i dogrywke zakladam ze jutro moze byc dalej w dol .jak bedzie to zobaczymy ale spolka jest ok wiec tak czy inaczej bedzie wyzej w notowaniach . smialo mozna brac w okolicach 41zl (lub nizej) jesli oczywiscie kurs tam zawita .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

młoddy
Podporucznik
Posty: 12601
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: XTB - księga I

Postautor: młoddy » 07 lut 2024 11:00

Haczyk jest tutaj:
- 0,2% opłaty depozytowej dla rachunku o wartości powyżej 250 tys. EUR
- 0,2% prowizji dla obrotu powyżej 100 tys. EUR w miesiącu
- 0,5% od przewalutowania w każdą stronę przy nabyciu/zbyciu akcji np. na NASDAQ za złotówki przez konto w PLN (z walutowego jest za darmo, ale nie wiem na ile efektywne są BID/OFFER na zagranicznej giełdzie, bo być może tutaj też coś przycinają, ciężko mi sprawdzić)
- spready na CFD
- być może jakieś udziały w opłacie za zarządzanie ETF, ale dla klienta to jest nieistotne.
- ogromne nadwyżki gotówki na kontach XTB inwestowane w obligacje skarbowe, co daje już chyba z 30-40 mln zł przychodów z odsetek

Dzięki powyższemu mogą ludzi przyciągać na zerową prowizję na akcje, a de facto hodują sobie klientów na inne opłaty oraz na własne zarządzanie gotówką, którą pomnażają na wyższy procent.

A pozostałe, krajowe domy maklerskie z niedowierzaniem właśnie obserwują swoją powolną i nieuniknioną śmierć. Za 3 lata rynek maklerski w PL będzie w połowie pozamiatany.
Dzięki.
Ale z tego wynika że można ich wykorzystać. Na przykład handlując najpłynniejszymi polskimi akcjami de facto za darmo.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12601
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: XTB - księga I

Postautor: młoddy » 07 lut 2024 11:03

Najsmieszniejsze jest ze jak spolka zbankrutuje albo jak to mowia wycofa im sie broker posredniczacy.. To twoje akcje wyparowuja w cenie w ktorej zakupiles.. Mimo ze masz 100% straty to wg XTB sprzedales po tyle ile kupiles . No i nie ma wszystkich spolek dotepnych do inwestycji.
Nie zrozumiałem. Czy to zagrożenie dotyczy także polskich papierów. Wydaje mi się że jeśli mam na rachunku akcje to są moją własnością i nie wchodzą do majątku upadającego brokera. Gotówka zawsze jest zagrożona w podmiotach niebankowych, ale akcje.....

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 07 lut 2024 14:55

Akcje zwyczajnie ci znikaja i to maja w regulaminie podobo , ale to sie spotkalem na gieldzie USA z tym. Niestety nie raz i nie dwa.. Tam sie chyba nie patyczkuja tak jak u nas gdzie papier ci zawiesza na 3 lata po czym obrot jak gdyby nic sie wznawia :mrgreen:
Najsmieszniejsze jest ze jak spolka zbankrutuje albo jak to mowia wycofa im sie broker posredniczacy.. To twoje akcje wyparowuja w cenie w ktorej zakupiles.. Mimo ze masz 100% straty to wg XTB sprzedales po tyle ile kupiles . No i nie ma wszystkich spolek dotepnych do inwestycji.
Nie zrozumiałem. Czy to zagrożenie dotyczy także polskich papierów. Wydaje mi się że jeśli mam na rachunku akcje to są moją własnością i nie wchodzą do majątku upadającego brokera. Gotówka zawsze jest zagrożona w podmiotach niebankowych, ale akcje.....
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości