XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 sie 2022 09:40

Wszystko pięknie a kurs według AT w dół
móglbyś wkleić te swoje at, na jakich poziomach jest wsparcie?

REKLAMA


trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 29 sie 2022 09:46

transik polecam również obejrzeć również filmik tego pana :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=I85q4Sf-R30

na szybko predykcje dla wig20 na 2022r.
- hossa inflacyjna i nowe ath na wig20,
- osłabienie dolara do złotówki,
- rpp będzie szybko reagować i gonić inflację, więc dużo i duze podwyżki stóp procentowych,
- a tak w ogóle, to od początku 2000 roku, to mamy bessę płaską na wig20, która w tym roku będzie wybita na nowe ath :roll:

i tyle byłoby z proroctw tego pana, bo o tym jak zęchęcał, żeby sprzedac dino po 320 zł, czy inne fikołki, korych można posłuchać...

no, ale spoko na dole komentuje, że on nie ma akcji xtb, to na jakiej zasadzie dobiera spółki do analizy, kótrych tak znowu wiele nie ma na tym kanale, a wrecz jakieś sladowe ich ilości?

moje zdanie jest takie, że analiza tego pana nie uwzględnai wielu czynników pozytywnych, jak i również negatywnych, więc jest nierzetelnie zrobiona i być moze, ma jakiś cel taka niechlujność
no, ale każdy orze, jak może...

ja nie zachęcam do kupna xtb szukającym szybkiego zarobku bo widać, jaki kurs chimeryczny i oderwany od jakichkolwiek podstaw at czy af. akcje sam posiadam, bo warunkiem podstawowym jest rzetelność sprawozdań, rzetelność zarządu i realizacji założeń i celów jakie spółka sobie stawia i je z premedytacją realizuje, no ale ja kupowałem akcje dawno i w cenach promocyjnych, no i trzymam je głównie dla dywidendy
Tak wrzuciłem, bo mi YT polecił obok Pudziana w Biznes Misja :mrgreen:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 sie 2022 09:52

transik polecam również obejrzeć również filmik tego pana :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=I85q4Sf-R30

na szybko predykcje dla wig20 na 2022r.
- hossa inflacyjna i nowe ath na wig20,
- osłabienie dolara do złotówki,
- rpp będzie szybko reagować i gonić inflację, więc dużo i duze podwyżki stóp procentowych,
- a tak w ogóle, to od początku 2000 roku, to mamy bessę płaską na wig20, która w tym roku będzie wybita na nowe ath :roll:

i tyle byłoby z proroctw tego pana, bo o tym jak zęchęcał, żeby sprzedac dino po 320 zł, czy inne fikołki, korych można posłuchać...

no, ale spoko na dole komentuje, że on nie ma akcji xtb, to na jakiej zasadzie dobiera spółki do analizy, kótrych tak znowu wiele nie ma na tym kanale, a wrecz jakieś sladowe ich ilości?

moje zdanie jest takie, że analiza tego pana nie uwzględnai wielu czynników pozytywnych, jak i również negatywnych, więc jest nierzetelnie zrobiona i być moze, ma jakiś cel taka niechlujność
no, ale każdy orze, jak może...

ja nie zachęcam do kupna xtb szukającym szybkiego zarobku bo widać, jaki kurs chimeryczny i oderwany od jakichkolwiek podstaw at czy af. akcje sam posiadam, bo warunkiem podstawowym jest rzetelność sprawozdań, rzetelność zarządu i realizacji założeń i celów jakie spółka sobie stawia i je z premedytacją realizuje, no ale ja kupowałem akcje dawno i w cenach promocyjnych, no i trzymam je głównie dla dywidendy
Tak wrzuciłem, bo mi YT polecił obok Pudziana w Biznes Misja :mrgreen:
a propos pudziana, to afera gruba jest, bo ponoc niedozwolone środki sprzedawał.
yt poleca ci wiec samych przegrywów :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 29 sie 2022 10:05

Nie, to chyba masz na myśli steka Burneikę, gdzie Kanał Sportowy usunął wszystkie filmiki z nim związane :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2022 10:12 przez trance, łącznie zmieniany 1 raz.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 sie 2022 10:08

Nie, to chyba masz na myśli steka Burneikę, gdzie Kanał Sportowy usunął wszystkie filmiki z nim związane :mrgreen:
ooo, rzeczywiście

ps. kolego od at ponawiam pytanie
Wszystko pięknie a kurs według AT w dół
móglbyś wkleić te swoje at, na jakich poziomach jest wsparcie?

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 29 sie 2022 10:13

On bierze jakieś prognozy zysków na 2023 - 2025. Kolejny wróżbita. Na przyszły kwartał, to trzeba mocno analizować rynki, żeby to oszacować. A on już wie jakie będą zyski za 2 lata. Jeszcze się reklamuje i chce za to brać pieniądze za takie g. analizy.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 sie 2022 10:21

On bierze jakieś prognozy zysków na 2023 - 2025. Kolejny wróżbita. Na przyszły kwartał, to trzeba mocno analizować rynki, żeby to oszacować. A on już wie jakie będą zyski za 2 lata. Jeszcze się reklamuje i chce za to brać pieniądze za takie g. analizy.
tutaj mamy forumowego wróżbitę, więc chciałbym również zobaczyć na jakiej podstawie robi swoje wpisy?
Wszystko pięknie a kurs według AT w dół
móglbyś wkleić te swoje at, na jakich poziomach jest wsparcie?

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 29 sie 2022 11:57




XTB17 chyba jasna sprawa, że nie spadnie do tych poziomów na tydzień czy miesiąc przed wypłatą kolejnej dywidendy, tylko dużo wcześniej, no ale żeby pojąć o czym pisałem, to trzeba być ciut bardziej inteligentnym człowiekiem niż jesteś Ty :roll: :oops:
Dziwne, Panie Wróżbito, że nie przewidziałeś spadku Taurona o 25% w 1 miesiąc?


XTB17 a skąd taka pewność, że nie przewidziałem tej korekty "mistrzu parkietu" :?: :roll: Widzę, że Ty jesteś "magic" nie tylko od giełdy, ale i od ludzkich umysłów :P :lol:
Ponownie powtórzę, że gdybyś miał choć odrobinę inteligencji i wszedłbyś na wątek Taurona, to z mojego ostatniego wpisu cokolwiek byś zrozumiał "mistrzu" :roll:
Dryniol jak zawsze na spadkach ukochanego papieru nie ma, a w rzeczonym poście pytania bez odpowiedzi, miały oznaczać, że wszystko przewidział i na górce opchnął. Natomiast my wszyscy wisimy na hakach z CDP po 400+ czy XTB 28 :D

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 29 sie 2022 12:17



Dziwne, Panie Wróżbito, że nie przewidziałeś spadku Taurona o 25% w 1 miesiąc?


XTB17 a skąd taka pewność, że nie przewidziałem tej korekty "mistrzu parkietu" :?: :roll: Widzę, że Ty jesteś "magic" nie tylko od giełdy, ale i od ludzkich umysłów :P :lol:
Ponownie powtórzę, że gdybyś miał choć odrobinę inteligencji i wszedłbyś na wątek Taurona, to z mojego ostatniego wpisu cokolwiek byś zrozumiał "mistrzu" :roll:
Dryniol jak zawsze na spadkach ukochanego papieru nie ma, a w rzeczonym poście pytania bez odpowiedzi, miały oznaczać, że wszystko przewidział i na górce opchnął. Natomiast my wszyscy wisimy na hakach z CDP po 400+ czy XTB 28 :D
Bo to pierwsza faza - akumulacji.
Która trwa od 2017 :lol:
Ale PGE można dodać do obserwowanych.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 29 sie 2022 15:50



ps. kolego od at ponawiam pytanie
Wszystko pięknie a kurs według AT w dół
móglbyś wkleić te swoje at, na jakich poziomach jest wsparcie?
kolego mms86, wkleisz te at o kórym pisaleś i sie powołaywałeś?

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 29 sie 2022 18:32



ps. kolego od at ponawiam pytanie


móglbyś wkleić te swoje at, na jakich poziomach jest wsparcie?
kolego mms86, wkleisz te at o kórym pisaleś i sie powołaywałeś?
Mameja86 Ci nie wklei, bo choćby nawet kopiuj-wklej, to przerasta jego zdolności. Tym bardziej, że to nawet nie jego analiza, tylko odtwarza bez namysłu, to co przeczytał gdzieś indziej.
Mameja siedzi na wątku XTB i robi wpisy wyłącznie na tej spółce od 26 maja 2020 roku i pisze o spółce tylko negatywnie, musi mieć więc uraz, bo go zapewne na ATH powiesili. Nie ma więc zdziwienia, że pisze o spółce tylko negatywnie. :lol:

Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: XTB - księga I

Postautor: Mms86 » 29 sie 2022 20:39

Przecież fundamentalnie pisze głównie pozytywnie! Posiadam akcje i posiadać póki co będę - częścią tylko gram pod AT…
Fakt nue wkleję bo jestem na bakier z takimi sprawami 😂
Wstyd Ale serio jakieś wstawianie, kopiowanie etc to nie moja bajka 😜

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 29 sie 2022 22:03

Co do AT to wyprodukuje 2 scenariusze.
1. Spadkowy. Przełamana linia trendu wzrostowego, następnie klasyczny ruch powrotny pod linię i zwrot co zapowiada kontynuację spadków. Dodatkowo po odbiciu od linii trendu został wygenerowany sygnał sprzedaży na MACD.
Obrazek

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: XTB - księga I

Postautor: XTB17 » 29 sie 2022 22:11

2. Wzrostowy
Obroniona linia trendu wzrostowego, dodatkowo potwierdzona średnią kroczącą EMA50, która mimo negatywnego otoczenia zadziałała jako wsparcie. Także dolna wstęga Bollingera, potwierdza świetną okazję do zakupu.
Obrazek

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 29 sie 2022 23:11

A ja narysuje analizę swoją - zdroworozsądkową. Market cap 2,5 mld zł. Zysk 700 mln zł, powtarzalny zakladam 400-500 mln zł. Cena/zysk za ten rok x4,1, za kolejne x5-6. Dywidenda zakładam 350-500 mln zł czyli 15-20% minimum. Wzrost zmienności szykuje się jeszcze większy. A może kupią jakiegoś konkurenta, bank, założą TFI czy coś. Z taką ilością gotówki to wybór jest duży.

Więc pytanie czemu to ma spadać - może tylko dlatego, że kryzys w Europie się szykuje, giełdy topnieją całościowo, ale na tym kryzysie i zmienności to oni powinni zarabiać jeszcze lepiej. Nawet jak założymy, że nie będzie jakoś wielce rosło, to dywidenda i powtarzalność wyników na poziomie 100 mln zł kwartalnie jest w zasięgu.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości