XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7411
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB

Postautor: NiKtoś » 03 maja 2020 09:00

Wziałem na koncu w czwartek ale zawsze prawie biore za wczesnie :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB

Postautor: Julian11 » 04 maja 2020 09:41

zeby była jasnosc co do mojej wypowiedzi odnoścnie forexa---uwazam ze skonstruowany system jest ZŁY---to jest źródło wielu problemów ktore beda narastały dlatego ze PAPAIEROWE AKTYWA ----w tym HAJS nijak sie ma do realnej gospodarki realnego popytu i podazy----to bedzie powodowało coraz wieksze spekulacje i JAZDY na wielu surowcach walutach itp...To dlatego ze coraz wiecej osob bedzie wchodziło w swiat ON line jesli chodiz o zarobkowanie----ta fala bedzie jeszce bardziej destabilizowała wiele kwestii zwiazanych ze zwyklym zyciem Ludzi...szcegolnie tych niezamoznych ludzi...a to bedzi implikowało roznymi problemami społeczno politycznymi itp itd...


jesli chodzi o XTB bedzie pewnie na tym korzystał ---ale sama konstrukcja FORAXA jest niemoralna...bardzo niemoralna gdzie OGON tzreęsie PSEM ---i papaierowe kwity BEZ POKRYCIA wyznaczaja cene ---a nie REALNA PODAZ I POPYT...jak to jest np..ze złotem czy srebrem gdzie fizycznie praktycznie nie mozna go nabyc a cena jest 1.6-1.7 K ---papaierowa cena ktorej podazy przy takiej konstrukcji nie zabraknie.....BO FINSOWY WISTAWAIJA 100 razy wiecej KWITÓW na złoto niz jest jego FIZYCZNEGO OBROTU...na świecie....

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7411
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB

Postautor: NiKtoś » 04 maja 2020 09:44

Zeby była jasność o tym si.e pisze od upadku lehmanna ale skoro helikoptery gotowki leca to hossa i pompka leci na calego.. Z wyjatkiem banany bo tu nie dosc ze socjalny rzad to jeszcze zerowy skorumpowany nadzor..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

BitcoinAI
Sierżant sztabowy
Posty: 187
Rejestracja: 19 kwie 2019 05:52

Re: XTB

Postautor: BitcoinAI » 04 maja 2020 10:08

z innego forum trochę analizy
XTB Analiza – Q2
Spędziłem sporo czasu żeby się upewnić co do inwestycji w XTB. Między innymi wszystkie (również starsze raporty) z XTB oraz sporo o konkurencji. Doszedłem do wnisoku że nie ma tutaj żadnego haczyka. O raportowanie takiego Plus500 można sie czepiać ale tutaj przy XTB się wydaję się wszystko aż nawet za bardzo szczegółowe.

Przechodząc do samej analizy
Zysk operacyjny - KONSERWATYWNIE
Q1 234M
Q2 200M (myślę że bedzię lepiej)
Q3 100M (minimum)
Q4 100M (minimum)
Czyli na cały 2020 mamy 634M PLN w EBIT
Jako że XTB ma mnóstwo własnej gotówki w kontach jedyny sprawiedliwy miernik w kontekście do peersów to EV/EBITDA.
Dla XTB przy kursi 7.70 mamy dla EV:
903M (market cap) + 648M (liabilities z 2019) - 757M (własne środki pienieżne na Q1 2020) - 436 (Client cash z 2019 - odejmujemy żeby nie lyczyć podwójnie w liabilities)
EV = 358M PLN

Kroczący EBIT (12 ostatnich miesięcy) = 300M PLN
Progonozowany EBIT (2020 – KONSERWATYWNY!) = 634M PLN
EV/EBIT (12 ostatnich miesięcy) = 1.19
EV/ EBIT (2020 prognoza) = 0.56

Dla porównania peersy (EV/EBITDA – czyli EV/EBIT będzie jeszcze wyższy):
IG Group - 12.08
Plus500 - 6.78
CMC Markets - 33.34
Oczywiście te liczby dla peersów są zawyżone trochę przez to że jeszcze nie ma aktualnych wyników, jednak wiemy z nieoficjalnych że XTB znacznie szybciej rosło % niż peersy w Q1.

Przyjmując że EV/EBIT powinien być co najmniej 4 (KONSERWATYWNIE) wychodzą nam nastepujące target prices:
Dla EV/EBIT (12 ostatnich miesięcy) = 25.7 PLN za akcje (MINIMALNY TARGET)
Dla EV/EBIT (2020 prognoza) = 54.50 PLN za akcje (w miarę konserwatyny bazowy case)

Dodatkowe upsides dla kursu
· Wydaję mi się że prognozowane zyski są bardzo konserwatywnie liczone. Myślę że na bank będzie przykładowo lepszy zysk w Q2 2020
o Wzrost webtraffficu – Q1 2020 vs. Q4 2019 mieliśmy +50% w trafficu a +250% w zysku – teraz w samym kwietniu mieliśmy już 64% trafficu z całych 3 miesięcy w Q1! Czyli traffic będzie co najmniej 2x większy w Q2 - Link https://www.bankier.pl/forum/temat_wzro ... 38763.html
o CFD na towary już w Q1 2020 wyrosły na pierwszą pozycje w XTB – 55% udziału – w tym ropa pewnie >90%. Wcześniej indeksy górowały
o Zmienność na ropie w kwietniu – poniżej wykres
· Dalsza międzynarodowa ekspansja – udział PL w Q1 już spadł ż 40% do 27% w porównaniu do Q4
· Potencjalnie takeover premium – de facto prejmujący dostaję spółkę z dużą gotówką w rozwijającej się branży. Zaczyna się międzynarodowy boom na CFDsy

Link do Crude Oil Volatility Index - https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.OVX

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB

Postautor: trance » 04 maja 2020 10:13

zeby była jasnosc co do mojej wypowiedzi odnoścnie forexa---uwazam ze skonstruowany system jest ZŁY---to jest źródło wielu problemów ktore beda narastały dlatego ze PAPAIEROWE AKTYWA ----w tym HAJS nijak sie ma do realnej gospodarki realnego popytu i podazy----to bedzie powodowało coraz wieksze spekulacje i JAZDY na wielu surowcach walutach itp...To dlatego ze coraz wiecej osob bedzie wchodziło w swiat ON line jesli chodiz o zarobkowanie----ta fala bedzie jeszce bardziej destabilizowała wiele kwestii zwiazanych ze zwyklym zyciem Ludzi...szcegolnie tych niezamoznych ludzi...a to bedzi implikowało roznymi problemami społeczno politycznymi itp itd...


jesli chodzi o XTB bedzie pewnie na tym korzystał ---ale sama konstrukcja FORAXA jest niemoralna...bardzo niemoralna gdzie OGON tzreęsie PSEM ---i papaierowe kwity BEZ POKRYCIA wyznaczaja cene ---a nie REALNA PODAZ I POPYT...jak to jest np..ze złotem czy srebrem gdzie fizycznie praktycznie nie mozna go nabyc a cena jest 1.6-1.7 K ---papaierowa cena ktorej podazy przy takiej konstrukcji nie zabraknie.....BO FINSOWY WISTAWAIJA 100 razy wiecej KWITÓW na złoto niz jest jego FIZYCZNEGO OBROTU...na świecie....
Pic polega na tym, że większość społeczeństwa woli hazard niż inwestowanie.
Obrażać się nie ma co, ja papier wziąłem, bo wyniki i perspektywy na najbliższy czas
dają pole do wzrostów kapitalizacji. W najgorszej opcji pozostanie mi się tylko cieszyć
wysoką dywidendą w przyszłym roku.

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: XTB

Postautor: hektor » 04 maja 2020 10:22

Też mi się wydaje, że wyniki będą bardzo dobre. Trochę mnie tylko zastanawia, że przy takich kosmicznych wynikach za I kwartał to powinni cały zysk za 2019 rok przeznaczyć na dywidendę.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB

Postautor: Julian11 » 04 maja 2020 10:22

zeby była jasnosc co do mojej wypowiedzi odnoścnie forexa---uwazam ze skonstruowany system jest ZŁY---to jest źródło wielu problemów ktore beda narastały dlatego ze PAPAIEROWE AKTYWA ----w tym HAJS nijak sie ma do realnej gospodarki realnego popytu i podazy----to bedzie powodowało coraz wieksze spekulacje i JAZDY na wielu surowcach walutach itp...To dlatego ze coraz wiecej osob bedzie wchodziło w swiat ON line jesli chodiz o zarobkowanie----ta fala bedzie jeszce bardziej destabilizowała wiele kwestii zwiazanych ze zwyklym zyciem Ludzi...szcegolnie tych niezamoznych ludzi...a to bedzi implikowało roznymi problemami społeczno politycznymi itp itd...


jesli chodzi o XTB bedzie pewnie na tym korzystał ---ale sama konstrukcja FORAXA jest niemoralna...bardzo niemoralna gdzie OGON tzreęsie PSEM ---i papaierowe kwity BEZ POKRYCIA wyznaczaja cene ---a nie REALNA PODAZ I POPYT...jak to jest np..ze złotem czy srebrem gdzie fizycznie praktycznie nie mozna go nabyc a cena jest 1.6-1.7 K ---papaierowa cena ktorej podazy przy takiej konstrukcji nie zabraknie.....BO FINSOWY WISTAWAIJA 100 razy wiecej KWITÓW na złoto niz jest jego FIZYCZNEGO OBROTU...na świecie....
Pic polega na tym, że większość społeczeństwa woli hazard niż inwestowanie.
Obrażać się nie ma co, ja papier wziąłem, bo wyniki i perspektywy na najbliższy czas
dają pole do wzrostów kapitalizacji. W najgorszej opcji pozostanie mi się tylko cieszyć
wysoką dywidendą w przyszłym roku.
zgadza sie....dlatego po pzremysleniu tych kwestii i tego jak Pandemia moze wpłynąc na zachowania RZESZY ludzi jesli chodzi o ich AKTYWA ktore moga przenosić na forexy itp....to postanowiłem tez zapeklowac troche grosza w XTB....

rezer
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8906
Rejestracja: 07 kwie 2006 12:02

Re: XTB

Postautor: rezer » 04 maja 2020 10:44

Witam i ja, pakiet zakopany...

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: XTB

Postautor: bankrucik » 04 maja 2020 10:47

wrócą powyżej 10 :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB

Postautor: Julian11 » 04 maja 2020 11:20

wrócą powyżej 10 :lol: :lol:
no raczej.....ale tu chyba trzeba postawic inne pytanie....

Obrazek

Poza tym -----to też jest ciekawe---Akcjonariat ---jak myslicie czy Finansowi duzi nie tylko z POlski moga sie XTB mocno interesowac po tym co podali.....???

Obrazek

Poza tym teraz mozna czekac na rózne REKO....od DM ich estymacje itp itd...no i dywidendy.....moga tu byc ciekaw juz za rok VS obecna cena akcji....

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB

Postautor: trance » 04 maja 2020 11:33

Zważywszy, że duzi znają plus500 a xtb się rozwija, zdobywa nowych klientów, tereny,
to ktoś może przychylnym okiem może na spółkę spoglądać. Jedynie ff mały także
muszą się spieszyć jeśli chcą mieć dobrą cenę 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB

Postautor: Julian11 » 04 maja 2020 14:11

Zważywszy, że duzi znają plus500 a xtb się rozwija, zdobywa nowych klientów, tereny,
to ktoś może przychylnym okiem może na spółkę spoglądać. Jedynie ff mały także
muszą się spieszyć jeśli chcą mieć dobrą cenę 8)
jednym słowem lepiej mić niz NI MIĆ akcji......niektorzy moga znowu popełnic ten bład co przy np MRC---po 12-18 PLn czy BMX 6-8 PLN---ze mielenie ich moze ich zakręcic...ale patrząc na kapitalziacje vs.ich bilanse itp itd oraz wyniki i kapitalziacje konkurencji...np. CMC market ktory jest wart prawie 600 MLN GBP. i ktory chyba chce wyjsc góra z długiej konsoli bo kurs jest przy oporach...A ktory miał 130 MLn przychodu i niecałe 6 mln Zysku 2 2019 ----no to XTB ma bardzo duze pole do potencjalnych wzrostów...---toi jest kolejna ON--Line branza ktora moze mocno zyskac na pandemii....bo korzystajac na zmieniajacych sie zachowaniach ludzi....jelsi chodzi o Kombinowanie jak zarabiać...co robic itp itd.

CMC market---tutaj mozna dostrzec spodka ktory sie własnie aktywuje --jesli faktycznie tak jest to kurs powinien pokonac opory na 250 i polecieć powyzej 300 ....

a to znaczy jeszce wieksza kapitalziacje CMC market a to znaczy ze XTB też powinien byc jeszcze mocniejszy....co w sumie nie powinno dziwic jesli bedzie miał wyniki podobnego kalibru co w 1 qw. 2020 roku....

wiec moim zdnaime nie warto bic sie o parę Groszy czy nawet 1-2 PLN tylko po prostu warto miec jakis pakiet XTB....i zobaczyc jak bedzie rysowany kurs XTB w przyszłosci oraz jakie wyniki bedzie kręcił...

wykres CMCmarket

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB

Postautor: Julian11 » 04 maja 2020 18:00

warto posłuchać kolesia ktory na podstawie swego rachunku w XTB mowi o tym jak roznił sie 1 qw( za.jebisty) od samego kwietnia.. ---kwiecien zapowiada sie ostro w PYTKIE... :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=aKUtoMSMLMU

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: XTB

Postautor: hektor » 04 maja 2020 19:02

Julian11 - ja mam rachunek w XTB.
Niemal codziennie zawieram jakieś pozycje na forexie, głównie to indeksy giełdowe i ropa. Zmienność jest bardzo duża i trochę mnie zaskakuje, że ktoś tak wywala akcje XTB.

BitcoinAI
Sierżant sztabowy
Posty: 187
Rejestracja: 19 kwie 2019 05:52

Re: XTB

Postautor: BitcoinAI » 05 maja 2020 08:09



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości