XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 16 kwie 2021 18:30

Nie nie . smieci to u nas szybuja.. Porzadna spolke na bananie poznac po tym ze jest stale jepana w dooopsko przez fundy :mrgreen:
nie wykluczam domkniecia luki na 17.45 w poniedziałek :mrgreen:
zenek, jak odetną dywidendę, nawet przy dzisiejszej cenie, to luka sama się domknie
Przecież luk na godzinowym się nie domyka :mrgreen: Tak też może być ale modele analityczne które przygotowuje przedstawiają jeszcze inny scenariusz

REKLAMA


taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 18:38

inwestuje sie na dwa sposoby
1 w oparciu o analize techniczna lub
2 o analize fundamentalna
aha jest i trzecia metoda tak szeroko propagowana na tutejszym forum czyli kupowanie na chybil trafil i nastepnie usrednianie
trzecia metoda sadzac po wpisach userow tutejszych jest najbardziej kochana i skuteczna
jezeli chodzi o fundamenty to nikt z tubylcow nie ma dostepu do danych aby grac o ta wlasnie metode
zreszta co widac po dyzmie jego fundamenty to tak naprawde jego marzenie a nie analiza fundamentalna
i tyle a wiec pozostaje tylko strategia oparta o analize techniczna
ale strategia a nie sama analiza techniczna ktora mozna sobie w 3,14zde wlozyc
Obrazek

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2019
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 16 kwie 2021 18:39



nie wykluczam domkniecia luki na 17.45 w poniedziałek :mrgreen:
zenek, jak odetną dywidendę, nawet przy dzisiejszej cenie, to luka sama się domknie
Przecież luk na godzinowym się nie domyka :mrgreen: Tak też może być ale modele analityczne które przygotowuje przedstawiają jeszcze inny scenariusz
za słowami pewnej piosenki - nie dokazuj, kolego nie dokazuj... :mrgreen:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 16 kwie 2021 18:44

inwestuje sie na dwa sposoby
1 w oparciu o analize techniczna lub
2 o analize fundamentalna
aha jest i trzecia metoda tak szeroko propagowana na tutejszym forum czyli kupowanie na chybil trafil i nastepnie usrednianie
trzecia metoda sadzac po wpisach userow tutejszych jest najbardziej kochana i skuteczna
jezeli chodzi o fundamenty to nikt z tubylcow nie ma dostepu do danych aby grac o ta wlasnie metode
zreszta co widac po dyzmie jego fundamenty to tak naprawde jego marzenie a nie analiza fundamentalna
i tyle a wiec pozostaje tylko strategia oparta o analize techniczna
ale strategia a nie sama analiza techniczna ktora mozna sobie w 3,14zde wlozyc
Mumin proszę cię....nie popisałeś się dziś...przypomnieć ci twoją poranna twórczość? Lepiej napisz jak to widzisz w pobiedzialek

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 18:45

Obrazek
Obrazek

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 18:50

a dlaczego mialem sie nie popisac
zasada jest jedna kupuje sie jak rosnie a dzisiaj nie roslo i nie mozna bylo dobrac
TTM czyli true trend method
to pisalem rano 19,88 a wlasciwie 19,89 to cena nadzis na kupienie
w poniedzialek tick powyzej dzisiejszego maxa czyli 19,56
we wtorek tick powyzej poniedzialkowego maxa
no i jeszcze w srode mozna czekac
i na srodzie final
Obrazek

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 16 kwie 2021 19:06

a dlaczego mialem sie nie popisac
zasada jest jedna kupuje sie jak rosnie a dzisiaj nie roslo i nie mozna bylo dobrac
TTM czyli true trend method
to pisalem rano 19,88 a wlasciwie 19,89 to cena nadzis na kupienie
w poniedzialek tick powyzej dzisiejszego maxa czyli 19,56
we wtorek tick powyzej poniedzialkowego maxa
no i jeszcze w srode mozna czekac
i na srodzie final
Czyli według ciebie można wchodzic jak cena skoczy ponad max z poprzedniego dnia i wcześniej nie tykać....dobrze rozumiem?

czaszek
Starszy chorąży
Posty: 1466
Rejestracja: 14 lut 2013 15:11

Re: XTB - księga I

Postautor: czaszek » 16 kwie 2021 19:09



nie wykluczam domkniecia luki na 17.45 w poniedziałek :mrgreen:
zenek, jak odetną dywidendę, nawet przy dzisiejszej cenie, to luka sama się domknie
Przecież luk na godzinowym się nie domyka :mrgreen: Tak też może być ale modele analityczne które przygotowuje przedstawiają jeszcze inny scenariusz
Podzielisz się tymi modelami? :D

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 19:13

Zeniu TTM czyli TRUE TREND METHOD
Pamiętaj każda strategia gry giełdowej pokazuje konkretny poziomy na otwarcie pozycji nie na pałę tak Coś mi się wydaje tylko konkretne poziomy Najczęściej jest to 1 Tick powyżej lub poniżej jakiej świecy
Jeżeli stosuje jakąś strategię to trzymam się jej ściśle Bo każda strategia Nie dość że pokazuje poziomy otwarcia ale również pokazuje poziomy obrony
Na wykresie pokazuje dane dzienne czyli to jest Trading pozycyjny a ty pokazujesz wykres godzinowy czyli day Trading
Obrazek

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 19:14

A Day Trading Zeniu ma to do siebie że otwierasz pozycję i zamykasz w ciągu jednej sesji
Obrazek

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 16 kwie 2021 19:18



zenek, jak odetną dywidendę, nawet przy dzisiejszej cenie, to luka sama się domknie
Przecież luk na godzinowym się nie domyka :mrgreen: Tak też może być ale modele analityczne które przygotowuje przedstawiają jeszcze inny scenariusz
Podzielisz się tymi modelami? :D
Nie wiem mordo bo najpierw są śmiechy z Zenka a potem zapada cisza i konsternacja że miał racje

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 19:19

No właśnie na tym forum Nie chodzi o to żeby ktoś zarabiał tylko chodzi o to żeby ktoś miał rację
🏝
Obrazek

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 16 kwie 2021 19:26

No właśnie na tym forum Nie chodzi o to żeby ktoś zarabiał tylko chodzi o to żeby ktoś miał rację
🏝
To podaj ten punkt wejścia i obrony....na poniedziałek bo nie mogę załapać o co ci chodzi...rozumiem że patrzysz na świece dzienne...ale jak określasz te punkty?

taki uparciuch
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2021 19:41

Re: XTB - księga I

Postautor: taki uparciuch » 16 kwie 2021 19:33

Poczytaj sobie TTM
Już wyłączyłem komputer i pisze z telefon a
A więc takie coś co się narysowało wczoraj i przedwczoraj To się nazywa hak rossa
Zapomniałem dodać że Przyjmujemy że mamy Trend rosnący co widać na rysunkach wyżej a więc mamy ten haczyk i możemy otworzyć pozycję długą o 1 Tick powyżej haka lub na poziomach TTE
A dokładnie na trzech poziomach TTE1 TTE2 I TTE3
Te poziomy to nic innego jak tylko kolejne trzy świece które nie wybijają maksa poprzedniej świecy
I tyle nigdy nie byłem dobrym nauczycielem a nawet nie chcę i nie chciałem nim być ale myślę że jasny to wyjaśniłem
Obrazek

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2019
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 16 kwie 2021 19:35



Przecież luk na godzinowym się nie domyka :mrgreen: Tak też może być ale modele analityczne które przygotowuje przedstawiają jeszcze inny scenariusz
Podzielisz się tymi modelami? :D
Nie wiem mordo bo najpierw są śmiechy z Zenka a potem zapada cisza i konsternacja że miał racje

zenek, nie podniecaj się tak, bo zaczynasz się zachowywać, jakbyś to ty kręcił tym bajzlem...

a jest takie powiedzenie, że nawet zepsuty zegar 2x na dobę pokazuje właściwą godzinę :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości