Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

wszystko na temat spółek publicznych
KOSA[
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 250
Rejestracja: 05 cze 2020 15:20

Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: KOSA[ » 12 cze 2020 09:53

Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii hejtowy Prezydent !
Prezydentura nie tylko zmarnowana, ale żenująca.

Po 5 latach prezydentury największe osiągnięcie Andrzeja Dudy to pokazanie społeczeństwu, że trudne i fundamentalnej wagi kwestie prawne i polityczne da się „rozwiązać” w minutę, nie zawracając sobie głowy obciążającą mózg argumentacją. Duda rozczarował pogardą dla prawa, małostkowością, brakiem samodzielności i kompletnym niezrozumieniem swojej roli w państwie i ogromnego zaszczytu, jakim jest wybór na tak odpowiedzialne stanowisko.


Zdegradował prezydenturę do poziomu biura podawczego Jarosława Kaczyńskiego
i naraził wszystkich Polaków na niebezpieczeństwo demontażu demokracji.
Doktor nauk prawnych, prezydent Duda, wypowiada się w kwestiach społecznych i prawnych infantylnie, a skomplikowane i najważniejsze dla obywateli sprawy zdarza mu się zbyć jednym wątpliwej jakości bon motem. Protesty KOD? To frustracje ludzi „odspawanych” od stołków. Prawnicy o światowej sławie krytykujący łamanie prawa przez PiS i popierający ich obywatele? To ci, którzy chcieliby zaśpiewać „Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie”. W domyśle: po prostu złodzieje. I już.


W jakimś sensie to prostactwo umysłowe jest zrozumiałe: argumentowanie jest zajęciem bardzo męczącym, wymaga myślenia i wysiłku.
Trzeba je przecież poprzeć wiedzą, a wyrażenie mądrego stanowiska poprzedzić trudnym namysłem.
Później trzeba jeszcze zdobyć się na trud uzasadnienia go przed opinią publiczną oraz mozolnie doń przekonywać.
Wreszcie, o zgrozo, należy umieć publicznie przemawiać i mówić prosto i jasno o kwestiach zawiłych.
Trzeba też mieć uczciwość wewnętrzną, przekonanie o własnej słuszności i odwagę cywilną: by nie obrażać, lecz dyskutować, stawić czoła oponentom i podjąć ryzyko, że mimo wszystko pozostaną przy swojej opinii.

Jedno można powiedzieć na pewno – takiej głowy państwa jeszcze w historii Polski nie było.
Prezydent Duda jest politycznym trendsetterem – wszystko, co robi, jest nowe, niespotykane i niebywałe w innych, jak mówią złośliwcy, „normalnych” demokracjach.

Nie tylko nie jest strażnikiem konstytucji – do czego zobowiązuje go prawo – ale w ciągu trzech miesięcy urzędowania, jak mówią eksperci, złamał konstytucję co najmniej trzy razy: ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trzech sędziów TK wybranych przez poprzedni Sejm i zaprzysięgając czworo wybranych przez Sejm obecny.
Ustanowił też nowy standard w nieznajomości ustawy zasadniczej (co jest prawdziwą perełką, zważywszy na jego stopień naukowy): ustami ministra Krzysztofa Szczerskiego z własnej kancelarii oznajmił opinii publicznej, że jeśli partie polityczne nie dogadają się w sprawie Trybunału Konstytucyjnego – on „zabierze im zabawki” i… sam będzie rządził.
Ciekawa propozycja zważywszy że takie rozwiązanie po prostu nie jest możliwe w świetle polskiego prawa.

Mamy system demokracji parlamentarnej, a nie system prezydencki i prezydent, który to wie, będąc w dodatku doktorem nauk prawnych, stanowi dla wielu obywateli i liderów opinii spore wyzwanie intelektualne.

Kontrowersje obyczajowe właściwie niewarte są wzmianki – choć obserwowanie „Pimpusia sadełko” i „Leśnego Ruchadła” na Twitterze i wysyłanie o drugiej w nocy młodziutkim fankom dość flirtująco sobie poczynającym własnych selfie nie licuje z powagą najwyższego urzędu w państwie.
Można to jednak wyjaśnić słabością czysto ludzką.
Ot, szerzej nieznany polityk, który sam nie wierzył, że te wybory wygra, nagle stał się celebrytą i uwierzył w siebie

Tyle, że Andrzej Duda nie reprezentuje już siebie, PiS-u i swojej coraz bardziej milczącej żony, lecz nas wszystkich, mnie i Państwa.


I wisienka na torcie tych pionierskich dokonań: Andrzej Duda otwarcie nie respektuje rozdziału Kościoła od państwa – na uroczystościach kościelnych i mszach bywa tak często, że furorę robią żarty o rosnącej produkcji klęczników i niezwykłej prosperity producentów dewocjonaliów za jego prezydentury.
Szkoda, że jednocześnie prezydent nie hołduje wartościom chrześcijańskim w praktyce: nie zwolnił Marka Magierowskiego, który życzył Marii Czubaszek i Joannie Senyszyn śmierci, tylko dlatego, że mają inne niż on poglądy (w 2014 roku napisał na Twitterze: „.Czubaszek i Środa się nie zmienią. Powiem brzydko: muszą wymrzeć”). Dziś, gdy po śmierci Marii Czubaszek przypomniano tę wypowiedź, Duda skwitował: „Każdy może mieć swoje poglądy. Ja to szanuję (…)”.

Andrzej Duda przejdzie do historii jako prezydent, który przegapił swoją okazję do wielkości. Miał niepowtarzalną i wyjątkową szansę.
Mógł zatrzymać łamanie konstytucji przez Prawo i Sprawiedliwość, mógł pokazać czym jest godność, umiłowanie prawa i wolności, czym jest służba publiczna i stawianie dobra wspólnego ponad partyjnym interesem.
Mógł stać się symbolem praworządności i uczciwości.

Zamiast tego stał się symbolem małostkowości, niesamodzielności, pogardy dla prawa, zupełnego braku odwagi cywilnej i niezrozumienia, czym jest polska racja stanu.

Jeśli dosięgnie go sprawiedliwość, stanie przed Trybunałem Stanu i zostanie skazany
.

Tak czy owak odejdzie w niesławie, bo nie dorasta do prezydentury.
Brakuje mu nie tyle charyzmy, co zwyczajnie – charakteru, osobowości, zasad i prawości, które zapewniłyby mu coś więcej niż zdawkowe i raczej krytyczne zdanie w podręcznikach historii.
Chyba że będą to podręczniki pisane przez PiS.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2020 10:14 przez KOSA[, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: bankrucik » 12 cze 2020 10:10

kolejny lewicowy oszołom wielbiciel czubaszek
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: Nowy incoqnito » 12 cze 2020 10:37

Skończ kosa *** p.i.e.r.d.o.l.i.ć bo to staje się już nudne!
Andrju rozjedzie rafcia jak pendolino krowę pod Krotoszynem. Choć to nie mój kandydat to Rafcio może go za nogawki ugryźć bo wyżej nie podskoczy :mrgreen:

KOSA[
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 250
Rejestracja: 05 cze 2020 15:20

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: KOSA[ » 12 cze 2020 10:51

Skończ kosa *** p.i.e.r.d.o.l.i.ć bo to staje się już nudne!
Andrju rozjedzie rafcia jak pendolino krowę pod Krotoszynem. Choć to nie mój kandydat to Rafcio może go za nogawki ugryźć bo wyżej nie podskoczy :mrgreen:
czas aby podnóżek i pomocnik kaczyńskiego odszedł z pałacu :mrgreen:
Duda musi przegrać, by władza przestała czuć się bezkarna!
Wiele jest powodów, dla których Duda musi odejść. Ale jeden kluczowy – dzisiejsza władza czuje się bezkarnie. Prowadzi inwigilację polityków i dziennikarzy, brutalnie tłumi protesty społeczne za pomocą policji, atakuje całe środowiska za pomocą broni masowego rażenia jaką są media publiczne. Robi tak, bo czuje się bezkarna. Musimy odzyskać nad władzą kontrolę a nie ma lepszego sposobu niż wysłanie Andrzeja Dudy w polityczny niebyt.

DUDA wielokrotnie "Zdradził Polaków" a "legitymacja partyjna ważniejsza była dla niego niż konstytucja"

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: OSA » 15 sty 2024 14:35

Prof. Adam Strzembosz: Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie łamał Konstytucję. Kiedyś doliczyłem do 13 i machnąłem ręką
Prezydent wielokrotnie łamał Konstytucję. Kiedyś to liczyłem – doliczyłem się do 13. i machnąłem ręką. Zacząwszy od ułaskawienia pana Kamińskiego, przez odmowę przyjęcia przysięgi od dwóch prawidłowo wybranych sędziów TK, po powoływanie na stanowiska sędziów TK dublerów oraz aprobowanie zmian w ustroju sądów powszechnych, które były sprzeczne z elementarnymi zasadami prawa i uczciwości - powiedział prof. Adam Strzembosz

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: trance » 15 sty 2024 14:44

"Zastępcy prokuratora generalnego Adama Bodnara wysłali list do Komisji Europejskiej w sprawie odwołania prokuratora krajowego Dariusza Barskiego."

Jak to leciało ostatnimi czasy, zdrajcy Polski donoszą do Brukseli? xD

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2024 14:52

Nie widzisz różnicy ? Za PiS prawa nie łamano i nie łamano konstytucji. Teraz to co się dzieje to kpina z prawa . Przecież koalicja 13 grudnia może uchwalać swoje ustawy . Tyle że nie ma takiego mandatu od Narodu by uchwalać je samodzielnie.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: trance » 15 sty 2024 15:06

Tak, tak, te zmiany w sądach, skrócenie kadecji etc., to zgodnie z konstytucją były xD
Działanie jest to samo - donoszenie.
Choć prawdą jest, że samo środowisko prawnicze jest podzielone jak nigdy.

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3588
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: koordynator1 » 15 sty 2024 15:27

ubеk pi-SSdowski cwеl obłuda jakiej świat nie widział cały czas pi-SSdy i maliniak łamały konstytucję nie wspomnę o ustawach naprędce w nocy :evil:

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: OSA » 15 sty 2024 16:59

Nie widzisz różnicy ? Za PiS prawa nie łamano i nie łamano konstytucji. Teraz to co się dzieje to kpina z prawa . Przecież koalicja 13 grudnia może uchwalać swoje ustawy . Tyle że nie ma takiego mandatu od Narodu by uchwalać je samodzielnie.
Człowiek, który w 2015 nie przyjął ślubowania od trzech legalnie wybranych sędziów, a jednocześnie przyjmuje to ślubowanie od sędziów Piotrowicza i Pawłowicz w momencie, gdy mają już 67 lat a przepisy wyraźnie i jednoznacznie mówią, że max. wiek sędziego trybunału to 65 lat -czy taki człowiek ma prawo teraz mówić, że będzie strzegł konstytucji i praworządności?

trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: trader75 » 15 sty 2024 19:18


AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: AdmiralPiett » 15 sty 2024 23:18

jak wielokrotnie to okazal Glapa ze jest Jasiem Fasola polskiej bankowosci

to chyba widac podobienstwa w dzialaniach i zachowanaich Adriana :shock:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: AdmiralPiett » 23 sty 2024 14:53

akta MK i MW przekazane

i co teraz "wiceprezydent" Masztalski podpowie D ??

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: dryniol » 23 sty 2024 16:41

Zapisuję się do sekty PiS. Obskoczę bank, pójdę do więzienia na tydzień, zrobię strajk głodowy, a duda mnie ułaskawi za to że jestem krystalicznie czysty i w złym stanie zdrowia 8) Super jest ten duda :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Marny Prezydent Andrzej Duda najgorszy prezydent w historii !

Postautor: NiKtoś » 23 sty 2024 17:06

Nie przyjma juz Ciebie... :mrgreen:
Zapisuję się do sekty PiS. Obskoczę bank, pójdę do więzienia na tydzień, zrobię strajk głodowy, a duda mnie ułaskawi za to że jestem krystalicznie czysty i w złym stanie zdrowia 8) Super jest ten duda :P :lol:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości