Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 30 gru 2022 11:48

Poprawa zysków z serwisu dosyć prawdopodobna, ale sukces IP to kompletna niewiadoma. Loteria.
Jak najbardziej może być razy 10 lub nawet więcej ale prawdopodobieństwo takiego sukcesu....

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11545
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 30 gru 2022 15:13

Poprawa zysków z serwisu dosyć prawdopodobna, ale sukces IP to kompletna niewiadoma. Loteria.
Jak najbardziej może być razy 10 lub nawet więcej ale prawdopodobieństwo takiego sukcesu....
IP powinno w końcu zaskoczyć, ale na dziś to mamy burzę w sieci po premierze Blood Origin, ale jest i pozytyw - główny scenarzysta opowiada o wieli spin-offach!
Jestem za, Platige miałoby kolejne zamówienia.
Może polscy producenci kreatywni więcej będą mieli do powiedzenia?
Chyba może już być wyłącznie lepiej?
Obejrzałem na razie tylko jeden odcinek to się nie wypowiadam, dobrze, że wciąż jest potencjał w Sapkowym Universum 8)
https://www.filmweb.pl/news/%22Wied%C5% ... ffy-148984
ps> Incoqnito kiedyś napisał, że nie ważne jak, ale aby gadali :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 30 gru 2022 17:34

A propos wycen simplywallstreet to jakaś głęboka patologia :lol: Rzekomo całkiem sporo spółek jest wartych kilkunastokrotnie więcej niż obecne wyceny. Duży uśmiech.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 30 gru 2022 22:00

To SimplyWall to jakiś kabaret! Z ABC Data, się wygłupiali i z MCI też i jeszcze z innymi również!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 03 sty 2023 18:58

Szału nie ma. Większość spółek z mojego portfela poszło ostro w górę a tutaj ....
BTW jak patrzę na kurs Shopera to zaczynam obawiać się o MCI. Wszak największą spółką funduszu jest IAI o podobnym biznesie jak SHO.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 03 sty 2023 20:36

Jeśli chcesz ugrać parę/parenascie procent pod odbicie to nie tutaj. Tu nie ma co odbijać bo tu konsola trwa w najlepsze!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 04 sty 2023 08:55

Nie żartuj. Tutaj zupełnie nie ma płynności aby aktywnie grać. PLI wrzuciłem do portfela celem wielokrotnego zarobku przyjmując ryzyko utraty całego wkładu, ewentualnie zakiszenia go w konsoli bez końca. Nawet pytałem lepiej zorientowanych o jaki kurs się tutaj modlimy. Roztropnie zmilczeliście bo któż to może wiedzieć? Ale jaka jest Twoja kalkulacja/marzenie? 200? 100? 50?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 04 sty 2023 10:43

Ugrać nie w sensie żeby aktywnie grać. Raczej, że zarobić parę groszy bo odbiło. Dla ciebie czy będzie 100zł czy 50zł to przy jednym 1@ portfela to grosze i tak i tak.
Na ile czekam?... Hmmm nie wiem to zależy od timingu, kiedy dany kurs ma szansę się pojawić i w jakich okolicznościach.
Płynność będzie większa gdy przejdą na GPW( patrz strategia), ale i tak nie będzie powalająca bo większość spółek na bananie ma obroty jak większy warzywniak w sezonie truskawkowym. :mrgreen:

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: ANTYCHRYST » 04 sty 2023 10:46

pis się kończy, kończy się też nazio-katol Bagiński :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 04 sty 2023 10:54

Dla ciebie czy będzie 100zł czy 50zł to przy jednym 1% portfela to grosze i tak i tak.


Wolałbym 200. Moje doświadczenie takiego inwestowania jak na razie jest bardzo pozytywne (dodatnia stopa zwrotu portfela w bessowym zeszłym roku). Niektóre drobiazgi tak odpaliły że z nawiązką pokryły lipkę na przeciętnych spółkach. Ergo całkiem na serio wchodzę w spółeczki, które "grożą" poważnym wielokrotnym wybiciem.
Oczywiście przy tej dywersyfikacji nie mam szans na widowiskową stopę zwrotu portfela, ale wszystkie indeksy wręcz nokautuję, a to piękna sprawa.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 04 sty 2023 11:16

pis się kończy, kończy się też nazio-katol Bagiński :mrgreen:
Mądrego to i przyjemnie posłuchać :lol: :lol: :lol: I dlatego tęczowy Netflix go zatrudnia :lol: :lol: :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 04 sty 2023 11:17

Dla ciebie czy będzie 100zł czy 50zł to przy jednym 1% portfela to grosze i tak i tak.


Wolałbym 200. Moje doświadczenie takiego inwestowania jak na razie jest bardzo pozytywne (dodatnia stopa zwrotu portfela w bessowym zeszłym roku). Niektóre drobiazgi tak odpaliły że z nawiązką pokryły lipkę na przeciętnych spółkach. Ergo całkiem na serio wchodzę w spółeczki, które "grożą" poważnym wielokrotnym wybiciem.
Oczywiście przy tej dywersyfikacji nie mam szans na widowiskową stopę zwrotu portfela, ale wszystkie indeksy wręcz nokautuję, a to piękna sprawa.
Zawsze albo prawie spółki pojedyńcze będą nokautowały indeksy no chyba że mówimy o MCI :mrgreen: a jak toje ukraińskie perły?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 04 sty 2023 11:24

Z małej giełdy na dużą
Możliwe źródła finansowania nowych projektów to m.in. emisja akcji skierowana do nowych inwestorów na NewConnect lub przeniesienie notowań na rynek główny GPW wraz z dodatkową emisją, do końca 2022 r. Prezes tłumaczy, że na etapie planowanego pozyskania kapitału na rynku nieregulowanym potrzeby projektowo-produktowe z nowych obszarów wyniosą kilka milionów złotych. Przy planowanym przejściu na rynek regulowany oraz realizacji większych projektów niezbędne będą większe środki.
https://www.parkiet.com/technologie/art ... -i-seriale
Mieli już przejść, ale sytuacja była jak była. Spodziewam się więc że w tym roku może zamienią parkiety.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11545
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 04 sty 2023 12:40

pis się kończy, kończy się też nazio-katol Bagiński :mrgreen:
Mądrego to i przyjemnie posłuchać :lol: :lol: :lol: I dlatego tęczowy Netflix go zatrudnia :lol: :lol: :lol:
oni współpracują z każdą opcją, bo biznes nie zna kolorów :mrgreen:
na fb można sobie wpaść na profli spółki zależnej pli - dobro
i np oni to raczej opcję opozycyjną prezentują :twisted:
https://pl-pl.facebook.com/grupadobro/

młoddy
Podporucznik
Posty: 12593
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 04 sty 2023 12:56

jak toje ukraińskie perły?
Oczywiście sprzedane ze znaczącą stratą. Na szczęście pokrytą z nawiązką przez niemałą pozycję na Votum (niedawno sprzedanym). Teraz już tylko MCI (z psychologicznej konieczności) i wiele bardzo małych pozycji.

Teoretycznie wcale nie dostrzegam logicznej koniczności aby stado drobnych pozycji wygrywało z indeksami. Na szczęście w przypadku mojego stada na razie działa to zaskakująco dobrze.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości