SOFTBLUE [SBE] NC księga III

wszystko na temat spółek publicznych
GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3373
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: GH05T » 21 sie 2020 17:11

Wariacie w maju mogli na takie coś bajerowac, teraz za późno
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC


Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: Caius Cosades » 21 sie 2020 17:31

Wariacie w maju mogli na takie coś bajerowac, teraz za późno

Za późno ? Więc powiedz mi dzienny Biologu Medyczny* z UMK zajmujący się immunologią/biochemią/fizjologią (kolejność nieprzypadkowa) co się wydarzyło że za późno jest:

1) Wymyślono lek
2) Wymyślono szczepionkę
3) Za ok 2 miesiące NIE obejmie całego świata 2-3 razy silniejsza druga fala pandemii i NADAL nie będzie leku i szczepionki ?

* a sorry to ja nim jestem... zapomniało mi się... do teraz nie znany jest nawet w połowie mechanizm zarażania i jeszcze mniej rozwoju/przebiegu choroby i nabierania tylko częściowej odporności, a przekupione (wg USA) przez Chiny WHO powiedzą że wszystko jest spoko i można kupować od kitajców wszystko na pniu :twisted:

PS. Ekspercie od wirusologii i immunologii dlaczego w bogatych krajach z G7 śmiertelność na COVID-19 jest od 3 do 4 razy większa niż w sporo biedniejszych do dziś krajach dawnego Układu Warszawskiego (np. kraje V4 ma 3% a Włochy/Niemcy/Hiszpania 10-12%).. wytłumacz nam proszę ten powód/mechanizm bo też zapomniałem a jeszcze wczoraj wiedziałem dokładnie dlaczego tak jest :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2020 17:42 przez Caius Cosades, łącznie zmieniany 1 raz.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: Caius Cosades » 21 sie 2020 17:39

Ich podstawowa wersja tego COVID WATCH (to małe okrągłe urządzenie) pewnie będzie wszędzie gdzie tylko w najmniejszym stopniu się przyda, a wersja rozszerzona tj. większe i prostokątne urządzenie o grubości trochę powyżej 1 cm z kilkoma przyciskami* przynajmniej w każdej publicznej instytucji i prywatnej (żłobki, przedszkola, szkoły, uniwersytety, szpitale, domy dla starców, urzędy, imprezy np. wesela itp.).. a przypominam że druga fala pandemii będzie gorsza i jest dopiero przed nami no chyba że" potęga" we wszystkim w tym medycynie tj. Rosija opatentuje swoją pierwszą szczepionkę na świecie tj. 98% spirytus w zastrzykach :lol:

* https://www.wnp.pl/tech/softblue-wchodz ... 13872.html

Na Amazonie jest bardzo podobne urządzenie co ta wersja rozszerzona Softa, ale wygląda (i pewnie też nią jest) jak typowa Chińska tandeta a kosztuje 200 dolców + przesyłka.

Cały internet pisze dziś o Sofcie więc na dzień dobry reklama za friko jest:

https://www.google.com/search?client=fi ... blue+watch

PS. Oczywiście leszcze do potęgi z bankiera piszą że to info pod ubieranie... po kursie i wolumenie jakoś tego nie widzę... ale gram tylko 10 lat więc pewnie świeżak i naganiacz z "ekskluzywnego" forum dla pro-inwestorów wie lepiej bo jako ekspert "tnie straty" przy minus 10% a inny sprzedaje za plus 10% i jeszcze ten drugi się chwali tym specjalnie zakładając tam wątek :lol: :twisted:
:!:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

WIKUS
Młodszy chorąży
Posty: 623
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: WIKUS » 21 sie 2020 19:21

UZYSKANIE OPINII O INNOWACYJNOŚCI OD CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWEGO

Raport ESPI

Raport bieżący nr 8/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Letus Capital S.A. (dalej Emitent) podaje do publicznej wiadomości, że dnia 21 sierpnia 2020 roku otrzymał "Opinię o Innowacyjności” od Centrum Badawczo-Rozwojowego (zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wpierania dzielności innowacyjnej Dz. U. z 2008r nr 116 poz. 730 z późn. zm.) SoftBlue S.A., która potwierdza innowacyjność wyłącznika bezpieczeństwa ETOS (dalej ETOS), o którym Emitent informował we wcześniejszych raportach bieżących (ESPI 3/2020 z dnia 27 lipca 2020 r. oraz ESPI 6/2020 z dnia 31 lipca 2020 r.).

Zadaniem Zarządu Emitenta dokument ten potwierdza bardzo duże możliwości komercjalizacji zarówno urządzeń opartych na patencie ETOS jak również komercjalizacji samego rozwiązania technicznego w skali światowej.
Ruszy to w końcu :twisted:


Letus Capital i Softblue skomercjalizują głosowy system bezpieczeństwa ETOS

Bartłomiej Supernak 3 sierpnia 2020

Letus Capital podpisał umowę licencyjną na korzystanie z innowacyjnego głosowego wyłącznika bezpieczeństwa, podała spółka. Projekt będzie realizowany we współpracy z Softblue.
Letus Capital podpisał umowę licencyjną na korzystanie z patentu systemu zabezpieczeń urządzeń elektrycznych ETOS (Emergency turn off system). Przedmiotem umowy jest udzielenie licencji do zbudowania prototypu, przeprowadzenia badań laboratoryjnych, opracowania produktu komercyjnego, komercjalizację i sprzedaż urządzenia zbudowanego na bazie patentu. Umowa zawarta jest na czas nieoznaczony. Opłata za udzieloną licencję wynosi 5 zł netto od każdego sprzedanego urządzenia wyprodukowanego na podstawie patentu oraz 40% zysku (po odliczeniu kosztów wyprodukowania, badań i sprzedaży) ze sprzedaży produktów lub rozwiązań na podstawie patentu, podano w komunikacie.

„ETOS to pierwszy na świecie system bezpieczeństwa analizujący dźwięki otoczenia i wykrywający ludzki krzyk. Głosowy wyłącznik bezpieczeństwa znajdzie zastosowanie przede wszystkim w fabrykach, przy liniach produkcyjnych, gdzie użytkownik jest narażony na różne zagrożenia. Jednak widzimy jego zastosowanie również w urządzaniach domowych – chociażby mikser. Z rozwiązaniem wiążemy duże nadzieje, widzimy w nim wielki potencjał rynkowy. Dlatego, aby szybciej przygotować prototyp oraz komercyjną wersję zdecydowaliśmy się zawrzeć sojusz z Softblue” – powiedział prezes Letsu Capital Tomasz Andrzejczak, cytowany w komunikacie.

Współpraca przy rozwoju i komercjalizacji głosowego wyłącznika bezpieczeństwa stanowi krok do zacieśnienia współpracy pomiędzy Letus Capital a Softblue. W ostatnich tygodniach Softblue zwiększyło zaangażowanie kapitałowe w Letus Capital, przekraczając próg 5% udziału w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu. Spółki prowadzą rozmowy na temat współpracy w kolejnych obszarach, w tym na rynku fotowoltaiki.

„W głosowym wyłączniku bezpieczeństwa widzimy duży potencjał rozwoju sprzedaży, jego międzynarodowej komercjalizacji, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Letus przy tym projekcie. Równolegle prowadzimy rozmowy o współpracy w innych obszarach. Wymiarem naszej wiary w spółkę i jej plan rozwoju jest nasza inwestycja kapitałowa w jej akcje” – powiedział prezes Softblue Michał Kierul.

Projekt będzie realizowany w spółce celowej Startup Solar System Sp. z o.o. Docelowo Letus Capital oraz Softblue będą posiadać po 49% udziałów.

„W ramach działalności naszego inkubatora innowacyjności pomagamy ciekawym projektom rozwinąć skrzydła, by mogły finalnie wypłynąć na globalny rynek. Projekty możemy realizować zarówno usługowo, w ramach działalności doradczej, jak i prowadząc proces wprowadzenia rozwiązania na rynek i jego komercjalizacji. Rozwiązanie ETOS jest w trakcie postępowania o przyznanie patentu” – dodał Tomasz Andrzejczak.

Letus Capital prowadzi obecnie prace w zakresie ochrony prawnej urządzenia ETOS w urzędzie patentowym.

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Letus Capital prowadzi działalność w oparciu o dwa filary – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. Spółka notowana na rynku NewConnect od 2009 r.

Źródło: ISBnews

awaria_pociągu
Młodszy chorąży
Posty: 586
Rejestracja: 03 sie 2020 13:38

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: awaria_pociągu » 21 sie 2020 20:20

SBE wydał pozytywną opinię spółce, w której ma akcje. Istotnie, dobry znak :mrgreen:
"Wirus atakuje ,NIESTETY"

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: Caius Cosades » 21 sie 2020 21:10

SBE wydał pozytywną opinię spółce, w której ma akcje. Istotnie, dobry znak :mrgreen:

To czemu tylko 44 spółki* ma status CBR (a Soft buduje już drugie takie, ale do walki z suszą oraz stratami energetycznymi na co dostał dofinansowanie... pierwsze CBR to profesjonalne/zaawansowane drony od min. 4 lat i 3x większe dofinansowanie niż na drugie CBR.. jak spółek akcyjnych (notowanych na giełdzie) jest grubo ponad tysiąc... a nienotowanych spółek S.A. min. 10x razy więcej a innych np. z o.o. kilkadziesiąt razy więcej od wszystkich S.A. łącznie... skoro spółka z statusem CBR ma znaczne ulgi (i uproszczenia) podatkowe a w lwiej części całkowite zwolnienia z nich to czemu na cały kraj jest ich tak mało ?? Oczywiście ja znam odpowiedź na to pytanie, ale chciałbym pośmiać się z Twoich wypocin i teorii więc pisz co tam wymyśliłeś... albo nie pisz lepiej bo nie chcę Cię wyśmiać i stać się Twoim wrogiem bo się obrazisz i będziesz latał tu jak GH05T i będziesz potem naganiał z każdej strony kilka lat na spadki :lol: :twisted:

* https://www.gov.pl/web/rozwoj/wykaz-cbr

pozycja nr 30 to Soft a np. pozycja nr 4 to najdroższy na GPW super-balon WIG20 czyli CDP... czyli jak witać elitarne grono to jest... że nie wspomnę o członkostwie Softa w ESA czyli Europejskiej wersji NASA

PS. Ledwo przebili 5% w Letusie i choć pakiet jest wart prawie tyle co C Softa to ich władza nad nim jest taka jak Twoja czy moja jak kupimy jedną akcję z wyjątkiem że mogą zwołać NWZA, ale być we wszystkim i tak przegłosowanym jeśli właściciel uzna uchwale za złą dla Letusa... mogą tylko współpracować dla wzajemnych korzyści finansowych (np. fotowoltaika czy ETOS co zamierzają robić) i/aż tyle... choć oczywiście mam nadzieję że korzyści/współpraca będzie bardzo owocna.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2020 22:30 przez Caius Cosades, łącznie zmieniany 1 raz.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

awaria_pociągu
Młodszy chorąży
Posty: 586
Rejestracja: 03 sie 2020 13:38

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: awaria_pociągu » 21 sie 2020 22:05

SBE wydał pozytywną opinię spółce, w której ma akcje. Istotnie, dobry znak :mrgreen:
nie pisz lepiej bo nie chcę Cię wyśmiać i stać się Twoim wrogiem :lol: :twisted:
Ale przecież to Twoja największa radość odpisywać na takie posty. :mrgreen:
"Wirus atakuje ,NIESTETY"

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: Caius Cosades » 21 sie 2020 22:27

SBE wydał pozytywną opinię spółce, w której ma akcje. Istotnie, dobry znak :mrgreen:
nie pisz lepiej bo nie chcę Cię wyśmiać i stać się Twoim wrogiem :lol: :twisted:
Ale przecież to Twoja największa radość odpisywać na takie posty. :mrgreen:

Lubię tylko odpowiadać i obrażać GH05Ta bo on lubi jako pierwszy zaczynać tj. pisać i naganiać na spadki (na poziomie forum "bankiera" czyli od każdej strony i wyolbrzymiać to 10x i nawet kłamać) żeby mnie specjalnie powqrwiać... ale jak urosło w dzień 64% to choć wywoływany przeze mnie 5 dni, po kilka razy dziennie, siedział w norze i udawał że umarł... odezwał się dopiero jak była korekta tych wzrostów... a myślałem już że popełnił samobójstwo lub dostał zawału/wylewu... jeszcze jeden dzień milczenia wtedy i bym mu [*] zapalał na forum... :twisted: :lol:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: Caius Cosades » 22 sie 2020 15:28

Wersja rozszerzona COVID-WATCHa Softa:

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/ ... enia-covid

Chińska odpowiednik tej wersji wygląda jak plastikowa tandeta a kosztuje 200 dolców + przesyłka na Amazonie + ok. miesiąc czekania...

Uważam że wiele instytucji państwowych i prywatnych w Polsce i UE choćby dla szpanu/prestiżu to kupi żeby pochwalić się że dba o swoich interesantów/klientów i pracowników tym bardziej że za 2-3 miesiące min. trzy razy większa fala nadejdzie* i w dobrym tonie będzie posiadanie takiego gadżetu.

* a jedyna "szczepionka" oczywiście bez testów na skuteczność i efekty uboczne to jest od "potęgi" medycznej i w ogóle naukowej (Oxford, Harvard i MIT to przedszkola w porównaniu z nimi... lol) czyli Rosiji w postaci zastrzyku dożylnego 100 ml 98% spirytusu... ciekawe czemu Putin pochwalił się że zaszczepił swoją córkę a "zapomniał" zaszczepić siebie... niezły "bohater"... a jakoś botoksu (jad kiełbasiany/botulinowy czyli super trucizna z rodziny neurotoksyn) wieloma zastrzykami w ryja się nie bał żeby usunąć zmarszczek :lol:

A co do wersji podstawowej:

https://www.pb.pl/spolka-z-newconnect-w ... tch-999985

To nawet "zwykli" ludzie ją kupią.. jak nie dużo w Polsce to dużo na zachodzie (gdzie zarażonych jest dużo więcej i jeszcze procentowa śmiertelność wśród zarażonych także tj. 3-4 razy większa) np rodzice dla siebie, ale głównie dla swoich dzieci

PS. Gdyby to było niepotrzebne/nieistotne to net/wujek Google nie huczałby o tym od wczoraj:

https://www.google.com/search?client=fi ... blue+COVID

... a przy okazji coraz więcej ludzi wie o istnieniu Softa więc "fejm" spółki rośnie.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

NiKtoś
Chorąży sztabowy
Posty: 5112
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: NiKtoś » 25 sie 2020 10:38

Ucieczka grubego w kierunku 1,50 PLN zamyka miesiac ?? :mrgreen:

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3373
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: GH05T » 25 sie 2020 10:42

Wersja rozszerzona COVID-WATCHa Softa:

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/ ... enia-covid

Chińska odpowiednik tej wersji wygląda jak plastikowa tandeta a kosztuje 200 dolców + przesyłka na Amazonie + ok. miesiąc czekania...

Uważam że wiele instytucji państwowych i prywatnych w Polsce i UE choćby dla szpanu/prestiżu to kupi żeby pochwalić się że dba o swoich interesantów/klientów i pracowników tym bardziej że za 2-3 miesiące min. trzy razy większa fala nadejdzie* i w dobrym tonie będzie posiadanie takiego gadżetu.

* a jedyna "szczepionka" oczywiście bez testów na skuteczność i efekty uboczne to jest od "potęgi" medycznej i w ogóle naukowej (Oxford, Harvard i MIT to przedszkola w porównaniu z nimi... lol) czyli Rosiji w postaci zastrzyku dożylnego 100 ml 98% spirytusu... ciekawe czemu Putin pochwalił się że zaszczepił swoją córkę a "zapomniał" zaszczepić siebie... niezły "bohater"... a jakoś botoksu (jad kiełbasiany/botulinowy czyli super trucizna z rodziny neurotoksyn) wieloma zastrzykami w ryja się nie bał żeby usunąć zmarszczek :lol:

A co do wersji podstawowej:

https://www.pb.pl/spolka-z-newconnect-w ... tch-999985

To nawet "zwykli" ludzie ją kupią.. jak nie dużo w Polsce to dużo na zachodzie (gdzie zarażonych jest dużo więcej i jeszcze procentowa śmiertelność wśród zarażonych także tj. 3-4 razy większa) np rodzice dla siebie, ale głównie dla swoich dzieci

PS. Gdyby to było niepotrzebne/nieistotne to net/wujek Google nie huczałby o tym od wczoraj:

https://www.google.com/search?client=fi ... blue+COVID

... a przy okazji coraz więcej ludzi wie o istnieniu Softa więc "fejm" spółki rośnie.
Rosnie "szejm " póki co
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

papieżak
Sierżant sztabowy
Posty: 153
Rejestracja: 07 sie 2020 02:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: papieżak » 25 sie 2020 11:09

Kto tu tak sypie cały czas :shock: znowu Corule w akcji?

zenek69
Chorąży sztabowy
Posty: 5960
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: zenek69 » 25 sie 2020 11:24

Zara będą dzwonić po Caiusa żeby przyjechał do biura i zajął się trupem z szafy co pewnie zaraz wypadnie a jest już pewnie w stanie rozkladu :mrgreen:

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: yanek z hor » 25 sie 2020 13:25

watch clean czy jakos tak się nie sprawdza ze tak leci. To jest myśl technologczn aby odmierzac czas mycia rąk - dlatego firma technologiczna i pewnie Nobel jeszcze dostanie :lol:

Gdyby nie działalnośc w kasynie to by było cienko
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3373
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: SOFTBLUE [SBE] NC księga III

Postautor: GH05T » 25 sie 2020 13:38

watch clean czy jakos tak się nie sprawdza ze tak leci. To jest myśl technologczn aby odmierzac czas mycia rąk - dlatego firma technologiczna i pewnie Nobel jeszcze dostanie :lol:

Gdyby nie działalnośc w kasynie to by było cienko
Najlepsze przed wami dopiero
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości