MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 03 wrz 2021 17:58

10 lat temu pisał że był bliski śmierci. Też mam nadzieję że żyje, ale nic nie wiem.

REKLAMA


u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 03 wrz 2021 18:05

Może coś w tym jest zauważyłem, że po 20.60 jest silny odbiór od zniecierpliwionych. sprzedający nie mogą go przełamać choć codziennie sypią jakiś grubas nadstawia koszyczek tak aby nie podbijać kursu. Czyżby miała być powtórka z zeszłego miesiąca i wyskok na wyższy poziom po całym miesiącu klepania? Obroty jak na warzywniaku to i pewnie wybicie z konsoli blisko. oby we właściwą stronę czyli zgodnie z trendem.
Kurde mam jednak czuja. Tak na poważnie nie ma się czym podniecać 22 zł to wręcz śmieszna wycena. Przynajmniej rynek zaczyna zauważać duże niedowartościowanie MCI. Co przekłada się na mozolne wzrosty zgodnie z trendem w myśl zasady wolniej jedziesz dalej zajedziesz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2021 14:19

Przełożony raport! Pewnie chcą coś z nim zapodać rynkowi...
Tylko czy wejście czy wyjście?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 06 wrz 2021 20:19

Nie. To tylko rozczochrana księgowa nie potrafi zdążyć. Raportowanie trzy miesiące po okresie sprawozdawczym jest chore. Na porządnych giełdach wystarcza miesiąc.

Za to pomiędzy 8. a 20. września będzie wypłata dywidendy. Jeśli będzie konferencja wynikowa to mogą na niej być potwierdzone kolejne wypłaty w przyszłych latach.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 06 wrz 2021 20:34

Też uważam że Czechowicz będzie chciał się pochwalić stąd przesunięcie raportu. Najpierw prawo do dywidendy 17go 0.9 , raport 20go, konferencja pewnie 21go, Wypłata dywidendy 24go. Najbardziej prawdopodobne jest wyjście z Morele bo ostatnio pisali że, szukają inwestora. Oby był to zapalnik do jakiegoś mocnego wybicia z klina zwyżkującego bo robi się coraz ciaśniej https://zapodaj.net/38a4817aa219c.jpg.html

Bob@
Starszy plutonowy
Posty: 37
Rejestracja: 18 maja 2018 09:35

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Bob@ » 07 wrz 2021 09:40

Exit z Morele to byłoby coś... coś wielkiego.
Tylko 2 tygodnie.
Zobaczymy.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 07 wrz 2021 10:19

Wyjścia wyjściami, na pewno będą fajne i spektakularne. Ale mnie bardziej interesuje, co MCI zrobi z górą gotówki, którą już ma. A ta góra będzie rosnąć, po kolejnych exitach.
Wszelakie aktywa inwestycyjne są już drogie, albo bardzo drogie. Trzymanie gotówki w obliczu dużej inflacji to realna strata. Jestem bardzo ciekaw co Tomek z tym zrobi.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 07 wrz 2021 10:35

Wyjścia wyjściami, na pewno będą fajne i spektakularne. Ale mnie bardziej interesuje, co MCI zrobi z górą gotówki, którą już ma. A ta góra będzie rosnąć, po kolejnych exitach.
Wszelakie aktywa inwestycyjne są już drogie, albo bardzo drogie. Trzymanie gotówki w obliczu dużej inflacji to realna strata. Jestem bardzo ciekaw co Tomek z tym zrobi.
To jest mega-słuszna uwaga. Teraz jest łatwo dobrze sprzedać, ale ekstremalnie trudno dobrze kupić. Zresztą kasa po ATM leży, a przecież leżeć nie może bo inflacja.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 07 wrz 2021 12:01

Wszelakie aktywa inwestycyjne są już drogie, albo bardzo drogie
Gdy kupowali Netrisk* był krzyk, że drogo, gdy IAI tez był krzyk, że drogo choć ( byli udziałowcy IAI, którzy nas tu odwiedzili twierdzili, że MCI kupiło perłę). iZettle tez taki jeden darł japę,że drogo było, itd itd! Nie pamiętam, żeby Tomek coś kupił tanio! Tu raczej chodzi by dostrzec perspektywy szybkiego rozwoju tam gdzie ktoś inny ich już nie widzi.

*Netrisk kupuje cały czas

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 07 wrz 2021 17:47

Shopee wchodzi do Polski. Allegro wyrasta poważny konkurent - Ciekawe czy nie oni łykają Morele? Konkurenta ze sporym udziałem w rynku. To by znacznie umocniło ich pozycję. Pozyskali by doświadczony zespół, znajomość rodzimego rynku. Wydaje się to bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Ostatnio mam dobrego czuja obym się nie mylił. :lol:

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 17 wrz 2021 18:12

Dzisiaj raptem jedna transakcja. Scenariusz młoddego przewidujący grę na zmęczenie małych akcjonariuszy chyba faktycznie cały czas jest realizowany.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 17 wrz 2021 18:36

Żadne zmęczenie!
Hehe to rynek pokazuje fucka Tomkowi, a że mu to pasuje to inna sprawa. Są ludzie dla których kasa jest najważniejszą wartością w życiu.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 17 wrz 2021 18:57

Jest pierwsza dywidenda w historii, chyba będą kolejne. Być może za jakiś czas rynek przestanie się boczyć na Czechowicza. Ale to nieszybko. Na razie wielkim cieniem kładzie się niedawne ogranie mniejszościowych akcjonariuszy PEM. Nie każdy jest taki wybaczający jak Inco że po taniuśkim wyciśnięciu z PEM ochoczo wrócił na pokład.

Oczywiście scenariusz męczenia i dalszego zwiększania procentażu nadal traktuję jako bazowy.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 17 wrz 2021 19:16

Zobaczymy czym się pochwali na konferencji.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 20 wrz 2021 16:26

Mocny papier na tle rynku znowu. Jakiś grubas zbiera po 21.50 mam nadzieję, że go nie zasypią.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 153 gości