MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 07 paź 2021 09:52

Mamy nowe reko tzn coraz większe dyskonto!!! :mrgreen:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 07 paź 2021 09:56

Wycena 41.2 mnie nie zaskakuje. Oczywiście Noble uparcie zakłada że tutaj jest normalnie. Przy takim założeniu i obecnym stanie szerokiego rynku nawet kurs 45 byłby zasadną prognozą. Ale oni śledzą ten papier już kilka lat ergo powinni już wiedzieć że tutaj nie jest normalnie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 07 paź 2021 17:00

Czy ktoś z naprawdę starej gwardii zdołał tu porządnie zarobić? Oprócz mnie?
Szkoda że Optymistyczny nie doczekał.
Szkoda że Inco nie budował domu rok później.

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: manyman » 07 paź 2021 17:18

piękna sesja, wziąłem rano jak rozdawał z ukrycia po 23 :mrgreen: cały dzień popyt nie odpuszczał, obroty bardzo ładne jak na tutejsze realia, cena do wyceny z dzisiaj robi wrażenie i działa na wyobraźnie inwestorów :mrgreen:

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 07 paź 2021 17:35

Młoddy wygląda na to że, wkrótce osiągniesz swój target i się pożegnamy. Przy sprzyjających wiatrach do końca roku będziesz pięknie zarobiony czego Ci serdecznie życzę :P

Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Dziecko_Hossy » 07 paź 2021 19:34

Młoddy wygląda na to że, wkrótce osiągniesz swój target i się pożegnamy. Przy sprzyjających wiatrach do końca roku będziesz pięknie zarobiony czego Ci serdecznie życzę :P
Młoddy to kawał historii wątku MCI , ja co prawda bardziej z tych czytających niż piszących, ale gratuluję mu determinacji. To w powiązaniu z ładnym stylem wypowiedzi i oryginalnym humorem sprawi że trochę będzie go tu brakowało ...
Ciekawe jaki będzie następny target i czy zdradzi nam choć rąbka tajemnicy w co będzie inwestował ... chyba ze namierzymy go tu na forum na jakimś cennym walorze 8)

Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Dziecko_Hossy » 07 paź 2021 19:38

Czy ktoś z naprawdę starej gwardii zdołał tu porządnie zarobić? Oprócz mnie?
Szkoda że Optymistyczny nie doczekał.
Szkoda że Inco nie budował domu rok później.
Ja nie narzekam ... ale wkurw delikatnie mówiąc był czasem nieziemski ...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 07 paź 2021 20:30

Wydaje mi się że Forum Podłogi straciło na znaczeniu i frekwencji. Chyba w ogóle lub prawie w ogóle nie będę pisał. Już w zeszłym roku kupiłem pakiecik (za nowe pieniądze, bo z MCI nic nie uroniłem): AGL, IMC, HOR, ALL, CNT, VOT, R22, ETF40.
Sądzę że pierwsze sześć z tych ośmiu pozycji można dokupować. Ale wiem że nic nie wiem. A z MCI wcale nie jestem zadowolony. Wprawdzie zarobek jest lecz było przesadnie niemiło i właściwie nadal jest niemiło ponieważ Prezes swoim beznadziejnym wizerunkiem i żenującymi chwycikami wciąż uniemożliwia likwidację dyskonta. Fundusze nieprędko mu zapomną sposób likwidacji PEM.

Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Dziecko_Hossy » 07 paź 2021 21:06

Wydaje mi się że Forum Podłogi straciło na znaczeniu i frekwencji. Chyba w ogóle lub prawie w ogóle nie będę pisał. Już w zeszłym roku kupiłem pakiecik (za nowe pieniądze, bo z MCI nic nie uroniłem): AGL, IMC, HOR, ALL, CNT, VOT, R22, ETF40.
Sądzę że pierwsze sześć z tych ośmiu pozycji można dokupować. Ale wiem że nic nie wiem. A z MCI wcale nie jestem zadowolony. Wprawdzie zarobek jest lecz było przesadnie niemiło i właściwie nadal jest niemiło ponieważ Prezes swoim beznadziejnym wizerunkiem i żenującymi chwycikami wciąż uniemożliwia likwidację dyskonta. Fundusze nieprędko mu zapomną sposób likwidacji PEM.
W tym biznesie, a konkretnie chodzi mi o fundusze wg.mnie nie chodzi o obrażanie się - to nieprofesjonalne.
Można obrazić się na Czechowicza, ale nie można obrazić się na wartości jakie niesie MCI , a co za tym idzie niemałe pieniądze ...
Jeżeli ci z funduszy to będą potrafili zrozumieć i nie obrażą się na MCI (wciąż będąc obrażonymi na Czechowicza) to mogą się podpiąć pod trend i wtedy wszystko poszłoby szybciej . Mi to nie przeszkadza może ich nie być, bo często są z nimi kłopoty ... Wtedy będzie tu względny spokój taki typowy dla longtermów ...

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 07 paź 2021 21:30

Według mojego skromnego zdania MCI rośnie za szybko i przydałoby się jakieś mocniejsza korekta, aby jedni inwestorzy mogli zrealizować papierowe zyski a inni którzy, zostali na peronie mogli na nowo wsiąść do pociągu. Myślę tu o poziomie 18 zł. Co Wy na to?

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 07 paź 2021 22:15

Ha ha za szybko ? nie bądz błaznem inne spółki poszły parę set lub tysięcy % i jest ok zaraz może hossa się skończyć i MCI będzie w czarnej D***

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 08 paź 2021 06:47

Tak patrzę i wpis za wpisem, młody szaleje więc aż odignorowalem go na chwilę żeby zobaczyć co on taki aktywny...
Inco jak na razie jest zadowolony bo ma na kilkudziesięciu metrowym mieszkaniu od lutego już 25% w kieszeni, a za chwilę nowy apartamentowiec wchodzi do sprzedaży i ciekaw jestem ceny za m2. Wykończeniowka to nawet i 50% w górę na niektórych produktach. Pakiet MCI mały w porównaniu do bazowego bo tylko 25% stanu sprzed sprzedaży i to za akcje PEMu. Answear kupiony bardzo dobrze też ma rekomendacje na 53 zł i co z tego? SFD też kupiony już jakiś czas temu też ma rekomendacje pozytywne. Jedynie Platige mnie smuci, ale co się odwlecze... Spokojnie pułkowniku nie martw się o Inco! Dopiero przy kursie 35zł bede pewnie załował!

Btw. A nie tak dawno pytaleś po co wróciłem :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 08 paź 2021 08:01

Fundusze nieprędko mu zapomną sposób likwidacji PEM.
W tym biznesie, a konkretnie chodzi mi o fundusze wg.mnie nie chodzi o obrażanie się - to nieprofesjonalne.
Zależy o co. Obrażenie się o to że z PEM akcjonariusze zostali wywaleni na zbity pysk za 17 zamiast należnej ceny około 100 to jest poważny powód aby nigdy nic zależnego od Czechowicza nie kupować. Zdecydowana większość TFI i OFE się tego trzyma i stąd dyskonto kursu nawet w czasie hossy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 08 paź 2021 08:05

Wykończeniowka to nawet i 50% w górę.....Dopiero przy kursie 35zł bede pewnie załował!
PiS rozpętał taką inflację że te 35zł to może być znacznie mniej niż obecne 24zł. A w ramach "uczciwości" jeszcze od tej inflacji trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy.

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 08 paź 2021 09:42

Fundusze nieprędko mu zapomną sposób likwidacji PEM.
W tym biznesie, a konkretnie chodzi mi o fundusze wg.mnie nie chodzi o obrażanie się - to nieprofesjonalne.
Zależy o co. Obrażenie się o to że z PEM akcjonariusze zostali wywaleni na zbity pysk za 17 zamiast należnej ceny około 100 to jest poważny powód aby nigdy nic zależnego od Czechowicza nie kupować. Zdecydowana większość TFI i OFE się tego trzyma i stąd dyskonto kursu nawet w czasie hossy.
To nieprawda. Nikt akcjonariuszy PEM nie zmuszał do sprzedaży akcji po 17,65 PLN. Mogli zamienić je na akcje MCI w stosunku 1:1. Dziś, ci co tak zrobili mają wzrost kursu o 50% i dodatkowo wzięli we wrześniu dywidendę 0,54 PLN na akcję. Zresztą tak zrobił Smorszczewski, jeden z głównych udziałowców PEM.

Istotnym problemem są niskie obroty. Na wczorajszej sesji pierwszy raz od niepamiętnych czasów przekroczyły 1 mln. To cały czas mało. Żaden duży gracz nie wejdzie w inwestycje jeżeli nie będzie miał w przyszłości realnej możliwości odsprzedaży dużego pakietu akcji i realizacji zysków.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości