MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 22 maja 2021 04:20

Mam nadzieję, że ze swoimi papierami PEMu też się załapię! Wtedy rzeknę: doczekałem! :lol:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 22 maja 2021 11:28

Mam nadzieję, że ze swoimi papierami PEMu też się załapię! Wtedy rzeknę: doczekałem! :lol:
17.wrzesień jako dzień dywidendy jest tak pomyślany żeby akcje PEM też objął. Wszak chyba już w lipcu żadnego PEM nie będzie.
Ale w tym ultramaratonie nie chodzi o to żeby doczekać tej groszowej dywidendy. PEM w złych czasach płacił 3zł, w dobrych kilkanaście złotych rocznie (w bardzo złych nie płacił nic). Ergo z punktu widzenia spółki zarządczej to raczej koszmar niż sukces.
Myślę że dopiero doczekanie squeeze out w cenie NAV/s będzie sukcesem. Ewentualnie wcześniejsza sprzedaż po 0.85-0.90*NAV/s gdyby takie coś miało się kiedykolwiek zdarzyć.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 22 maja 2021 11:38

To już pewne: będą opłaty za trzymanie pieniędzy w bankach
https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,27 ... rects=true
Robi się ciekawie dla posiadaczy akcji.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 22 maja 2021 11:59

To już pewne: będą opłaty za trzymanie pieniędzy w bankach
https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,27 ... rects=true
Robi się ciekawie dla posiadaczy akcji.
Aż w końcu zrobi się bardzo nieciekawie dla wszystkich. Na przykład hiperinflacja w USA i Europie.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 22 maja 2021 21:02

Będzie też wprowadzony program motywacyjny dla zarządu zobaczymy jak przełoży się na poprawę wyników.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 23 maja 2021 14:13

Masz specyficzne poczucie humoru. Progiem programu jest IRR=5% przy wieloletniej średniej powyżej 15%. Poza tym Prezesa posiadającego 80% nie da się zmotywować w ten sposób.

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 26 maja 2021 08:47

Minęło już prawie pięć miesięcy od kiedy ponad 0,5 mld zł wpłynęło na konto MCI za sprzedaż ATM. Pieniądze 0,75 mld zł wręcz przelewają się na koncie. A o nowych inwestycjach jakoś nie słychać za wiele. Czy szykowane jest coś naprawdę dużego, czy może już wszystko wokół jest tak drogie, że strach kupować? Jedno jest pewne, trzymanie gotówki w obecnych czasach, kiedy inflacja zagląda z każdego konta to chyba nie najlepszy pomysł.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 maja 2021 09:50

Trzymanie gotówki w MCI w każdych czasach to nie najlepszy pomysł bo obniża wewnętrzny IRR .Szczególnie tak sporej gotówki!

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 26 maja 2021 10:29

Wszystko wokół drogie, tylko samo MCI ciągle nie drogie

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 maja 2021 11:11

Ergo powinno kupić samego siebie. Proponuję wezwanie na wszystkie akcje własne zaraz po łyknięciu PEM. Po co ryzykować wybierając coś z drogiego rynku tech? Tu są do przytulenia łatwe pieniądze. Za cenę 22-23 złote można dużo skupić i umorzyć.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 27 maja 2021 18:34

Mylisz się nikt normalny mu nie odda po 23 zł. Jak 1mln skupi to będzie sukces. Sentyment na bananie się zmienił. Napływa kasa na giełdę większość z nas posiadaczy akcji widzi duży potencjał drzemiący w tej spółce. Ulica też zobaczy kupi drożej . Na razie pompowane są spółki surowcowe, ale to w każdej chwili może się zmienić jak przyjdzie korekta na surowcach.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 maja 2021 20:01

Oczywiście że nikt normalny nie sprzeda mu akcji, ponieważ na pokładzie zostali sami nienormalni.
Głupio jest inwestować w akcje gdzie nie ma sponsoringu ze strony inwestorów finansowych, a ci są do Czechowicza zrażeni, mają powody.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 27 maja 2021 21:02

Na pewno skupy przez fundy przyspieszyły by wzrosty ale i bez nich spółka zrobiła się leka. Nie potrzeba dużo kapitału aby ruszyć kursem. Marne 20 tysięcy stoi w arkuszu do 20 zł potem dziura w arkuszu do 25zł. Gdzie te czasy jak kupowałem MCI po 1 zł a na podaży stały miliony akcji sypali i sypali a ja twardo dobierałem bo widziałem potencjał. I też nie było żadnych inwestorów instytucjonalnych. Po kilku latach sprzedałem po 20 zł. Choć kurs zaszedł powyżej 40zł. Hossa i Bessa rządzi się swoimi prawami fundamenty nie koniecznie mają znaczenie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 28 maja 2021 08:36

Wtedy gdy MCI było po 1zł to prawie wszystkie spółki miały gigantyczny potencjał wzrostu.
Podobnie teraz - prawie wszystko urosło więc MCI też dużo wyżej niż przed rokiem. Niestety to nadal brzydkie kaczątko giełdy.
Pozytywny odbiór wprowadzenia dywidend został zakłócony bardzo kontrowersyjnym przejęciem PEMu. Wprawdzie taniuśkie łyknięcie spółki zarządczej jest dobre dla MCI, ale jednocześnie kompromituje Czechowicza jako osobę niewiarygodną dla inwestorów mniejszościowych. Ergo długo poczekamy zanim rynek zacznie traktować MCI jak normalny papier, gdzie nie trzeba dawać dużego dyskonta ze względu na osobę głównego właściciela. A i to przy mega-optymistycznym założeniu że Tomek nie będzie wyprawiał kolejnych cyrków odstraszających inwestorów.

Bob@
Starszy plutonowy
Posty: 37
Rejestracja: 18 maja 2018 09:35

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Bob@ » 28 maja 2021 08:42

Większość z Was jest niezdrowo zafascynowana i zaślepiona tą spółką.
Ja mam pakiet tych akcji ale najzwyczajniej w świecie mi to dynda.
Spójrzcie na inne spółki, większość porosła 300-400% od zapaści w marcu 2020.
Zaraz prześpicie hossę.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości