MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 10 lut 2022 22:39

Ciekawy człowiek. Dziwne że się skusił. Przecież nie uwierzył w te okładki i wywiady Tomka.

Czy może zlikwidować dyskonto? Teoretycznie mógłby namówić kilka TFI lub OFE do inwestowania w MCI, ale niezbyt w to wierzę. Wszak Tomek ma wypracowaną "renomę" u finansowych.

Czy może pozyskać zewnętrzną kasę pod zarządzanie? Chyba tak, ale gdyby to zrobił po kontrowersyjnym przejęciu PEM to o redukcji dyskonta możemy zapomnieć.

Chyba tylko tak jak piszą, pomoże inwestować w fintechy.

REKLAMA


mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 11 lut 2022 08:11

Ciekawych firm jest wiele. Marzy mi się np. objęcie części udziałów w PSP i stanie się współwłaścicielem systemu płatności BLIK. W niedawnym wywiadzie były prezes PKO BP i obecny członek rady nadzorczej PSP Zbigniew Jagiełło mówił, że co chwila do drzwi jego gabinetu pukają fundusze inwestycyjne.
No to może moje marzenie uda się urzeczywistnić.
https://www.parkiet.com/firmy/art356756 ... ci-capital

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 11 lut 2022 08:27

Ciekawy człowiek. Dziwne że się skusił. Przecież nie uwierzył w te okładki i wywiady Tomka.

Nie ma co się dziwić. Obydwaj z Wrocławia. Obydwaj absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Obydwaj od lat budujący rynek finansowy w oparciu o nowe technologie. Ale na twoim miejscu młoddy, znając twoje poglądy polityczne martwiłbym się czymś innym. Premier Morawiecki też jest z Wrocławia, też studiował na Politechnice Wrocławskiej, też o ile mi wiadomo będąc w zarządzie BZ WBK był odpowiedzialny za wdrażanie systemu informatycznego.


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 11 lut 2022 10:10

znając twoje poglądy polityczne
Czy po Pegazusie ktokolwiek ma inne poglądy polityczne niż ja? :shock:
yebać PiS. Przecież oni sfałszowali wybory zakładając podsłuch w sztabie wyborczym konkurentów.

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 11 lut 2022 10:29

Chcę, podobnie jak robiłem to w PKO BP, zwiększać wartość MCI w wieloletniej perspektywie i za ten wzrost wartości będę wynagradzany - mówi Zbigniew Jagiełło.
Jestem pod dużym wrażeniem, w jaki sposób ten człowiek przekształcił państwowego molocha bankowego rodem z PRL w nowoczesną instytucję finansową działającą w dużym stopniu w oparciu o fintech.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 11 lut 2022 10:34

Chcę, podobnie jak robiłem to w PKO BP, zwiększać wartość MCI w wieloletniej perspektywie i za ten wzrost wartości będę wynagradzany - mówi Zbigniew Jagiełło.
Jestem pod dużym wrażeniem, w jaki sposób ten człowiek przekształcił państwowego molocha bankowego rodem z PRL w nowoczesną instytucję finansową działającą w dużym stopniu w oparciu o fintech.
Ale co on rozumie przez zwiększanie wartości MCI?
Rozumując klasycznie to byłby wzrost kursu spółki. Jednak wcale nie jestem pewny czy o to chodzi. Przecież płaci mu Tomek, a dla niego im większe dyskonto tym lepiej. Opportunity do dalszego taniego przejmowania spółki. Ergo raczej chodzi o wzrost NAV.

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 11 lut 2022 10:47

Młoddy nie bądź jak "smerf maruda" i nie czepiaj się. To jest naprawdę dobra informacja. Jeśli nawet chodzi mu tylko i wyłącznie o silny wzrost NAV to dla nas, akcjonariuszy, jak pokazuje historia oznacza mniejszy wzrost, z mnożnikiem 0,6 x NAV ale zawsze wzrost. Jak ktoś pędzi samochodem 300 km/h, to ten który jedzie 180 km/h (0,6 x 300 km/h) jedzie co prawda wolniej ale wcale nie znaczy że wolno.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 11 lut 2022 10:52

Różnica pomiędzy wyceną 0.6*NAV a należną 1.1*NAV to nie jest drobnostka, którą kontestują wyłącznie marudy.

BTW zauważ że rynek wcale nie uznał zatrudnienia Jagiełły jako przełomowej informacji.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 11 lut 2022 11:51

On już i Smorszczewskiego zatrudniał i tego jeszcze jednego weterana rynku chyba Krzysztof mu było. Nazwiska nie pamiętam, ale chyba na S. Tez miało być fajnie a uciekli bardzo szybko. Co innego spotykać się na rautach i nartach a co innego pracować z takim typem człowieka!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 11 lut 2022 11:58

On już i Smorszczewskiego zatrudniał i tego jeszcze jednego weterana rynku chyba Krzysztof mu było. Nazwiska nie pamiętam, ale chyba na S. Tez miało być fajnie a uciekli bardzo szybko. Co innego spotykać się na rautach i nartach a co innego pracować z takim typem człowieka!
Tyż prawda.
Ale zanim Jagiełło odejdzie obrażony to być może coś fajnego zrobi. Chyba nie brałby tej roboty gdyby nie miał w głowie pomysłu.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 18 lut 2022 16:29

Obligacje poszły. Prawie tyle ile chcieli 80/85 baniek.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 22 lut 2022 16:52

Dziś będzie piękna świeczka. Wreszcie jakiś spory popyt się pojawił. Jakieś info w drodze czy ktoś z zarządu łyka? Bo na pewno nie wystraszona inwazją drobnica.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 15 mar 2022 18:24

Ładnie ktoś nadstawia koszyczek po 17.80. Wciąga wszystko co mu wrzucą. Podejrzewam o to Czechowicza ale może jakiś fund zauważył, że MCI jest mocno niedowartościowane i w niewielkim stopniu ucierpi na wojnie jak nie zyska. Fundusz jak do tej pory ociągał się z zakupami po wygórowanych cenach co inwestorzy mieli mu za złe. Z perspektywy czasu okazuje się, że Czechowicz wstrzymując zakupy dokonał właściwego wyboru. Teraz ceny akcji mocno się schłodziły więc na pewno Tomasz jest na polowaniu. Czekamy na infa o fajnych i nie drogich przejęciach.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 29 mar 2022 08:12



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości