MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 10:04

Jesteśmy już po kolejnym wezwaniu na 1,7mln, po exicie z ATMu i przed IPO ANSWEAR. Wg Czechowicza e-commerce w Polsce osiągnął masę krytyczną. https://www.money.pl/gielda/mci-e-comme ... 6545a.html
Za rogiem czai się kolejny lockdawn, a nawet jeśli nie to i tak portfel MCI skorzysta na tym bardzo.
Portfel MCI:
fundusz EuroV: IAI, NETRISK
fundusz TechV: ANSWEAR (IPOw 2020) MORELE+PIGU, ASAN, AZIMO, MARKETFINANCE, GETT, TRAVELATA, KUPIVIP
fundusz InternetVentures; REMOTE APP ( właściciel Vortexa), FOCUS TELECOM, mFIND.

Zapraszamy na pokład księgi ale i na pokład spółki.


link do starej ksiegi:
viewtopic.php?f=1&t=241819&start=2205

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 paź 2020 12:44

IAI, Netrisk, Answear, Morele, Azimo, MarketFinance, Remote - zgoda. To powinny być drivery przyszłego wzrostu NAV/s.
Gett - wątpię
ASAN - nie rozumiem
KupiVip - nie wiem
Travelata - nieprędko
mFind, Focus - nie znam

W sumie wzrost NAV/s będzie, ale jego skala pozostaje niejasna.
Ważniejsze są perspektywy redukcji dyskonta.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 15:27

mFind, Focus - nie znam
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... UZ-swr4sIg
2-3 minuty

Grab67
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2018 19:54

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Grab67 » 26 paź 2020 17:31

ale jaja

"jeżeli Spółka lub podmiot z grupy kapitałowej, do której należy Spółka _w rozumieniu Ustawy o ofercie publicznej_ nie zawrze umowy, której przedmiotem będzie pozyskanie dla Spółki lub tego podmiotu finansowania dłużnego na kwotę nie mniejszą niż równowartość 30.000.000 zł _słownie: trzydzieści milionów złotych_ przed końcem okresu przyjmowania przez Noble Securities S.A. Ofert Sprzedaży, przy uwzględnieniu pkt 6.2., z zastrzeżeniem pkt 11.2.",

tj. nie została zawarta umowa, o której mowa w pkt. 11.1 ppkt 2_ Zaproszenia.

W związku z powyższym, Spółka podjęła decyzję o zaprzestaniu realizacji skupu akcji własnych prowadzonego na podstawie Zaproszenia. Tym samym, Oferty Sprzedaży, o których mowa w Zaproszeniu, złożone przez Akcjonariuszy w odpowiedzi na Zaproszenie nie będą podlegały przyjęciu przez Spółkę i realizacji.

ale to najlepsze


Zarząd MCI Capital ASI S.A. _"Spółka"_, niniejszym informuje, że w dniu 26 października 2020 r. została przyjęta uchwałą Zarządu polityka dywidendowa Spółki na lata 2021-2023 _"Polityka"_.

Postanowienia Polityki będą obowiązywać począwszy od roku 2021 w związku z zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym Spółki za rok 2020.

Zgodnie z przyjętą Polityką, Zarząd Spółki będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu Spółki, aby na dywidendę przeznaczona została kwota odpowiadająca od 1% do 2% kapitałów własnych Spółki wykazanych w ostatnim zbadanym rocznym sprawozdaniu finansowym Spółki przed dniem wypłaty dywidendy.

Decyzja o wprowadzeniu Polityki motywowana jest przede wszystkim faktem słabnącego zainteresowania udziałem inwestorów w skupach akcji własnych Spółki, które dotychczas służyły jako sposób dystrybucji środków do inwestorów.

Przy podejmowaniu decyzji o rekomendowanej kwocie dywidendy przeznaczonej dla akcjonariuszy Spółki, Zarząd Spółki będzie brał pod uwagę sytuację płynnościową Grupy MCI, w tym w szczególności bieżące i przewidywane wpływy pieniężne, jakie uda się pozyskać do Spółki oraz do funduszy inwestycyjnych, których inwestorem jest MCI, pozyskane finansowanie zewnętrzne oraz konieczność obsługi zobowiązań przez Spółkę.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 17:36

1.Nareszcie dywidenda 8)
2. Tomek nie idzie na 100% jak straszył pułkownik 8)
3. Czyżby nikt się nie zapisał, albo zapisało się niewielu :shock:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 17:51

Pan pułkownik napisał:
Ludek umęczony chętnie zwieje stąd po 15 lub nawet taniej. Casus Inco jest dla mnie bardzo znaczący. Ergo poniżej 0.6 da się naprawdę dużo kupić. Nie wiem ile dokładnie. Na razie nikt nie wie.
Pan pułkownik napisał:
Idziemy do jak najtańszego przejęcia jak największej części MCI.
No mógłbym napisać, a nie mówiłem ale napiszę że każdy może się przecież raz czy dwa pomylić 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 paź 2020 18:02

nie idzie na 100% jak straszył pułkownik
Straszył to Kierownik maszerując z 39% na 77% i odpowiadając na ostatnie pytania akcjonariuszy w taki sposób jaki odpowiedział.

Nauczony doświadczeniem węszę tu jakąś zmyłkę. Niezbyt wierzę w to że bardzo mało akcjonariuszy się zapisało. Moim zdaniem powód odstąpienia od wezwania był inny - ogłoszenie kluczowego dealu tuż po zapisach. W tej sytuacji mogły być jakieś kontrowersje z KNF. Chciał tego uniknąć.

Słowo dywidenda brzmi wspaniale, ale wcale nie jest tak pięknie. Chodziło o 4-5%NAV, a ma być tylko symboliczne 1-2%NAV. Zarobimy ponad 3zł, a tylko 0.3-0.5zł pójdzie na wypłatę dla akcjonariuszy. Szału nie ma. A droga do dalszego przejmowania MCI Capital wciąż jest otwarta. Mogą być następne BB lub wezwania od MCI Management. Tak niska dywidenda nie zlikwiduje dyskonta.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 paź 2020 18:07

Ani jedna akcja się nie zapisała?
Rozumiem że mogło nie być kompletu, ale gdyby nie prawdziwy powód rezygnacji to zrobiliby deal na to co się zapisało.

Akcjonariusze niby nie chcieli oddać za 15, a teraz po znakomitej informacji podnoszącej wartość MCI jaką był deal ATM oddają po 14.8? To nie spina się logicznie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 18:09

Nie no pewnie ktoś tam się zapisał. Tylko skupić 100k akcji albo 200k to może faktycznie lepiej nie kupować...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 paź 2020 18:12

Czechowicz nie jest rzezimieszkiem. On to chce przejąć tak żeby sam z sobą czuł się w porządku. Więc będą dywidendy żeby mu nie pisali że bezdywidendzie w LP specjalnie służy taniemu przejmowaniu.

Moim zdaniem będą symboliczne dywidendy i duże skupy. Jedynie tego skupu nie będzie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 18:13

Dywidenda faktycznie mała, ale dobre i to.

sambaV1
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2020 18:09

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: sambaV1 » 26 paź 2020 18:13

jestem nowy, więc się chętnie wypowiem...:)
W MCI nie wchodziłem, bo co do zasady, jak nie ma się komfortu z głównym właścicielem, to nie inwestuję. żeby nie było, nie uważam że to nie są okazję żeby swoje zarobić, ale jakoś mi z tym nie po drodze. trochę szkoda nerwów.
no ale jednak pierwsze reakcje na dywidendę tutaj, trochę mnie dziwią. chyba nic nie było tak mielone w tym wątku jak właśnie regularna wypłata - i co? i jest. i dalej źle...
ktoś Wam odebrał powód do narzekań i się zrobił problem ;)

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 26 paź 2020 18:15

@sambaV1
Kolego ja nie narzekam. Choć wolałbym ciut większą. Ale dla mnie może być.

sambaV1
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2020 18:09

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: sambaV1 » 26 paź 2020 18:16

Dywidenda faktycznie mała, ale dobre i to.
to wychodzi od kilkunastu do kilkudziesięciu mln rocznie, liczone od kapitałów, a nie od 'zysku'. nie jest źle... pytanie co jutro rano bedzie z kursem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 26 paź 2020 18:18

Nie no pewnie ktoś tam się zapisał. Tylko skupić 100k akcji albo 200k to może faktycznie lepiej nie kupować...
Nie wierzę w te 100-200k akcji. Kilka powodów:
-cena była z dosyć dużą premią do bieżącego kursu
-cena była ponad dwukrotnie wyższa niż pół roku wcześniej
-czasy wyjątkowo niepewne więc gotówka się przyda (albo w życiu albo do zainwestowania w inne przecenione akcje)
-notowania kursu w trakcie trwania wezwania nie wskazywały na brak chętnych

Moim zdaniem zapisało się przynajmniej pół miliona akcji lub nawet milion, a dealu nie zrobili z tego względu co podałem wyżej.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości