MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 28 sty 2023 15:19

Co to ma być spekuła na MCI rządzi ?
Dziś 7,5% up.
Tego jeszcze tu nie było.
Okazuje się, że fundusze jednak nie są potrzebne do wzrostów.
No nie wiem, jest aktualizacja na STOOQ z 30.12.2022. Po mojemu to fundy raczej wchodzą i dobierają po trochu. Przy tych obrotach uzbierać ponad 103K akcji jak OFE Bankowy to trzeba się postarać ...
Dobrze, że mam jeszcze ze starych czasów screeny akcjonariatu :lol: bo jak czytam że tu fundusze wchodzą to nie wiem czy to żart czy tak na serio :lol: :lol: :lol:
Ten sprzed 6 lat
Obrazek
Ten akurat z końca 2020r
Obrazek
Nazywanie dokupienia 100k akcji wchodzeniem to mocne przegięcie :lol: :lol: :lol:
Wolumen za ostatni rok to 1,1 mln akcji to faktycznie grubo wchodzą i strasznie się śpieszą i to po 0,5NAV!

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 28 sty 2023 16:56

Fundusze to weszły 8 lat temu w PEM. Po tym jak je Tomek potraktował potrzebny byłby albo cud albo dużo czasu aby się przestały gniewać.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 07 lut 2023 23:00

Sukces. Czechowicz uchwalił pozytywną opinię o gigantycznej premii dla Czechowicza.

https://www.bankier.pl/static/att/emite ... 446867.pdf

Sądząc po liczbie głosów. OFE Bankowy się wstrzymał a jakiś Kowalczuk któremu chce się chcieć głosował przeciwko, oprotestował, ma prawnika więc może odda sprawę do sądu. Ale chyba tego nie zrobi, bo 10k akcji to nie jest wielgaśny pakiet. Czemu Smorszczewski się nie przyłączył? Miałby powody. A i pakiet o innych rozmiarach, o ile go już nie sprzedał.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 08 lut 2023 16:10

Nie oprotestowali bo Czechowicz wykręcił super wyniki. Należy się mu mały %. Jakoś tuzom w akcjonariacie to nie przeszkadza tylko drobni wiecznie jęczą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 08 lut 2023 17:44

Co jest wart superwynik w jednym roku gdy w latach sąsiednich jest lipka? Tym bardziej że to wynik niecashowy, wynikający wprost z hossy w 2021 roku. W 2022 Czechowicz rzekomo wart gigantycznej premii stracił nasze pieniądze znacznie przegrywając z inflacją.

Tuzom to przeszkadza. Wręcz nie cierpią Czechowicza i jego metod, obdarzają go ostracyzmem. Porównaj sobie akcjonariaty innych spółek segmentu sWIG80 gdzie zazwyczaj znajduje się wiele TFI i OFE. Tutaj właściwie tylko jeden OFE Bankowy. Zresztą wcale nie poparł tej premii, wstrzymali się od głosu.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 09 lut 2023 10:52

Nie oprotestowali bo Czechowicz wykręcił super wyniki. Należy się mu mały %. Jakoś tuzom w akcjonariacie to nie przeszkadza tylko drobni wiecznie jęczą.
Gdyby nie przeszkadzało to byś miał prawdziwe tuzy w akcjonariacie! Widzisz gdzieś może Sebę z Q? jeszcze parę lat temu miał potężny pakiet i tak rekomendował MCI! I co? Gdzie jest? A przecież oni chyba nawet prywatnie się dobrze znają....
A inni?

u boot tu wzrosty raczej będą ale wyżej wała MCI nie podskoczy i 0,8- 0,9NAV to w porywach przy dobrym rynku, a potem znowu zjazd do bazy! Nie licz na więcej bo tu ugrzęźniesz na wieki. Pułkownik się zawziął i będzie trzymał, ale czy to ma sens? Skoro pierwsza lepsza spółka z WIG20 już dała i pewnie da lepszy % zwrotu niż MCI...
No chyba, chudzinka nagle się zmieni.... Ale to trzeba być naprawdę niepoprawnym optymistą, żeby tak to widzie. Nawet Answear kupiony w dołku w porównaniu do MCI da niesamowicie większą stopę zwrotu! Jak przyszedłem do akcjonariatu w 2011 chudy obiecał, ze zrobi wszystko by MCI nie było spółką spekulacyjną i to jest chyba jedyna sprawa wg mnie w jakiej dotrzymał słowa.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 09 lut 2023 13:14

Pułkownik się zawziął i będzie trzymał, ale czy to ma sens?
Przyznam się że prawie połowę pakietu wywaliłem po 18 z groszami. W zamian kilkanaście innych spółek i już jestem zadowolony. Reszta "musi zostać bo bardzo tanio kupiona i niekoniecznie chcę płacić wysoki podatek. I tak musiałem zrobić roszadę tzn. założyć drugie konto, przenieść część papierów, tak aby sprzedać te które kupiłem drożej niż po 4-7zł.

Czuję się częściowo okradziony bo sprzedawanie z takim dyskontem to wariactwo, ale rzeczywiście sensu nie było trzymać. Wprawdzie urośnie, ale wcale nie więcej niż przeciętna spółka z mojego agresywnego zdywersyfikowanego portfela maluchów.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 09 lut 2023 17:58

Moje założenia to 15-20 % średniorocznie. Mam jeszcze sporo do emerytury procent składany będzie zacny plus mini dywidenda. Z tymi papierami czuję się bezpieczny zdywersyfikowany geograficznie worek spółek które dobiera specjalista za mnie. Co nie znaczy, że nie gram na innych spółkach. Na PLI jestem zarobiony w kilka dni 20 %, CRI To już 30 % Dziś część zredukowałem. Answer też ładnie dal zarobić 40 %. Radzę sobie jak mogę.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 09 lut 2023 20:20

Te 15-20% średniorocznie to wyniesie NAV, bo kurs to niekoniecznie...
No sam widzisz, że MCI na tle pozostałych wypada słabowato, choć fakt, że jest to bezpieczna inwestycja o ile ktoś ja kupi poniżej 0,5 NAv a najlepiej po 0,4 NAV!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 09 lut 2023 22:21

MCI znowu jest mniej zdywersyfikowane więc nie takie znowu bezpieczne. Dużą część portfela stanowi IAI. Poza tym sytuacja gdy Czechowicz przyznaje sobie ponad milion akcji premii bo mu się (niesłusznie!) wydaje że na nie zasłużył zupełnie nie kojarzy mi się z bezpieczeństwem. Następnym razem może przyzna sobie 5 milionów papierów. Czemu nie? Kto mu zabroni? Nawet może zwołać NWZA i wyrazić opinię że to w porządeczku.

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 10 lut 2023 14:15

Ostatni nabytek MCI to eSky.pl. Zakup z początku lutego tego roku, czyli prawie 10 miesięcy temu. Ostatnia sprzedaż to pozbycie się w udziałów w Azimo w marcu tego roku. Co tam się dzieje w tym MCI, czy tam w ogóle ktoś pracuje?
Mijają kolejne miesiące a pytanie nadal pozostaje aktualne. To już minął dokładnie rok od ostatniej transakcji nabycia spółki przez MCI, czyli zakupu eSky.pl. Tu wszystko idzie w dół. Najpierw wizerunek, później volumen a teraz mamy spadek aktywności w działalności operacyjnej. Szkoda ...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 18 lut 2023 09:07

Nudy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 lut 2023 18:22

Tomek ma przerąbane. Prezes KRUKa robi lepsze wyniki w zawodach ironman i w dodatku rozwinął swoją spółkę aż weszła do WIG20. Zaś Tomek czasy biega kiepskie, dolne strefy sWIG80. Lipka. Dla ambitniaka to musi być niszczący stres.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 28 lut 2023 16:40

Macie jednak rację na całej giełdzie wzrosty euforia a tu -4% Brawo MCI Brawo prezes dodrukuj sobie jeszcze akcji.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 28 lut 2023 16:43

Szkoda czasu na trzymanie inne spółki mi pięknie rosną a tu jak zawsze bryndza.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości