MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 30 mar 2021 16:23

Nie ma się czym podniecać. Musi być MCI>20 w tym roku więc będzie. Zasadniczo i tak idziemy na MCI>30, ale moim zdaniem to długo potrwa. Chyba ze trzy lata.

REKLAMA


Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Dziecko_Hossy » 30 mar 2021 17:37

Jakieś dobre info w drodze ? i ten obrót całkiem sympatyczny ...

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Maq » 31 mar 2021 08:05

https://www.pb.pl/mci-planuje-miliardow ... je-1112571

MCI planuje miliardowe inwestycje

Giełdowa grupa private equity po rekordowych wyjściach w ubiegłym roku teraz zamyka kolejne inwestycje. Ma ponad 1 mld zł na zakupy – w tym roku maksymalnie trzech spółek

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

skąd MCI weźmie pieniądze na inwestycje,
spółkami z jakich branż jest zainteresowany fundusz,
jaką ma strategię wobec spółek z ehandlu,
dlaczego fundusz nie zainwestował w eobuwie.

Bob@
Starszy plutonowy
Posty: 37
Rejestracja: 18 maja 2018 09:35

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Bob@ » 01 kwie 2021 09:35

www.bankier.pl/static/att/emitent/2021- ... 204318.pdf

b) Rodzaj transakcji
Nabycie akcji emitenta.
Rozliczenie transakcji nastąpiło w dniu 30marca 2021 r.
c) Cena i wolumen
19,00PLN 49.011
19,00 PLN 422.643

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 01 kwie 2021 09:57

https://mci.pl/en/mci-techventures-and- ... 37-million

https://mci.pl/en/mci-euroventures-coin ... solidation

Czy ja dobrze rozumiem? MCI.TV (w którym MCI Capital ma ok 50%) sprzedało funduszowi Mid Europa (jeden z dużych współwłaścicieli Allegro) platformę Pigu za 37 mln euro by za chwilę MCI.EV (w którym MCI Capital ma prawie 100%) kupiło to samo Pigu tylko że połączone z HHG na spółkę z tym samym Mid Europa. Ale ceny nabycia i wielkość pakietu mniejszościowego w połączonej grupie Pigu + HHG to już nie podali. Czyli jak zwykle ... COŚ wiadomo, ale nie wiadomo do końca CO.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 01 kwie 2021 10:27

Wiadomo że Czechowicz sporo (za 9 baniek) dokupił w pakietówce po 19. Normalnie taki komunikat skutkowałby szybką jazdą na 22-25, ale to jest MCI czyli świat znienawidzony przez inwestorów finansowych. Także przez większość indywidualnej drobnicy. Są powody ponieważ Kierownik prowadzi to tak jak prowadzi.

Zobaczymy jaka będzie dywidenda i jak jej ogłoszenie wpłynie na kurs. Cudów bym się nie spodziewał, ale jednak powinien to być zastrzyk optymizmu. Może bardziej dopiero przy drugiej lub trzeciej dywidendzie czyli np. za dwa lata.

Ogólnie jest nieźle. Kwestie core biznesu niezbyt mnie obchodzą. Zakładam że Tomek sobie poradzi i NAV/s będzie rósł. Poza tym kilka miesięcy po wchłonięciu PEM Kierownik cudownie odbuduje swoją zdolność do pozyskiwania klientów pod zarządzanie. Ergo spółka już ma fair value 30, a będzie miała 50. Niestety o kurs 30 wcale nie będzie łatwo ponieważ to ....Czechowicz.

Kluczowe pytanie pozostaje to samo co wcześniej - czy Kierownik chce wysokiego kursu? Nie musi chcieć! Na przykład może planować kolejne dokupowanie i wtedy wysoki kurs nie byłby jego przyjacielem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 01 kwie 2021 10:48

Najzdrowsza byłaby struktura akcjonariatu: Czechowicz 60%, fundusze 25%, indywidualni 15%. Takiej nie będzie, ale obecne: Czechowicz 80%, fundusze 5%, indywidualni 15% to nic strasznego. Nawet moglibyśmy obyć się bez funduszy.

Okropne jest to że Prezes ciągle chce dokupować, a to nie motywuje go do dbałości o kurs. Żeby on dokupował akcje intensywnie to podbiłby kurs, ale on to robi powolutku rozciągając zakupy na długie lata. Gdzie się zatrzyma? Teoretycznie mógłby już teraz bo 80% to sporo, a osiągnięcie 95% umożliwiającego squeeze out wydaje się trudne.

Jeśli ceni sobie prestiż bycia na giełdzie to praktycznie musi stanąć poniżej 90%, ale co to za prestiż? Tutaj free float szybko maleje więc docelowo nawet w indeksie maluchów MCI się nie utrzyma. Chyba jednak pójdzie do 100%, ale w dotychczasowym stylu, powoli. Za rok 85%, za trzy lata 92-93% i dopiero wtedy przyjdzie czas ostatecznych rozstrzygnięć. 30 powinienem dostać. Być może sporo więcej ponieważ wtedy już będzie obowiązywało nowe prawo gdzie cenę wyciskania określi biegły a nie średni kurs giełdowy.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 01 kwie 2021 16:05

Bardzo cieszę, że Czechowicz dokupuje na tych poziomach - sygnał jednoznaczny warto!! bo jest tanio!! Prezes ma łeb na karku wie co robi. Poza tym podbija kurs akcji i nasze akcyjki są coraz droższe. Nic nie trzeba robić wycena rośnie jak na drożdżach i jeszcze dywidenda !! Jestem bardzo zadowolony mam już 150% do przodu i nadal uważam, że jest tanio. Jak cena szybko podejdzie do wyceny Noble na 30 zł. to pewnie połowę sprzedam. Ciekawe na ile Noble wyceni MCI w kolejnym raporcie? Stawiam na 34zł. Cały czas się rozwijamy spółka na lata do emerytury kupić i zapomnieć on za nas zrobi całą robotę.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 01 kwie 2021 20:33

Piękny deal z tym Pigu. A jeszcze na koniec 1H2020 całe Morele+Pigu było wycenione w TechV na 246mln zł. To za ile pójdzie Morele? Za 500-600 baniek czy może więcej? Tak jak pisałem o core biznes można być spokojny!

Z bólem serca ale wróciłem z małym pakietem... To co zarobiłem gdzie indziej, tu musiałem wydać na wyższą cenę akcji. Pakiet niewielki bo kasy nie mam ze względu na inwestycje w nieruchomość, ale obecnie MCI to must have :mrgreen:

- Z perspektywy inwestorów TechVentures ważnym komunikatem po sprzedaży Pigu jest bez wątpienia to, że będziemy mogli im wypłacić zyski. Kolejną spółką TechVentures, dla której przygotowujemy wyjście z inwestycji, są Morele. Zmiany rynkowe wywołane pandemią spowodowały, że wyniki i perspektywy tej spółki są znakomite. Na polskim rynku nie ma drugiego takiego aktywa - podmiotu o dużej skali z czystym e-handlem, bez obciążenia w postaci segmentu stacjonarnego. To sprawia, że zainteresowanie spółką już jest duże, choć procesu sprzedaży jeszcze formalnie nie rozpoczęliśmy – mówi Maciej Kowalski.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 01 kwie 2021 21:22

Witamy ponownie kolegę. Znowu będzie można razem ponarzekać . :lol: Prawdopodobnie od kolegi odbierałem akcje od 16 -17.50. To nie ważne jedziemy na 30. Pisałem na wątku i wklejałem wykres, że przy 8 zł był długoterminowy sygnał kupna. Najlepsze jest to, iż nie został do tej pory zanegowany. Kto mnie posłuchał ma już około 150% do przodu a zapewne jak spokojnie poczeka jeszcze więcej. Obecnie 19-20 jesteśmy na oporze jego pokonanie [może to trochę potrwać] utoruje drogę do nieba o ile MCI będzie nadal poprawiać wyniki i nie zagości bessa. https://imgur.com/a/dfDuPL7

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 02 kwie 2021 07:10

Pewnie faktycznie tobie oddałem ze średnią 17,20... Narzekać nie będę :lol: bo: pakiet mały (zostało trochę grosza z wcześniejszego zakupów materiałów do remontu) i na dłuższy czas. Moim czarnym koniem jest PLI tam mam wszystkie wolne środki niepotrzebne do wykończenia nieruchomości...
No i budowa to i czasu niewiele....
Żebyś wiedział ile w tym czasie materiały wykończeniowe zdrożały i to jeszcze przed blokadą kanału sueskiego.... Ale ja mam już większość rzeczy zakupione. Zresztą nieważne.
Witam.

Edit. Zapomniałem dodać, że wracam na MCI poprzez PEM...

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 03 kwie 2021 14:41

Chudy znowu łyknął 150k po 20zł
Sprzedaż Morele coraz blizej.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 05 kwie 2021 12:39

W nowym starym MCI będzie 51 432 385 akcji. Z tego 39 900 983 w łapach Czechowicza. 77.58%. Byłoby miło gdyby w przyszłości nie przekroczył 80%. To próg wypadnięcia z programu analitycznego wsparcia. Z drugiej strony inwestorzy finansowi raczej Czechowicza nie polubią ergo przy braku OFE i TFI skład akcjonariatu 85%Cze, 15%reszta nie musi być zły. Oczywiście najlepszy to 100% Czechowicza w Czechowiczu pod warunkiem uczciwego rozliczenia się z upartymi mniejszościowymi. Byle szybko tzn. w 2-3 lata. Byle na czymś stanęło. A nie takie dokupowanie bez końca przez kilkanaście lat.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 06 kwie 2021 11:26

MCI ma w portfelu 1mld do wydania na inwestycje. Spółki które posiada to myślę też warte ok 1 mld. Wycena giełdowa to zaledwie 820mln. Pole do dalszych wzrostów przeogromne. Robi się ciekawie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 06 kwie 2021 18:42

MCI ma w portfelu 1mld do wydania na inwestycje. Spółki które posiada to myślę też warte ok 1 mld. Wycena giełdowa to zaledwie 820mln
To nic nie znaczy. Drobni kursu nie podciągną, a finansowi mają wyje....e
Answear po sesji podał szacunkowe wyniki za 1Q2021.
Wstępne dane dotyczące sprzedaży za I kwartał 2021 r.:
• W pierwszym kwartale 2021 r. sprzedaż online (1) wzrosła o 82% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r., osiągając kwotę 127 mln zł (I kwartał 2020 r.: 70 mln zł)
• Przychody ze sprzedaży według sprawozdawczości MSSF (2) w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosły 122 mln zł osiągając dynamikę 1Q2021 / 1Q2020 na poziomie 76% (I kwartał 2020 r.: 69 mln zł).
Zobaczymy jak jutro zareaguje rynek. Na normalnej spółce byłby kosmos! Gdyby nie Czechowicz w akcjonariacie i tu byłaby spora rakieta moim zdaniem. A co będzie to zobaczymy. 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 214 gości