MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 09 kwie 2021 15:25

Właśnie tak. Ale może kto inny ci to wytłumaczy

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 09 kwie 2021 16:40

@Jerubaaal

Czy IPO Answear nie było przykładem jak rynek traktuje Czechowicza? A wyniki 1Q lepsze o ponad 80% r/r i reakcja kursu na nie?
No i brak IPO Morele.Net które było zapowiadane nawet w 1Q2021 po udanym IPO Answear nic Ci nie mówi? Negocjacje nt. sprzedaży instrumentów Morele na rynku niepublicznym gdy ciągle się mówi, że na naszym grajdole mało jest spółek z e-commerce, nowych technologii itd itd nici nie mówi?

Naprawdę Answear rozwija się mega, a rynek ignoruje spółkę i wycenia dużo, dużo gorzej niż takie Dadelo.
Dadelo https://stooq.pl/q/h/?s=dad
Answear https://stooq.pl/q/h/?s=anr
Napisz mi proszę co jest przyczyną tego że fundy lubię jeden e-commerce a drugiego już nie?

btw. Pewnie dopiero po wyjściu Czechowicza z Answear dowiemy się kto ma rację 8)

Porównaj sobie akcjonariat głównego udziałowca Dadelo i Answear
Oponeo: https://stooq.pl/q/h/?s=opn
MCI: https://stooq.pl/q/h/?s=mci
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2021 16:48 przez Nowy incoqnito, łącznie zmieniany 2 razy.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 09 kwie 2021 16:44

Młoddy, ty na prawdę wierzysz, że podlizywanie się finansowym to recepta na sukces w biznesie, czy na giełdzie? Że finansowi ta taka empatyczna grupa dobroczyńców, która zrobi wszystko dla bliźniego?
Nie wiem jak było, ale biorę pod uwagę także taką wersję, że między Tomkiem a finansowymi nie zaiskrzyło, bo Tomek był po prostu za uczciwy.
Tak właśnie jest. To fundy kształtują ceny na rynku, to one pilnują kursów, one w większości powodują wzrost cen akcji a nie Kowalski.
Pozostanie Smorszczewskiego przekonuje cię że będzie dobrze, a wychodzenie Seby ( przyjaciela biznesowego i prywatnego Tomka) od jakiegoś już czasu ignorujesz?

Sorry że się włączyłem, ale naprawdę jestem zdziwiony reakcją kursu Answear po takich wynikach. Na spółkach Czechowicza pod wyniki nie pograsz bo spółki są ignorowane.
IAI w marcu wzrost 58% rdr, 37% mdm !!! :shock: :shock: :shock:

Kupiłem ponownie mały pakiet bo core biznes to kosmos!!! Tylko czy to się przełoży na kurs MCI, tego pewien nie jestem. przecież my na swig80 jesteśmy 10% pod szczytem wszech czasów, a MCI z dyskontem do NAVu
https://stooq.pl/q/?s=swig80&d=20210409 ... &b=0&r=mci
20 lat i sWIGu i MCI :shock: :shock: :shock:

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 09 kwie 2021 19:07

Z tego co się orientuję Czarek inwestuje w MCI swoje własne pieniądze, a w przypaku Seby to były cudze.
Anwear na razie się nie interesowałem, poczytam to się wypowiem

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 09 kwie 2021 21:14

Ja też widzę i czuję, że finansowi Tomka nie lubią. Droczyłem się tylko co do przyczyn tego zjawiska. Może nie chodzi o to, że Tomek jest taki zły.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 09 kwie 2021 21:58

Ja też widzę i czuję, że finansowi Tomka nie lubią. Droczyłem się tylko co do przyczyn tego zjawiska. Może nie chodzi o to, że Tomek jest taki zły.
Podstawowym obowiązkiem prezesa spółki giełdowej jest sprawienie aby inwestorzy finansowi lubili spółkę. Tomek tej powinności nie wypełnia więc jest zły. Przynajmniej z punktu widzenia drobnego inwestora mniejszościowego, bo jednocześnie może być dobrym człowiekiem w innych obszarach życia.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 09 kwie 2021 22:17

Że niby Tomek ma robić wszystko co sobie finansowi zażyczą. Byle go tylko lubili i trzymali kurs wysoko. Bez jaj

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 09 kwie 2021 23:48

Że niby Tomek ma robić wszystko co sobie finansowi zażyczą. Byle go tylko lubili i trzymali kurs wysoko. Bez jaj
Zlituj się! Jaja to jest kurs na poziomie 0.6NAV. Zwłaszcza w sytuacji gdy porównywalne spółki mają wyceny 1.0-1.2NAV.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 10 kwie 2021 10:48

Gdyby tu było 1,2 NAV to ja bym się pewnie nigdy MCI nie zainteresował. Powstała anomalia, nieważne z czyjej winy, i ja to dostrzegłem. Kupiłem akcje i jak na razie zarabiam. Przy bardzo małym ryzyku, bo spółka była i nadal jest w moim mniemaniu, mocno niedowartościowana. Naprawdę jestem bardzo daleki od narzekania.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 10 kwie 2021 10:56

Anomalia wyceny 0.6 byłaby korzystna dla nabywcy gdyby była chwilowa. Niestety dzięki złemu zarządzaniu wizerunkiem ma charakter permanentny.

Zarabiamy na wzroście NAV, ale to działałoby tak samo gdybyś kupił za 1.0 i gdyby to się utrzymywało. Generalnie większość nabywców liczyło na wzrost NAV i redukcję dyskonta. Wzrost NAV jest, gorzej z tą redukcją.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 10 kwie 2021 11:08

Fajnie byłoby gdyby anomalie znikały zaraz po kupnie akcji. Niestety anomalie są kapryśne. Czasem znikają szybciej, czasem wolniej, a czasem nie znikają. Choć to raczej rzadkie (zwykle efekt nowych negatywnych czynników).
Zgadza się, w przypadku MCI, na razie zarabiamy dzięki rosnącemu NAV, czyli udanym inwestycjom Tomka. I już jest nieźle, a jak jeszcze anomalia zniknie to będzie jeszcze lepiej.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 10 kwie 2021 11:28

ja jednak mam nadzieję, że to dyskonto wkrótce zniknie...
https://stooq.pl/q/?s=mci_pb&c=10y&t=l&a=lg&b=0

Może to jakaś choroba, po tylu latach oczekiwania, ale jednak mam takie przeczucie bo i wdać bardzo mocny ruch w górę na P/BV

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 10 kwie 2021 11:29

Można oczywiście celować w "grzanki", które szybko rosną. Ale tam drobny inwestor jest zwykle "mięsem armatnim", który ma dostarczyć rekinom kapitał. To raczej ruletka niż inwestowanie. Na początku dadzą ci trochę zarobić, ty się napalasz, inwestujesz więcej. I na końcu jest płacz.
Inwestując w dobrą fundamentalnie spółkę poniżej jej realnej wartości, dzięki anomalii, ma się komfort psychiczny. Anomalia w pewien sposób zabezpiecza przed stratami.
W takiej sytuacji można osiągnąć zysk dzięki normalnej działalności spółki, albo dzięki zanikowi anomalii. A jak te dwa czynniki się sprzęgną to jest super.
Rzecz jasna giełda to nie jest bajka. Są i minusy grania pod anomalie. Czasem trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości, aż do granicy bólu.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 10 kwie 2021 12:35

MCI jest super spółką przepięknie rośnie, dostaniemy dywidendę jest jeszcze duże pole do wzrostów, Możemy się spodziewać podwyższenia ceny rekomendacji, Wysokich wyjść z inwestycji, dużych medialnych zakupów. No i cena na tle konkurentów atrakcyjna. Kiedyś czytałem artykuł, że MCI ma wysoki współczynnik beta, czyli ponadprzeciętnie radzi sobie w hossie ale też w bessie mocniej spada od innych spółek. Na razie odrobiliśmy straty sprzed wielu lat, hossa na MCI zacznie się po przebiciu 20 zł. Myślę, że do drastycznych spadków zapewne nie dojdzie, Tomek zbierze wszystko, jest dużo wyższe bezpieczeństwo zakupów niż na innych spółkach. Ogólnie na S wig Mamy hossę, która jest naszym przyjacielem wygrywają Ci co kupują fundamenty i mają mocną psychikę reszta to płotki dawcy kapitału 2 % spadnie już panikują i oddają ze stratą. Pójdą gdzie indziej coś zarobią , wyjdą 0 lub na mały plus uwzględniając prowizję. Na szczęście takich graczy na MCI jest coraz mniej, dawno zostali wyleszczeni. Młody takich niedowartościowanych spółek jak MCI rok temu było na giełdzie większość teraz jest znacznie lepiej choć jeszcze można znaleźć takie perełki Jak MCI c/z 11 czy ATC c/z 4. W którym też mam spore udziały [udało się pierwszy pakiet kupić 2,50 zł] i nie płaczę, że jest tanio tylko się cieszę. Widzę potencjał i czekam cierpliwie na uderzenie kolejnej fali popytu. Ty ewidentnie z tymi akcjami się męczysz powinieneś rozważyć ich sprzedanie i kupienie sobie innej spółki do której masz zaufanie. Tym bardziej, że jesteś bardzo dobrze zarobiony.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 10 kwie 2021 20:22

Wcale się nie męczę, mam to w dvpie. Ino dziwuję się entuzjazmowi Waszmościów. Po co nam wyższa rekomendacja skoro kurs nie reaguje na poprzednie?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości