MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 09 cze 2021 13:54

Widzisz p#ajacu 4 lata psychoterapii już dawno za mną. Kontuzje to miałem często gdy grałem jeszcze amatorsko w piłkę halową. No i cała teoria jak zwykle o kant d... y.
Ultra biegają ci którym nie chce się zarzynać treningiem do maratonu (interwały, przebieżki, rytmy, 2 zakres, 1 zakres, wolne wybiegania) tylko skąd taki lamus jak ty może to wiedzieć.... No i kolejna teoria z d... y a nie z życia.
Jesteś zwykłym trollem i tyle. Nie masz pojęcia o treningu pod różne rodzaje biegu a próbujesz tu grać znawcę :mrgreen: tylko że trafiłeś nie na laika a na mnie.
A teraz spadaj!

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 09 cze 2021 16:56

próbujesz tu grać znawcę :mrgreen: tylko że trafiłeś nie na laika a na mnie.
A teraz spadaj!
Nie trzeba być znawcą aby wiedzieć że bieganie po 200km w wieku 50 lat jest zagadnieniem psychiatrycznym a nie sportowym.
Nie muszę spadać bo ja już dawno temu spadłem z Forum. Wątpię żeby komukolwiek przeszkadzały incydentalne wpisy które czasem popełniam.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 10 cze 2021 11:59

Shoper w drodze na IPO. Ciekawe jak to wpłynie na wycenę IAI.
https://www.parkiet.com/Technologie/306 ... e-IPO.html
Bo jeśli wyceniać po GMV to jest daleko za IAI ( dostępne dane za 11.2020 to 1,2 mld zł w jeden miesiąc przy 4mld zł za cały rok w Shoper)

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 12 cze 2021 06:15

Czarnym koniem miały być Morele.Net a wychodzi ze to będzie IAI (ze sporym udziałem MCI).
Shoper wyceniany na 1,1mld zł :shock: :shock: :shock:
z przychodami w 1Q2021 na poziomie 16mln zł i zyskiem netto 5mln zł :shock: :shock: :shock: i to wszystko z GMV na poziomie 4 mld zł w 2020 ( w 1Q2021 pewnie odpowiednio więcej).

Pogięło ich z tą wyceną tego Shopera na poziomie 1,1mld zł
Z wyceny autorstwa mBanku wynika, że wartość oferty akcji spółki świdczącej usługi dla e-commerce może wynieść nawet 380 mln zł.
Ile może być warte IAI??? GMV 3x większe, przychody to IAI miało podobne w 2018r https://notowania.pb.pl/instrument/PLIA ... -finansowe :shock:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 09:31

IAI ma jedną katastrofalną wadę w postaci Czechowicza w akcjonariacie. Dzięki temu inwestorzy mogą wycenić IAI zupełnie inaczej niż normalną spółkę.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 12:34

Ale załóżmy że Inco jest postacią tragiczną. Latami czekał na bonanzę. Miała przyjść od strony Windeln, potem elektryzował temat Gett. Nie doczekał, sprzedał lwią część pakietu a tu .....bonanza nadchodzi, bo jeśli IAI jest wart 3mld to pakiet MCI waży 1.5mld czyli około 30zł na papier. Ergo NAV/s i kurs ulegną podwojeniu. Oby!

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 12 cze 2021 13:34

Ty masz jakiś uraz? Zajmuje cię inco? Jprd co za trep :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 15:32

Ależ skąd! Masz moją pełną sympatię jak każdy weteran. Natomiast inwestujesz dosyć pechowo więc Twoje odejście otworzyło drogę do dawno oczekiwanego wzrostu NAV.
Ubolewam że Optymistyczny nie doczekał skoku kursu z wiecznego 9 na dwa razy wyżej.
Ubolewam że Incoqnito nie doczekał następnego, dwukrotnego skoku kursu.
Przynajmniej ja zarobię.
Także opportunity investors, bo te spodziewane 36 to nie będzie w przyszłym tygodniu lecz za ileś miesięcy ergo można teraz łykać towar.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 15:35

Tytuł księgi nabrał sensu. Dobrze że to nie ja zakładałem bo już dawno zmieniłbym tytuł z "przebudzenia mocy" na "przebudzenie w nocy".

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 15:47

Z punktu widzenia bezczelnego przejęcia PEM przebudzenie mocy NAV ma ładny timing. Prezes zna ten biznes i nie bez powodu mocno dokupił spółkę zarządczą (miał około 40%, po połączeniu będzie 80%). Także dziwne zachowanie Czarka zaczyna być zrozumiałe tzn. wojowniczy to on nie jest, na jego miejscu żądałbym dużo więcej niż 1:1. Ale jego zdumiewające pozostanie w MCI zamiast podjęcia 17.6 wreszcie wygląda sensownie.
On nie liczył na to że Czechowicz świetnie zainwestuje duże wolne środki. Stawiał na wielką wartość IAI.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 12 cze 2021 16:49

Ubolewam że Incoqnito nie doczekał następnego, dwukrotnego skoku kursu.
Przynajmniej ja zarobię.
Tia. Bo tylko MCI urośnie w ciągu roku dwóch lat :lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 cze 2021 18:53

Wystarczy że MCI nie będzie w ogonie.

BTW wcale nie mam pewności że rynek akcyjny za dwa lata będzie wyżej niż obecnie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 13 cze 2021 06:32

Ależ skąd! Masz moją pełną sympatię jak każdy weteran. Natomiast inwestujesz dosyć pechowo więc Twoje odejście otworzyło drogę do dawno oczekiwanego wzrostu NAV.
Ubolewam że Optymistyczny nie doczekał skoku kursu z wiecznego 9 na dwa razy wyżej.
Ubolewam że Incoqnito nie doczekał następnego, dwukrotnego skoku kursu.
Przynajmniej ja zarobię.
Także opportunity investors, bo te spodziewane 36 to nie będzie w przyszłym tygodniu lecz za ileś miesięcy ergo można teraz łykać towar.
Nie będę się tu chwalił jakie mam akcje i czy jestem na nich do przodu czy nie. Niech ci będzie że inwestuję bardzo pechowo i tylko inwestycja w MCI może przynieść na polskim bananie zarobek :lol: Mylisz się co do biegania, jego wpływu na kolana, mylisz się co do mojej psychiki i mylisz się co do moich inwestycji.
W maju sprzedana działka z rozpoczętą budową naszego domu za "parę" groszy więcej niż całkowite koszta ( ze względu na bardzo śnieżną zimę, jednak zostajemy w mieście trochę to nas zaskoczyło dojazd, logistyka, odśnieżanie itd itd) i zakup jednego z ostatnich mieszkań na przełomie marca/kwietnia po cenie przed podwyżkami. Zostało i grosza ( zakupione jakieś papiery w tym troszkę MCI) i mamy super miejscówkę! No i nowe dziury w ziemi w tej inwestycji droższe już o 15%, a wciąż schodzą jak świeże bułeczki. Ale miejscówka najważniejsza, nowe apartamenty, a praktycznie samo centrum :mrgreen: Obrazek
A najlepsze jest to, że ty nawet nie wiesz co tu wypisujesz :lol: :lol: :lol: bo tymczasem 07.06 popełniłeś to:
Mnie martwi
Sam chciałeś tych zmartwień. Po kiego wała wróciłeś? Masochizm w czystej postaci.
Jesteś zwykłym trollem. Tyle lat jakoś to mi umykało, a jednak Optymistyczny miał sporo racji. Troll a nie żaden trep pułkownik! A ja z trollami raczej nie dyskutuję.....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 13 cze 2021 14:30

Czy masz do mnie żal że nie jestem jasnowidzem i nie przewidziałem zmiany Twoich planów życiowych? :shock: Pisałeś że sprzedałeś akcje, zbudowałeś sobie dom, jakaś odrobinka pieniędzy przejściowo Ci została i kupiłeś za to MCI oraz PLI. Takiej informacji udzieliłeś. A ja nie wiem czy jest prawdziwa, czy uległa istotnym zmianom itd. Nie wykluczone że jesteś kobietą, nigdy nie miałeś akcji MCI, tak sobie piszesz z nudów. Ja tego nie wiem, skąd miałbym wiedzieć?

Z pewnością MCI przez wiele lat nie były dobrymi akcjami. Zatem obaj jesteśmy jedną wielką pomyłką. Czy w przyszłości to będą dobre akcje? Nie wiem, ale widzę szansę aby były to akcje ponad przeciętne. Rakiety się nie spodziewam.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 14 cze 2021 10:02

Normalka. Wzrosty takie że z butów wyrywa :lol:
Gdyby nie kosa pomiędzy Czechowiczem a inwestorami to po tych informacjach o Shopperze kurs rósłby bardzo dynamicznie. Wszak kursy poniżej 30 nie mają uzasadnienia w realnym NAV.
Nie zdziwię się jeśli w ogóle nie urośnie. To prawdopodobnie ostatecznie skłoni Prezesa do przejęcia całości, nawet jeśli takich planów nie miał ( a chyba miał).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 70 gości