MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 19 kwie 2021 20:31

In terms of performance, we achieved 29 per cent gross IRR and 12 full exits in our buyout strategy in the last 10 years. In total within 22 years that we’ve been operating, we have managed over 100 investments and more than 80 exits across Europe and CEE from our VC and Buyout portfolios. Our average exit volume per year is around €100m-€200m.
:shock: :shock: :shock:
We had a huge year in terms of exits in 2020, that will be continued in 2021; delivering at least one high profile exit per quarter. We will also continue to support our portfolio companies with actively seeking add-ons and further M&A to grow each business by high double-digit numbers.
https://realdeals.eu.com/article/qa-tom ... ci-capital

On jest przekonany, że wyniki załatwia sprawę i wszyscy rzucą się na jego akcje, że przekona rynek wynikami by zlikwidował dyskonto. Moim zdaniem się myli, ale poczekam na te wyjścia szczególnie na Morele.Net.

REKLAMA


sambaV1
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2020 18:09

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: sambaV1 » 28 kwie 2021 11:25

to nie tak...
on nie mowi jaki Prezes spółki, który chce przede wszystkim walczyć o wyższą ceną akcji. On mówi jako Managing Partner Funduszu Private Equity, który chce mieć dostęp do fajnych transakcji, dobrego finansowania i opcji exitów...

Ja to wszystko rozumiem, ale nasze troski, nie są na górze priorytetów Prezesa... on je ma zupełnie inne. GPW jest przy okazji

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 28 kwie 2021 11:55

Nie dbając skutecznie o likwidację dyskonta pogarsza możliwości exitów, czego IPO Answear było dobitnym przykładem. Jednocześnie ma korzyść w postaci taniego dokupowania akcji MCI.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 kwie 2021 11:12

Jeśli ktoś wierzy, że tu kurs magicznie wystrzeli to moim zdaniem srogo się myli. Ja czekam to exitu z Morele i ew. z Netriska i IAI. Ale to w zależności od zachowania kursu po wyjściu z Morele.Net.

Można sobie zobaczyć jak traktowany przez rynek jest Answear ( z MCI na pokładzie) i Dadelo. Jedyną różnicę jaką widzę na korzyść Dadelo to skład akcjonariatu! Może się mylę, to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu
Answear x1,5 przychody za 2020r
Dadelo 4,5x przychody za 2020r

Answear 10.02.21 rekomendacja na 44,5 i 17.02.2021 rekomendacja na 45zł kurs 35zł.
Dadelo 1.03.2021 rekomendacja na 24zł kurs 26zł.

Wszystko w temacie. Bo drobny ile da rady kurs podciągnąć? To fundy ciągną w górę kapitalizację a nie incoqnito i pułkownik z parkietu.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 29 kwie 2021 14:08

Czym Ty się martwisz jesteś zarobiony. To dopiero pierwszy rok hossy. Spółka urosła z 7 zł do 19 dostaniesz dywidendę. cały czas trzyma się bliziutko pod oporem i mimo to nie ma zbyt wielu chętnych do oddawania. Na każdej innej spółce miałbyś już korektę a tu nic zero. Trochę jest to już nużące dla niektórych inwestorów ale taka jest giełda. Wig 20 też się kisił kilka miechów i w końcu ruszył na północ. Tu też tak będzie choć możliwe, że dyskonto się utrzyma jeszcze jakiś czas. Nie wiem czy po ogłoszeniu wyników przebijemy ten opór bo niektórzy czekają aby zrealizować zyski. Jestem pozytywnie nastawiony myślę że maj będzie należał do Nas. Core business i e-Commerce rozwijają się świetnie. Kto ma rozum to dobiera zniecierpliwieni dawcy kapitału odpuszczają. czas pokaże kto miał rację.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 kwie 2021 15:16

Przecież dziesiątki spółek urosło tyle samo albo i więcej od dołka covidowego...

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 29 kwie 2021 22:30

Czyli wszystko dobrze hossa panie sierżancie. Jutro wyniki i to mnie interesuje. Obecnie C/Z koło 10 więc taki średniak zobaczymy po wynikach do ilu spadnie. Bardziej mnie martwią Stany jest nerwowo zbliża się maj. A u nas na bananie kupę świeżych inwestorów Twiter , facebook i yotube same dzieci hossy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 01 maja 2021 15:07

Czy będzie NAV/s>29 po 2021Q1? Inco chyba śledzi wyniki funduszy.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 04 maja 2021 12:47

Spółki e-commerce z udziałem Czechowicza i bez. Debiut w podobnym czasie....
https://stooq.pl/q/?s=dad&d=20210504&c= ... &b=0&r=anr
:shock: :shock: :shock:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 04 maja 2021 12:49

Czy będzie NAV/s>29 po 2021Q1? Inco chyba śledzi wyniki funduszy.
Nie, nie śledzę. przypadkowo trafiłem na raporty za 2020. Czekam na exit z Morele.

To jakaś kolejna nowość w MCI, że nie było ani webcastu ani już nawet prezentacji za 2020r czy coś przegapiłem?

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 05 maja 2021 08:07

Patrzę ... i oczom nie wierzę. Dzisiaj jesteśmy na pierwszej stronie w Parkiecie. Macie może informację albo przypuszczenia kiedy zapadnie decyzja o wielkości dywidendy i kiedy ewentualne pieniądze mogą się pojawić na koncie maklerskim?

Bob@
Starszy plutonowy
Posty: 37
Rejestracja: 18 maja 2018 09:35

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Bob@ » 05 maja 2021 08:46

oby ta dywidenda nie była ogromnym rozczarowaniem

mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: mejs73 » 05 maja 2021 09:04

oby ta dywidenda nie była ogromnym rozczarowaniem
Bez straszenia. Przedział w jakim będzie oscylowała dywidenda znamy od zeszłego roku.
Warszawa, 26.10.2020 (ISBnews) - MCI Capital przyjął politykę dywidendową na lata 2021-2023, która zakłada przeznaczanie na wypłatę dywidendy od 1% do 2% kapitałów własnych pochodzących z ostatniego rocznego zaudytowanego sprawozdania finansowego, podała spółka.
Teraz zostało to potwierdzone w wywiadzie.
Czy zarząd MCI będzie rekomendował wypłatę dywidendy?

Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie odpowiadającej od 1 proc. do 2 proc. kapitałów własnych spółki wykazanych w ostatnim zbadanym rocznym sprawozdaniu finansowym.
Główny warunek jaki podali w zeszłym roku, czyli płynność jest spełniony. Dlatego moim zdaniem będzie to bliżej 2% niż 1%, co daje ok. 0,55 PLN na akcję.
MCI zakłada, że przy podejmowaniu decyzji o rekomendowanej kwocie dywidendy, zarząd będzie brał pod uwagę sytuację płynnościową grupy MCI
Mamy mocną pozycję płynnościową: na koniec 2020 r. na rachunkach podmiotów z grupy MCI było ponad 750 mln zł, a na koniec pierwszego kwartału 2021 r. ta kwota urosła jeszcze bardziej. Jednocześnie systematycznie spada nasze zadłużenie, spłacamy też przedterminowo obligacje

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 05 maja 2021 09:42

Czy zarząd MCI będzie rekomendował wypłatę dywidendy?

Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie odpowiadającej od 1 proc. do 2 proc. kapitałów własnych spółki wykazanych w ostatnim zbadanym rocznym sprawozdaniu finansowym.
Nigdy nic nie wiadomo bo Tomek z zarządu może rekomendować wypłatę a Tomek akcjonariusz głosować przeciw :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 05 maja 2021 12:21

To jakaś kolejna nowość w MCI, że nie było ani webcastu ani już nawet prezentacji za 2020r czy coś przegapiłem?
Za tydzień raport 2021Q1 więc chyba w przyszłym tygodniu. Już kiedyś tak było że raport roczny był tak blisko tego za pierwszy kwartał że konferencja dopiero po nim.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości