MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
fango
Sierżant sztabowy
Posty: 159
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 23 gru 2022 21:28

tylko ja siedzę na akcjach od 2007 roku i mam tego parędziesiąt
tysięcy czyli nawet teraz mam przez 15 lat jaką *** stopę zwrotu około 25 procent nawet inflacji przez te lata nie pokryło i wątpię w to ze kolejne 10 lat to urośnie i inflacje pokryje ale dalej trzymam bo szkoda mi sprzedać po tylu latach może zle może ok ale też jeż cięzko sprzedać np 70 koła niema jak

REKLAMA


Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Dziecko_Hossy » 24 gru 2022 10:56

tylko ja siedzę na akcjach od 2007 roku i mam tego parędziesiąt
tysięcy czyli nawet teraz mam przez 15 lat jaką *** stopę zwrotu około 25 procent nawet inflacji przez te lata nie pokryło i wątpię w to ze kolejne 10 lat to urośnie i inflacje pokryje ale dalej trzymam bo szkoda mi sprzedać po tylu latach może zle może ok ale też jeż cięzko sprzedać np 70 koła niema jak
Hmmm. Sporo tego masz, ale żeby tak w jedną spółkę przez tyle lat to trzeba mieć jaja ze stali 8) Ja mam od 2009, ale daje jeszcze spółce max 4-6 lat. Jeżeli znacząco się nic nie poprawi puszczam w rynek. Prezes przespał przynajmniej 1 dekadę. Przed nami nowy cykl hossa-bessa, w moim scenariuszu bazowym już się zaczął, jeżeli nic się nie poprawi nie będę czekał w nieskończoność ... 20 lat to chyba wystarczająco dużo czasu żeby określić kierunek rozwoju spółki.
Jeżeli spółka giełdowa przez tyle lat nie potrafi w kursie zrekompensować chociażby kosztów inflacji nie mówiąc o zyskach nie może być w kręgu zainteresowań, a 2% dywidendy wiele nie zmienią. A czas leci ... ile MCI potrzebuje tego czasu ? dwie trzy a może cztery dekady ?
Prezes jest coraz starszy co widać po zdjęciach. Każdy ma zresztą swój czas ... niektórym się już skończył, co jest niestety smutne ...
Mimo wszystko jestem dobrej myśli i liczę na korzystny rozwój sytuacji od przyszłego roku ...

Wesołych Świąt Wszystkim i Najlepszego w Nowym Roku ... :D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 24 gru 2022 11:53

Trzymanie dla trzymania nie ma sensu. Ja to co innego :lol: bo ja po prostu nie odpuszczę. Tu nie chodzi o zarabianie, bo tego tutaj po prostu nie ma i raczej nie będzie, ale o zasady. Prezes robi wszystko abym sprzedał za połowę wartości więc tego nie zrobię. Poczekam aż umrze i wtedy dostanę NAV.

Opowieści/marzenia że tutaj kiedyś będzie dobrze nie mają sensu. Prezes zawsze znajdzie sposób aby obrzydzić spółkę inwestorom. Latami nam wmawiał że skup akcji jest dywidendami a teraz gdy wreszcie są (za małe!) dywidendy to sobie wykombinował premię dla siebie w wysokości ponad miliona akcji. To niezawodny sposób na robienie tak niskiego kursu jak to tylko możliwe.

Jego troska o własne bogactwo jest niezrozumiała. Pieniędzy w sensie użytkowym ma dużo dużo za dużo więc takie premie niczego nie wnoszą. Ergo dla niego liczy się wyłącznie sens prestiżowy, a pod tym względem koleś się ośmiesza. Dużo więcej by ugrał prestiżu gdyby pracował za złotówkę lub za milion złotych rocznie zamiast wymyślać sobie mega-premie które skutecznie odstraszają TFI, OFE i właściwie każdego.

Giełdowy dryf MCI tylko ośmiesza Czechowicza. Chyba nikt lub prawie nikt go nie szanuje. Trochę fałszywych uśmiechów i nic poza tym. To dramat dla faceta który tak bardzo chce błyszczeć że aż lata ironmana po 50-ce.

Z jego punktu widzenia sensowne są trzy wyjścia:
1.Niech spada na emeryturę do Rady Nadzorczej MCI i nie przeszkadza.

2.Lub niech zrobi z MCI prestiżową spółkę. Przyzwoite dywidendy i klarowne (ale nie szokująco wysokie) wynagrodzenie prezesa są warunkami koniecznymi aby nawiązać flirt z inwestorami, bez których dobrego kursu nie będzie nigdy.

3.Niech zabiera padlinę z giełdy i nie robi sobie wiochy wiecznym dyskontem, zazwyczaj przekraczającym połowę wartości. Z tym zastrzeżeniem że tego chyba teraz nie da się łatwo zrobić. Więc dla pracoholika chyba wariant 2.

Wesołych Świąt dla wszystkich z wyjątkiem Czechowicza.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 24 gru 2022 12:30

Pułkownik jak zawsze w formie :mrgreen:
Answear vs MCI, trzeba było się przesiąść na ten pierwszy, choć z tak dużym pakietem jak pisze fango to nie jest to łatwe.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 24 gru 2022 12:40

Wbrew pozorom to najprzyjaźniejszy tekst jaki Tomek usłyszy w te święta. Czas się ogarnąć, a jeśli tego nie potrafi to niech pójdzie do psychologa leczyć się z pracoholizmu. To wcale nie jest normalne aby pracować gdy ma się miliard złotych. Zwłaszcza gdy nie potrafi się niczego sensownego dokonać.

Oczywiście w przeszłości zrobił rzeczy wielkie, ale od dawna tylko wiocha.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 31 gru 2022 15:10

tylko ja siedzę na akcjach od 2007 roku i mam tego parędziesiąt
tysięcy czyli nawet teraz mam przez 15 lat jaką *** stopę zwrotu około 25 procent nawet inflacji przez te lata nie pokryło i wątpię w to ze kolejne 10 lat to urośnie i inflacje pokryje ale dalej trzymam bo szkoda mi sprzedać po tylu latach może zle może ok ale też jeż cięzko sprzedać np 70 koła niema jak
Jeśli masz dość napisz do prezesa bez problemu sprzedaż mu w pakietówce. Dla Ciebie to lepsze rozwiązanie niż wywalanie w rynek.
Powodzenia.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 31 gru 2022 15:20

Szczęśliwego Nowego Roku, podwojenia dywidendy i wielkiej rakiety na MCI wszystkim akcjonariuszom serdecznie życzę.

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 159
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 04 sty 2023 15:08

tylko ja siedzę na akcjach od 2007 roku i mam tego parędziesiąt
tysięcy czyli nawet teraz mam przez 15 lat jaką *** stopę zwrotu około 25 procent nawet inflacji przez te lata nie pokryło i wątpię w to ze kolejne 10 lat to urośnie i inflacje pokryje ale dalej trzymam bo szkoda mi sprzedać po tylu latach może zle może ok ale też jeż cięzko sprzedać np 70 koła niema jak
Jeśli masz dość napisz do prezesa bez problemu sprzedaż mu w pakietówce. Dla Ciebie to lepsze rozwiązanie niż wywalanie w rynek.
Powodzenia.
raczej będę trzymał jak już tak długo mam to jeszcze niech leży po jakieś 35 zł bym na dzien dzisiejszy sprzedał nie taniej

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 12 sty 2023 17:01

Wybicie z wielomiesięcznego boczniaka? Ktoś coś wie? jakieś info w drodze?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 13 sty 2023 12:28

Info? Spółki technologiczne słabują.... Ot MCi było bardzo tanie przez długi czas, a teraz zacznie marsz w górę do 0,8NAV no może 0,9NAV w porywach :mrgreen:
Jedyna dobra wiadomość to to ze Shopee wychodzi z Polski, a to bezpośredni konkurent Morele.Net.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 15 sty 2023 10:33

zacznie marsz w górę do 0,8NAV no może 0,9NAV w porywach
Czechowicz nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Po co? Przecież sprzedawać nie chce a obejmowanie kolejnych akcji im taniej tym lepiej. Właściwie bez znaczenia, bo i tak mu się przelewa a na dalszym molestowaniu/wyciskaniu mniejszościowych nie jest w stanie zwiększyć swojego majątku o istotny procent. Ale on jednak naprawdę lubi sobie zarobić :lol: Nieważne jak to wygląda byle zarobić. A wygląda słabo.

Właśnie czytam ze zdumieniem o bardzo nietypowym NWZA. Na czyj wniosek jest zwołane? Czy to robota Raimondo Egginka? Chyba nie. Wszak nie ma wystarczającej pozycji w akcjonariacie. Prawdopodobnie Tomasz postanowił wystawić sobie świadectwo dziewictwa, że z tą mini-premią to wszystko było w porządku. Teraz akcjonariusze czyli on to przegłosują :lol:

Czechowicz stracił wyczucie/rozum. Premia za 2021 jest nie do obrony. To zwykła przemoc większościowego przeciwko mniejszościowym. Żenujące "uzasadnienie" że w tamtym roku był świetny wynik nie trzyma poziomu. Co z tego skoro w latach poprzednich i w roku kolejnym ten wynik był mierny?

Ja na przykład miałem bardzo dobry rok 2022. Indeksy pospadały, wtopiłem na "ukrainkach" a i tak wyszedłem mocno do przodu. Czy to jest powód aby sobie przypinać ordery? Nie! Ponieważ sumarycznie patrząc na moje wieloletnie wyniki trzeba ocenić je jako przeciętne. Po prostu trafił mi się lepszy rok.

Czechowicz chyba oszukuje sam siebie że niby jest świetnym zarządzającym. Wcale nie jest! Dawno temu dokonał wielkich rzeczy, lecz od dłuuugiego czasu to jest zwykłe przeciętniactwo bez błysku.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 15 sty 2023 10:47

Weźmy 10 lat żeby było uczciwie. NAV/s w 12Q3 wynosił 9.01 a w 22Q3 34.92 co należy powiększyć o 1.23 dwie dywidendy łącznie. To daje 14.9% wzrostu średniorocznie. Czy to jest zayebisty wynik? Przy znaczącej inflacji w tym okresie? Pytania retoryczne. Gdyby wykręcał ponad 20% to byłaby inna rozmowa, ale taki wynik na pewno nie powinien być podstawą do przyznania GIGANTYCZNEJ premii.

Tym bardziej że dostał tą premię jako prezes spółki giełdowej która z powodu jego kontrowersyjnych działań i braku umiejętności dobrej współpracy z funduszami inwestycyjnymi jest notorycznie notowana z wielkim dyskontem.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 15 sty 2023 13:23

No zgoda, ale pomimo ze nie man papierów MCI to jestem ciekaw jak to się wszystko skończy...

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 16 sty 2023 15:35

Prezes w wywiadach wielokrotnie powtarzał że w śród funduszy europejskich MCI jest w ścisłej czołówce i udowadnia, że nie jest przeciętniakiem. Nie wystarczy wam że MCI jest jednym z najlepszych funduszy PE w europie. Chcecie 50 % co roku?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 16 sty 2023 15:42

Szkoda że nie podkreślał że praktycznie wszystkie fundusze europejskie są notowane w pobliżu ich wartości aktywów netto na akcję. Natomiast MCI dzięki zayebiście zabawnym zagrywkom Prezesa jest notowane dwa razy taniej.

BTW nigdy nie było 50%, jednoroczne wyniki nie mają znaczenia, długoterminowy wynik średnio roczny MCI jest niezbyt ciekawy, przeciętny bez błysku. Oczywiście zawsze można manipulować że EuroV dobrze. Niestety TechV kompletnie do bani więc całość wyszła tak sobie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości