MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 13 sty 2024 19:18

wzrost NAVu o 1zł nie będzie skutkował wzrostem kursu o 1zł. Jeśli ktoś uważa inaczej to jest marzycielem!!! Też bym sobie tego życzył, ale to się nie wydarzy.
Nie wiadomo. Jeden z możliwych scenariuszy to skupy podobne do zeszłorocznego przez kilka kolejnych lat. Dojście tym do ponad 90% stanu posiadania i wezwanie na całość ...po cenie godziwej. To realne że ostatni mniejszościowi dostaną 100 złotych za papier w 2028 roku lub 150zł w 2030.

Samo dojście do progu 90% może nie być jeszcze powodem do przymusowego wykupu. Pomysł nabywania akcji MCI przez EuroV jest dobry i warto go kontynuować przynajmniej do 95%.

Próby przymusowego wykupu w cenie poniżej przyszłego NAV/s byłyby dosyć łatwe do podważenia w sądzie więc raczej nie będzie ich stosował. Zresztą KNF prawdopodobnie by interweniował. Akurat w tej spółce wyjątkowo łatwo określić co jest ceną godziwą.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 13 sty 2024 19:35

mam wrażenie że kurs jest trzymany ktoś nie pozwoli na wzrost bo zaraz jest duszony
Nic podobnego. Rynek spodziewał się wzrostu wartości aktywów w 23Q4 a w połowie piątkowej sesji dowiedział się że żadnego wzrostu nie było. Stąd zrozumiałe rozczarowanie.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 13 sty 2024 22:29

To po cholerę trzymacie te akcje co z wami nie tak.
Mnie się podoba MCI i widzę przestrzeń do dalszych wzrostów. No ale czemu wy macie akcje skoro spółka jest jednym wielkim rozczarowaniem tego nie rozumiem. Jest tyle uczciwych szybko rosnących spółek na parkiecie z wysoką dywidendą a jednak dalej tu jesteście. Przecież to nie jest normalne. kupujemy i posiadamy rzeczy które nam się podobają a nie odwrotnie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 14 sty 2024 08:15

Przez kilka lat żyłem nadzieją, że jednak coś się zmieni w MCI i w podejściu do pozostałych inwestorów.
Zarząd IAI pokazał, że można i zarobić i być chwalonym na forach przez drobny i grubszy akcjonariat za piękne stopy zwrotu i za uczciwe podejście. Myślłem, że może to da im do myślenia! Niestety to były płonne nadzieje. Potem sprzedałem, ale gdy miałem trochę grosza odkupiłem bo jednak spółkę znam, jej core biznes mi odpowiada, a moja pierwszą zasadą na bananie jest nie stracić , a dopiero później zarobić. Tu ryzyko starty jest naprawdę niskie!
Poza tym tak jak pułkownik napisał ci ostatni dostaną przyzwoite stopy zwrotu czy to w kursie czy przy wykupie. Wiem,że to potrwa pewnie jeszcze kilka lat. Nie mam tu już dużej pozycji więc jeśli nie będzie jakiegoś nagłego skoku kursu po którym chciałem to sprzedać ( a na to się zanosi) to niech ta kasa sobie tu leży!
COd kilku lat jestem zdania, że core biznes umieją robić, a że mają w d*upie rynek i inwestorów no cóż.... tacy są! I wybacz ale wolałbym żeby jednak rynek ich przeceniał niż nie doceniał od prawie 10 lat!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 14 sty 2024 11:23

To po cholerę trzymacie te akcje co z wami nie tak.
Mnie się podoba MCI i widzę przestrzeń do dalszych wzrostów. No ale czemu wy macie akcje skoro spółka jest jednym wielkim rozczarowaniem tego nie rozumiem. Jest tyle uczciwych szybko rosnących spółek na parkiecie z wysoką dywidendą a jednak dalej tu jesteście. Przecież to nie jest normalne. kupujemy i posiadamy rzeczy które nam się podobają a nie odwrotnie.
Czuję się współwłaścicielem NAV i nie sprzedam swojego pakietu z 40% dyskontem. To jedyny powód trzymania akcji MCI. Za godziwą cenę w okolicach NAV/s sprzedałbym bez zwlekania.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 14 sty 2024 11:32

Przez kilka lat żyłem nadzieją, że jednak coś się zmieni w MCI i w podejściu do pozostałych inwestorów.
Niedługo się zmieni. Bynajmniej nie dlatego że Kierownik dojrzał do fair play względem mniejszościowych. Po prostu rosnący udział Dominatora w akcjonariacie wymusza zmianę. Nie da się bez końca tego udziału zwiększać. To nie jest gigant, gdzie 5% akcji zrobi płynność.

Albo zatrzyma się na tych 80% i dla własnych korzyści będzie wypłacał dywidendy.
Albo niedrogo skupi pozostałe kilkanaście procent i po uczciwej cenie ostatnie kilka procent, gdzie o cenie przymusowego wykupu będzie decydował KNF lub sąd a nie Kierownik.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 14 sty 2024 12:42

Już nie mogę doczekać się skupu zawsze to mniej malkontentów i słabych rąk na pokładzie. Wiemy że na skup w tym roku przeznaczy ponad 70 mln czyli zbierze blisko 3 mln akcji. W wolnym obrocie zostało jakieś 7 mln. Nie pamiętam czy były wiceprezes Smorzewski ma akcje MCI jeśli tak to na rynku pozostało jeszcze mniej papieru. W przyszłym roku możemy spodziewać się skupu za 80 mln. Docelowo wyssie wszystkie akcje z rynku co potem nie wiem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 15 sty 2024 08:46

Docelowo wyssie wszystkie akcje z rynku co potem nie wiem.
To jest definicja nie bycia na giełdzie. Przecież nie będziemy notowani w sytuacji gdy Czechowicz zgromadzi 95% akcji.
Więc jeśli Kierownik chce pozostawić MCI na giełdzie to zostało mało miejsca pod kolejne skupy. Ergo wcale nie spodziewam się skupu. Prawdopodobnie będzie dywidenda.

Gdyby chciał skupować powyżej obecnych 80% to idealnym momentem było zawieszenie notowań jesienią ubiegłego roku.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 16 sty 2024 16:57

Czyli jak będzie chciał ściągnąć MCI z giełdy to musi nam zapłacić 40 zł za akcję ?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 16 sty 2024 17:05

Czyli jak będzie chciał ściągnąć MCI z giełdy to musi nam zapłacić 40 zł za akcję ?
Moim zdaniem zaproponuje mniej, tzn będzie próbował zapłacić mniej. 40zł oczywiście gdyby to chciał zrobić dzisiaj, jutro gdy NAV jest 40zł

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 16 sty 2024 17:14


u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 16 sty 2024 17:48

Czyli jak będzie chciał ściągnąć MCI z giełdy to musi nam zapłacić 40 zł za akcję ?
Moim zdaniem zaproponuje mniej, tzn będzie próbował zapłacić mniej. 40zł oczywiście gdyby to chciał zrobić dzisiaj, jutro gdy NAV jest 40zł

Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć że wycena w przyszłym roku będzie zbliżać się do 45-50 zł.

Więc na co czeka? żeby zapłacić więcej?

Stawiam tezę, że jeżeli ma zamiar ściągnąć MCI z giełdy to zrobi to w tym roku.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 16 sty 2024 19:34

Obecnie przypuszczam że MCI zostanie na giełdzie więc Kierownik pozostanie na obecnych 80%, ewentualnie tylko nieznacznie zwiększy ten poziom.

Gdyby jednak ściągał spółkę z parkietu to w normalnych wezwaniach może proponować dowolne ceny, ale jeśli po przekroczeniu 90% zdecyduje się na przymusowy wykup to obowiązuje go cena godziwa. Na klasycznych spółka niemożliwa do precyzyjnego wyznaczenia. Na spółce - worku aktywów oczywista do wyznaczenia jako NAV/s. Gdyby o tym zapomniał to KNF mu przypomni.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 17 sty 2024 17:12

Przecież prezes zapowiedział że skup będzie kontynuowany w tym roku z premią do ceny giełdowej.
Głupie ludzie sprzedają no ale jak się nic nie wie o spółce to się zostaje dawcą kapitału.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 17 sty 2024 17:16

Ludzie sprzedają z różnych powodów. Maja na oku lepsze okazje niż te 10% premii od wielkodusznego pana, potrząbuja kasy na teraz , a nie w maju, być może sprzedają fundusze itd itd


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości