Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

wszystko na temat spółek publicznych
Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 18 mar 2021 17:47

ASBIS okazuje sie Spolka idealna: systematycznie rosnie, ale ciagle wskazniki pokazuja bezpiecznie duze niedowartosciowanie wiec ciagle jest pole do dalszych wzrostow i nie ma powodu redukowac pozycji, regularnie placa coraz wieksze dywidendy, ciagle jest perspektywa (i obietnice ze strony Spolki) dalszej poprawy wynikow, przychodow, rentownosci. W sumie jakbym sie mial czepiac, to mozna znalezc powod - nudno jest i nic nowego sie nie dzieje, wykres wybitnie nudny https://stooq.pl/q/?s=asb&d=20210318&c=1y&t=l&a=lg&b=0

Najwieksze nadzieje wiazalem (w sumie do nadal) z AGROLIGA, tym czasem juz 2 miesiace tkwi w konsolidacji okolo 60pln - moze wyniki w poniedzialek beda impulsem do wybicia? Spolka nadal jest najlepiej wyceniana z calego sektora spozywczego, na 2gim miejscu jest Spolka z drugiego konca skali wielkosci czyli rowniez sie konsolidujacy KERNEL (AGL i KER to moje 2 najwieksze pozycje w portfelu).

REKLAMA


tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: tom-reds » 18 mar 2021 21:25

Ailleron jeszcze tanio.. przypomne sie jak bedzie po 50.


https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/ ... ce-z-mbank

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 18 mar 2021 22:56

Ailleron jeszcze tanio.. przypomne sie jak bedzie po 50.

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/ ... ce-z-mbank
Ok, zobaczymy co szybciej podrozeje o 250% - ASBIS czy ALLIERON. Ja mam nieco inny patent na zyski (dla mnie Spolka musi byc tania wg aktualnych skaznikow i rokowac znaczna poprawe zyskow w srednim terminie, za to moze byc zapomniana i nieplynna) - wiem ze wiele okazji w ten sposob przegapie, ale jestem zadowolony z tych, ktore tak znalazlem.

ASB rosnie stabilnie, ponizej porownanie wzrostow przez rok Spolek: ASBIS (granatowy) AGROLIGA (zielony) KERNEL (czerwony) ALLIERON (blekitny) z WIG20 (pomaranczowy).

Obrazek

Krotkoterminowo jedne rosna szybciej, inne wolniej, ale ASB rosnie niezwykle stabilnie (i nawet coraz stabilniej), jak bedzie ten trend kontynuowal, to 250% powinien zrobic w ok. 8 miesiecy.

Wolalbym zeby szybciej rosla AGL bo po wynikach za q3 dobralem nawet ponad moj normalny limit i mam AGL wiecej niz ASB. W sumie tak z dnia na dzien czy z tygodnia na tydzien nie widac tej stabilnosci ASB, wiec mnie ten wykres troche zaskoczyl - tzn teraz zastanawiam sie czy nie dokupic ASB.

Inny moj problem - nabralem pod korek KERNELA (nawet ponad - tyle co AGL), fundamentalnie jest doskonaly: oczywiscie jest tani - C/Z lepsze w spozywczych ma tylko AGL, inne wskazniki podobnie dobre (choc wskazniki KER sa po raporcie za q4 a AGL raport za q4 publikuje dopiero w poniedzialek). Ponadto KER jest duzy, plynny, transparentny, dywidendowy, i przynajmniej przez 2 lata powinien pokazywac rewelacyjne wyniki. Rynek powinien to dawno docenic, ale kurs podnosi sie niemarwo. Jednak trzymam i licze na przyspieszone wzrosty po wybiciu z konsolidacji.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 20 mar 2021 11:57

Artykul w Parkiecie o nowych reko dla KERNELA: Przychylne opinie ekspertów o Kernelu https://www.parkiet.com/Handel-i-konsum ... rnelu.html

A juz w poniedzialek raport roczny AGROLIGI - bedzie dobry lub rewelacyjny (nie ma 3-ciej opcji) ale jaka bedzie reakcja rynku?

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: dusigrosz » 20 mar 2021 15:06

Z agro to Kernel ma 1 miejsce, ale drugie raczej ksgagro niż agroliga.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 21 mar 2021 21:25

Powiedzmy, ze jest kilka numerow 2 ex aequo (ASTARTA tez kandyduje), choc AGROLIGA zyskiem netto bije inne (a jutro zwiekszy przewage). Ale kiedy ruszy nr 1 (i to w sektorze ktory tez jest nr 1)? KERNEL bardzo mi przypomina ASBIS pod wieloma wzgledami. Na wiosne zeszlego roku nabylem ASB po 3.20pln (okolo) i trenowalem cierpliwosc - 2 miesiace wszystko roslo tylko nie on. Warto bylo poczekac! Moze KERNELOWI tez potrzeba troche czasu? Choc tu konsolidacja (szeroka) juz 2 miesiace trwa.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 22 mar 2021 11:12

AGROLIGA z kozacka fantazja raport przesle pewnie w srodku sesji, ale na stronie pojawilo sie bardzo dobre info o uprawie ozimych http://agroliga.com.ua/pl/2021/03/22/winter-crops-2021/ - to jest bardzo dobre dobre info dla nie tylko dla AGROLIGI ale tez ze wzgledu na zblizone polozenie geograficzne dla KERNELA i innych ukrainskich agro.

... co nie zmienia faktu, ze mogliby zainwestowac w tlumacza na polski (cytat z infa: "a osoby, które przeżyły, albo umrą z powodu ***, albo będą wymagały dużej ilości środków owadobójczych"), bo jak takie kwiatki znajda sie w prospekcie to ich na GPW nie wpuszcza.

awaria_pociągu
Chorąży
Posty: 703
Rejestracja: 03 sie 2020 13:38

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: awaria_pociągu » 22 mar 2021 15:54

Chyba ktoś się wkurzył i spuścił papier w toalecie. A ja znowu znowu nie sprzedałem po 65.. byłoby na dobranie... :lol:

Do rzyci dzisiejsza sesja. W ogóle :mrgreen:

O raport, info się nie wyświetliło..
Rosja atakuje ,NIESTETY

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 22 mar 2021 17:57

Dywersyfikacja niby dobra rzecz, ale na zjazd jednej z najwiekszych pozycji o 22% nie ma rady. AGROLIGA (mimo wzrostow na innych duzych pozycjach: KERNEL ASBIS POZBUD) skasowala mi w 1 sesje 1/3 tegorovcznego wzrostu wartosci portfela. Wyniki slabe na 1 rzut oka (zyski i przychody) - pewnie wstrzymali sie ze sprzedaza oleju skoro olej drozeje, ale pewnosci nie ma wiec rynek reaguje nerwowo. Gdybym byl przy notowaniach sprzedalbym czesc od razu. Teraz to juz raczej jest kurs na kupno, mam nadzieje ze z powrotem do szczytow nie trzeba bedzie czekac do kolejnego raportu.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 26 mar 2021 11:29

Gdyby ktos jeszcze mial watpliwosci czy ASBIS jest Spolka, ktora zyskuje na pandemii (covidowa) - jest ze wzgledu na zmiane trybu pracy i popyt na IT z tym zwiazany, a ponizszy link swiadczy, ze bedzie jeszcze bardziej (opracowali urzadzenie oraniczajace rozprzestrzenianie sie wirusa)
https://touchit.sk/pripravujeme-sa-na-z ... cov/337846

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 29 mar 2021 09:04

Jest pierwsza prognoza wynikow ASBIS za 2021 - prawie 1usd zysku netto na akcje. Za poprzedni rok prognoza byla podnoszona 2-krotnie a potem przebita w sprawozdaniu. Wiec zysku bedzie ponad 1usd na akcje, jednyna niewiadoma to ile ponad 1 usd. Spolka idealna!

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 29 mar 2021 14:52

Nie spodziewalem sie takiego wzrostu ASBIS w tak krotkim czasie. Zeby chronic kapital sprzedalem grubo ponad polowe pakietu (to sie skarbowka ucieszy!). Sprzedalem fakty, ale czy nie za szybko? mam duze watpliwosci - ASB to na prawde Spolka idealna. Sprzedalem z zamiarem odkupienia za jakis czas - czyli robie koleczko na ASB, jakby wbrew swoim zasadom. Coz, czas pokaze czy sie bede cieszyl z jednak emocjonalnej decyzji czy wrecz przeciwnie.

Troche spekulacyjnie za istotna czesc uwolnionej kasy dokupilem POZBUD, mam go teraz podobnie duzo jak KERNELA. Spodziewam sie ze POZ niedlugo zacznie silnie rosnac, a ASB moze sie korygowac lub konsolidowac jakis czas (odskoczyl daleko ponad linie trendu wzrostowego). Nadmiar Pozbudu zamierzam sprzedac po wzrostach i odkupic ASB.

Z reszty gotowki ze sprzedazy ASB czesc pojdzie na dokupywanie kilku malo plynnych Spolek (lub nowego malucha jezeli sie znajdzie cos ciekawego), a czesc zostaje w gotowce.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 01 kwie 2021 17:59

Kilka ciekawostek z ukrainskiego agro:

wczoraj gwaltownie wzrosla cena kukurydzy (o 5%) - bo sie okazalo ze w Ameryce jest jej mniej zasiane wiec bedzie niedobor. Imho najwieksza ekspozycje na jej ceny ma IMCOMPANY, a duza ekspozycje ma KERNEL.

Zatem nabylem IMC (mialem wczesniej maly pakiet) - udalo sie kupic na otwarciu po zenie z wczorajeszego zamkniecia (za czesc kasu z ASB) - udalo sie bo ktos zlecil jakies 10k ukrytej sprzedazy. Chwilowo IMC rosla 10% a na koniec sesji +6% - niewiele wiecej niz AGROLIGA i ASTARTA o znacznie mniejszej ekspozyji na te commodities ktore wczoraj wzrosly - to ciekawostka 1.

Ciekawostka 2 - KERNEL tyko +2.8% - ktos potrafi wytlumaczyc???

Ciekawostki bonusowe nie-agro albo nie-agro-ukrainskie:

TARCZYNSKI przeskoczyl z 2fix na notowania ciagle (tak jak przewidywalem), zamkniecie +5%.

SEVENET byc moze mial jakies przesilenie dzisiaj, a moze nie - raport dopiero w polowie maja.

Marocco
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 23 sty 2021 02:20

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Marocco » 01 kwie 2021 19:27

EUCO -Rzut oka na Europejskie Centrum Odszkodowań (poprawiony wykres) Tomasz Gessner

Walory Europejskiego Centrum Odszkodowań w 2015 roku kosztowały 52 zł. 4 lata później 2 zł. Od tego czasu sytuacja wyraźnie się uspokoiła, a uwagę przykuwać zaczęły strzały wolumenowe. To zatem kolejny obrazek, który zachęca do bliższego przyjrzenia się papierowi, który od 1,5 roku może znajdować się w potencjalnej akumulacji, poprzedzonej 98% spadkiem.

https://stooq.pl/mol/?id=17314
Blisko, coraz bliżej.

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: tom-reds » 01 kwie 2021 20:59

Uwaga na Ailleron ...dopiero sie rozkręca nasz start-up

https://www.stockwatch.pl/komunikaty-sp ... 0000215264


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości