Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

wszystko na temat spółek publicznych
dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: dusigrosz » 04 maja 2021 09:52

ARCTIC tez moze rosnac... smieszne c/z na poziomie 4, a ceny papieru rosna:
https://www.pb.pl/papier-wartosciowy-ja ... ej-1115457
nawiązując do tego artykułu, najśmieszniejsze jest to, że na skupach biorą makulaturę, pod warunkiem, że dopłacisz :lol:
bo skupy nie nadazaja za otaczajaca rzeczywistoscia 8)
albo...
janusze wykorzystuja , ze inni nie nadazaja i nie dostrzegli, ze ceny papieru mocno rosna.

REKLAMA


Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 05 maja 2021 00:01

ARCTIC wskazniki bardzo zachecajace, z argumentow przeciw widze 2 "ale": w USA szaleja ceny drewna - to moze spowodowac wzrost cen i u nas, poza tym (przynajmniej jakis czas temu kiedy o ARCTIC czytalem) popyt rosnie na papier opakowaniowy a oni glownie robia taki do drukarki (pewnie mozna sie przestawic, pewnie kosztuje to czas i pieniadze).

TARCZYNSKI jest dla mnie dzis zagadka - caly dzien na widlach i widlowy nie puscil na zamknieciu. Zwykle czemus takiemu towarzyszy szum na forach a tu cisza. Tak czy inaczej jak Spolka jest tania, zapomniana i radzi sobie coraz lepiej to w pewnym momencie rynek zacznie ja doceniac.

Z takich nieodkrytych mam jeszcze HORTICO (spozywczy, zyskuje na pandemii), SEVENET (tani, iformatyczny, kurs na wsparciu - warto obserwowac) no i AGROLIGA (odkryta ale ostatnio zapomniana) - wszystkie 3 z NC, wszystkie dadza raport za q1 okolo polowy maja.

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: hektor » 05 maja 2021 20:49

też patrzyłem na Tarczyński - dziwne zachowanie ..... :roll:

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 06 maja 2021 08:39

Bardzo ciekawi mnie jak bedzie wygladal dzisiaj handel TARCZYNSKIM. Wczoraj kupujacy odpuscil - zdjal zlecenie pkc (na 2000 szt?) co zmniejszylo TKO ponizej +50% i widlowy puscil na zamknieciu. Ale pozniej nikt nie oddawal wiec ten co odpuscil nie kupil - bedzie probowal dalej? Moze miec ciezko bo podazy nie ma (jest, ale wyzej).

Mam nadzieje ze podobna droga pojdzie AGROLIGA - powodow jest wiele: ta sama branza, podobnie zapomniana, podobie niedowartosciowana (tzn. bardziej, ale ma ryzyko polityczne), malo plynna, z perspektywami dalszej poprawy wynikow (raport 17 V powinien byc rewelacyjny). Jeszcze jedno podobienstwo: awans w sposobie notowania, bo niedawno TAR przeszedl z 2fix na notowania ciagle, a AGL chce w tym roku przejsc z NC na rynek glowny.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: ANTYCHRYST » 06 maja 2021 10:47

chyba zaczyna się wykluwać hossa stalowa :roll:

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 07 maja 2021 08:33

chyba zaczyna się wykluwać hossa stalowa :roll:
Niestety samo "ruszenie" przegapilem, a ruszylo z kopyta. Teraz troche strach, ze sie wejdzie przed korekta.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: dusigrosz » 07 maja 2021 08:41

chyba zaczyna się wykluwać hossa stalowa :roll:
Niestety samo "ruszenie" przegapilem, a ruszylo z kopyta. Teraz troche strach, ze sie wejdzie przed korekta.
Zaloz sobie orientacyjny podobny zysk na BOWIM za 2kw wylicz wtedy C/Z z uwzglednieniem III,IVkw 2020 oraz I, IIkw 2021 i wyjdzie ci c/z chyba 2 jakos. Wtedy w odniesieniu do c/z dla sektora(10?) masz cel spolki na lato/jesien 2021.
I zastanow sie czy kurs jest obecnie wysoko czy nie.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 14 maja 2021 11:45

Dywersyfikacja to jest to! Przecena SEVENET (po slabym raporcie kw.) zostala zrownowazona z nawiazka przez niespodziewanie REWELACYJNY raport HORTICO (i kolejny zapowiada sie na rekordowy). A w poniedzialek raportuje AGROLIGA - powinno byc przynajmniej dobrze.

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 15 maja 2021 11:29

No to HORTICO dopalilo wzrosty po swietnym raporcie komunikatem o przedterminowej splacie calosci zadluzenia dlugoterminowego :) - przekaz jest jasny, business idzie tak dobrze, ze ich stac. Dobrze to wrozy wysokosci dywidendy w tym i nastepnym roku. Fundamenty fundamentami, ale taki wzrost grozi korekta - jezeli korekta bedzie w pon i dojdzie do 5.4-5.5 to dobieram. Spolka ewidentnie zyskuje na czasie konca pandemii wiec czemu nie dobierac ze wzrostami?

Warto spojrzec tez na IMCOMPANY i POZBUD. IMC dal raport dobry ale ulica mogla oczekiwac lepszego, zaskakujaco mocne zachowanie kursu po raporcie (wogole i na tle innych Ukrainek) zapowiada dalsze wzrosty. A niezaleznie Spolka zapowiada dwucyfrowa stope dywidendy https://www.parkiet.com/Handel-i-konsum ... nikow.html :)

POZ coraz bardziej przypomina mi ASBIS gdy byl po 3.20 - zapomniany, niedowartosciowany, wyniki dobre, wskazniki dobre, perspektywy super (i to wlasciwie pewne - ogromny backlog i Spolka wygrywa kolejne przetargi - rowniez wielkie), perspektywy sektora bardzo dobre (vide dzisiejszy rzadowy plan odbudowy), wszystko rosnie a on stoi okolo kursu 3pln. Do tego ta spolka jest po transformacjach (lub je konczy - stolarka otworowa). Na ASB wystarczylo poczekac, choc nie bylo to latwe to bylo warto. Heh, natomiast wyskakiwac z ASB po 18 warto nie bylo - coz, nauczka na przyszlosc, dlatego ani mysle redukowac HOR.

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: hektor » 15 maja 2021 17:22

Wyliczenia "dusigrosza" są bardzo poprawne. Dlatego dziwi mnie, że kurs BOWIM stoi w miejscu. Podobna sytuacja jest na Mercatorze.

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: manyman » 15 maja 2021 18:29

Wyliczenia "dusigrosza" są bardzo poprawne. Dlatego dziwi mnie, że kurs BOWIM stoi w miejscu. Podobna sytuacja jest na Mercatorze.
Jednak byl sypacz, ale widac ze ktos odbieral. Na remaku tez byl sypacz hahs

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: dusigrosz » 15 maja 2021 18:40

Wyliczenia "dusigrosza" są bardzo poprawne. Dlatego dziwi mnie, że kurs BOWIM stoi w miejscu. Podobna sytuacja jest na Mercatorze.
Ja się nie przejmuje, ze kurs stoi w miejscu.
Wiem co mam i trochę dokupiłem dodatkowo po ok 8zl.
Znając życie to możliwe, ze nagle ni z gruchy ni z pietruchy kurs wystrzeli i odetnie obecnie zastanawiających się czy kupic czy nie.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: zenek69 » 16 maja 2021 07:47

Wyliczenia "dusigrosza" są bardzo poprawne. Dlatego dziwi mnie, że kurs BOWIM stoi w miejscu. Podobna sytuacja jest na Mercatorze.
Ja się nie przejmuje, ze kurs stoi w miejscu.
Wiem co mam i trochę dokupiłem dodatkowo po ok 8zl.
Znając życie to możliwe, ze nagle ni z gruchy ni z pietruchy kurs wystrzeli i odetnie obecnie zastanawiających się czy kupic czy nie.
Nie obawiasz się że po tym wysypaniu fundu kurs spadnie? Na bankierze wieszcza zwale w poniedziałek....choć mi się wydaje że jak sypacz się wysypał to raczej dobre info

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: twojbyly » 16 maja 2021 10:12

To jak na bankierze mówią ze zwala to pójdzie w górę

Korben.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2020 23:22

Re: Co na sredni/dlugi termin po OZE i walorach medyczno-koronawirusowych?

Postautor: Korben. » 17 maja 2021 15:39

BOWIM wyglada dobrze, troche obawiam sie na ile kwartalow wystarczy hossy stalowej? Na razie obserwuje.Przeciez produkcje stali mozna zwiekszyc dosc szybko (moze nie bez ograniczen, ale tu wlasciwie chodzi o powrot do poziomu sprzed pandemii). To nie jest rolnictwo, gdzie potrzeba na przestawienie produkcji z pol roku przynajmniej i zwiekszac latwo jedynie mozna jedne zasiewy kosztem innych, bo ziemi nie przybywa (raczej ubywa).

Za to ku wlasnemu zaskoczeniu ustalilem dzis kurs minimalny HORTICO - dostalem po 5.35! Mam nadzieje ze to byla korekta i teraz kurs bedzie _spokojnie_ sobie rosl do wynikow za kolejny kwartal (choc plynnosc mala wiec roznie moze byc).

Zdaje sie ze ulica zaczyna dostrzegac spolki, ktore zyskaja dzieki nowemu ladowi. Deweloperka rosnie, jej zaplecze (budowlanka) jakby troche z tylu. Tutaj POZBUD moze sie okazac czarnym koniem, bo powinien duzo wiecej zarobic dzieki strumieniowi funduszy, ktore maja plynac do kolejnictwa i budownictwa mieszkaniowego. Nie wiem czy jest inna Spolka na GPW, ktora obstawia te 2 sektory (i do tego OZE, choc tu na mala skale na razie).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości