PCF group - debiut dużej Growej spółki

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Julian11 » 26 lis 2020 10:08

People can Fly wchodzi na gieldę ....

https://peoplecanfly.com/itf/

Oferta publiczna rusza od dzisiaj zapisy do 3 grudnia... po max 46 PLN.

https://www.money.pl/gielda/oferta-publ ... 9713a.html

mam mieszane uczucia....debiut pewnie bedzie dobry tylko 14% akcji bedzie w ofercie w sumie....ale moim zdaniem wycena na chwile obecna jest za duza...patrząc na wyniki spolki i to ze na starcie życza sobie ponad 1.3 MLD kapitalziacji.....

Pozatym mam jakies dziwne wrazenie ze ta ich najnowsza OUTRIDERS produkcja ktora ma zadebiutowac w lutym przyszlego roku "czyli za chwilę"----to gra podobna w stylu gier jakie CIG..prezentuje---czyli ot taka strzelanka/ nawalanka..z" korytarzowymi mapami" ..jakich wiele....jest na rynku......ma swoje ciekawe mechaniki ale ogolnie niczym szcegolnym moim zdaniem sie nie wyróżnia z tłumu...po tym materiałach jakie na prędce obejrzałem....

https://www.youtube.com/watch?v=IwMJ3GOGgHo

reasumujac w long term to moze byc calkiem ciekawa opcja...spolka juz spora itp . ale moim zdniaem powinni rozszerzyc mocno profil dzialnosci na gry nie konieczne takie strzelankowe ---- bo to jest moim zdaniem ich minus...szblonowe myslenie i kreowanie gier.....Moim zdaniem na chwile obecna spolka jest wyceniena za drogo biorąc po uwagle fundamenty obecne spolki ----wole inne mniejsze spolki ale DUOZ..duzo tansze z......potencjalne swietnymi perspektywami rozwoju....

wyniki osiagane przes spolke VS..wycena na Starcie..mnie osobiscie nie przekonują....ale zakladam ze znajdzie sie wielu chetnych do objecia akcji....---natomiast jak dla mnie to taki wiekszy CIG jest na chwile obecna "z tym swoim profilem kreatywnosci growej "--na plus zasługuje fakt ze sami maja swoje spore juz moce produkcyjne tyle ze moim zdaniem jak na tak spora juz spolke srednio je wykorzystuja co widac po wynikach spolki za wczesniejsze lata...

Obrazek


debiut moze byc dobry...ale moim zdaniem spolka za drogo sie wycenia juz na starcie... biorac pod uwage jej dodtychczasowe wyniki ...Nowa gra mnie jakos wybitnie nie przekonyuje vs. kapitalziacja spolki....kolejne 2 Gry maja pojawic sie do konca 2024 roku takze sporo czasu uplynie jeszcze...jelsi ICh najnowsze dzialo okaze sie " TAKIE SE"....----kiedys to moze byc dobry deal...ale moim zdaniem obecnie sa lepsze growe spolki do Inwestowania IN FUTURE....

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Julian11 » 26 lis 2020 12:33

ja nie zapisuje sie na akcje....z kilku powodów...

1. redukcje pewnie beda duze...indywidualni zapisza sie pewnie masowo ---wiec zyski z ewentualnie dobrego debiutu moga być ogolnie rzecz biorąc średniawe biorac po uwage potencjalne ryzyko duzej redukcji.

2. Nie doszperałe sie jaki jest budżet OUTRIDERSÓW---dlaczego to takie istotne ?? ---bo PCF ..moze liczyc na tantiemy od sprzedazy tej gry...duzą czesc kapuchy z produkcji tej gry juz zostala pewnie zaksiegowana....wiec wazne jest jaki Hajs musi pokryc sprzedaz zeby Jakies kupony od sprzedanej gry splywały do PCF ....

i tu widze potencjalna groźbe dla wynikow spolki....bo...w prospekcie jest napisane że 85% dochodów z 2019-2020 stanowyly wyplaty od ENIX...a to znaczy że ONi juz spory hajs zaksiegowali z Produkcji gry OUTRIDERS----wiec jesli sprzedaz ne bedzie satysfakcjonujaca ---to z tych tantiemow moze byc tyle co kot naplakał....a to bedzie wplywało na wyniki grupy w przyszlosci...

idac za prospektem....

Obrazek


Obrazek


3...mocno sie spieszą z tym debiutem...jakby zlozyli prostepkt po debiucie OUTRIDES..zeby sie mogli pochwaliśc sukcesem GRY ktory robili dla ENIX...to byłoby dla mnie bardziej wiarygiodne....a tak Kolejne debiuty gier...bedą za pare lat----


No ale tym co sie chcą zapisac i zapiszą ...życze udanej inwestycji...ja natomiast jak mowie ---poki co mnie jakis srednio kreci fundamentalnie ta spółka....na obecna chwile z obecna ceną....i to jakie wyniki reprezentują do tej pory....---ale za jakis czas kto wie moze byc dobrą opcją na longa....ale teraz osobiscie sobie ja odpuszczę....inne opcje inwestycyjne wydaja mi sie bardziej sensowne nawet w swiatku Growym..na naszym bananie....

spoleczność OUTRIDERS na steamie....---oczywiscie ta gra jest typowo konsolowa wiec steam to nie wszystko....


Obrazek

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: dusigrosz » 26 lis 2020 12:58

Mialem zakladac ten temat dzis.
Ja sie zastanawiam czy sie wogole zapisywac.

Obecnie akcji serii A jest 27mln.
W ofercie ma byc 2mln z serii A i 2mln nowych z serii B.
Czyli 4mln z 29(27+2) bedzie w obrocie (FF).
Co daje nam kap rzedu > 1mld(cena akcji 46zl), natomiast zyski za I polrocze to 17mln.
Mozna estymowac, ze roczny zysk maja na poziomie 35mln a to jest C/Z ok. 30-40.
To bez laski mam playway z C/Z 20.

Chyba, ze cos zle licze i ktos mnie skoryguje?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Julian11 » 26 lis 2020 13:00

tu jest fajny materiał...zrobiony na temat OUTRIDERSÓW...i pzremysleń dotyczacych tej gry....ten co-op tryb moze miec faktycznie znaczenie przy FUNIE z rozgrywki ..bo single player..wygladał sredniawo....jak dla mnie-----tyle tylko ze to jest nadal typowa" korytarzowa" strzelanka...--z ciekawymi mechanikami gry......o czym mowi ten co zrobil ten materiał.....

https://www.youtube.com/watch?v=PX1ug_vLgbY

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Julian11 » 26 lis 2020 13:08

Mialem zakladac ten temat dzis.
Ja sie zastanawiam czy sie wogole zapisywac.

Obecnie akcji serii A jest 27mln.
W ofercie ma byc 2mln z serii A i 2mln nowych z serii B.
Czyli 4mln z 29(27+2) bedzie w obrocie (FF).
Co daje nam kap rzedu > 1mld(cena akcji 46zl), natomiast zyski za I polrocze to 17mln.
Mozna estymowac, ze roczny zysk maja na poziomie 35mln a to jest C/Z ok. 30-40.
To bez laski mam playway z C/Z 20.

Chyba, ze cos zle licze i ktos mnie skoryguje?
ja bym tak prosto nie estymował--dlaczego??..ano dlatego o czym pisałem....i co sami podawali w raportach PONAD---85% wplywow w 2019 i 2020 wplywało do nich od ENIX...za OUTRIDERS i zaliczane kolejne fazy produkcji----takze rozliczanie tego projektu wplyneło na wyniki spolki....kotre nie sa az takie OCh i ach..szczegolne biorac pod uwage zyski NETTO vs. wycena.

Wiec jesli OUTRIDERS sredniawo bedzie sie spzredawał to bedzie to wplywalo na tantiemy od spzredazy...a ze kolejne ich projekty sa na wczesnym etapie to i wielkich wplat od wydawcow za kamienie milowe tez pewnie nie bedzie....dlatego Ja bym nie byl taki pewien do tego ze spoklka bedzie w kolejnych latach miala po 30-35 MLn pln ...zysku....---jesli OUTRIDES sie dobrze nie spzreda..to moze by LIpowato na wynikach juz w przyszlym roku....i moze bys posucha pzrez spory czas na wynikach spolki bo koszty z racji prowadzenia rownolegle 2 duzych projektow..z razji zatrudniania kolejnycyh ludzi oraz z racji ogolnie wrastajacych kosztow..... beda pewnie rosly...

P.S 4 MLn akcji ktore beda oferowane stanowic maja ok 14 % akcji...wiec przy cenie46 PLN...daje wycene na starcie ok 1.3 MLD pln ...

Obrazek

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Pandziora » 26 lis 2020 14:48

No właśnie w q4 płatności od wydawcy mogły już nie pokryć kosztów i zysk roczny za 2020 im wyjdzie np. 10mln. W 2021 coś tam zarobią (też raczej bez szału), a potem pewnie posucha.

Jeśli się zapisywać, to raczej małą kwotą i nie na lewar. Może obniżą cenę emisyjną, wówczas można będzie liczyć na podbitkę, a potem to już niech inni się martwią :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

prezes
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 252
Rejestracja: 20 sie 2017 10:31

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: prezes » 27 lis 2020 20:43

IPO People Can Fly wywołało poruszenie wśród inwestorów giełdowych spragnionych spółek gamingowych na giełdzie.

People Can Fly to studio, które ma już dobrą historię, produkuje gry klasy AAA i współpracuje z wydawcami z pierwszej ligi. Już niedługo - w lutym 2021 r. - ma nastąpić debiut gry "Outriders" produkowanej przez People Can Fly. Ma to być wizytówka PCF. Wycena ponad 1 mld zł przy IPO również robi wrażenie.

Czy zatem warto wziąć udział w ofercie publicznej People Can Fly? Analiza Jarosława Gadomskiego odpowie na wiele pytań dotyczacych IPO.

https://portalanaliz.pl/analiza/195/ana ... le-can-fly
Platforma z analizami fundamentalnymi spółek
https://portalanaliz.pl/

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: NiKtoś » 27 lis 2020 21:48

Gófniana mala oferta typu PunkPirat, ale za to wyceniana na miliardy :lol:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Julian11 » 28 lis 2020 10:26

Gófniana mala oferta typu PunkPirat, ale za to wyceniana na miliardy :lol:
fundy sie rzucą ...drobni sie rzuca i pewnie bedzie " ciekawy" debiut....

ta spolka ma potencjal do rozwoju w LONG term...no ale na ta chcwile to chyba przesadzaja z deczko porównujac np. wyniki ich i 11 bit....---najwiekszym mankamentem jej jest to ze poki co chcą byc wyrobnikami---w bardzo long term to moze sie oplacic bo moze kiedys zdecyduja sie na samodzilna produkcje jakiejs gry AAA...ale poki co wyglada to jak widac po wynikiach nie za "tęgo..."i pewnie to bedzie przez dluzszy czas....bo jakos nie wydaje mi sie ze 0utriders zrobi jakis duzy pieniadz ---jesli w 2021 koszty ( a to pewnie grubo ponad 100 baniek PLN z kosztami marketingu) ....to bedzie okey ---dagger to juz mowi sie o budżetach 40-60 mln $ ---wiec tez nie w kij dmuchał zeby zmonetyzowac z zyskiem szybko zmonetyzować grę ----a konkurencja rosnie z roku na rok...gry AAA są coraz bardziej skomplokowane coraz wieksze czesto w multi..itp itd...w ktore mozna szarpac miesiacami a nawet latami jak np w GTA itp itd...

Moze to jest ciekawa opcja na bardzo longa dla Inwestora....przy tej kapitalziacjii ale poki co oni jak mowie sa wyrobnikami co ma swoje potezne minusy jesli chodzi o zyski....spolki...i wyglada na to ze przynajmniej przez kolejne 4 lata taka firma wyrobnicza nadal będą .....jesli nie uda im sie zgromadzic odpowiedniego kapitalu ..."a ich produkcje tak sobie sie zwrócą" i z tantiemów nie bedzie konkretnej kasy -----to i po owym 2024 roku beda nadal tylko wyrobnikami....ryzykujacymi roznymi rodzaju rotacjami ludzi wewnetrznymi itp itd....---to mi w tej spolce najbardziej nie - pasi....

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: NiKtoś » 28 lis 2020 10:38

Skoro juz nawet CD-Project robi szwindle z programami motywacyjnymi to juz nikomu na GPW nie ma co wierzyc. Korzystac z techniki i zmiennosci ale bron boze nie kupowac pod jakas "przyszlosc" bo ta najczesciej znajdzie sie w klopie razem z ludkami powieszonymi na hakach :mrgreen: Debiut , wywalka na debiucie i koniec zinteresowania tym tematem na razie..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Pandziora » 04 gru 2020 15:38

"Cena to 50 zł. Księga była pokryta dziesięciokrotnie" - chyba Morgany i Goldamny wepchnęły tu swe tłuste paluchy :twisted:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Acrobata » 04 gru 2020 17:14

zapisałem się, moze dostane z 10 akcji :)

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: NiKtoś » 04 gru 2020 17:15

Emisja udana ciekawe jaka reduckja.. ja sobie odpuscilem... za mala pula :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Acrobata » 04 gru 2020 17:18

Emisja udana ciekawe jaka reduckja.. ja sobie odpuscilem... za mala pula :mrgreen:

no mala redukcja to pewnie bedzie z 95%

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: PCF group - debiut dużej Growej spółki

Postautor: Acrobata » 04 gru 2020 17:28

... ostateczna liczba akcji oferowanych. Będzie to 4 125 024 sztuk, w tym 2 062 512 stanowią walory nowej emisji oraz tyle samo akcje sprzedane przez dotychczasowych akcjonariuszy. Do inwestorów indywidualnych trafi 618 750 akcji nowej emisji, do inwestorów w transzy pracowniczej 42 297, natomiast inwestorom instytucjonalnym zostanie zaoferowanych 1 401 465 akcji nowej emisji oraz wszystkie akcje sprzedawane.

akcji oferowanych 4,125mln dla indywidualnych 660 dla insytucji 1,4 to 2060, to jak ostateczna licza zaoferowanych to 4,125mln????? :oops:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości