COMPREMUM (POZBUD)

wszystko na temat spółek publicznych
Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: Acrobata » 30 wrz 2022 19:50

Na te bateryjki poczekam i OZE.
2-3 lata

REKLAMA


P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: P&L » 04 paź 2022 13:49

Grupa COMPREMUM z ofertą domowych magazynów ciepła kompatybilnych z pompami ciepła i fotowoltaiką

Szkocki Sunamp i spółka z Grupy Compremum rozpoczęły współpracę w zakresie technologii efektywnego zarządzania energią cieplną. W ramach zawartej umowy Pozbud Inwestycje Sp. z o.o. (w trakcie rejestracji zmiany nazwy na Faradise Energy Sp. z o.o.) będzie dystrybuować na polskim rynku baterie cieplne Thermino, wykorzystujące opatentowane materiały zmiennofazowe.

https://pandl.pl/grupa-compremum-z-ofer ... %ef%bf%bc/

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: tom-reds » 04 paź 2022 23:00

Na te bateryjki poczekam i OZE.
2-3 lata
Jakies tam infa beda pewnie wczesniej podawane... Zmiana profilu działalności na dość obiecujące w obecnych czasach... No a kurs szoruje (moze jeszcze zleci bo z tym 2.4 to widze sie troche pospieszyłem.. może niżej jeszcze zejdzie..to sobie srednio obniże).
a po zmianie nazwy i profilu z reguły nastepuje ostra pompa. Wojna sie kiedys skonczy i każdy bedzie myslał.. czemu nie kupowałem . Wystarczy sie cofnąć do pandemii ile spółek poleciało

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: dusigrosz » 05 paź 2022 11:21

Tez jestem na etapie usredniania w dol...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: dryniol » 05 paź 2022 11:50

Tez jestem na etapie usredniania w dol...

dusigrosz generalnie papier wydaje się być tani.....ale czy oby na pewno i czy nie za wcześniej na wchodzenie w budowlankę :?:
Drogie mieszkania w połączeniu z zarobkami Polaków, co wiąże się w wielu przypadkach z brakiem zdolności kredytowej na zakup własnego mieszkania. Kapitał spekulacyjny pod kupowanie mieszkań na wynajem też wydaje się mało opłacalny, bo miesięczne koszty kredytu już nie pokrywają się z dochodami w wynajmu jak było przez wiele lat. Po prostu będzie się mniej budować i mniej sprzedawać w najbliższych latach :idea:
Myślę że budowlanka w takich warunkach nie jest dobrą lokatą kapitału przynajmniej na najbliższe lata :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: tom-reds » 05 paź 2022 12:04


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: dryniol » 05 paź 2022 12:23

......i jeszcze jedna bardzo istotna uwaga jeśli chodzi o tą spółkę. Niby są zyski, niby jest pięknie, a od wielu kwartałów przepływy pieniężne z działalności operacyjnej są tutaj na minusie (jak kiedyś na Kani) :roll:
Dla mnie ważniejszą pozycją w raporcie od zysku netto są "przepływy pieniężne z działalności operacyjnej", bo ta pozycja tak naprawdę pokazuje "żywą" gotówkę, którą spółka generuje ze swojej działalności operacyjnej :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: tom-reds » 07 paź 2022 08:01

Zarząd spółki COMPREMUM S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej „Spółka”, „COMPREMUM”), odpowiadając na zapotrzebowanie informacyjne zgłaszane przez akcjonariuszy i obligatariuszy związane ze złożeniem przez Herkules Infrastruktura sp. z o.o., tj. członka Konsorcjum realizującego dla PKP PLK S.A. kontrakt pn. „Budowa infrastruktury systemu ERTMS-GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS – część I (dalej „Kontrakt”) - wniosku, o którym mowa w raporcie bieżącym nr 37/2022 opublikowanym przez Herkules S.A., informuje, że 5 października 2022 roku odbył się Komitet Sterujący z udziałem przedstawicieli wszystkich członków Konsorcjum. Zarząd Spółki informuje, że podczas Komitetu pozostali członkowie Konsorcjum, w tym COMPREMUM, potwierdzili niezmiennie gotowość i wolę kontynuowania realizacji Kontraktu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/COMPRE ... 18757.html

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: Acrobata » 11 paź 2022 16:44

Tez jestem na etapie usredniania w dol...
odważny jesteś:)taką spółkę uśredniać. :lol:

P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: P&L » 12 paź 2022 11:02

COMPREMUM podsumowuje pierwsze półrocze 2022, rozpoczyna dystrybucję magazynów energii cieplnej


Przychody i zysk operacyjny Grupy Compremum w pierwszej połowie 2022 roku zwiększyły się o 16% rok do roku, wynosząc odpowiednio 106,9 mln zł oraz 21,0 mln zł. Pozwoliło to na wypracowanie 13,9 mln zł zysku netto.
Poza segmentami inżynieryjno-budowlanym i stolarki otworowej Grupa dynamicznie rozwija nowe segmenty, w tym OZE, gdzie osiągnięte zostały kolejne kamienie milowe w procesie budowy fabryki ogniw Li-Ion i magazynów energii elektrycznej (partner z Singapuru). Uruchamiana jest sprzedaż magazynów energii cieplnej (partner z Wlk. Brytanii), współpracujących z pompami ciepła i instalacjami fotowoltaicznymi.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć pierwszej połowy 2022 roku, szczególnie biorąc pod uwagę wojnę w Ukrainie, presję inflacyjną i wciąż trwającą pandemię, co w rezultacie przekłada się na niestabilność oraz naprężenia w otoczeniu biznesowym i łańcuchach dostaw. Z ostrożnością podchodzimy do oczekiwań w tradycyjnych sektorach gospodarki, natomiast działamy pełną parą w obszarze szeroko pojętych odnawialnych źródeł energii – wskazuje Paweł Piotrowski, Prezes Zarządu Compremum S.A.
https://pandl.pl/compremum-podsumowuje- ... -cieplnej/

P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: P&L » 12 paź 2022 11:07

Z konferencji...
Wiceprezes Ł.Fojt: Nasz obecny główny kontrakt GSM-R ma już za sobą wszystkie kamienie milowe, wszystko działa dobrze, następują też rozliczenia

Compremum stawia na eksport zarówno w stolarce (Słonawy do USA), jak i w usługach budowlanych (pierwszy kontrakt w Grecji)

Backlog Grupy Compremum ma wartość 519 mln PLN, dodatkowy ogromny potencjał tkwi w segmencie OZE (magazyny energii elektrycznej i cieplnej)

Sprzedaż magazynów energii cieplnej (rynek masowy) kompatybilnych z PV i pompami ciepła właśnie rusza, pierwsze przychody już w Q4 2022

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: dusigrosz » 12 paź 2022 11:29

Tez jestem na etapie usredniania w dol...
odważny jesteś:)taką spółkę uśredniać. :lol:
Sprzedaż magazynów energii cieplnej (rynek masowy) kompatybilnych z PV i pompami ciepła właśnie rusza, pierwsze przychody już w Q4 2022
Odwazny.
ZNow jak kurs bedzie po 5zl, sie okaze ze wszyscy stad po 2-3zl ladowali :lol: :lol: :lol: a aktualnie cisza.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: trance » 12 paź 2022 11:38

No mój target, o którym wspominałem osiągnięty aczkolwiek ciężko ładować, bo obroty to jakiś dramat tutaj :roll:

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: tom-reds » 12 paź 2022 17:54

Compremum ocenia, że kontrakt na budowę infrastruktury systemu ERTMS-GSM-R dla PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) jest realizowany stabilnie i na dodatniej marży dla spółki oraz że ryzyko nałożenia kar umownych jest niskie, wynika ze słów członków zarządu. Niedawno Herkules Infrastruktura – jeden z członków konsorcjum wykonawczego na tym kontrakcie – złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz równolegle o ogłoszenie upadłości.





https://inwestycje.pl/biznes/kontrakt-d ... nia-marza/

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: COMPREMUM (POZBUD)

Postautor: Acrobata » 13 paź 2022 06:41

Tez jestem na etapie usredniania w dol...
odważny jesteś:)taką spółkę uśredniać. :lol:
Sprzedaż magazynów energii cieplnej (rynek masowy) kompatybilnych z PV i pompami ciepła właśnie rusza, pierwsze przychody już w Q4 2022
Odwazny.
ZNow jak kurs bedzie po 5zl, sie okaze ze wszyscy stad po 2-3zl ladowali :lol: :lol: :lol: a aktualnie cisza.
Dusigrosz przy 3 zwiejesz i z uśmiechem oznajmisz na forum : dobrze ,że uciekłem z tego g.... :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 182 gości