Szansa na wielkie zyski

luźne dyskusje inwestorów
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: zenek69 » 08 sty 2022 11:52

Nie wiem czy zauważyliście ale od stycznia dolar leci na mordę...czyżby kapitał zagraniczny wracał na banana? Ostatnie obroty na allegro mogą na to wskazywać

REKLAMA


pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 10 sty 2022 10:16

https://stooq.pl/n/?f=1462716 ale by;by potop na gpw :oops:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: dusigrosz » 10 sty 2022 10:28

Nie wiem czy zauważyliście ale od stycznia dolar leci na mordę...czyżby kapitał zagraniczny wracał na banana? Ostatnie obroty na allegro mogą na to wskazywać
Mam nadzieje, ze te 50-60zl do wiosny zobaczymy na alledrogo.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 10 sty 2022 16:49

banan dzisiaj mocny jak na wybory w fed ,odczyt i najwazniejsze nie daj boze druga jałte :P bo cos chyba jest na rzeczy skoro nawet media w us o tym pisza, oby to tylko bzdury

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 11 sty 2022 14:12

fed po 16 -zobaczymy czy obrany kierunek na dzisiaj jest słuszny czy tak jak wczoraj

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 11 sty 2022 14:15

https://stooq.pl/n/?f=1462992 za jakis czas bedzie co zajemac :P :P

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: dusigrosz » 11 sty 2022 14:18

fed po 16 -zobaczymy czy obrany kierunek na dzisiaj jest słuszny czy tak jak wczoraj
Nie wiem czemu ale dzisiejsze wzrosty wywoluja u mnie wiekszy strach niz wczorajsza czerwien... Za mocno w gore. No chyba, ze szykuja taczki z towarem do wyladowania...

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 11 sty 2022 14:49

fed po 16 -zobaczymy czy obrany kierunek na dzisiaj jest słuszny czy tak jak wczoraj
Nie wiem czemu ale dzisiejsze wzrosty wywoluja u mnie wiekszy strach niz wczorajsza czerwien... Za mocno w gore. No chyba, ze szykuja taczki z towarem do wyladowania...
nasza banana idzie swoja droga i lubi przeginac w dwie strony ,pompuja głownie w20 i narbardziej znaczace indeksowo spolki chyba jakas zagranica sobie dorabia

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: Pandziora » 13 sty 2022 11:34

Polscy anale prognozują kurs eur czy usd niemal niezmienny w ciągu roku czy dwóch i jednocześnie wieszczą wielką inflację. Tymczasem już teraz usd/pln 4,945 i jak dla mnie zmierza w kierunku 3,7, a w dłuższym terminie na 3. A jak się ma inflacja surowcowa do kursów walut? Umocnienie pln obniży znacząco inflację. Krótkoterminowo bandytom z zagranicy co pompują wiga też bardzo pasuje spadek dolara, a zanim zamkną pozycje musi minąć trochę czasu. A jeszcze muszą się później na S przekręcić.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: dusigrosz » 13 sty 2022 11:52

Czym argumentujesz zjazd usd az do 3zl?

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: Pandziora » 13 sty 2022 12:11

Tym, że podniosą tam stopy procentowe do 1 czy 1,5% i na tym się skończy. Gdzieś te wydrukowane dolary będą musieli lokować. Najlepiej w krajach z wyższymi stopami i dużo niższymi wycenami spółek. Chyba już wszyscy zapomnieli, że dolar od lat służy do kupowania realnego majątku za wydrukowany papier. Do wykresu to też pasuje.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: dusigrosz » 13 sty 2022 12:52

Tez o tym myslalem, i czesciowo wczoraj (ok 5% portfela) zdywersyfikowalem w bulionowki Au(moje pierwsze w zyciu)... na wypadek wielkiego "W".
Myslisz, ze zloto ma szanse rozpoczac rajd?

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: Pandziora » 13 sty 2022 13:33

Nie znam się na złocie/srebrze, ale wydaje mi się, że wzrostu nie będzie dopóki oczekiwane jest podwyższanie stóp procentowych w usa. Po zakończeniu podwyżek wzrośnie zagrożenie wzmożonym dodrukiem $ i to może wywołać wzrost złota. To takie luźne przemyślenie bez zaangażowania w handel złotem :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: pazdzioch » 13 sty 2022 15:47

zobaczymy czy ten kapitałek co wszedł w okolicach 2200 juz wychodzi bo dzisiaj widac zmiane akcjonariuszy przed swietem w poniedziałek.jutro powinno byc widac

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Szansa na wielkie zyski

Postautor: Pandziora » 13 sty 2022 18:11

https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/ ... i-(wywiad)

13.01.2022 16:24
Po inflacji nadejdzie spowolnienie gosp., warto postawić na obligacje, surowce i rynki wschodzące – Pekao TFI (wywiad)

Po okresie wysokiej inflacji światowa gospodarka wejdzie w okres znaczącego spowolnienia – uważa Jacek Babiński, wiceprezes Pekao TFI. Jego zdaniem, jesteśmy już prawdopodobnie w ostatniej fazie wzrostów na amerykańskich giełdach, obecnie warto postawić raczej na krótkoterminowe instrumenty dłużne i rozwiązania mieszane, a w dalszej perspektywie na surowce i rynki wschodzące.
[..]
„Gdy wejdziemy w spowolnienie, to od drugiej połowy roku dolar powinien być mocniejszy, co pewnie daje w sumie neutralny obraz na cały rok. Natomiast widziałbym dolara w bardziej strukturalnej bessie za dwa lata, po kolejnej stymulacji w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Babiński.
Ten ostatni akapit wypowiedzi anala jest ciekawy. Wtedy właśnie złoto może zacząć kolejny rajd. A jak przegną z drukiem, to ryzykują trwałą utratą pozycji dolara. Ile można się godzić na eksport inflacji z usa? Czas na zmiany pozycji mocarstw światowych :twisted:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości