Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Zakupy będą spłacać pokolenia!

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: NiKtoś » 20 lip 2021 22:00

Już samo to ze przed wojna w biedzie potrafili skonstruowac i wyprodukowac bombowiec swiadczy o wysokim IQ naszych przodków. Dzis wlasnej proukcji mamy chyba tylko wozki akumulatorowe Melexu...
kacapy tylko trzy zgarnęli ale podaj gdzie napisali że nieudany 8) 8)
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 20 lip 2021 22:07

kacapy tylko trzy zgarnęli ale podaj gdzie napisali że nieudany 8) 8)
Jest wiele opracowań, polecam lekturę portalów lotniczych lub pozycji książkowych. Jako małe pidsumowanie:

Podczas startu z pełnym obciążeniem awaria jednego silnika powodowała że samolot od razu walił się na skrzydło i kończył na ziemi w płomieniach.

Z drugiej strony bez ładunku bomb podobno latał całkiem przyjemnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że „Łoś” do łatwych w pilotażu nie należał.

Szczególnie dało to o sobie znać w Rumuni gdzie część samolotów ewakuowała się po klęsce września. Rumuńskie władze przejęły samoloty i wcieliły do swoich dywizjonów. Tam „Łoś” zyskał miano latającej trumny. Wiele maszyn rozbiło się grzebiąc załogę.

Podczas startu z lotnisk polowych w praktyce „Łoś” zabierał jedynie połowę ładunku bomb a czasem i mniej.

Następca Rayskiego, gen. Józef Zając planował zakończenie produkcji „Łosia” i skierowanie całych sił na produkcję myśliwca, który był bardziej potrzebny w wojnie obronnej. Planowano też przezbrojenie „Łosi” na ciężkie myśliwce. Niestety wojna owe plany zniweczyła. Zastała nas nieprzydatnymi bombowcami i z przestarzałymi myśliwcami.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 20 lip 2021 22:15

Już samo to ze przed wojna w biedzie potrafili skonstruowac i wyprodukowac bombowiec swiadczy o wysokim IQ naszych przodków. Dzis wlasnej proukcji mamy chyba tylko wozki akumulatorowe Melexu...
kacapy tylko trzy zgarnęli ale podaj gdzie napisali że nieudany 8) 8)
I chyba lepiej było kupić licencję jak na świetne działka boforsa zamiast samemu w biedzie klepać coś co udawało bombowiec.

K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?

Postautor: K.OSA » 20 lip 2021 23:32

No i siem zapytam ...GDZIE TE NOWOCZESNE HELIKOPTERY....dla ZOŁNIERZY...(o ktorych MACIAR juz nawijal KILKA LAT WCZESNIEJ).........ktorzy musza latac nadal rowniez....takimi konstrukcjami....jak.....MI-2 MI-8 z lat 60 siatych...
Odpowiedzi nie dostaniesz od piSSowskich klakierów :oops:

Co do Abramsow to

Związkowcy krytykują plan zakupu czołgów Abrams. Chcą reakcji Andrzeja Dudy

Czołgi Abrams dla Polski. Związkowcy chcą reakcji Andrzeja Dudy - Marcin Obara / PAP

Zakup Abramsów będzie katastrofą dla polskiej zbrojeniówki - piszą związkowcy z "Solidarności" branży zbrojeniowej w liście do prezydenta Andrzeja Dudy. W ich ocenie doprowadzi on do powolnej likwidacji zakładów, które zajmują się remontami innych czołgów: PT-91 i Leopardów. To z kolei oznaczać będzie likwidację tysięcy miejsc pracy.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 21 lip 2021 00:20

Przecież nie pozbywamy się ani trupów PT91 ani Leo. Poza tym broń kupuje się by była skutecznym narzędziem do zabijania wroga a nie by utrzymywać ten skansen zwanym polskim przemysłem zbrojeniowym. Ci wybitni fachowcy nawet podwozia do armatohaubicy Krab nie potrafili wyprodukować i trzeba było kupić od Korei więc niech zamkną ryje :lol:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3556
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: koordynator1 » 21 lip 2021 17:27

kacapy tylko trzy zgarnęli ale podaj gdzie napisali że nieudany 8) 8)
Jest wiele opracowań, polecam lekturę portalów lotniczych lub pozycji książkowych. Jako małe pidsumowanie:

Podczas startu z pełnym obciążeniem awaria jednego silnika powodowała że samolot od razu walił się na skrzydło i kończył na ziemi w płomieniach.

Z drugiej strony bez ładunku bomb podobno latał całkiem przyjemnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że „Łoś” do łatwych w pilotażu nie należał.

Szczególnie dało to o sobie znać w Rumuni gdzie część samolotów ewakuowała się po klęsce września. Rumuńskie władze przejęły samoloty i wcieliły do swoich dywizjonów. Tam „Łoś” zyskał miano latającej trumny. Wiele maszyn rozbiło się grzebiąc załogę.

Podczas startu z lotnisk polowych w praktyce „Łoś” zabierał jedynie połowę ładunku bomb a czasem i mniej.

Następca Rayskiego, gen. Józef Zając planował zakończenie produkcji „Łosia” i skierowanie całych sił na produkcję myśliwca, który był bardziej potrzebny w wojnie obronnej. Planowano też przezbrojenie „Łosi” na ciężkie myśliwce. Niestety wojna owe plany zniweczyła. Zastała nas nieprzydatnymi bombowcami i z przestarzałymi myśliwcami.

Ja linka podałem a nie mam szukać :roll: :roll:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 21 lip 2021 17:30

Kto szuka nie błądzi.

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3556
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: koordynator1 » 21 lip 2021 20:09

Jasne bo nie ma czegoś takiego :evil: :evil:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 21 lip 2021 20:41

Jasne bo nie ma czegoś takiego :evil: :evil:
No pewnie, szkopy do tej pory pamiętają dywanowe naloty naszych super Łosi na Berlin, Hitler był w takiej panice że chciał o pokój prosić ale go Himmler przekonał żeby wytrzymał :lol:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3556
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: koordynator1 » 22 lip 2021 09:47

I to jest taka dyskusja trzymanie się za wszelką cenę swojego a zero faktów :evil: :evil:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 22 lip 2021 09:55

I to jest taka dyskusja trzymanie się za wszelką cenę swojego a zero faktów :evil: :evil:
Jak to zero faktów, a nalot naszych 70 Łosi na Hamburg 7 września nazwanym przez Niemców krwawym czwartkiem?

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3556
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: koordynator1 » 22 lip 2021 10:02

Nie wiem skąd masz takie info ale pewnie w twpi-SSd zapodali piszesz coś nie podpierając się niczym żadnym linkiem nie wiem może od centkiewicza z ipenu jakieś nowe rewelacje :evil: :evil:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: fluidek » 22 lip 2021 10:04

Nie wiem skąd masz takie info ale pewnie w twpi-SSd zapodali piszesz coś nie podpierając się niczym żadnym linkiem nie wiem może od centkiewicza z ipenu jakieś nowe rewelacje :evil: :evil:
Tobie się matole wszystko z PiS kojarzy? :lol:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3556
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: koordynator1 » 22 lip 2021 10:11

Nie wiem skąd masz takie info ale pewnie w twpi-SSd zapodali piszesz coś nie podpierając się niczym żadnym linkiem nie wiem może od centkiewicza z ipenu jakieś nowe rewelacje :evil: :evil:
Tobie się matole wszystko z PiS kojarzy? :lol:
mɑtoł to cię spłodził :evil: :evil:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Czym ma się bronić Polskie wojsko ?Znów zakup bez zaplecza!

Postautor: zenek69 » 22 lip 2021 10:17

I to jest taka dyskusja trzymanie się za wszelką cenę swojego a zero faktów :evil: :evil:
Jak to zero faktów, a nalot naszych 70 Łosi na Hamburg 7 września nazwanym przez Niemców krwawym czwartkiem?
Łoś to był bombowiec taktyczny a nie strategiczny i nie służył do bombardowania miast tylko miały wspierać wojska lądowe w natarciu...z resztą tak samo jak Karaś.( to taki odpowiednik stukasa). Niestety wojna ułożyła się tak, że nie bardzo można było ich efektywnie użyć z powodu braku nowoczesnych myśliwców do ich osłony.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości