Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

wszystko na temat spółek publicznych
K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: K.OSA » 04 lut 2021 12:20

Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Składamy obietnice, których dotrzymujemy – premier Mateusz Morawiecki (51 l.) w tym i zeszłym roku wielokrotnie zachwalał skuteczność swojego rządu.

Spośród wielu PISowskich obietnic wiele nie zostalo jeszcze zrealizowanych.
To m.in. budowa tanich mieszkań, przywrócenie połączeń PKS czy wprowadzenie szybkich alimentów na dzieci.


Warto to przypomnieć i wziąść pod lupę obietnice złożone przez premiera Mateusza Morawieckiego i jego ministrów w 2019 r. Co się udało?

To m.in. projekt wprowadzający badania profilaktyczne dla osób po 40. roku życia czy wypłaty „14” dla emerytów. Jednak obietnic złożonych przez rząd PiS było znacznie więcej. I nie ze wszystkimi sobie poradził. Są poważne problemy z realizacją Mieszkania +, program miał być poprawiony w 2020 r. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kluczowe reformy, jak np. usprawnienie opieki na szpitalnych oddziałach ratunkowych, zostały przesunięte w czasie, a o niektórych rząd jakby zapomniał! Panie premierze, Polacy na to czekają!

Mieszkanie+: Premier Mateusz Morawiecki obiecywał, że w 2019 roku w ramach programu Mieszkanie Plus w budowie będzie 100 tysięcy mieszkań z niskim czynszem dla Polaków. Ile jest? Zaledwie 867 mieszkań, 1811 jest w budowie, a 18 tys. – na etapie projektowania.

Reaktywacja PKS: w zeszłym roku na uruchomienie połączeń PKS rząd planował wydać 300 mln zł. Do połowy listopada podpisano umowy na niespełna 18 mln zł. W całym kraju powstało tylko 1500 linii – czyli... jedna na dwie gminy! Samorządom trudno znaleźć przewoźników, bo stawki rządowych dopłat są zbyt niskie.
Równe dopłaty dla rolników: polski rolnik dostaje średnio 267 euro od hektara, ale np. rolnik w Holandii – aż 400 euro. PiS od dawna zapowiada, że wywalczy w Brukseli, by polscy rolnicy dostawali takie dopłaty jak farmerzy z zachodu Europy. To była jedna z najważniejszych obietnic złożonych w tegorocznej kampanii parlamentarnej. Teraz okazuje się, że jeśli będzie zrównanie, to niestety nie do najwyższych dopłat. Ale do średniego poziomu z całej Unii.

Ustawa antylichwiarska: Miała sprawić, że znikną lichwiarskie pożyczki, przez które Polacy nieraz tracili majątek całego życia. Kredyty miały być tańsze, bo oprocentowanie i koszty pozaodsetkowe miały podlegać limitom. Niestety, projekt powstał i został nawet przyjęty przez rząd, ale utknął w Sejmie. Efekt jest taki, że Polacy wciąż narażeni są na lichwę!

Alimenty natychmiastowe: miały przyspieszyć przyznawanie alimentów na dziecko w sytuacji, kiedy rodzice się rozstają. Teraz na pieniądze często trzeba czekać miesiącami. Niestety, projekt trafił do sejmowej zamrażarki.

Usprawnienia na SOR: Tryb Obsługi Pacjenta ma usprawnić przyjmowanie pacjentów na SOR. W największych szpitalach miał ruszyć w lipcu, potem, termin przesunięto na październik. Ostatecznie zdecydowano, że system zostanie wprowadzony w szpitalach w 2021 r.

Krowa+: to program dodatkowych dopłat do krów i trzody chlewnej. Rolnicy, już od tego roku mieli dostawać 500 zł za krowę i 100 zł na tucznika – zapowiadał to minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski (58 l.). Niestety, z tych zapowiedzi nic nie wyszło, dopłaty ruszą dopiero w 2020 r.

Wymiana kopciuchów: to jeden z elementów rządowego programu walki o czyste powietrze w Polsce. Zakłada on dopłaty do wymiany kopciuchów, czyli pieców emitujących najwięcej zanieczyszczeń. Plan jest taki, że do 2029 r. ma zniknąć 4 mln kopciuchów. Tymczasem w 2019 r. rozpatrzono wnioski na wymianę zaledwie 84 tysięcy takich pieców. W takim tempie znikną one dopiero w 47 lat!

Dopłaty do prądu: rząd od miesięcy zapewniał, że w 2020 r. rachunki Polaków za prąd nie wzrosną. Obiecywał nawet specjalne dopłaty do rachunków. I nici. Tymczasem przed świętami Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził Taryfy dla spółki Tauron (podwyżka wyniesie ok. 9 zł miesięcznie), w poniedziałek – dla Enei i Energi Obrót (rachunki wzrosną o ok. 8 zł miesięcznie).

Żaden z „flagowych” projektów nie tylko nie został zrealizowany, ale nawet rozpoczęty.
Produkcja samochodów elektrycznych, dronów, nowoczesnych pojazdów szynowych – pozostały na papierze, co nie znaczy, że nie zostały poniesione pewne koszty. Powstała spółka ElectroMobility Poland, która pochłania publiczne pieniądze na prace koncepcyjne. Hasło „elektromobilność” jest kluczem do wyciągania pieniędzy podatników przez różne instytuty i fundacje.
W marcu 2017 r. państwowa stocznia Gryfia podpisała kontrakt na zaprojektowanie i budowę pełnomorskiego promu dla państwowego armatora Polska Żegluga Bałtycka. Trzy miesiące później Mateusz Morawiecki, Joachim Brudziński i kilku innych działaczy PiS położyli słynną stępkę pod nowoczesny prom dla PŻB na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Do dziś stępka rdzewieje będąc symbolem fiaska „Planu Morawieckiego”.
Nieustanne kłamstwa i konfabulacje Morawieckiego podważają powagę państwa. To największa szkoda, jaką wyrządza on Polsce. Trzeba będzie wielu lat, by po odsunięciu PiS od władzy Polska znów była postrzegana w świecie jako kraj poważny i odpowiedzialny, a obywatele mogli ufać, że słowa polityków mają jakieś znaczenie
.

REKLAMA


scorpio
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2236
Rejestracja: 19 maja 2006 16:02
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: scorpio » 04 lut 2021 12:23

Jak byś oglądał TVP to byś wiedział ze wszystko zrealizowano a nawet i więcej 8) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: dryniol » 04 lut 2021 12:33

Przecie Pinokio mówi wyłącznie o sukcesach. Przekaz dla ćwierć.główków zenka69, yanka z hor, dochodzeniowego
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

chandlerr
Chorąży
Posty: 816
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: chandlerr » 04 lut 2021 13:04

Nie chcę bronić komunistów pisowskich, ale jakby zrealizowali te postulaty to i tak je*ane *** by płakało. Krowa+ ? Wydawało mi się, że to był wyśmiewany pomysł, a tu proszę jak koalicja antyobywatelska domaga się jego wprowadzenia.

Szkoda bić głową w ten lewacki beton. W waszych chorych atakach nie ma krzty merytoryki ani argumentów. Pie*dolicie tak dla samego pie*dolenia, a że większość wyborców KO to ***, którzy brną w to ***, tylko dlatego, że boją się przyznać że byli tak naiwni, że zaufali ryżemu chu*owi.

Ja też w 2015 popierałem pis i teraz w życiu bym tego nie zrobił. Ale człowiek musi potrafić przyznać się do błędu. Jak Konfederacja kiedyś zacznie robić szopki, miotać się, łżeć jak pis czy po, też postawi się na nich krzyżyk. No ale ludzie albo w swojej biedocie umysłowej wychwalają trzy najbardziej szkodliwe partie, albo naiwnie wierzą, że oni chcą dobra dla ludzi.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: pandorinium » 04 lut 2021 13:21

Krowy+ nie ma, ale świnie+ są u nas w sejmie od kilkudziesięciu lat. :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: dryniol » 04 lut 2021 14:21

Pinokio mówi do swojego debi.lnego elektoratu, że podatek od reklam który wprowadza, to nie podatek, tylko
składka solidarnościowa :P :lol: :lol: :lol: PiSuarowa mafia nie ma nawet jaj żeby otwrcie powiedzieć o nowym podatku :roll:
Za chwilę będziemy płacić Narodową składkę solidarnościową od oddychania PiSsiorowym świeżym powietrzem :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: dryniol » 04 lut 2021 14:59

Nie chcę bronić komunistów pisowskich, ale jakby zrealizowali te postulaty to i tak je*ane *** by płakało. Krowa+ ? Wydawało mi się, że to był wyśmiewany pomysł, a tu proszę jak koalicja antyobywatelska domaga się jego wprowadzenia.

Szkoda bić głową w ten lewacki beton. W waszych chorych atakach nie ma krzty merytoryki ani argumentów. Pie*dolicie tak dla samego pie*dolenia, a że większość wyborców KO to ***, którzy brną w to ***, tylko dlatego, że boją się przyznać że byli tak naiwni, że zaufali ryżemu chu*owi.

Ja też w 2015 popierałem pis i teraz w życiu bym tego nie zrobił. Ale człowiek musi potrafić przyznać się do błędu. Jak Konfederacja kiedyś zacznie robić szopki, miotać się, łżeć jak pis czy po, też postawi się na nich krzyżyk. No ale ludzie albo w swojej biedocie umysłowej wychwalają trzy najbardziej szkodliwe partie, albo naiwnie wierzą, że oni chcą dobra dla ludzi.


chandlerr do błędu się wprawdzie przyznałeś, ale myślisz dalej tak jak głosowałeś :oops: :roll:
Co wy macie z tymi lewa.kami :?: :roll: Wyprali wam mózgi na TVP, bo tam cały czas pieprzą o jakichś lewa.kach,
a tak naprawdę to protestują moje córki, które są katoliczkami :roll:
Fajnie będzie jak Twoja partnerka będzie musiała urodzić dziecko bez czaszki, bo PiSuarowa mafia
podjęła taką decyzję za Was :?: :roll: Dopóki to nie dotyczy Ciebie to jest fajnie prawda :?: Dopiero się zaczniesz drapać po łbie jak problem będzie dotyczył Ciebie :oops: :roll:
Jeszcze chcą wprowadzić jakiś PiSuarowy rejestr ciąż, żeby Twoją partnerkę mogli scigać za to że usunęła ciążę
z dzieckiem bez czaszki, czy bez rąk i nóg, albo z okiem na czole za granicą :oops: To Ci się tak strasznie podoba, bo jak nie to jesteś lewa.kiem....tak powiedzą na TVP ... idio... :roll: :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

chandlerr
Chorąży
Posty: 816
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: chandlerr » 04 lut 2021 17:28

Szkoda się rozpisywać, bo i tak to nie trafi do osób z drugiej strony barykady, ale ostatnimi czasy określenie lewactwa, najłatwiej pokazać na przykładzie nominowania BLM do nagrody nobla. To jest właśnie kwintesencja lewactwa. Już pomijamy np. że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci. Lewactwa* to po prostu sposób myślenia sprzeczny ze standardami społecznymi i logiką.

Chciałbym aby giełda była wolna od podatku.
Chciałbym aby praca, czyli zarabianie na życie, było wolne od płacenia kary jaką jest podatek.
Chciałbym aby prawo było na tyle uproszczone, aby nie było pola do interpretacji. Jest tak i nie ma, że jeden sąd sobie ustala tak a drugi inaczej.
Chciałbym aby sądy były niezależne od polityków, aby żaden polityk nie miał wpływu na to jacy sędziowie są wybierani, bo to zawsze rodzi przywileje.
Chciałbym, aby ludzie mieli dostęp do broni.
Chciałbym, aby służba zdrowia była prywatna (w moim przypadki kiedy mam umowę o pracę i działalność, płacę 2x ZUS po 381 zł... jaki tu jest ku*wa sens, skoro to dotyczy mnie, a nie dwóch różnych osób).
Chciałbym, aby kwota wolna od podatku była zrównana z kwotą którą mają posłowie (bo dlaczego te ku*wy mają mieć więcej?)
Chciałbym, aby policja się zajmowała poważnymi sprawami, a nie m.in. łapaniem ludzi, którzy sobie palą trawkę i nikomu nie szkodzą.
Tak samo mimo, że jestem chrześcijaninem i katolikiem to życzyłbym sobie, aby kościół był oddzielony od państwa. To nigdy nie wychodziło na dobre, bo ludzie się zmieniają i nawet jak mamy dziś uczciwych księży to jutro może się to zmienić (może na przykład się zdarzyć wypadek wojny, potem okupacja i w trakcie tej okupacji nasz "wyzwoliciel" postanowi wybić dużą część duchownych a w ich miejsce wprowadzić swoich "duchownych", którzy później będą odpier*alać akcje mające na celu ogłupić społeczeństwo (rydzyk, głódź, jędraszewski), do tego kraść, wykorzystywać ludzi no i wiadomo, pedofilia i homoseksualizm, a rząd ich będzie krył (SLD, PO, PIS żadna z partii jakoś nie kwapi się do tego, aby zająć się tymi sprawami, bo wiadomo każda z tych partii to okrągłostołowa komuna, która razem sobie wódeczkę piła).
Co do aborcji, tutaj się z Konfederacją do końca nie zgadzam, ponieważ aborcja powinna być dozwolona zawsze w przypadku:
- gwałtu
- zagrożenia zdrowia matki
- kiedy jet 90-100% pewność że dziecko będzie miało takie wady, że dziecko nie przeżyje bądź nigdy nie będzie mogło funkcjonować bez konkretnej opieki

A *** by chciało skrobać na życzenie w każdej chwili. To ich ***, że nie chcą brać żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Mając w du*ie innych. W dodatku są niesamowitymi hipokrytami.
Jeszcze jeden przykład kiedy tak julki krzyczały, ze jest wojna, a kiedy kilku kiboli im wpier*doliło to się żaliły i płakały, że znów prawicowi nazisci i faszysci krzywdzą biednych i niewinnych.


Dobra kończę, choć można byłoby pisać i pisać. Miałem napisać jedno zdanie ale się nie da.

* zauważyłem że nie cenzuruje słowa "lewactwa" natomiast lewactw o" juz tak :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: dryniol » 04 lut 2021 17:50

chandlerr rozpisałeeś sie bardzo o lewa.kach o wyskrobaniu, a nie odpowiedziałeś mi na proste pytanie :roll:
Czy gdyby Twoja partnerka była w ciąży i lekarze by stwierdzili, że dziecko urodzi się bez rąk i nóg, z jednym okiem
na czole, to decyzja o usunięciu takiej ciąży powinna należeć do Was, czy do "wielkiego" konsylium w składzie; Przyłębska, Kaczyński, Rydzyk, Morawiecki, Duda, Ziobro, i zakaz "skrobania" takiej ciąży, jak to określiłeś :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

scorpio
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2236
Rejestracja: 19 maja 2006 16:02
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: scorpio » 05 lut 2021 09:33

chandlerr rozpisałeeś sie bardzo o lewa.kach o wyskrobaniu, a nie odpowiedziałeś mi na proste pytanie :roll:
Czy gdyby Twoja partnerka była w ciąży i lekarze by stwierdzili, że dziecko urodzi się bez rąk i nóg, z jednym okiem
na czole, to decyzja o usunięciu takiej ciąży powinna należeć do Was, czy do "wielkiego" konsylium w składzie; Przyłębska, Kaczyński, Rydzyk, Morawiecki, Duda, Ziobro, i zakaz "skrobania" takiej ciąży, jak to określiłeś :?: :roll:
I wszystko w temacie oni wszyscy mądrzy dopóki ich coś takiego nie dotyka. 8)

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7426
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: NiKtoś » 05 lut 2021 09:44

Ale zrealizowal obietnice ktorej nie obiecywal mianowicie z 50 nowych podatków :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: dusigrosz » 05 lut 2021 10:12

Ale zrealizowal obietnice ktorej nie obiecywal mianowicie z 50 nowych podatków :mrgreen:
i wiele z nich w trosce o dobro i zdrowie Polakow :lol:

chandlerr
Chorąży
Posty: 816
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: chandlerr » 05 lut 2021 13:04

chandlerr rozpisałeeś sie bardzo o lewa.kach o wyskrobaniu, a nie odpowiedziałeś mi na proste pytanie :roll:
Czy gdyby Twoja partnerka była w ciąży i lekarze by stwierdzili, że dziecko urodzi się bez rąk i nóg, z jednym okiem
na czole, to decyzja o usunięciu takiej ciąży powinna należeć do Was, czy do "wielkiego" konsylium w składzie; Przyłębska, Kaczyński, Rydzyk, Morawiecki, Duda, Ziobro, i zakaz "skrobania" takiej ciąży, jak to określiłeś :?: :roll:
Coś kiepsko czytasz, przecież udzieliłem odpowiedzi na pytanie dotyczące aborcji.
Widzisz, problem jest w ludziach i to jak dają sobą manipulować.

Przykładowo wyrok TK. Choć o ile się nie mylę, było w nim napisane, że jeśli zachodzi tylko podejrzenie, to nie można usunąć, a więc jakbyś miał pewne,że dziecko urodzi się z mocnymi wadami to mógłbyś usunąć. Aczkolwiek mógłby mnie ktoś poprawić.

Dodam do tego, że sam nie mam np nic przeciwko gejom. Ale przeciwko LGBT już tak. Tak samo gdyby TK orzekł że mimo 100% pewności o mocnych wadach nie można dokonać aborcji, to również byłbym przeciwko takim wyrokom ale nigdy w życiu nie identyfikowałbym się ani nie popierał tych marszów, błyskawic czy lempart, bo dla mnie to są tak wulgarne, chamskie i *** w zachowaniu osoby. Tak samo jak widzę, że ktoś ma błyskawiće na zdjęciu czy ze pierwszy sie zaszczepie, stoje za holownia, popieramdude czy inne chore na te czasy zachowania, to ja z takimi ludzmi nie chcialbym miec do czynienia.

Niestety przykro stwierdzic ale najlepsze czasy to były te bez internetu.

K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: K.OSA » 09 lut 2021 15:25

Ale zrealizowal obietnice ktorej nie obiecywal mianowicie z 50 nowych podatków :mrgreen:
nowych podatków i podwyżek PIS wprowadził już przecież ponad 50 !!!
a mówili w kampanii że podatków nie będą podnosić :lol: :lol:
klamcy :oops: :oops:

K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Re: Tych obietnic PiS nie zrealizował. A mało kto o tym mówi!

Postautor: K.OSA » 16 mar 2021 22:13

Złodzieje i oszuści będą siedzieć, po następnych wyborach, to pewne


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości