PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

wszystko na temat spółek publicznych
Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Pandziora » 19 sie 2021 13:06

dryniol tak przwidziałes korekte ze 26 lutego zamieniłeś PKP po 18 na ENEe. Do dziś rano na PKP było + 20% od twojego przewidzenia korekty :lol:
drex1 po pierwsze w przedziale 18,50-18,70 zł, a po drugie pisałem wyżej, że ja nie muszę być takim mistrzem jak Ty od łapania lokalnych górek i dołków, żeby i tak zarobić realizując w 100% swoją strategię inwestycyjną. Jak ponownie odkupię (niekoniecznie w lokalnym dołku) to dam Ci znać mistrzu łapania górek i dołków :P .

Obiecałem na przełomie lutego i marca, że się odezwę jak zacznę wymieniać w drugą stronę (czyli sprzedaż Enea i ponowne kupno PKP Cargo) Właśnie od wczoraj powoli wymieniam.
drex1 pięknie pokazałeś datę, żeby nie było niedomówień. Wymianiałem od 26 lutego sprzedajac PKP Cargo w okolicach 18,50-18,70zl, kupujac wtedy ENEA w okolicach 6,50 zl. Teraz wymieniam powoli ENEA z okolic 9 zł, na PKP Cargo w okolicach 18 zł.
I jak drex1 bylo warto czy nie :?: :P .Po co mi było te 20%, jak mam prawie 50% więcej (akcji Cargo) :?: :P
Jak będę wymieniał ponownie PKP Cargo na ENEA, to również napiszę. Nie mam nic do ukrycia, a strategia wymian we własnym portfelu, to coraz więcej akcji za free 8)
Dziękujemy MISZCZU- w końcu jakieś cenne wskazówki, bo na razie wiedzieliśmy tylko by cdr nie tykać 8) Za chwilę pekaesy podjadą i podaż na Cargo pozostanie wspomnieniem :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 27 wrz 2021 17:14



drex1 po pierwsze w przedziale 18,50-18,70 zł, a po drugie pisałem wyżej, że ja nie muszę być takim mistrzem jak Ty od łapania lokalnych górek i dołków, żeby i tak zarobić realizując w 100% swoją strategię inwestycyjną. Jak ponownie odkupię (niekoniecznie w lokalnym dołku) to dam Ci znać mistrzu łapania górek i dołków :P .

Obiecałem na przełomie lutego i marca, że się odezwę jak zacznę wymieniać w drugą stronę (czyli sprzedaż Enea i ponowne kupno PKP Cargo) Właśnie od wczoraj powoli wymieniam.
drex1 pięknie pokazałeś datę, żeby nie było niedomówień. Wymianiałem od 26 lutego sprzedajac PKP Cargo w okolicach 18,50-18,70zl, kupujac wtedy ENEA w okolicach 6,50 zl. Teraz wymieniam powoli ENEA z okolic 9 zł, na PKP Cargo w okolicach 18 zł.
I jak drex1 bylo warto czy nie :?: :P .Po co mi było te 20%, jak mam prawie 50% więcej (akcji Cargo) :?: :P
Jak będę wymieniał ponownie PKP Cargo na ENEA, to również napiszę. Nie mam nic do ukrycia, a strategia wymian we własnym portfelu, to coraz więcej akcji za free 8)
Dziękujemy MISZCZU- w końcu jakieś cenne wskazówki, bo na razie wiedzieliśmy tylko by cdr nie tykać 8) Za chwilę pekaesy podjadą i podaż na Cargo pozostanie wspomnieniem :P


Widzisz Pandziora piszę na forum oficjalnie póki co o swoich ruchach. Porównaj ceny wymiany o której pisałem wyżej i dzisiejsze ceny PKP Cargo oraz ENEI. Już teraz mogę ponownie wymieniać PKP Cargo na ENEA. Noga na nogę i przybywa akcji w gratisie :P
Więc nie jest mi groźny ani popyt, ani podaż, ani wzrosty, ani spadki, bo w każdym przypadku, po każdej wymianie, zawsze przybywa mi akcji, jednej czy drugiej spółki 8) Kwestia odpowiedniego timingu miły kolego :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Fury
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 09 kwie 2021 16:44

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Fury » 04 paź 2021 19:49

Nowy filmik promocyjny :lol: 8) :lol:

https://youtu.be/tL84VeWELyc

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: welts » 05 paź 2021 05:37

Dobra spółka, dobra :lol:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 08 paź 2021 14:26

25 :arrow:
Sz_mata na kiju bujamy

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 19 paź 2021 11:00

Nieudolne zarządzanie przez politycznych nominatów i kolejna karuzela stanowisk w PKP Cargo :oops:


https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/tr ... cje,291620
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 09 lis 2021 21:21

Kolejna zniszczona spółka przez
PiSuarową sitwę nieudaczników;



"W związku z planowanym na dzień 15 listopada 2021 roku spotkania stron ZUZP dla Pracowników Zatrudnionych przez Zakłady PKP CARGO S.A. Federacja Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych zwraca się w trybie § 11.pkt 1 Porozumienia w sprawie wzajemnych zobowiązań stron ZUZP z dnia 14 lutego 2005 roku o przygotowanie na ten dzień informacji (również w formie  pisemnej) dotyczącej poniższych zagadnień.Nasza organizacja wielokrotnie informowała zarówno organy Państwa jak i Spółki PKP CARGO S.A. o dramatycznej sytuacji w Spółce wskazując na nieudolność w procesie zarządzania. Niestety naszym zdaniem proces ten się pogłębia. Mija kolejny tydzień od momentu odwołania członków Zarządu PKP CARGO S.A., a obecne władze Spółki nie przedstawiły pracownikom żadnej informacji o jej obecnym stanie ekonomicznym, planowanych działaniach związanych ze strukturą i zatrudnieniem oraz przewidywanych zmian w tym zakresie. Zatem w dbałości o interesy pracowników Spółki PKP Cargo S.A. FZZMK wnosi o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania;a) Jakie były przyczyny odwołania Prezesa oraz członków ZarząduPKP CARGO S.A. ?b) Jakie wpływ na sytuację rynkową Spółki ma decyzja o sprzedaży 441 lokomotyw w tym 234 lokomotyw bez konieczności ich złomowania ?c) Jak w strukturze organizacyjnej PKP CARGO S.A. zostanie umiejscowiona zakupiona od Forespo Poland S.A. „Fabryka Wagonów” w Gniewczynie ?d) Jaki jest obecny stan finansowy PKP CARGO S.A. , czy płynność finansowa jest utrzymywana dzięki kredytom obrotowym, zaciąganym nawet na potrzeby zachowania regularności wypłat wynagrodzeń ?e) Czy w Spółce występuje nadwyżka zatrudnienia? Jeżeli tak, to w jakich jednostkach organizacyjnych, na jakich stanowiskach i w jakiej ilości ?f) Czy w Spółce planowane są zmiany organizacyjne m.in. polegające na zmniejszeniu liczby zakładów ?g) Czy Spółka zamierza kontynuować udostępnianie taboru kolejowego i przewozów do Spółki zależnej CARGO SERVICE co zdaniem FZZMK jest sprzeczne z budowaniem silnej pozycji na rynku przewozów towarowych i szkodzi pracownikom Spółki poprzez obejście zasad zatrudniania i wynagradzania opisanych w ZUZP PKP CARGO S.A. ?Grzegorz SamekPrzewodniczący FZZMKDo wiadomości: Pan Zenon Kozendra – Przedstawiciel Pracowników w Zarządzie PKP CARGO S.A."                                                                                                                
9 lis 2021
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 09 lis 2021 22:37

Nie marudź Durniol wymieniaj w kantorze. Przeciez im taniej tym wiecej akcji. Niedługo to przejmiesz i wtedy bedziesz Prezesem. :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 09 lis 2021 22:49

Nie marudź Durniol wymieniaj w kantorze. Przeciez im taniej tym wiecej akcji. Niedługo to przejmiesz i wtedy bedziesz Prezesem. :lol:
dochodzeniowy a uj Ci do tego PiSuarowa miernoto intelektualna w co i w jakim momencie koniunktularnym inwestuję swoje pieniądze. Zajmij się lepiej swoją Novitą, która od przyszłego roku zaczyna (a właściwie zaczęła już od tego roku) kilkuletni zjazd z górki na pazurki :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 10 lis 2021 17:34

Do PKP Cargo ten cytat pasuje idealne i jest na czasie;

Radosław Fogiel rzecznik PiS;

cytat;
"Nie zatrudniamy w spółkach SP fachowców, ponieważ nie chcieli oni realizować naszego programu"

....zapomniał jeszcze dodać zaje.bi.ste...o :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 10 lis 2021 22:56

Durniol to chyba dobrze , bo akcje sa tanie i można wymieniać w kantorze na hurtowe ilości. Im wiecej cymbałów w zarządzie tym akcje tańsze i więcyj i więcyj.
Dziś chyba był szał w kantorze.
100% w PKP. :roll:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: NiKtoś » 11 lis 2021 05:41

Kieedy te dziadostwo w koncu wyjdzie ze strat ?? Pandemii nie ma koniunktura dobra a tu tak licho.l.. :oops: :oops: :cry:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 11 lis 2021 06:53

Kieedy te dziadostwo w koncu wyjdzie ze strat ?? Pandemii nie ma koniunktura dobra a tu tak licho.l.. :oops: :oops: :cry:
Moze Sasin wytlumaczy?
Bo jak typowy pis.ior, sukcesem sie chwala, a porazki to wiadomo... wina tuska :lol:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 11 lis 2021 18:02

Cały probem tej giełdy polega na tym ,ze spółki które prywatyzował TUSK nigdy na GPW nie powinny sie znaleźć. Chyba ,że PO co nam państwowe koleje skoro państwowe koleje mamy w Niemczech. :idea:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 11 lis 2021 20:32

Cały probem tej giełdy polega na tym ,ze spółki które prywatyzował TUSK nigdy na GPW nie powinny sie znaleźć. Chyba, że PO co nam państwowe koleje skoro państwowe koleje mamy w Niemczech. :idea:

dochodzeniowy czyli dalej miałoby być tak jak za komuny. Wszystko w rękach partyjnych nominatów, tak :?: :roll: To po co w takim układzie będzie im potrzebna ta Twoja prywatna Novita, jak wszystko ma być państwowe :?: :roll: Co Ci przeszkadza prywatyzacja :?: :roll: Przeszkadza Ci dlatego, że PiS zrobił syf ze spółek i że jest to jawne, a tak by nie było :?: :roll: Gdyby nie było prywatyzacji to nie miałbyś szans inwestować dzisaj na giełdzie :roll: Prywatyzacja zaczęła się po 1989 roku, po upadku komuny i teraz chcesz tam wracać de.bilku :?: :roll: Wystarczyłoby żeby partyjni nominaci, którzy się nie znają na zarządzaniu oddali zarządzanie fachowcom, zamiast tylko doić ze spółek kasę :roll:
Ale jak to dusigrosz wspomniał. To że PiSiory obsiadły spółki skarbu państwa i doją zamiast zarządzać, to wina Tuska :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości