PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

wszystko na temat spółek publicznych
rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: rekin1 » 10 sie 2022 21:16

W I kw 2022 było 47,6 mln straty .W I półroczu 2022 jest 42,4mln straty.To w II kw 2022 jest + 5,2mln zysku.

REKLAMA


Realista7201
Sierżant sztabowy
Posty: 120
Rejestracja: 18 maja 2021 18:43

Re: PKP Cargo - no to 5M zysku w Q2 i mamy akumulacje Wyckoffa jak w banku?

Postautor: Realista7201 » 10 sie 2022 21:58

Moge sie mylic, ale teraz to juz ciezko ta Wisle tym kijem zawrocic.
After Birds jak powiedzial kiedys poeta?
Zaczynaja sie wyscigi, zasieg 18 na razie? Ciezko zaklamac akumulacje Wyckoffa na tym etapie. Tego juz nawet 4 Mln akcji moze nie dac rady zrobic.


https://imgur.com/aX2po7L

https://image.binance.vision/editor-upl ... ody_01.png

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 11 sie 2022 14:08

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Pandziora » 12 sie 2022 11:26

+5mln zysku w q2 przy przychodach +20% budzi uznanie dla spółki :lol:
A mam takie pytanie do znawców- kto transportował ruski węgiel przed sankcjami? PKP czy jakiś inny przewoźnik? Bo jeśli PKP, to volumen przewozów węgla jakoś znacząco im nie wzrośnie, tylko kierunek się zmieni.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 12 sie 2022 11:46

+5mln zysku w q2 przy przychodach +20% budzi uznanie dla spółki :lol:

Pandziora Ty jesteś jednak jeden z tych mistrzów parkietu :P :lol:
Nie wiem kto Cię uczył matematyki i co ma piernik do wiatraka :?: :roll:
Raczej należałoby popatrzeć na sprawę troszkę inaczej niż Ty mistrzu parkietu :roll: Przy nowych wyższych stawkach przewozowych od 2022 roku wolumeny mogą być takie same albo nawet i niższe, ale dzięki temu pojawiają się już wyższe przychody oraz zamiast 50 mln straty, pojawia się już zysk :roll:
Po prostu nawet bez wzrostu wolumenów spółka dzięki nowym stawkom wraca do rentowności oraz wyższych przychodów mistrzu parkietu :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Pandziora » 12 sie 2022 11:59

+5mln zysku w q2 przy przychodach +20% budzi uznanie dla spółki :lol:

Pandziora Ty jesteś jednak jeden z tych mistrzów parkietu :P :lol:
Nie wiem kto Cię uczył matematyki i co ma piernik do wiatraka :?: :roll:
Raczej należałoby popatrzeć na sprawę troszkę inaczej niż Ty mistrzu parkietu :roll: Przy nowych wyższych stawkach przewozowych od 2022 roku wolumeny mogą być takie same albo nawet i niższe, ale dzięki temu pojawiają się już wyższe przychody oraz zamiast 50 mln straty pojawia się już zysk mistrzu parkietu :roll:
Tu na forum piszemy "MISZCZÓW" :P
Już tłumaczę- podnieśli ceny, mają wyższe przychody, ale przecież koszty też im wzrosły- ceny prądu, żądania związków zawodowych, remonty taboru. Węgla może przewiozą kilka procent więcej w tym roku, a transport ze wschodu utrudniony. Transport kruszyw miałby być jakoś większy w tym roku? Oni musieliby zacząć inne rzeczy transportować by coś się zmieniło. Wagonów zbożowych podobno nie posiadają.

Dlatego ja na razie czekam, tak jak czekam na szlabanie aż ciuchcia przejedzie. :P Swoją droga ostatnio same osobowe i dawno się cargo nie pojawiło....

Ps o widzę na S po 14,18 11734szt od dryniola :P
Ostatnio zmieniony 12 sie 2022 12:03 przez Pandziora, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 12 sie 2022 11:59

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 12 sie 2022 12:00

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...
Powyzej cytat z wczoraj.
Ladnie wykres wskazal kierunek 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 13 sie 2022 10:45

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...
Powyzej cytat z wczoraj.
Ladnie wykres wskazal kierunek 8)

dusigrosz no i ile Ci spadło :?: :roll: Zaraz pociąg ponownie ruszy i odjedzie, a Ty będziesz dalej stał i czekał na 11 peronie :?: :P
Moim zdaniem w przypadku PKP Cargo to już jest ten czas, żeby korzystać z zasady "kup i trzymaj", bo w każdej chwili może ruszyć mocno do góry tak jak Mercator w dobie koronawirusa i będzie płacz, że oddałeś za drobne i że drobne zarobiłeś 8)
W najlepszym przypadku to co sprzedałeś za 14,... odkupisz za 16,.. więc gdzie tu sens inwestowania :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 15 sie 2022 12:16

Wciąż aktualne pytanie i sugestia do Jaruśia Kłamczyńskiego i Pinokia Ma.toł.usza;
viewtopic.php?f=1&t=251363
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: GH05T » 15 sie 2022 23:43




dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...
Powyzej cytat z wczoraj.
Ladnie wykres wskazal kierunek 8)

dusigrosz no i ile Ci spadło :?: :roll: Zaraz pociąg ponownie ruszy i odjedzie, a Ty będziesz dalej stał i czekał na 11 peronie :?: :P
Moim zdaniem w przypadku PKP Cargo to już jest ten czas, żeby korzystać z zasady "kup i trzymaj", bo w każdej chwili może ruszyć mocno do góry tak jak Mercator w dobie koronawirusa i będzie płacz, że oddałeś za drobne i że drobne zarobiłeś 8)
W najlepszym przypadku to co sprzedałeś za 14,... odkupisz za 16,.. więc gdzie tu sens inwestowania :?: :roll:
To samo na tpe pisales a jak była zwala to się okazywało że puszczałeś na górce
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 17 sie 2022 14:37

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
Faktycznie express -6% :roll:
Jeszcze troche i wsiade obok Ciebie do przedzialu... 8)

P.S.
https://youtu.be/3OlS7ZgrVWw

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Pandziora » 17 sie 2022 18:38

pamiętajcie czas to pieniądz także na PKP :P

Podkarpackie - Zatrzymał pociąg, bo chciał żeby maszynista go podwiózł
PAP - Biznes
17 sie 2022, 17:37

17.08.2022, Nisko (PAP) - 35-letni mężczyzna zmusił maszynistę pociągu towarowego do zatrzymania w Jarocinie (Podkarpackie) całego składu, po czym wtargnął do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Intruz został zatrzymany, a pociąg ruszył w dalszą drogę.

Jak poinformowała w środę policja w Nisku do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Dyżurny niżańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymanym pociągu towarowym, na terenie gminy Jarocin.

Okazało się, że skład zatrzymał mężczyzna, który dostał się do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Ten wezwał policję.

"Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec tej gminy przyjechał w rejon przejazdu kolejowego motocyklem i pozostawił go nieopodal torów. Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał żeby go podwieźć" - przekazała policja.

Dodała, że podczas sprawdzania okazało się, że jego motocykl nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

"W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Został mu pobrana krew do badań.35-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu poniesie konsekwencje swojego zachowania" - poinformowała policja.

Dodała, że po zakończonej interwencji pociąg ruszył w dalszą drogę. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 18 sie 2022 00:06

I to by bylo na tyle. Mozna sie chyba z powrotem ustawic z koszyczkiem po 11-12...

dusigrosz mam pytanie. Na którym peronie i w jakim miejscu będziesz czekał, żebym Ci mógł pomachać jak będę przejeżdżał niebawem ekspresem :?: :P :lol:
Faktycznie express -6% :roll:
Jeszcze troche i wsiade obok Ciebie do przedzialu... 8)

P.S.
https://youtu.be/3OlS7ZgrVWw

dusigrosz będzie i ekspres w drugą stronę 8)
Jestem pewny, że będziemy jechać tym samym pociagiem wcześniej czy później, bo głupi gość nie jesteś :idea:
Ja już nic tutaj nie spekuluję, bo się nauczyłem na Amice, Lotosie oraz kilku innych, które mi potem uciekły i musiałem odkupić drożej. Więc póki co siedzę spokojnie na pupie, bo wiem co mam. Pozdro 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 18 sie 2022 16:54

Były Himalaje ,Alpy a teraz będą góry świętokrzyskie .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości